Hlavní navigace

History HD v satelitní službě UPC Direct už jen na jedné frekvenci

28. 2. 2011 9:45
Doba čtení: 1 minuta

Kanál Brava 3D už od víkendu nevysílá na satelitu Astra

Doba čtení: 1 minuta

CS Link zásadně mění strategii. Přichází s placenými HD kanály a kompresí MPEG-4

Přesto, že Česká republika už má pět satelitních služeb, pokud mezi ně počítáme i virtuální T-Mobile televizi, na trh v podstatě vstupuje nový hráč, který má vlastní zájmy se značkou CS Link. Doposud se tato platforma dala hodnotit jako ne příliš progresivní v oblasti nových technologií. Šířila pouze programy v normě MPEG-2, její dva HD programy byly pouze jakousi pomyslnou třešničkou na dortu a hlavně byly neplacené. To se ale s novým stoprocentním vlastníkem společnosti Media Vision, provozovatele CS Linku, rapidně změní.

Doba čtení: 6 minut

Satelitní služba CS Link testuje nové stanice. Používá kompresi MPEG-4!

Doba čtení: 1 minuta

Nové pozice AXN a AXN SciFi pro CS Link s příznakem kódování CryptoWorks

Doba čtení: 1 minuta

Nové programové pozice AXN a AXN SciFi na pozici satelitní služby CS Link

Doba čtení: 1 minuta

Vstup M7 Group do CS Linku může znamenat zásadní změny v této satelitní službě

Přesto, že čtenáři DigiZone.cz vyhlásili nejzásadnější událostí minulého týdne bleskový přesun tureckého seriálu Tisíc a jedna noc na TV Nova z prime timu do méně atraktivního času, podvečera, podle našeho názoru je důležitější vstup skupiny M7 Group do satelitní služby CS Link. Tato skutečnost totiž může mít zásadní vliv na budoucnost satelitní pozice 23,5 stupně východně na českém trhu. M7 Group doposud v Česku spolupracovala s konkurečním Skylinkem, nyní se z těchto dvou operátorů stávají konkurenti. Co můžeme od těchto změn očekávat? Dočkají se diváci CS Linku placených programů v HD kvalitě?

Doba čtení: 5 minut

Seriál Tisíc a jedna noc (nejen) hvězdou a padákem týdne

TÝDENNÍ REVIZE - Během sedmi dní jsme viděli na obrazovce televize Nova doslova něco, co už se nebude jen tak opakovat. Turecký seriál Tisíc a jedna noc měl být fenoménem. Zatímco na Slovensku a i v dalších zemích se z něho stal obrovský hit, v České republice k tomu nedošlo. Na obrazovky tuzemských televizních diváků sice vstoupil proti konkurenci jako absolutní vítěz večera, ovšem neměl sledovanost takovou, jakou si od něho Nova slibovala. V praxi tak došlo k tomu, že turecký seriál se stahuje pouze po pár odvysílaných dílech z nejprestižnějšího vysílacího času do podvečera.

Doba čtení: 6 minut

Potvrzeno: Satelitní CS Link koupil vlastník platformy Canal Digitaal

Doba čtení: 1 minuta

History Channel v satelitní službě Skylink s českým EPG

Doba čtení: 1 minuta

Satelitní služba Skylink zařazuje na pozici po televizi Z1 History Channel

Doba čtení: 1 minuta

V satelitní službě UPC Direct se objevil program Nat Geo Wild HD

26. 1. 2011 10:53
Doba čtení: 1 minuta

Sharp láká na veletrh ISE 2011. Představí obří 3D video kostku

26. 1. 2011 9:03
Doba čtení: 1 minuta

Zákazníci Digi TV jsou téměř bez filmových stanic. Nejvíce jich má na satelitu UPC

V souvislosti s vyřazením filmových kanálů HBO, HBO 2, HBO Comedy a Cinemax z nabídky satelitní služby Digi TV jsme se rozhodli porovnat jednotlivé satelitní platformy u nás a podívat se, jak jsou na tom s nabídkou filmových stanic. Když jsme si vše pěkně po kanálech rozepsali, dospěli jsme k zajímavému závěru. Zatímco CS Link, Skylink a T-Mobile Televize jsou na tom s počtem filmových kanálů úplně stejně, na pomyslném trůnu pro vítěze sedí UPC Direct. Digi TV pak má v nabídce pouhé tři filmové programy, a to jsme ještě museli hodně zamhouřit oči.

Doba čtení: 6 minut

Začátek roku se zájemcům o digitální televizi ukázal v plné parádě

TÝDENNÍ REVIZE - Digitalizace se zájemcům o tento příjem televizního signálu nemohla na počátku roku ukázat v lepším světle. Hned první den roku 2011 přinesl několik událostí, především v oblasti satelitní televize. S úderem půlnoci ze Silvestra 2010 na 1. ledna 2011 například ukončila analogové vysílání německá verze kanálu MTV a zároveň se stala placeným kanálem, slovenská Živa přerušila distribuci signálu úplně a z družice tak zmizela. Hudební kanál VIVA se pak převlékl do nového kabátu. Událostí číslo 1 pro tuzemského diváka je ale jistě zahájení nekódovaného vysílání Country Radia na Astře 3B.

