Hlavní navigace

Multiplex 2 na Zlínsku spustíme už 11. listopadu, slibuje Jiří Vykydal

Téměř o tři týdny dříve, než dosud deklarovaly, zahájí České Radiokomunikace vysílání televizního multiplexu 2 na Zlínsku. Už za dva týdny tak dokončí budování všech svých digitálních sítí. V noci na dnešek zahájil multiplex 2 vysílání z Pradědu v Jeseníkách, 11. listopadu bude následovat zlínská Tlustá hora a Ploštiny u Valašských Klobouků. „Proces přechodu z analogového na digitální vysílání je dokončen, nyní se chceme soustředit na další etapu digitalizace, tedy DVB-T2,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz vedoucí útvaru strategie a rozvoje ČRa Jiří Vykydal.

Doba čtení: 15 minut

Multiplex 2 startuje z Pradědu, Česká televize vypíná 78 analogových vysílačů

Diváci na Jesenicku se úderem dnešní půlnoci dočkají pozemního digitálního vysílání pěti nejsledovanějších komerčních televizí. Z vysílače Praděd odstartuje multiplex 2 s programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a Barrandov. Doplní tak multiplexy 1 a 3, které odtud vysílají již delší dobu. Pro Primu je tento start premiérou pozemního vysílání v oblasti Jeseníků, analogově totiž z Pradědu nevysílala a v celé oblasti byla dostupná jen v několika málo městech prostřednictvím malých dokrývačů.

Doba čtení: 7 minut

Z Pradědu odstartuje multiplex 2. ČRa přeladí analogovou Novu

Doba čtení: 1 minuta

Největší problémy s příjmem televize Prima jsou na Jesenicku

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize vypne na konci října 84 analogových vysílačů

29. 9. 2011 15:41
Doba čtení: 1 minuta

Na Ostravsku začíná státní kampaň k listopadovému vypínání analogu

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 3 s Primou love vysílá už v celém Česku. Přelaďte si přijímače

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ - Téměř 94 procent obyvatel České republiky může od neděle naladit signál televizního multiplexu 3, v němž zatím vysílá jediný televizní program: ženský kanál Prima love. Tato digitální síť nově vysílá na Liberecku, Pardubicku, Jesenicku, Zlínsku, a spustila i samostatné dokrývače pro Karlovy Vary a Znojmo. Zprovoznila tak už všechny plánované vysílače kromě dokrývače na Radhošti a předhonila multiplex 2, kterému zbývá spustit vysílače na Jesenicku a Zlínsku. Neobešlo se to ovšem bez problémů.

Doba čtení: 9 minut

Czech Digital Group spustila vysílaní multiplexu 3 z nových lokalit

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex 3 startuje z Ještědu, Pradědu, Krásného a všech zbylých vysílačů

TÝDENNÍ REVIZE - České Radiokomunikace, respektive společnost Czech Digital Group, která je jimi stoprocentně ovládána, rozšíří v neděli významně pokrytí digitálního terestrického multiplexu 3. Konkrétně se tato zemská digitální síť rozšíří na zlínskou Tlustou horu, jesenický Praděd, vysílač Krásné u Pardubic, liberecký Ještěd, Tři kříže v Karlových Varech a Kraví horu u Znojma. Po tomto kroku bude síť se stanicí Prima love a Rádiem Proglas pokrývat 93,55 procenta obyvatel České republiky a vysílat prakticky ze všech lokalit, kde může. Zbývá jen dokrývač z Radhoště.

Doba čtení: 5 minut

Multiplex 3 odstartuje v neděli nečekaně i na Ještědu a Pradědu

Doba čtení: 2 minuty

Česká televize spustila digitální dokrývač v Horní Lipové na Jesenicku

21. 7. 2011 16:30
Doba čtení: 1 minuta

Vysílač Praděd má do 15:00 výluku digitální i analogové televize a rádia

Doba čtení: 1 minuta

Velké vypínání analogu v Česku umožnilo i příjem televize ze zahraničí

Ve čtvrtek 30. června se definitivně odmlčelo devět analogových vysílačů velkého výkonu šířících program ČT 1. Šlo konkrétně o Brno - Kojál, Hodonín - Babí lom, Pardubice - Krásné, Liberec - Ještěd, Mikulov - Děvín, Rychnov nad Kněžnou - Litický Chlum, Svitavy - Kamenná Horka, Trutnov - Černá hora a Žďár nad Sázavou - Harusův vrch. Kromě toho ukončily provoz i analogové vysílače malého výkonu. Na některých uvolněných kanálech se buďto výrazně zlepšil dosavadní příjem televize ze zahraničí, nebo se dokonce objevily zcela nové programy. Pokusili jsme se alespoň některé novinky zmonitorovat.

Doba čtení: 5 minut

Polský multiplex 2 výrazně rozšiřuje pokrytí. Bude ho možné zachytit i u nás

V následujících několika dnech proběhne v Polsku významné rozšíření digitálního signálu tamního terestrického multiplexu 2. Zbystřit by proto měli všichni televizní diváci, kteří žijí v příhraničí s našimi severními sousedy. Několik lokalit, z nichž se začne v Polsku vysílat, totiž pokryje alespoň částečně i území České republiky a Slovenska. Už v minulých dnech se mohli diváci pokusit zachytit signál z lokality Klodzko - Czarna Gora, brzo se tak stane ale také z Opole nebo Zakopaneho. Zájemci tu budou moci nově naladit stanice Polsat, TVN, TVN 7, TV Puls, TV4, TV6 a Polsat Sport News.

