Hlavní navigace

Zviditelněte sebe nebo své zákazníky na internetu, v říjnu bude GRVIZITKA k .cz doméně zdarma (Komerční sdělení)

Nová služba poskytovaná společností General Registry – GR VIZITKA k .cz doméně, která byla začátkem října uvedena na trh zpřístupnila možnost prezentace základních údajů o společnosti nebo o fyzické osobě.

4. 10. 2010 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Finální Windows Live Essentials 2011 lze již stahovat

Po dvou betaverzích Microsoft uvolnil ostrý balíček Windows Live Essentials 2011 pro Windows Vista a Windows 7. Starší Windows XP již nejsou podporována. Seznam novinek je hodně dlouhý, takže se zaměřme jen na ty hlavní. Nový Windows Live Messenger přichází s podporou pro Facebook Chat, videohovory v HD kvalitě, zasílání zpráv v podobě videa pro offline uživatele nebo textové konverzování v panelech.

Doba čtení: 1 minuta

Český Microsoft oznámil personální změny

V české pobočce společnosti Microsoft došlo k dalším personálním změnám. Novým obchodním ředitelem pro malé a střední firmy byl s účinností k 1. září 2010 jmenován Martin Tolar. Náplní jeho práce je nyní rozvoj spolupráce a obchodních příležitostí v segmentu malých a středních firem v České republice. Dříve zastával funkci country manažera ve společnosti Tech Data Distribution a prošel i firmami FUTURELAB Holding, Johnson & Johnson a Pfizer.

30. 9. 2010 13:01
Doba čtení: 1 minuta

Miranda IM 0.9.4 zlepšuje podporu pro ICQ a Jabber

K dispozici je Miranda IM 0.9.4. Řada oprav se týká podpory u nás velmi populárního ICQ. Například byl vyřešen problém s pády programu při použití SSL šifrování, stavovými zprávami a také s transferem souborů. Nejnovější ostrá verze známého open source programu dále odstraňuje problém s uzavíráním komunikačního okna a také problém se signalizací, že uživatel na druhé straně právě píše zprávu.

30. 9. 2010 6:40
Doba čtení: 1 minuta

HyperInzerce.cz a HyperZbozi.cz zahajují podzim s novou grafikou a funkcemi (Komerční sdělení)

Inzertní portál HyperInzerce.cz a srovnávač cen výrobků HyperZbozi.cz představily novou grafickou podobu stránek a nové funkce, které uživatelům zpříjemní a zjednoduší práci s inzertním systémem.

30. 9. 2010 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Mozilla Thunderbird počítá se synchronizací kontaktů

Jednou z novinek, které nabídnou budoucí verze e-mailového klienta Mozilla Thunderbird, bude integrovaný synchronizační mechanismus založený na projektu Firefox Sync (dříve Weave Sync). Prozatím se počítá s online synchronizací kontaktů mezi různými instalacemi tohoto open source poštovního programu na různých počítačích. Synchronizace pošty na této bázi ale určitě nepřijde kvůli obrovských datovým nárokům, které by taková služba měla (naštěstí je tu již poměrně široce podporovaný IMAP).

29. 9. 2010 13:24
Doba čtení: 1 minuta

Z OpenOffice.org se rodí LibreOffice

Někteří přední vývojáři kancelářské sady OpenOffice.org vyhlásili nezávislost na společnosti Oracle, která OpenOffice.org před časem získala koupí firmy Sun Microsystems spolu s řadou dalších projektů. Od ohlášení této akvizice se vynořovaly nejrůznější obavy o další osud mnohých projektů včetně právě známé open source kancelářské sady. Nově vzniklá nadace The Document Foundation pracuje na kancelářském balíku LibreOffice.

Doba čtení: 1 minuta

Instantbird 0.2 nyní s českou lokalizací

Alternativní komunikační klient Instantbird se dočkal česká lokalizace. Jejím autorem je Michal Stanke. Instantbird spadá do kategorie projektů postavených na open source technologiích, za nimiž stojí Mozilla. Jedná se o klienta pro textovou komunikaci v známých instant-messagingových sítích jako je Facebook Chat, Google Talk, Yahoo Messenger či Windows Live Messenger.

27. 9. 2010 15:20
Doba čtení: do minuty

Informační kampaň na digitalizaci použije letos o dvacet milionů méně

Doba čtení: 1 minuta

Windows Phone 7 na Mobile Interner Forum 2010

Mobile Internet Fórum 2010 startuje ve středu 13. října a na největší české konferenci věnované mobilnímu internetu a businessu v mobilních sítích se dozvíte nejenom novinky z právě uváděného Windows Phone 7. Program celé konference najdete zde.

