Hlavní navigace

Komentář

Jak udržet při životě a financovat média veřejné služby a jak je přitom nezabít

KOMENTÁŘ – V říjnu proběhl v Parlamentu seminář věnovaný financování a budoucnosti médií veřejné služby. Jeho defétistický podtitul zněl …a jak je udržet při životě.

Doba čtení: 8 minut

Pohádka Nejlepší přítel s výtečnou sledovaností. A hned je na Youtube…

Letošním vánočním svátkům kralují pořady České televize. V čele končí oba díly Anděla Páně, Nejlepší přítel měl i tak polovinu publika.

26. 12. 2017 12:05
Doba čtení: 1 minuta

Vánoce s videotékou Voyo? Zeptali jsme se na osud aplikace pro Android TV

Voyo zřejmě nedá svým věrným zákazníkům, kteří ho sledují (či spíše sledovali) prostřednictvím televizorů s Androidem, dárek. Opětné spuštění aplikace pro tuto platformu je totiž stále v nedohlednu.

Doba čtení: 3 minuty

Operátoři se neshodnou na pokračování regionálních sítí DVB-T, jak to navrhuje ČTÚ

Telekomunikační úřad připravil návrh změny části Plánu využití rádiového spektra (PVRS), podle něhož by regionální multiplexy DVB-T nemusely končit již letos na Silvestra.

28. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 6 minut

Nový seriál HBO vzbudil pozdvižení ještě předtím, než vznikl první řádek scénáře

Alternativní historie, ve které v Americe stále vládne otroctví, přichází do nejhorší možné doby. Nebo možná naopak nejlepší.

30. 7. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Rychlý legislativní rytmus v předvolební době a novela zákona o elektronických komunikacích

Tuto středu byl senátem schválen vládní návrh novely zákona o elektronických komunikacích, který kromě přechodu na DVB-T2 řeší i práva spotřebitelů.

Doba čtení: 2 minuty

Roger Stone: House of Cards je věrným zobrazením americké politiky

Je lepší být nechvalně známý než nebýt známý vůbec. Taková je životní filozofie amerického politického matadora Rogera Stonea, člověka, který z Donalda Trumpa vyrobil prezidenta.

18. 6. 2017 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Projekce posledního dílu internetového seriálu Pěstírna proběhne na karlovarském filmovém festivalu

Premiéra posledního dílu internetového thrilleru Pěstírna z produkce Stream.cz proběhna v rámci 52. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech.

14. 6. 2017 15:00
Doba čtení: 1 minuta

Cannes vs. Netflix aneb francouzští filmoví tradicionalisté v 21. století

UVNITŘ VIDEO – Filmoví tradicionalisté v Cannes se pustili do války, kterou nemůžou vyhrát. Otázkou je pouze kolik ztratí.

Doba čtení: 4 minuty

Satelitní operátoři zareagovali na text Jana Potůčka. Debata se týká DVB-T2 i DVB-S2X

Česká asociace satelitních operátorů se ohradila proti některým tvrzením v článku Jana Potůčka, ve kterém České Radiokomunikace reagovaly na pondělní rozhovor serveru DigiZone.cz.

Doba čtení: 12 minut

Ke ztrátě paměti Pavla Hanuše. Reakce Radka Žádníka k vyrovnanému rozpočtu ČT

UVNITŘ VIDEO & PREZENTACE – Našim čtenářům přinášíme odpověď ekonoma Radka Žádníka na článek Pavla Hanuše, který z pozice manažera České televize kritizoval Žádníkovu prezentaci na senátní konferenci.

Doba čtení: 8 minut

Důvody postupného přechodu českých médií do českých rukou? Peníze to asi nebudou

Českým masmédiím bývá často vyčítána jakási nečitelnost, kdy pouze dva z celostátních deníků jasně deklarují svoji stranickou příslušnost – sociálně-demokratické Právo a komunistické Haló noviny.

Doba čtení: 8 minut

Strategie přechodu na DVB-T2 názorově rozděluje ministerstva, vláda má dnes druhý pokus

Kvůli rozdílným postojům ministerstva kultury se musí rozfázovat novelizace zákona o elektronických komunikacích, která bude pro zavádění DVB-T2 klíčová.

20. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 5 minut

CME: Christoph Mainusch jde tvrdě proti pozemnímu lineárnímu vysílání

Hráčů na televizním trhu přibývá, a tak si každý prosazuje svoji vizi dalšího vývoje. Podívejme se, co si o terestrice a DVB-T2/HEVC myslí Christoph Mainusch, generální ředitel TV Nova.

Doba čtení: 6 minut

„Předplaťe si týdeník Respekt. Web budete mít bez bannerových reklam.“

Tak nějak láká Economia čtenáře k zakoupení předplatného jednoho se svých časopisů a nabízí ještě další výhody, jako třeba kompletní archiv od roku 1990.

Doba čtení: 1 minuta

Milý DigiZone.cz, vše nejlepší do roku 2016!

Loučit se po deseti letech s webem, kterému jsem pomáhal na svět, je těžké. Věřím ale, že po určité době je třeba udělat radikální změnu, která prospěje oběma stranám.

Doba čtení: 3 minuty

Kellner a zpravodajská televize? Aby to nedopadlo jako s Naší adresou

Zpravodajský kanál může být bezesporu silným vlivovým médiem, ale také bezednou dírou na peníze. Přesvědčit se o tom mohla investiční skupina J&T, jejíž televize Z1 existovala jen dva roky.

17. 8. 2015 0:00
Doba čtení: 7 minut

Česká televize: Diskuse o nás? Nepřipouští se.

