Hlavní navigace

Ostatní

Anglické webové stránky česky?

Čeští surfaři zpravidla umí alespoň trochu anglicky, už jenom proto, že větina webových stránek je v angličtině. A když neumí? Donedávna měli smůlu, leč časy se mění...

Doba čtení: 2 minuty

E-mailová kulturo v Čechách, kde jsi?!

E-mail už dnes u nás používá opravdu kdekdo. Bohužel mnohem méně je těch, kdo jej také dokáží používat tak, aby ostatním nekomplikovali život. A bude hůř...

1. 2. 1999 1:01
Doba čtení: 2 minuty

WinRoute za pár babek

Plzeňská firma MT-Net brázdí už nějakou dobu vody Internetového rybníka se svojí vlajkovou lodí, produktem WinRoute, který umožňuje připojení celé sítě k Internetu prostřednictvím jediného počítače a IP adresy. Poslední nabídka zájemcům o WinRoute nabízí až 30 procentní slevu.

1. 12. 1998 22:34
Doba čtení: 1 minuta

Iridium se meteoru nebojí

Tento týden vyslovil Petr Tesařík v krátkých zprávách podezření, že roj meteoritů Leonid může přivodit provozovatelům satelitních linek pěkné potíže. A hle - Iridium, provozovatel satelitních mobilních telefonů, přispěchalo s preohlášením k tomuto problému.

19. 11. 1998 23:35
Doba čtení: 1 minuta

Jak NT-čkář k iMacu přišel. Dějství první.

Tento článek z pera "typického NT-čkaře" se vám snaží pomoci s tím, abyste si mohli udělat obrázek, co vám tenhle okouzlující bobeček může přinést. Hlavním cílem ovšem bylo srovnat možnosti iMacu, coby internetové konzole, s podobně vybaveným PC.

12. 11. 1998 11:26
Doba čtení: 2 minuty

Jak jsme přežili Invex

Celý minulý týden se konal "svátek české informatiky", veletrh Invex. Lupa na něm celý týden byla a do vyčerpání těla i ducha jsme vystavovali a zároveň pobíhali po výstavišti a sbírali novinky. O samotném Invexu jsme ale nepsali, což je třeba napravit.

13. 10. 1998 8:17
Doba čtení: 4 minuty

Kdo se neobejde bez Internetu?

Dnes se v Dočekalově Světě Namodro objevila tisková zpráva o tom, že podle průzkumu Bohemia.Netu se lidé bez Internetu neobejdou ani o prázdninách. Co to asi znamená?

31. 8. 1998 10:03
Doba čtení: 2 minuty

Další články asi nebudou...

...rozmlátil jsem si totiž počítač na kostní moučku. Já vám nevím, co to do mne vjelo, asi je to tím počasím, ale najednou jsem se rozčílil a už to jelo. V kanceláři máme kamery, jedna z nich mne zachytila při činu. Upozorňujeme diváky, že následující záběry jsou drastické.

3. 8. 1998 23:30
Doba čtení: 3 minuty

Mobil má Lupu rád

V posledních dnech získala Lupa náruživého čtenáře, který si Lupu čte pro jistotu každou noc. Kdo že to je? No přece karin.mobil.cz!

14. 7. 1998 18:22
Doba čtení: 1 minuta

Společnost Iridium ohlásila první celosvětový paging

Být neustále k zastižení, ať se vrtnete kamkoliv na téhle zeměkouli? Pro mne osobně děsivá představa z nejstrašlivějších snů, pro někoho naplnění života. Iridium každopádně svými připravovanými službami k tomuto stavu spěje.

8. 7. 1998 8:13
Doba čtení: 2 minuty

Junyks jede na IIS aneb jak si Microsoft pomáhá ve statistikách

Není to tak dlouho, co světlo Internetového světa spatřil server Junyks, jehož zaměření je snad nad slunce jasné. Neuplyne od té doby týden, aby mne někdo neupozornil na to, že běží na Windows NT s IIS! Je to vážně tak? Kdepak.

15. 6. 1998 0:38
Doba čtení: 1 minuta

Chyba v mod_czech

Také na svém WWW serveru používáte Apache a mod_czech? A občas se Vám stane, že některý proces zůstane "viset" a přitom výrazně zatěžuje CPU? Přišli jsme na to, kde je chyba.

23. 4. 1998 18:21
Doba čtení: 1 minuta

Teardrop se vrací... bude se zase lepit

Velmi oblíbenou hračkou v rukou bořivých jedinců byl před nedávnem teardrop a jiné prográmky jeho střihu, které využívaly chyby v operačním systému. Serveru padaly jako hrušky na podzim a dokonce vím o tom, že byla tímto způsobem systematicky projížděna (a "čištěna") doména .cz. Teď se teardrop v trochu jiném kabátu vrací. Více píše náš čtenář Zdeněk Šindelář.

18. 4. 1998 20:32
Doba čtení: 1 minuta