Hlavní navigace

Unikátní kanál Film Europe se v Česku zatím se zájmem nesetkal

Minulý týden ve čtvrtek se v Bratislavě slavnostně představil projekt filmového kanálu Film Europe, který je unikátní nejen co do pohledu českých a slovenských programů, ale v podstatě všech stanic na starém kontinentu. Jako jediný program se totiž orientuje výhradně na evropský film, a je ho tak v podstatě možné označit za lokální variantu prémiového kanálu HBO. Jeho zakladatel a výkonný ředitel Ivan Hronec už má na něj v tuto chvíli velmi kladnou odezvu ze zahraničí. Zájem o něj je v Maďarsku i dalších zemích.

Doba čtení: 6 minut

Všichni na satelitu se mění, jen Digi TV spí

Satelitní služba Digi TV je bezpochyby úkaz, nad kterým musí zůstat každému trochu znalému člověku v oblasti digitální televize rozum stát. Za dobu svého několikaletého působení v České republice a na Slovensku vůbec nijak nehýbala s cenami a místo přidávání stanic je z nabídky spíše pomalu a potichu odebírala. Vaz jí nezlomilo ani to, že dlužila za šíření některých kanálů desítky milionů korun, což se snažila všemožné popřít. Zatímco ostatní se snaží růst, Digi TV zůstává zamrzlá v čase. Na druhou stranu, je to vůbec u této low-costové služby problém?

Doba čtení: 5 minut

Spojí se CS Link se Skylinkem? Otázka, která teď zajímá každého

Placená satelitní televize zažila v České republice koncem předminulého měsíce otřes v základech. Lucemburská společnost M7 Group, doposud vlastník služby CS Link, koupila i konkurenční Skylink. Co to znamená? Skupina se k tomu prozatím nechce příliš vyjadřovat a hledá spíše vyhýbavé odpovědi ve stylu - služby budou fungovat prozatím samostatně a plány zvažujeme. Lze do budoucna očekávat spojení CS Linku se Skylinkem, a jak chce firma přetavit ve skutečnost sliby v podobě videa na vyžádání a dalších produktů?

Doba čtení: 5 minut

Válka o diváka nabírá obrátky také na Slovensku, Joj chystá dva další kanály

TÝDENNÍ REVIZE - Ostrá bitva o diváka, která se u nás odehrává zatím hlavně mezi komerčními televizemi, se brzo přesune také na Slovensko. Po Markíze, která již získala licenci pro chystaný filmový kanál Markíza Cinema, plánuje spustit novou stanici také konkurenční JOJ. Ta by již byla provozovatelem třetího privátního programu. Výhledově by však chtěla i čtvrtý kanál. Generální ředitel České televize Petr Dvořák obsadil tři ze čtyř volných pozic v managementu ČT po ředitelích, kteří rezignovali.

Doba čtení: 5 minut

Satelitní služba Canal Digitaal testuje stanici ID: Discovery pro CS Link

8. 9. 2011 10:45
Doba čtení: 1 minuta

Do Česka vstupuje nová satelitní služba freeSAT. Nahradí UPC Direct

TÝDENNÍ REVIZE - Satelitní službu UPC Direct čekají velké změny. Nový bude nejen její název, ale také programové balíčky a ceník. Ačkoliv oficiální představení nové služby je naplánováno až na příští týden, serveru DigiZone.cz se dostaly do rukou dokumenty, které odhalily první informace. Nová služba freeSAT nabídne mimochodem také kartu s programy zdarma, stejně jako je tomu u konkurenčních satelitních služeb CS Link a Skylink. Událostí minulého týdne je však také příprava televize Nova na českou verzi soutěže The Voice.

Doba čtení: 5 minut

Satelitní služba UPC Direct se změní na freeSAT. Nabídne i programy zdarma

Doba čtení: 1 minuta

Philips získal pro nové produkty čtyři prestižní ocenění EISA

Doba čtení: 2 minuty

Penthouse HD 1 v satelitní službě Skylink pouze z jedné frekvence

8. 8. 2011 10:01
Doba čtení: 1 minuta

Penthouse HD 1 ve Skylinku od 9. srpna pouze na nové frekvenci

28. 7. 2011 15:54
Doba čtení: 1 minuta

Pozice Penthouse HD CZ a Discovery HD CZ v satelitní službě Skylink s EPG

28. 7. 2011 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Česká televize pracuje na spuštění druhého programu v HD kvalitě

TÝDENNÍ REVIZE - Olympijské hry bývají vždy nejen významnou sportovní událostí, ale většinou také milníkem, co se týká televizní techniky. Například Slovenská televize během nich v roce 2008 spouštěla svůj okruh Trojka, který už nyní bohužel neexistuje, některé stanice nabídly OH ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a koketovalo se dokonce i s trojrozměrným zobrazením 3D. Není se proto čemu divit, že by Česká televize v příštím roce, tedy při zahájení olympiády v Londýně, ráda spustila druhý program v HD kvalitě.

