Hlavní navigace

Huawei: USA se snaží nezvratně poškodit dobré jméno společnosti

14. 2. 2020

Sdílet

Huawei Autor: Jan Sedlák

Obvinění Huawei Technologies Co. a jejích dvou amerických poboček vznesené ve čtvrtek americkým ministerstvem spravedlnosti ohledně průmyslové špionáže amerických společností a vydírání je podle čínské společnosti jen další snaha poškodit její dlouhodobě budované dobré jméno a nemá oporu ve skutečnosti.

Nová obžaloba oznámená federálním soudem v Brooklynu v New Yorku navazuje na předchozí obvinění proti Huawei a zvyšuje celkový rozsah původních obvinění. Předchozí obvinění se týkají především lhaní bankám a porušení hospodářských sankcí vůči Íránu. Huawei měla také údajně pomáhat íránské vládě při domácím dohledu během demonstrací v Teheránu v roce 2009 a podle obvinění se pokusila skrýt rozsah svého podnikání v Severní Koreji.

 „Obvinění vznesené americkým ministerstvem spravedlnosti je další součástí dlouhodobé snahy o poškozování dobrého jména společnosti Huawei a jejích aktivit. Tato snaha je spíše povahy konkurenční než povahy právní. Nová neopodstatněná obvinění jsou z větší části založena na již proběhlých civilních sporech z posledních dvaceti let. Ty byly již urovnány, proběhly u soudu nebo byly v některých případech odmítnuty federálními soudy. Prokážeme, že obvinění americké vlády jsou nepodložená a nespravedlivá,“ uvedla k novým obviněním společnost v oficiální reakci.

Za Huawei se tentokrát postavilo také čínské ministerstvo zahraničních věcí. „USA zneužívá svoje národní pravomoci k utlačování čínských společností bez důkazů o jakémkoli protiprávním jednání. Taková praxe je hanebná a nemorální, “ prohlásil mluvčí ministerstva Geng Shuang na adresu amerického ministerstva spravedlnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).