Hlavní navigace

Senát souhlasí se vstupem Českého rozhlasu Plus na VKV, na řadě je Miloš Zeman

VKV síť Rádia Plus vznikne optimalizací kmitočtů stávajících celoplošných okruhů Českého rozhlasu a možným přidělením takzvaných nebonitních kmitočtů pro licenční řízení.

Doba čtení: 1 minuta

Sněmovna souhlasí se vstupem ČRo Plus na pásmo VKV, na řadě je Senát

„Nový“ celoplošný okruh Českého rozhlasu nebude smět vysílat reklamu ani obchodní sdělení. Výjimku budou tvořit pouze sportovní a kulturní přenosy.

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas stále tají, jak bude vypadat chystaná VKV síť pro Rádio Plus

Původně se předpokládalo, že Rádio Plus by do VKV pásma mělo vstoupit v březnu, případně dubnu. Vstup stanice do FM pásma je ale závislý na rychlosti, s jakou ho odsouhlasí politici.

21. 1. 2015 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Rádio Plus na VKV? Český rozhlas učinil klíčovou dohodu s komerční sférou

TÝDENNÍ REVIZE – Český rozhlas připravuje na FM pásmo už svůj čtvrtý celoplošný okruh, který byl doposud dostupný pouze na středních vlnách.

10. 1. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Rozpočet Rozhlasu počítá s pětimilionovou rezervou pro vstup „Pluska“ na VKV

Zasedání volebního výboru Poslanecké sněmovny týkající se budoucnosti veřejnoprávního okruhu vzbudilo velký zájem i u komerčních vysílatelů. Obávali se narušení duálního systému.

Doba čtení: 2 minuty

Prezident Lagardère Fleischmann kritizoval vysílací zákon a expanzi Rádia Plus na VKV

Český rozhlas nevyloučil, že by pro vysílání zpravodajského a informačního okruhu nasadil šíření v mono režimu, čímž by stoprocentně využil kompletní pokrytí daných vysílačů.

Doba čtení: 2 minuty

Český rozhlas vyhlašuje očekávaný tendr na provoz svých VKV vysílačů do roku 2025

„Desetiletý je, protože předpokládáme, že analogové vysílání bude pokračovat ještě deset let. Ale není to tak, že by to byl pevný kontrakt na deset let,“ uvedl v rozhovoru pro náš web náměstek Michal Koliandr.

Doba čtení: 2 minuty

Český rozhlas věnuje ve vysílání senátním a komunálním volbám přes 125 hodin

Termín voleb do zastupitelstev měst a obcí a prvního kola voleb do Senátu je stanoven na 10. až 11. října, termín druhého kola voleb do Senátu na 17. – 18. října.

30. 7. 2014 15:02
Doba čtení: 1 minuta

Peter Duhan nevylučuje, že v souvislosti s ČRo Plus bude žádat o nové VKV kmitočty

V rámci novely zákona o Českém rozhlase chce jeho vedení prosadit možnost, aby ředitele jednotlivých regionálních studií jmenoval přímo šéf veřejnoprávního média. Obešel by Radu ČRo.

Doba čtení: 2 minuty

Nástup technologie DVB-T2 přijde možná dříve, než čekáme. Bude bleskový

TÝDENNÍ REVIZE – Různé testy a experimenty s DVB-T2, ať už ty spuštěné, případně připravované, ukazují na to, že od této technologie se hodně očekává a dost se na ni spěchá.

Doba čtení: 4 minuty

ČRo Plus dostal zelenou pro vstup na VKV, novelu zákona schválila vláda

OPRAVENO – Stanici mluveného slova označil v nedávno realizovaném projektu 100 statečných generální ředitel veřejnoprávního média za „drahý špás“, který si však jeho posluchači zaslouží.

Doba čtení: 1 minuta

Moravskoslezský kraj se bude muset obejít bez středovlnného signálu

Výluka Svinova je dnes jedinou denní údržbovou přestávkou, která proběhne. Ty další naplánovaly České Radiokomunikace na zítřek.

8. 7. 2014 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas Plus by z VKV vysílačů mohl pokrýt příští rok 40 procent republiky

UVNITŘ VIDEO – Podle generálního ředitele Českého rozhlasu bude čtyřiadvacetihodinová stanice mluveného slova tak náročným projektem, že by si komerční subjekty její provozování rozmyslely.

Doba čtení: 2 minuty

Část Moravy dnes bude několik hodin bez středních vln

Výluka Dobrochova je dnes jedinou denní údržbovou přestávkou, která proběhne. Ty další naplánovaly České Radiokomunikace u méně významných lokalit na zítřek.

21. 5. 2014 8:30
Doba čtení: 1 minuta

Středovlnný vysílač Domamil dnes čeká údržbová přestávka

Výluka se tentokrát týká výhradně tohoto kmitočtového rozsahu, takže posluchači VKV rozhlasu i diváci digitální televize mohou zůstat v klidu. Jejích vysílání bude pokračovat beze změny.