Doba čtení: 5 minut

Partner satelitní služby Skylink zvažuje přesun kanálu Penthouse HD 1

22. 7. 2011 14:30
Doba čtení: 1 minuta

Satelitní služba UPC Direct zařadila do nabídky program Sundance Channel HD

Doba čtení: 1 minuta

Nová pozice Investigation Discovery v satelitní službě CS Link

Doba čtení: 1 minuta

V Nizozemsku se zřítila část třísetmetrové vysílací věže

Doba čtení: 1 minuta

Majitel satelitního CS Linku rozšiřuje nabídku HD programů v Rakousku

Doba čtení: 1 minuta

CS Link zařazuje do nabídky Hustler TV a Bravu HDTV. Prozatím budou zdarma

Doba čtení: 1 minuta

Nová pozice BravaHDTV CZ pro satelitní službu Skylink

11. 5. 2011 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Satelitní televize od UPC má 81 tisíc zákazníků, digitální kabel 417 tisíc

Doba čtení: 1 minuta

Satelitní trh v Česku se segmentoval, ale pouze dočasně

V případě, že by už na satelitním trhu v České republice nedocházelo k žádným změnám, vše by bylo téměř naprosto ideální. Skylink by fungoval jako lídr v oblasti programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), CS Link by byl variantou pro ty, kteří by o HD kanály zájem neměli, Digi TV by byla platformou pro nenáročné a UPC Direct pak alternativou pro ty, kteří by nechtěli rumunskou „kvalitu“ a zároveň by neradi přetáčeli svou satelitní parabolu, pokud tedy mají pouze příjem z jedné pozice. Stav by to byl ale pouze ideální. V reálu tomu bude pochopitelně jinak.

Doba čtení: 5 minut

Philips se spojí při výrobě televizorů s firmou TPV, vznikne nový podnik

Doba čtení: 1 minuta

Zákazníky CS Linku čeká další přelaďování. Přesunuje se i Prima HD

Doba čtení: 1 minuta

AXN v satelitní službě CS Link na nové frekvenci s integrovanými titulky

Doba čtení: 1 minuta

Změny u AXN Crime a AXN Scifi: v satelitní službě CS Link na nové pozici

12. 4. 2011 10:02
Doba čtení: 1 minuta

Zákazníci CS Linku už si mohou naladit kanály AXN z nové frekvence

7. 4. 2011 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Novým jednatelem satelitního CS Linku je Nizozemec Kees Färber

30. 3. 2011 8:30
Doba čtení: 1 minuta

Skylink bude poskytovat Travel Channel v HD i svému partnerovi z Nizozemska

22. 3. 2011 12:36
Doba čtení: 1 minuta

Čtyři televizní stanice, nad jejichž vysíláním na satelitu zůstává rozum stát

Pokládáte si při sledování některých programů z družice otázku, jak je vůbec možné, že něco takového jeho provozovatel poskytuje divákům? Takové příklady stanic určitě existují. Není jich sice moc, ale na družicích by se některé takové našly. Mezi takové „podivnosti“ patří například vysílání filmových stanic ve formátu 4:3 a navíc s nízkým datovým tokem, hudební kanál šířící svůj obsah sice v HD rozlišení, ale bez jakékoliv koncepce, věštecké programy, nad jejichž fungováním zůstává rozum stát a také televize, která již několikrát odložila svůj start, o licenci přišla, ale přesto stále slibuje, že vysílat začne.

Doba čtení: 5 minut

Koupě satelitního set-top-boxu pouze s MPEG-2 je dnes už nesmysl

Má v dnešní době ještě smysl pořizovat si satelitní přijímač pro sledování televizních programů, které jsou vysílány v kompresním formátu MPEG-2? Titulek odpovídá jasně NE! A je to logické. Pokud se podíváme na satelitní pozici 23,5 stupně východně, kde své programy distribuují služby CS Link, Skylink a T-Mobile televize, vidíme, kterým směrem se trend v distribuci byť jen SD programů, tedy těch v klasickém rozlišení, ubírá. Jedinou službou, jež tak v tuto chvíli šíří programy pouze v MPEG-2, je rumunská Digi TV. To by se ale podle jejích představitelů mohlo letos také změnit. Platforma totiž plánuje zařazení programů v HD kvalitě.

Doba čtení: 5 minut