Hlavní navigace

Huawei přijde o možnost vyrábět vlastní ARM procesory

22. 5. 2019

Sdílet

ARM Holdings Autor: ARM Holdings

Po ráně uštědřené ze strany amerických technologických firem Google, Intel, Qualcomm, Broadcom a Xilinx přichází pro společnost, která celosvětově prodává nejvíce chytrých mobilních telefonů hned po Samsungu, další rána. Licenci na své procesory mu trochu nečekaně vypověděl také britský (byť dnes už Japonci vlastněný) ARM.

V Cambridge sídlící ARM podle informací BBC instruoval své zaměstnance, aby zastavili všechny rozjednané kontrakty, nároky na podporu a nevyřízené zakázky s Huawei a všemi jejími dceřinými společnostmi. Firma své rozhodnutí odůvodňuje tím, že část technologií, které licencuje, má mít  původ v USA.

TIP: Google odstřihne Huawei od velké části Android služeb 

Huawei sice vyrábí procesory pro své telefony sama prostřednictvím dceřiné společnosti HiSilicon, většinu technologií si ale licencuje právě od britské společnosti ARM, jejíž architektura suveréně dominuje celému segmentu mobilních procesorů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).