Hlavní navigace

Zeman chce uspořádat další konferenci o 5G sítích a tentokrát pozvat i Huawei

23. 5. 2019

Sdílet

The Prague 5G Security Conference Autor: Jan Sedlák

Ministerstvu zahraničí a Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se nedávno podařilo do Prahy přilákat velkou část (nejenom) západního světa na konferenci o bezpečnosti 5G sítí. Kancelář prezidenta Miloše Zemana nyní informovala, že chce uspořádat další podobnou akci.

K usnesení došlo v rámci setkání prezidenta s ústavními činiteli (předseda sněmovny, senátu, vlády a ministři). „Nejvyšší ústavní činitelé zhodnotili Pražskou konferenci k bezpečnosti 5G sítí, přivítali výsledná doporučení (Pražské návrhy) jako důležitý vstup do diskuse o této problematice a shodli se, že v zájmu postihnutí všech aspektů uspořádají expertní konferenci za účasti bezpečnostní komunity, mobilních operátorů i dodavatelů technologií pro výstavbu 5G sítí,“ píše se v prohlášení Hradu.

Z původní The Prague 5G Security Conference jsme přinesli reportáž. V ní jsme mimo jiné informovali, že na akci nebyli pozváni zástupci Číny a Ruska a že do jisté míry šlo o konferenci „o Huawei bez Huawei“.

Čínská technologická společnost ale dle informací Lupy měla o účast na akci zájem a snažila se na ni přes prezidenta Zemana dostat. Ten následně poslal dopis premiérovi Andreji Babišovi, který ovšem účast Huawei odmítl.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).