Doba čtení: 6 minut

Co vlastně nabízí multiplex 3 televizím, které nechtějí vysílat celoplošně?

Od konce června netrvají České Radiokomunikace na tom, aby televize, které chtějí vysílat v multiplexu 3, nutně využily všechny jeho vysílače. Přistoupily tak k dlouho požadované regionalizaci této digitální sítě a možnosti vybrat si, z jakých vysílačů chtějí televize vysílat. Potenciální klienti multiplexu 3 mají k dispozici jedenáct regionů, přičemž vysílat mohou jak v jednotlivých oblastech, tak v několika regionech najednou. Jak ale reálně vypadá ono členění digitální sítě 3, které vysílače zahrnuje a na kolik peněz vyjde takové regionální vysílání? Základní fakta shrnuje následující článek.

Doba čtení: 9 minut

Nova s předčasným vypínáním analogu na Jesenicku a Zlínsku nepočítá

Doba čtení: 2 minuty

Česká televize vypne kompletně analogové vysílání už k 30. listopadu

Doba čtení: 1 minuta

ČT nevypne 30. června některé dokrývače. Důvodem je špatný signál

Doba čtení: 1 minuta

Ostravsko? Navrhli jsme Nově a Primě vypnout dřív analog, říká šéf digitalizace ČT

Česká televize vypne předčasně analogové vysílání svého prvního programu na Lysé hoře v Beskydách, aby na přelomu dubna a května umožnila start multiplexu 2 na celém Ostravsku. Podobný džentlmenský krok požadovaly Kavčí hory také od komerčních televizí Nova a Prima, ale narazily na nepochopení. „Bylo to asi potřetí, co jsme se pokoušeli dohodnout se všemi na urychlení procesu digitalizace, a to je asi naposled. Říká se třikrát a dost,“ popisuje v rozhovoru pro DigiZone.cz jednání o situaci na Ostravsku vedoucí projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš.

Doba čtení: 13 minut

Ani tři roky nestačily na odstranění nesmyslů v Technickém plánu přechodu

Koncem dubna má z hlavního ostravského vysílače Hošťálkovice odstartovat digitální síť 3 s programem Prima love. Potíž je v tom, že na tom samém kanálu, kde má tento multiplex vysílat, nyní vysílá analogově televize Prima, a ta se ho nechystá předčasně opustit. Podle vládního harmonogramu digitalizace by totiž z Hošťálkovic měla analogově vysílat do letošního listopadu. Jenže ten samý harmonogram tvrdí, že multiplex 3 z Hošťálkovic na témže kanálu skutečně odstartuje 30. dubna. Vítejte v digitálním Absurdistánu.

Doba čtení: 3 minuty

Jarní novinky u Skylinku: Programy, přelaďování a nespokojenci

TÝDENNÍ REVIZE - Satelitní služba Skylink se chystá v následujících týdnech výrazně rozšířit počet programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a nadále tak být na špici v této oblasti. Mnohé diskutující na fórech však také řádně rozhněvala. Stalo se to tehdy, když zástupci Skylinku oznámili, že nové programy budou dostupné pouze prostřednictvím karet Irdeto a ICE. Pro další kritiky pak může být vodou na jejich mlýn také spuštění nového transpondéru (frekvence), na který se má mimo jiné přesunout i Nova HD a TV Barrandov, jež jsou dostupné i majitelům karet CS Link.

Doba čtení: 5 minut

Rozdílné starty multiplexů vyhání diváky na Zlínsku a Jesenicku k satelitu

Doba čtení: 2 minuty

Digitální kolaps hrozí i na Pradědu, Nova nechce vypínat analog střihem

Doba čtení: 2 minuty

ČTÚ píše vládě: digitalizace jede podle plánu, mohla by se i urychlit

Doba čtení: 3 minuty

Hranice na Moravě vypověděly smlouvu na dokrývač pro televizi Morava

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas Olomouc mění od 21. března program a on-air grafiku

18. 3. 2011 10:30
Doba čtení: 2 minuty

ČT vypne 31. března 12 analogových převaděčů, hlavně na jihu Moravy

Doba čtení: 1 minuta

Zítra startuje nový kanál Prima love. Kde všude ho půjde naladit?

Téměř přesně po dvou letech odstartuje zítra v digitální terestrické síti nový televizní program a shodou okolností za ním opět stojí společnost FTV Prima. V dubnu 2009 to byl kanál Prima Cool, 8. března si pozici naposledy spuštěného programu v DVB-T převezme Prima love. Televizní novinku očekávají především ženy. Mezi její highlighty budou patřit například Zoufalé manželky, Chirurgové nebo seriál Džungle rtěnek. Víte už ale, kde všude bude možné tuto novou televizní stanici naladit? Poradíme vám, jak si zajistit její příjem od samotného startu vysílání.

Doba čtení: 5 minut

ČT 2 vypne 28. února další čtyři malé analogové vysílače na Moravě

Doba čtení: 1 minuta

Připomínáme: Dnes v noci další velké vypínání analogu od České televize

Doba čtení: 1 minuta