25. 9. 2010 17:38
Doba čtení: do minuty

Laboratoře CZ.NIC nyní také v Brně

Laboratoře CZ.NIC vznikly loni v létě a nyní je k pražské centrále otevírána také brněnská pobočka. Kromě dobré dopravní dostupnosti a vynikající internetové infrastruktury jsme se pro Brno rozhodli také díky dlouhodobé a úspěšné spolupráci s technickými fakultami brněnských vysokých škol. Zaměstnanci CZ.NIC jsou externími konzultanty několika bakalářských prací místních studentů, kteří se zároveň s velmi dobrými výsledky zúčastnili i naší soutěže pro mladé programátory VIP – Vyvíjej, Inovuj,…

24. 9. 2010 10:33
Doba čtení: 1 minuta

Zapojte se i Vy do finálního hlasování ankety Křišťálová Lupa 2010 (Komerční sdělení)

Finální hlasování, které rozhodne o vítězích pátého ročníku ankety Křišťálová Lupa 2010, je v plném proudu. Internetová veřejnost i odborná porota má možnost celý měsíc dávat hlasy svým oblíbeným projektům a službám na českém Internetu.

24. 9. 2010 0:00
Doba čtení: 1 minuta

S .CZ doménami už nemusíte za multihostingem do zahraničí (Komerční sdělení)

Připravujete pro sebe nebo své klienty projekt, který bude vyžadovat více webů nebo webových aplikací. Budete potřebovat více .CZ domén a více webhostingů. Spojte oboje výhodně dohromady.

23. 9. 2010 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Česká Radiokomunikace čekají na nového kupce

Doba čtení: 1 minuta

Postbox 2 slibuje rychlejší práci s e-maily

Chystá se druhá generace e-mailového klienta Postbox, který vychází ze známějšího poštovního programu Mozilla Thunderbird. Od něj některé novinky Postbox 2 přebírá a jinými se nechal inspirovat, některé myšlenky jsou ale originální. Z novinek můžeme zmínit například upozornění na opomenutou přílohu před odesláním zprávy. Na seznamu novinek figuruje také odesílání e-mailů v pozadí, rychlý přesun zpráv mezi složkami s pomocí klávesových zkratek, přecházení mezi složkami za využití klávesových…

Doba čtení: 1 minuta

Aktualizovaný Google Chrome a Mozilla Thunderbird

Google Chrome 6 se dočkal důležité bezpečnostní aktualizace. Build 6.0.472.59 přináší celkem deset záplat. Většina ošetřovaných problémů postihuje uživatele MS Windows. Důležitost šestice oprav je hodnocena jako vysoká. Nálezci opravených bezpečnostních chyb si celkem přišli na odměnu čtyři tisíce dolarů. Ve vývojářském kanálu je pak nově k dispozici raná verze Google Chrome 7 s podporou about:labs pro volitelné aktivování experimentálních funkcí.

17. 9. 2010 16:07
Doba čtení: do minuty

Windows Live Messenger pro iPhone podporuje Facebook Chat

Microsoft uvolnil aktualizovanou verzi komunikačního klienta Windows Live Messenger pro iPhone, který se poprvé objevil letos v červnu. Aktualizovanou verzi lze použít i jako klienta pro Facebook Chat. Windows Live Messenger pro iPhone tak nabízí uživatelům tutéž funkci, která patří mezi největší taháky nové desktopové verze programu (ta se momentálně betatestuje). Facebook Chat ve Windows Live Messengeru pro iPhone lze aktivovat v uživatelském profilu, ale prozatím je toto propojení oficiálně…

17. 9. 2010 14:20
Doba čtení: 1 minuta

Efektivní metoda, jak zvýšit profit v E-shopu (Komerční sdělení)

Vlastníte internetový obchod a chcete svým zákazníkům nabídnout různé platební metody bez nervů drásajícího vyjednávání s jednotlivými bankami?

15. 9. 2010 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Webexpo 2010: největší konference o webu ve Střední Evropě (Komerční sdělení)

Třetí ročník konference Webexpo nabídne více než 50 zajímavých přednášek. Čekají vás dva nabité konferenční dny. Oproti loňsku dáváme výrazně větší prostor networkingu s lidmi, se kterými se běžně máte šanci vidět jen on-line. Můžete se těšit také na workshopy, panelové diskuse a samozřejmě na spoustu zahraničních hostů.