20. 5. 2014 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas spustil e-shop Radioteka.cz, láká na stažení některých titulů zdarma

„Jsem moc rád, že se podařilo po letech důkladných příprav spustit Radiotéku Českého rozhlasu a tím veřejnosti ve větší míře otevřít náš archiv,“ uvedl šéf veřejnoprávního média Peter Duhan.

15. 5. 2014 13:17
Doba čtení: 2 minuty

Politici chtějí pomoci Českému rozhlasu k vlastnímu celoplošnému DAB multiplexu

„Termín nabytí účinnosti zákona je závislý především na délce projednávání návrhu zákona v Poslanecké sněmovně a Senátu,“ sdělila 1. náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová.

Doba čtení: 1 minuta

Dnes se odmlčí rozhlasové vysílače Pardubice – TKB a Ostrava – Svinov

Nejvýznamnější rozhlasovou výlukou po Žižkovu, která proběhla 4. března, bude tento měsíc odstavení pražského Petřina. Server DigiZone.cz na ni včas čtenáře upozorní.

11. 3. 2014 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Fleischmannovo BBC dostalo stotisícovou pokutu, nepustilo do vysílání Český rozhlas

Český rozhlas byl původním subjektem, který měl právo na vlnách BBC do února loňského roku vysílat. Podle Michela Fleischmanna nadále nebylo povinností tento subjekt na vlny Rádia Zet pouštět.

6. 3. 2014 13:21
Doba čtení: 1 minuta

Rada Českého rozhlasu schválila jeho šéfovi Duhanovi téměř půlmilionovou­ odměnu

Peter Duhan si odměnu zasloužil mimo jiné za dodržování Kodexu a Statusu ČRo, dodržování usnesení rady a dosažení podílu Českého rozhlasu na trhu 21,8 procenta.

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas chystá hlubší spolupráci s německým Mitteldeutscher Rundfunk

„Styčné plochy a možnou inspiraci do budoucna vnímám zejména u zpravodajsko-publicistických stanic MDR Info a Český rozhlas Plus,“ uvedl generální ředitel ČRo Peter Duhan.

9. 1. 2014 11:35
Doba čtení: 1 minuta

Teleko upravilo ve svém rozhlasovém multiplexu po odchodu Retra datové toky

V rámci meziměsíčního srovnání byl datový tok „ukrojen“ Českému rozhlasu Jazz. Původní hodnota 120 kbps byla snížena nejprve na 80 kbps a následně navýšena na 96 kbps.

Doba čtení: 1 minuta

Nové ranní vysílání Českého rozhlasu Plus uvede Jan Bumba a Renata Kropáčková

Živé vysílání od šesté ranní do desáté dopolední bude možné od 2. ledna naladit i na VKV frekvenci pražského studia Českého rozhlasu Regina

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas Plus rozšíří od 2. ledna příštího roku vysílání o čtyři hodiny

Od zmiňovaného data se pořady Českého rozhlasu Plus objeví v časech 6:00 až 10:00 a 17.00 až 20:00 také ve vysílání pražské stanice ČRo Regina vysílají na frekvenci 92.6 MHz.

Doba čtení: 1 minuta

Rozhlas si nezadá předvolební průzkumy, poslední debatu ukončí minutu před volbami

UVNITŘ DOKUMENT – Předvolební vysílání Českého rozhlasu začne 24. září, bude nejrozsáhlejší v historii. Obsáhne ČRo Radiožurnál, ČRo Plus a regionální stanice.

Doba čtení: 3 minuty

Domácí redakci Centra zpravodajství Českého rozhlasu má vést Ondřej Suchan

Dosavadní vedoucí víkendové přílohy Pátek Lidových novin minulý týden podal výpověď ve vydavatelství Mafra, které převzal podnikatel Andrej Babiš

3. 9. 2013 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas vybral meziročně na koncesionářských poplatcích o 40 milionů víc

Zástupci veřejnoprávního média si pochválili, že se osvědčili především různé oslovovací akce. Pro koncesionáře připravili nové individuální řešení. Zaměřili se na jednotlivce i firmy.

16. 8. 2013 13:00
Doba čtení: 1 minuta

Foťte boží muka a kapličky, vyhrajete foťák, láká Český rozhlas Plus

Stanice mluveného slova Českého rozhlasu vyhlásila letní fotosoutěž, v níž nabízí značkový fotoaparát s doplňky a další výbavou

Doba čtení: 1 minuta

„Vy nejste nikdo,“ říká Český rozhlas Plus posluchačům ve své první kampani

UVNITŘ VIZUÁL KAMPANĚ – Stanice mluveného slova se snaží vzbudit pozornost posluchačů dvojsmyslným sloganem. Jde o první kampaň od vzniku Českého rozhlasu Plus letos v březnu.

20. 6. 2013 16:00
Doba čtení: 1 minuta

O digitalizaci rozhlasu se mluví, ale stále je v nedohlednu

Zástupci operátorů i provozovatelů rozhlasových stanic se v podstatě zatím shodují na tom, že digitalizace rozhlasu je pro nejbližší roky v nedohlednu. Snaží se to však změnit.

Doba čtení: 5 minut