Hlavní navigace

Spojené státy varují před nasazováním Huawei i do nekritických součástí 5G sítí

29. 4. 2019

Sdílet

Huawei Autor: Jan Sedlák

Americký diplomat pro kybernetickou politiku, Robert Strayer, varoval ostatní země před povolováním Huawei v kterékoli části 5G infrastruktury.

„Postoj Spojených států je takový, že zapojení Huawei nebo jiného nedůvěryhodného dodavatele do jakékoli části 5G sítě je bezpečnostním rizikem, prohlásil americký diplomat pro kybernetickou politiku Robert Strayer. „Neexistuje žádný způsob, jak efektivně eliminovat riziko, pokud bude na okraji sítě nedůvěryhodný dodavatel,“ upřesňuje. Pro Washington tak není rozdíl v tom, když jsou Huawei technologie nasazovány na páteřní části sítě, nebo na její non-core části a země podle Strayera přehodnotí sdílení informací se všemi spojenci, kteří budou vybavení od Huawei používat.

Strayer svým prohlášením pravděpodobně reagoval na zprávu britských médií z minulého týdne o tom, že britská Národní bezpečnostní rada šalamounsky vyloučila Huawei z výstavby strategických částí 5G sítě, ale povolila její participaci na budování non-core infrastruktury.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 4. 2019 0:12

    afk_cz

    Jaky dukaz Americane proti Huawei predlozili ? Vsichni se ohani tim, ze USA nedoporucuje atd., ale jakmile prijde na pretres zduvodneni, je ticho...

  • 30. 4. 2019 14:45

    bez přezdívky

    Mne osobne prijde zajimave, ze se Huawei strasne intenzivne angazuje v budovani 5G siti, ale zatim jedine realne fungujici site jsou v USA a v Jizni Koreji. V Cine nic... Tam to Huawei nebavi, ci co?

  • 30. 4. 2019 14:30

    bez přezdívky

    Spojené štáty majú taký postoj, že by si radi zachovali totálny monopol na IT na ďalších 50 rokov: za cenu akýchkoľvek obchodných špinavostí, nekalého konkurenčného boja, napriek tisícom dôkazov o zneužívaní takého postavenia a svojej reálnej nedôveryhodnosti (pozri napr. Snowdeniádu, chystanú "výlučnú konferenciu" v Prahe 2.-3.5.2019, GDPR a pod.).

  • 30. 4. 2019 14:44

    bez přezdívky

    Kriticka infrastruktura je kriticka infrastruktura. Taky bys asi nedal svoje dite ke hlidani cloveku, o kterem se taknejak vi ze je pedofil, jenom primych dukazu neni uplne moc..
    V tomto pripade je potreba spis mit zaruky, ze cinske tajne sluzby nebudou do cinskych technologii zasahovat. A takova zaruka fakt neexistuje. Naopak je prilis mnoho pochybnosti a na urovni tajnych sluzeb nejsis i dukazu. Ale ty ti sotva nekdo bude predkladat k 'odbornemu' posouzeni.

  • 30. 4. 2019 9:38

    Bluehawk

    Rozumím politickému rozhodnutí "Huawei není kámoš." Důvody nejsou zajímavé, rozhodnutí padlo, tečka. Otázka zní přeci jinak, máme v tomto případě držet spojeneckou basu nebo nikoliv?
    Pokud si chceme hrát na spojence, rozhodně ano. Pokud už nechceme držet linii, že 600M populace EU chce od 300M populace USA ochranu před 150M populace Ruska, tak si dělejme co uznáme za vhodné.
    Jestli jsou důkazy nebo ne přeci vůbec není zajímavé, je to čístá politika.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).