Hlavní navigace

Huawei: Na střet s USA jsme připraveni

Sdílet

Karel Wolf

Zakladatel společnosti, Žen Čeng-fej, se pro média vyjádřil k přidání Huawei na černou listinu USA a souvisejícím sankcím, firma je prý plně připravena na střet.

Zakladatel společnosti Huawei vyznění celé situace prakticky otočil, když prohlásil, že k současnému kroku muselo dříve či později dojít, neboť jeho firma je na míle před konkurencí. „Konkurenti nás minimálně v oblasti 5G sítí nebudou schopni dohnat v následujících dvou až třech letech,“ říká. „Myslím, že bychom neměli být cílem kampaní vedených Spojenými státy jen proto, že jsme před USA. 5G není atomová bomba. Je to něco, co prospívá společnosti,“ dodává  zároveň.

Společnost má podle zakladatele firmy několik záložních plánů B pro situace, kdy by bylo potřeba nahradit méně důležité produkty. Dceřiná společnost HiSilicon, která pro mateřskou Huawei Technologies vyrábí mobilní procesory, vydala již v pátek oznámení, že se společnost již léta připravuje na scénář, kdy USA přijdou s restrikcemi ohledně nákupu čipů od amerických firem a dalších licencovaných technologií.

Připomněl také vývoj vlastního operačního systému a zmínil silné R&D společnosti: „Každý rok investujeme 20 miliard dolarů do výzkumu a vývoje a žádná společnost kótovaná na burze neměla nikdy odvahu investovat tolik peněz do jedné oblasti, tak jako my,“ tvrdí.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?