Hlavní navigace

Huawei předstihla v počtu 5G kontraktů Ericsson i Nokii

Sdílet

Karel Wolf

Čínská Huawei Technologies oznámila, že se jí podařilo po celém světě získat již přes 50 kontraktů na vybudování mobilních sítí páté generace. Tím se podle ekonomické televizní stanice CNBC dostala do čela mezi světovými výrobci „carrier“ infrastruktury pro 5G sítě.

Společnost tak předběhla finskou Nokia s 45 kontrakty a hluboko za sebou nechává švédský Ericsson, který zatím drží pouze 24 kontraktů. Právě Evropa, ze které oba velcí konkurenti pocházejí, by se přitom měla stát klíčovým nadcházejícím bojištěm o nadvládu nad 5G sítěmi. „5G infrastruktura Huawei je dnes na trhu nejdále a tvoří ji nejvyspělejší produkty. Společnost bude navíc i nadále pokračovat ve vývoji své 5G technologie,“ řekl televizi William Xu, ze správní rady Huawei.

Zato, aby evropské země daly přednost jinému řešení, lobují zejména Spojené státy, které využívají všechny diplomatické prostředky k tomu, aby evropské spojence od nasazování Huawei infrastrukturních prvků pro 5G sítě odradily. Huawei také včera obvinila USA podle deníku The Wall Street Journal z kybernetických útoky na její interní sítě a nátlaku na své zaměstnance ze strany agentů FBI.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?