Hlavní navigace

Týdenní revize: nové a lepší ADSL

10. 3. 2007
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: 29
Telefónica O2 představila svoji novou velkoobchodní nabídku, na kterou už průběžně reagují ostatní poskytovatelé (alespoň u služeb typu LLU). O2 kromě toho přišla se svým triple-play balíčkem s názvem O2 Trio. Vyplatí se vám? Ivo Lukačovič se nám svěřil se svojí strategií proti Googlu a se svým pohledem na internetový reklamní trh. Do Česka se chystá Vint Cerf, pracující dnes právě pro Google. Napadlo vás, proč je Google oblíbenější než Microsoft?

Uživatelé Windows XP (kterých bude nejspíš ubývat jen pomalu i přes silnou reklamní kampaň na Vistu, zahrnující i těžké zbraně – city light vitríny na zastávkách MHD) se dočkali nové verze ověřovacího nástroje Windows Genuine Advantage (WGA) Notification Tool. Ten by měl ověřovat legálnost nabytí operačního systému, přičemž oním vylepšením je hláška Ověření pravosti systému Windows nelze dokončit. Znamená to, že celý nástroj může být nespolehlivý? A má potom vůbec pro někoho smysl?
Vojtěch Bednář: Zlodějem s WGA nově

Spam je zejména pro firemní uživatele čím dál větší problém. Nebýt spamových filtrů na serverech i klientech, černých, bílých i šedých seznamů a dalších důmyslných vynálezů, strávil by zřejmě každý v práci nejméně půlden mazáním své schránky. Každé antispamové řešení však má svá mínus. Častou metodou je např. zahazování zpráv z jiných domén než s koncovkou .cz. Aby však v takovém případě velikost mínusů nepřevážila nad výhodami, je nutné doprovodit toto opatření několika dalšími.
Broochův blog na Lupě: Jak (ne)zvládnout spam

Telefónica O2 zveřejnila dvě nové různě koncipované velkoobchodní nabídky ADSL s platností od 1. dubna 2007. Ty už zahrnují i technologii ADSL2+ a zohledňují požadavky regulátora na lepší podmínky pro stanovení parametrů připojení alternativním operátorem. Zákazníky tak čeká až čtyřnásobné zrychlení na downstreamu, nejspíše za stejnou koncovou cenu, více variant agregace u nových služeb a také vlastní podoba FUP u různých poskytovatelů.
Jiří Peterka: Stalo se: velkoobchodní revoluce v ADSL

Nové rychlosti ADSL ještě zákazníci užívat nemohou, avšak už teď ovlivňují trh s připojením v ČR. Někteří operátoři přišli s novinkami u svých ADSL tarifů, poskytovaných na zpřístupněných místních smyčkách (LLU). Ostatní budou reagovat jistě nejpozději k 1. dubnu. Nejpomalejší rychlostí českého ADSL tak budou 2 Mbit/s. Jaká je však dosavadní situace s rychlostmi připojení včetně kabelových přípojek, mobilního Internetu či WiFi? Známe odpověď.
Tomáš Pětivoký: DSL.cz: Další zvyšování rychlostí DSL je za dveřmi

V sobotu 3. března 2007 proběhl v pořadí již osmý ročník konference Junior Internet. Podobně jako v letech předchozích se zde i tentokrát sešlo množství mladých lidí, kteří jsou kreativní, cílevědomí, a jdou si za svým snem. Opět byla prezentována celá řada zajímavých projektů, které jsou svým nápadem – nebo i komerčním úspěchem – srovnatelné s projekty dospělých profesionálů. Kdo letos zvítězil a s jakými nápady?
Jan Rylich: Mladí a úspěšní na Internetu

