Hlavní navigace

Jeseník

Letos dojde k vypnutí analogové televize na polovině území Česka

Doba čtení: 1 minuta

Konec roku ve znamení dalšího vypínání analogových vysílačů

TÝDENNÍ REVIZE - Televize Nova nečekaně na svých teletextových stránkách uvedla, že vypne analogové vysílání z Chebu, Klatov a Baráku. Tuto informaci možná překvapivě nekomunikovala vůbec prostřednictvím tiskové zprávy. Naopak očekávané je vypnutí zhruba sedmdesátky analogových dokrývačů České televize v pěti územních oblastech. Konec roku byl také ve znamení hodnocení. Ohlédli jsme se za tři sta šedesáti pěti dny na zemi i na orbitu.

Doba čtení: 5 minut

Úprava parametrů Skylinku zkomplikovala divákům příjem HD programů

TÝDENNÍ REVIZE - Zákazníci satelitní služby Skylink se tento týden dočkali dlouho očekávaného rozšíření programové nabídky. Největším tahákem bude pravděpodobně Travel Channel HD, který si svůj start naplánoval až na 15. listopadu. Změny technických parametrů, jež tento krok vyžadoval, bohužel přinesly divákům také problémy. Některé televizory a moduly nezvládaly příjem HD programů s novými technickými parametry. Skylink tak potkává po řešení problémů s kódováním Irdeto další nepříjemná záležitost. Zástupci platformy však hledají spolu s dotčenými subjekty co nejrychlejší řešení.

Doba čtení: 5 minut

Digitální televize dorazila na Praděd. Česká televize má (téměř) pokryto

1. říjen 2010 se zapisuje zlatým písmem do historie digitálního vysílání v České republice. Nejen proto, že multiplex veřejnoprávní televize konečně dorazil na severomoravský vysílač Jeseník - Praděd, ale také proto, že tímto krokem dochází ke spuštění digitálního vysílání ČT z poslední lokality, která patří do základní sítě. Odteď už bude veřejnoprávní televize svoji digitální síť pouze dokrývat a řešit dílčí problémy. Kromě spuštění multiplexu 1, který obsahuje i stanice Českého rozhlasu, se diváci na Jesenicku dočkali i ukončení analogového vysílání programu ČT 2.

Doba čtení: 3 minuty

Brno vypíná analogovou televizi, na Jesenicku končí analogová ČT 2

Úderem dnešní půlnoci skončí analogové televizní vysílání z obou městských vysílačů v Brně – Hády a Barvičova. Brněnští diváci naopak budou moci nadále přijímat analogový televizní signál z největšího jihomoravského vysílače Kojál, odkud bude až do konce června příštího roku vysílat analogová Nova a první program České televize. O dnešní půlnoci se také definitivně odmlčí analogový program ČT 2 z dalšího silného vysílače na Moravě, jesenického Pradědu, a z dokrývače v Šumperku. Česká televize na dnešek naplánovala vypínání více než stovky analogových dokrývačů programů ČT 1 a ČT 2. UVNITŘ SEZNAM VŠECH VYPÍNANÝCH VYSÍLAČŮ

Doba čtení: 5 minut

Praděd má výluku analogového vysílání, připravuje se na start DVB-T

Doba čtení: 1 minuta

FOTOGALERIE: Nejlepší snímky z výměny antény na vysílači Praděd

Doba čtení: do minuty

Konec ČT 1 z Ústí nad Labem rozšířil pokrytí analogové ČT 2 z Pradědu

Doba čtení: 1 minuta

Analogový signál vypínané ČT z Pradědu už obsahuje také informační lištu

Doba čtení: 1 minuta

Týden, který byl doslova nabitý událostmi z digitálního světa

TÝDENNÍ REVIZE - 35. týden roku 2010 se může pochlubit skutečně vydatnou dávkou událostí ze světa digitální televize, a to nejen v České republice, ale také v zahraničí. Pravděpodobně nejvíce zaujala informace, že společnost Czech Digital Group, provozovatel multiplexu 3 je na prodej. Spouštělo se digitální vysílání dalších dvou sítí na trutnovské Černé hoře a na severu Čech pro změnu končil analog. V Berlíně pak začala největší evropská událost spotřební elektroniky, veletrh IFA, který se letos může pochlubit již svým padesátým ročníkem. Bylo ale toho mnohem víc.