14. 9. 2010 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Miranda IM 0.9.3 mj. posiluje stabilitu

K dispozici je Miranda IM 0.9.3. Seznam změn v nejnovější ostré verzi populárního alternativního instant-messengera je dlouhý, ovšem omezuje se jen na opravy. Odstraněny byly například problémy s pádem programu při přenosu souborů přes AIM, odpojováním od ICQ a odpojováním a pády programu při využívání sítě Windows Live Messenger. Posílení stability by měli pocítit i uživatelé Jabberu. Kompletní seznam změn je k dispozici na webu programu, nejnovější verzi pak můžete stahovat ze Slunečnice.cz.

Doba čtení: do minuty

O2TV může divákům nabídnout nové kanály

Programová nabídka IPTV služby O2TV se zřejmě rozroste o nové kanály. Telefónica O2, která službu provozuje, získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) posvěcení rozšíření registrace převzatého vysílání o Kino CS, Muzika CS, pražskou Metropol TV, českou verzi kanálu Sport 2 a kanálu Nickelodeon pro děti, slovenskou televizi JOJ Plus a kanál The Fishing & Hunting o lovu a rybaření.

13. 9. 2010 10:39
Doba čtení: 1 minuta

HyperMedia koupila dva významné internetové portály (Komerční sdělení)

Společnost HyperMedia, a.s. ohlásila významnou akvizici a rozšíření portfolia svých inzertních serverů o dva nové portály HyperSlevy.cz a HyperZboží.cz.

12. 9. 2010 0:18
Doba čtení: 2 minuty

Centrum Holdings: Martin Vedej je novým obchodním ředitelem pro média

Centrum Holdings má od středy 8. září 2010 nového obchodního ředitele pro média. Stal se jím Martin Vedej, který ve funkci nahradil Martina Šebestu. Pětatřicetiletý Martin Vedej v minulosti zastával například funkci obchodního ředitele agentury MediaFax nebo generálního ředitele společnosti M.I.A. a také společnosti METRO. Ve vydavatelství Ringier pak působil jako ředitel divize. Více viz jeho profil na serveru LinkedIn. (Tisková zpráva)

Doba čtení: do minuty

Apple vývojářům pro iOS povolil uzdu

Apple omezil restrikce, kterými vývojářům aplikací pro jeho iPhone, iPod Touch a iPad přistřihuje křidélka. Obvykle s odvoláním na zachování bezpečnosti, výkonu či spolehlivosti. Nyní byla licence pro iOS Developer Program upravena v částech 3.3.1, 3.3.2 a 3.3.9. Zejména uvolňujeme omezení na vývojové nástroje používané k vytváření aplikací pro iOS. Jedinou podmínkou je, aby výsledné aplikace nestahovaly žádný kód. To by mělo vývojářům poskytnout požadovanou flexibilitu při zachování…

10. 9. 2010 14:33
Doba čtení: 1 minuta

General Registry nabízí k .cz doménám vedení DNS (Komerční sdělení)

Společnost General Registry zavádí službu vedení dns pro .cz domény. Je určena jak koncovým klientům, tak menším partnerům, kteří nemají své dns servery.

9. 9. 2010 0:00
Doba čtení: 2 minuty

DigiZone.cz měl za srpen nejvíc návštěvníků za svou pětiletou historii

Doba čtení: 1 minuta

Vyšel Thunderbird 3.1.3, testuje se nový editor

Vyšel Mozilla Thunderbird 3.1.3. Nejnovější ostrá verze populárního open source e-mailového klienta opravuje prozatím blíže nespecifikované bezpečnostní chyby, řeší některé problémy se stabilitou a obsahuje i drobné úpravy týkající se uživatelského rozhraní. Objevil se také Mozilla Thunderbird 3.0.7 pro uživatele starší větve. Ta je dosud stále podporována, ovšem jejím uživatelům je doporučen přechod právě na výše zmíněný Mozilla Thunderbird 3.1.3.

Doba čtení: 1 minuta

Policie v rámci mezinárodní akce vtrhla do strahovských kolejí

Policisté v různých evropských zemích včera realizovali koordinovaný zátah proti údajným počítačovým pirátům. Zasahovali i v České republice. Podle informací ČTK v rámci této akce čeští policisté zasahovali ve studentských kolejích na Strahově a dalších blíže neupřesněných místech na našem území. Ověřených či ověřitelných informací ani v tuto chvíli mnoho není.

Doba čtení: 1 minuta

Radiokomunikacím bude šéfovat od konce roku 2011 Kamil Levinský

Doba čtení: 1 minuta

Týdenní revize vyjde v sobotu později

3. 9. 2010 17:01
Doba čtení: do minuty