Doba čtení: 5 minut

Satelitní služba UPC Direct přišla o program Rush TV HD

Doba čtení: 1 minuta

Jaký bude digitální rok 2011? Co nás čeká v satelitním vysílání

Tipovat, jaký bude letošek v oblasti digitální satelitní televize, je dost riskantní. Na rozdíl od terestrické televize zde totiž není žádný technický plán přechodu. Operátoři mohou v podstatě kdykoliv přidat nové programy, nebo naopak některé z nabídky vyřadit, může být nečekaně vyřazena z provozu některá družice a tak dále. Něco málo se ale v této oblasti přece jen ví. Například to, že satelitní služba CS Link začne s implementací systému Irdeto, odstartuje kanál Film Europe, na satelitu se snad objeví i digitální televize Pohoda a další kanály začnou využívat služeb hybridní televize HbbTV.

Doba čtení: 5 minut

Služba UPC Direct skončila definitivně na satelitech Astra

3. 1. 2011 12:06
Doba čtení: 1 minuta

UPC Direct pokračuje na satelitech Astra i na Nový rok

Doba čtení: 1 minuta

Rok 2010 v oblasti satelitní televize? Pěkná divočina

Pokud by Česká televize označila právě končící rok jako brutálně zpravodajský, my bychom ho označili za brutálně satelitní. Služba Digi TV ukončila po třech letech pirátský příjem své nabídky a spustila lokalizovanou verzi programu Digi Sport, konkurenční UPC Direct přesídlila na stejnou pozici, T-Mobile spustil v tuzemsku satelitní službu, která funguje na bázi virtuálního operátora, Skylink úspěšně implementoval systém podmíněného přístupu Irdeto a Česká televize spustila regionální vysílání na satelitu. To jsou jen některé z mnoha událostí, ke kterým letos došlo.

Doba čtení: 10 minut

Hard erotický kanál Penthouse HD 1 ve Skylinku s EPG

27. 12. 2010 14:00
Doba čtení: 1 minuta

UPC ukončila na satelitu Astra vysílání dalších dvou frekvencí

15. 12. 2010 9:23
Doba čtení: 1 minuta

Tematické stanice Discovery v UPC Direct s českým EPG

2. 12. 2010 11:22
Doba čtení: 1 minuta

Podvodníkům s kartami pro systém Nagravision 3 mohly naletět tisíce diváků

TÝDENNÍ REVIZE - Podvedených, kteří si na internetu objednali neexistující kartu Liberty Card, jež slibovala přístup k satelitním programům, kódovaným v systému Nagravision 3, mohou být tisíce. Podvodníci stojící za celou akcí si tak mohli přijít na nemalé peníze. Za jednu kartu totiž požadovali 119 euro. Nejprve měla být dostupná náplň pro programy německé služby Sky, později i dalších platforem. Jejich "zákazníci" ale mají de facto smůlu. Zajímali se o nelegální příjem a nemohou tak vyžadovat svoje investované finance nazpět.

27. 11. 2010 0:00
Doba čtení: 5 minut

UPC spouští 3D videotéku, ale pouze v Nizozemsku

25. 11. 2010 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Discovery Science a Discovery World v satelitní službě UPC Direct česky

Doba čtení: 1 minuta

Brava HDTV spustila vysílání ve 3D formátu. Prozatím nekóduje

22. 11. 2010 14:35
Doba čtení: 1 minuta

Travel Channel HD v češtině provází při startu problémy

TÝDENNÍ REVIZE - Ačkoliv měl nový dokumentární kanál Travel Channel HD odstartovat v pondělí v češtině, do pátečního večera u této stanice tuzemský jazyk chyběl. Někteří diskutující na fóru DigiZone.cz si navíc stěžují na to, že program není kompletně ve vysokém rozlišení (HDTV), jak bylo původně avizováno. Některé pořady jsou do HDTV pouze přepočítávány. Další pro změnu argumentují tím, že kvalita obrazu není dostatečná. Nevýhodou při startu Travelu, která však trápí na počátku každý kanál, je jeho nedostatečná penetrace. Program je dostupný prozatím pouze na satelitu.

Doba čtení: 5 minut

Ukončení UPC Direct ze satelitů Astra se posouvá na prosinec

18. 11. 2010 8:00
Doba čtení: 1 minuta

UPC Direct pokračuje ve vysílání na satelitech Astra i po 15. listopadu

16. 11. 2010 7:10
Doba čtení: 1 minuta