4. 9. 2010 16:44
Doba čtení: 5 minut

Operace Praděd úspěšná, vysílač má již novou anténu pro DVB-T

Doba čtení: 1 minuta

Vysílač Praděd byl dva dny bez antény, dnes by se jí měl konečně dočkat

Doba čtení: 1 minuta

Výměna antény na vysílači Praděd pokračuje i dnes. Včetně fotosoutěže

Doba čtení: 1 minuta

Vysílač Praděd vyměňuje anténu, fotosoutěž DigiZone.cz začíná

Doba čtení: 1 minuta

V Česku neodstartuje další celoplošná televize, RTA vrátila licenci

TÝDENNÍ REVIZE - Majitelé terestrických digitálních přijímačů už mohou počítat s tím, že nenaladí další celoplošný kanál. Podnikatel Jaroslav Berka totiž vrátil licenci pro program RTA, kterou mu udělila v červenci 2009 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Avizovaný start byl nejdříve několikrát odsunut, nyní je jasné, že stanice nezahájí vysílání vůbec. Rouškou tajemství je zahalen i další projekt Jaroslava Berky - digitální televize TV7. Berka ale zůstává aktivní na dalších frontách. Například pro Českou televizi bude jeho firma Czech Info vyrábět pořad Malá farma.

28. 8. 2010 0:00
Doba čtení: 5 minut

DigiZone.cz vyhlašuje fotosoutěž z výměny antény na vysílači Praděd

25. 8. 2010 16:33
Doba čtení: 1 minuta

Začíná „operace Praděd“, poslední fáze digitalizace České televize

Poslední tři velké digitální vysílače zbývá spustit České televizi, aby dokončila proces digitalizace svého vysílání. Tím vůbec posledním bude jesenický Praděd, jehož vysílání jistě ocení i diváci hluboko ve vnitrozemí sousedního Polska. Právě dnes začíná proces, který povede ke startu digitální televize z tohoto vysílače. České Radiokomunikace převedou nynější tři analogové televizní programy do provizorního anténního systému a připraví se na výměnu antény, kterou za týden provede speciální dvourotorový vrtulník Kamov Ka-32. Co bude následovat potom?

Doba čtení: 5 minut

Vrtulník vymění anténu na vysílači Praděd buď 30. nebo 31. srpna

Doba čtení: 1 minuta

DigiZone.cz aktualizoval mapy pokrytí DVB-T a přílohu Regiony

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize umístila do analogového vysílání na Pradědu piktogram

Doba čtení: 1 minuta

Digitální vysílání České televize na Zlínsku a Valašsku začne už 31. srpna

Doba čtení: 1 minuta

Vrbno pod Pradědem zaplatí rekonstrukce STA z městské pokladny

Doba čtení: 1 minuta

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: O rozšiřování DVB-T, konkrétních modelech set-top-boxů a spolupráci s DigiZone.cz

Po týdnu opět otevíráme redakční poštu, abychom čtenářům zodpověděli další část jejich dotazů. Tentokrát bude řeč např. o rozšiřování DVB-T a zajímavostí bylo, že oba čtenáři se ozvali z Liberecka. Třetího čtenáře, který je z Rokycan, zajímalo, jak je možné, že se mu u multiplexu 3 naladil pouze obsah, ale není možné ho sledovat. Poradíme, jak si poradit s digitálním příjmem na více televizorech a řeč bude také o konkrétních modelech set-top-boxů. Chcete psát pro náš server? Pak i vám je určen dnešní text.

Doba čtení: 7 minut

České Radiokomunikace představily rozvoj multiplexu 2 do listopadu 2011

Doba čtení: 1 minuta

Průvodce digitálním vysíláním (42.): Technický plán přechodu

Kdy se k vám dostane zemské digitální vysílání (DVB-T)? A jak dlouho budete ještě moci sledovat stávající analogovou televizi? To jsou otázky, na které odpovídá Technický plán přechodu zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání (TPP) Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ).

Doba čtení: 4 minuty

Český switch-off? Podle Radiokomunikací opravdu až rok 2012

Doba čtení: 2 minuty

Průvodce digitálním vysíláním (38.): Veřejnoprávní multiplex

Česká televize (ČT) se letos v zemském digitálním vysílání (DVB-T) osamostatní. Veřejnoprávní televize opustí společně s Českým rozhlasem síť sdílenou s televizí Nova a přejde do veřejnoprávního multiplexu. Vlastní digitální síť umožní ČT rychlé spouštění DVB-T v celé České republice bez ohledu na vůli komerčních stanic. Diváci se od veřejnoprávní televize dočkají postupně také řady nových doplňkových služeb.

Doba čtení: 6 minut

Fotbal na Primě versus regionální vysílání RTA

Televize Prima nabídne od srpna každou sobotu od čtyř hodin odpoledne přenos vybraného zápasu anglické fotbalové Premier League. Háček je v tom, že tou dobou může polovina diváků Primy sledovat maximálně tak vysílání studií Regionální televizní agentury (RTA), která se s Primou dělí o vysílací kmitočty v šesti krajích, a o anglické lize si tak mohou nechat jenom zdát.

Doba čtení: 5 minut

Nova představila vlastní plán přechodu, Praha je v něm poslední

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize chce digitálně pokrýt celé Česko do 8. srpna 2008

Doba čtení: 1 minuta