Minulý týden vám na Lupě známý webdesignér Chamurappi představil svůj striktní pohled na jazyk XHTML a jeho argumenty o zbytečnosti tohoto jazyka vzbudily živou diskusi. Ve volném pokračování svého miniseriálu předestírá nevýhody přísného pohledu XML na syntaxi dokumentů. Víte, kdy dokument přežije a kdy zemře? Jak moc vám zúží cestu rozšiřitelnost? Kolik návštěvníků položíte na oltář „moderních“ technologií?
Chamurappi: Život s krvelačným X

Google je mladá firma s popularitou, jakou jí může řada slovutných institucí jen závidět. Je však tento „Google-hype“ racionální? A hlavně, kde se vlastně vzal? Do srovnání se nemilosrdně vkrádá jiná velmi úspěšná IT společnost – Microsoft – která je mezi uživateli PC a Internetu oblíbeným diskusním otloukánkem. Kde se berou tyto rozdíly ve vnímání značky?
Jiří Macich: Google, všude samý Google

Zatímco v Česku se o elektronických volbách jen diskutuje, v Estonsku si je znovu reálně a „na ostro“ vyzkoušeli. Přístup této země k novým technologiím, ke svobodě trhu a k ekonomickým reformám bývá dáván za vzor ekonomy a politiky na celém světě, přičemž za tímto úspěchem stojí především jeden muž. Mart Laar začátkem února navštívil Česko a my jsme z jeho poutavé přednášky pořídil záznam toho nejdůležitějšího.
Vojtěch Kment: Mart Laar: Estonský zázrak

Windows Vista jsou již chvíli na českém trhu a podle některých reklam, recenzí i komentářů se zdá, jako by nejen v IT, ale na světě vůbec nebylo nic důležitějšího ke koupi. Vista však přináší celou řadu novinek, vylepšení a funkcí, o nichž mnozí zákazníci nemusí ani tušit, případně mohou být zmateni z jejich objevování. Které jsou tedy pohromadě ty nejdůležitější?
Pavel Vymazal: Proč miluji Windows Vista

Praha se chystá 18.-23. března hostit 68. zasedání IETF. Při té příležitosti není od věci podívat se, jak taková masa mozků a individualit, různorodých kultur a jazyků vlastně dociluje potřebných konsenzů nad technickými řešeními. Pravidla chování platná univerzálně jsou potřeba pro zdar jednání i zde.
Jen krátce po zasedání IETF do Prahy dorazí i „děda Internetu“, „architekt“ sítě, kterou dnes považujeme za běžnou součást našeho světa, Vinton G. Cerf. Čím se dnes tato osobnost zabývá a na co se při jeho návštěvě Prahy můžeme těšit?
Rita Pužmanová: Univerzální pravidla jednání, která nezklamou
Michal Krsek: Co dělá Děda Internetu?

cif - debata 2

Ivo Lukačovič loni odevzdal řízení v Seznamu Pavlu Zimovi, ale stále si ponechává v rukou kormidlo celé společnosti. Jaké jsou jeho plány pro letošní rok a co si myslí o kritizované roli Seznamu v problému vysokých odměn mediálních společností na českém Internetu? Zakladatel Seznamu se příchodu Googlu neobává a věří, že zaměřením na lokální vyhledávací služby tohoto globálního hráče v ČR porazí, ale Centrum a Atlas podle něj přežijí jedině jako mediální společnosti.
Aleš Miklík: Ivo Lukačovič: Seznam mediální trh nedeformuje a Ivo Lukačovič: s Googlem budeme bojovat

Telefónica O2 se po dlouhém období váhání přidala k operátorům, nabízejícím ucelený a cenově zvýhodněný balíček hlasových, datových a obsahových služeb (triple-play). Její O2 Trio nabízí vysokorychlostní internetové připojení, volné volání na pevné telefonní linky a televizi s virtuální videopůjčovnou zabalenou do podoby jedné služby. Je taková nabídka výhodná, a pokud ano, pro koho je vhodná?
Jiří Macich: O2 Trio: televize, internetové připojení a telefonování

Uvítali byste službu typu quadruple-play (hlas, data, televize, mobilní služby)?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).