Obavy z komercionalizace ČT jsou podle Petra Dvořáka „mediální zkratky“, novináři píšící o médiích zase „poučení laici“, kteří nebezpečně ovlivňují veřejné mínění. Kavčí hory obchází pořádná paranoia.

24. 4. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Českou televizi čeká dříve či později další krize, proto jsem raději odešla

DigiZone.cz přináší plné znění příspěvku Daniely Drtinové z konference Evropské standardy v médiích, která proběhla v úterý 22. dubna v Senátu Parlamentu České republiky

23. 4. 2014 0:00
Doba čtení: 6 minut

Dělníci bulváru: zpotvořený pohled od tvůrce skoro všeho Víta Klusáka

Zamyšlení o filmu, jeho filosofii a všem, co z díla vyplývá

Doba čtení: 7 minut

Skandální selhání Rady ČT v případě sporu redaktorů zpravodajství s vedením televize

Jaký smysl má „vyšetřovací“ komise jmenovaná generálním ředitelem, když jde o spor mezi redaktory a vedením ČT? Vlastní komisi si měla určit Rada ČT, od toho je ze zákona kontrolním orgánem ČT.

29. 11. 2013 6:30
Doba čtení: 3 minuty

Škatulata „digitálních“ stanic ČRo, trocha smutku a mírný pokrok v mezích zákona

Jaké dopady mají změny, které počínaje březnem nastolil Český rozhlas v hierarchii svých programů? Některé nedávají tak úplně smysl.

Doba čtení: 6 minut

Nechává nový majitel Pětku schválně vyhladovět? A je to Savov, nebo Soukup?

Okolo budoucnosti zábavné televize Pětka je příliš mnoho neznámých. Tou největší je otázka, proč by ji někdo kupoval, když si za 90 tisíc korun může pořídit vlastní licenci.

Doba čtení: 6 minut

Terestrický set-top-box je na ústupu ve prospěch satelitu

Jelikož si dlouhodobě dělám svůj osobní regionální průzkum preferencí jednotlivých způsobů příjmu televizních programů v domácnostech, mohu směle konstatovat, že se ona kouzelná „krabička“ pro příjem DVB-T celkem rychle přesouvá na druhou kolej. Jedná se hlavně o televizor v obývacím pokoji či prostě tam, kde televizor divák sleduje nejdelší dobu přes den. Zde totiž probíhá neviditelná, zato razantní výměna za satelitní příjem.

Doba čtení: 2 minuty

Digitální televize u nás? Hrůza

Dlouho jsem se těšil, až konečně začne televize vysílat digitálně. Dlouho jsem se těšil marně. A když už to přišlo, je to vlastně už na nic, protože zemská digitální televize přišla pozdě a v zastaralém vysílacím standardu. Nabízím pohled zkušenějšího uživatele na celou problematiku. Nejsem odborník, není to technický rozbor. Je to můj názor.

Doba čtení: 6 minut

Volba ředitele České televize očima neúspěšného kandidáta

Jen před několika dny proběhla volba generálního ředitele České televize na další šestileté funkční období. Kromě celého procesu výběru kandidátů, který provázely nejrůznější skandály typu předem avizované politické dohody od pokračování a nepokračování Jiřího Janečka ve funkci až po okamžik sebejistých esemesek současného ředitele zpravodajství Milana Fridricha o tom, že bude proces výběru zrušen a na pozici generálního ředitele ČT bude Radou ČT dosazen právě on (MfD červen 2009)…

Doba čtení: 3 minuty

Mýty o politickém zpravodajství v České televizi

Je Česká televize málo politicky ostrá? Není program ČT 24 přepolitizovaný, neměli by se k politice vyjadřovat spíše nepolitici než politici? Proč třeba Václav Moravec pořád zve „stejné tváře“ a nemá víc odborníků nebo analytiků, kteří by českou politiku okomentovali? Dostal jsem v poslední době několik námětů nebo reakcí na politické zpravodajství ČT. Zjistil jsem přitom, že z reakcí diváků nebo novinářů by se dal složit seznam omylů a mýtů o zpravodajství ČT.

Doba čtení: 6 minut

O zpravodajské televizi v České republice

"Se zájmem i podivem jsem si přečetl několik článků o postavení zpravodajské televize na českém mediálním trhu, její veřejnoprávní i soukromé variaci a konkurenceschopnosti vůči jiným typům médií. Nejvíc mě překvapilo, jak málo tato diskuse odrážela světové trendy a zahraniční i domácí zkušenosti, ačkoliv ty už mají své vyjádření v číslech," píše v komentáři ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich.

Doba čtení: 10 minut

Reakce na komentář DigiZone.cz: Zpravodajství Z1 u diváků boduje

Šéfredaktor serveru DigiZone.cz ve své nedělní glose napsal, že zpravodajství Z1 u diváků neboduje. Uvádí, že největší zájem na Z1 vyvolává diskusní pořad Barbory Tachecí a následně zahraniční dokumenty. Podle průzkumu STEM (i podle četných ohlasů diváků), jehož výstupy jste od Z1 obdrželi, však nejvíc diváci na Z1 vyhledávají právě zpravodajství – je to naprostá většina lidí, kteří si Z1 zapnou. Druhé místo v zájmu diváků zaujal pořad Barbory Tachecí (ano, je to skutečně hvězda Z1), třetí místo dokumenty.

Doba čtení: 4 minuty

Jeden den s lvíčkem aneb noc strávená ve společnosti Leo TV

Minulý pátek začal v satelitní platformě CS Link vysílat první erotický český kanál Leo TV. Ten byl očekáván především mužským publikem, a proto jsme se rozhodli mu podívat na zoubek. Program z produkce PK62 slibuje interaktivní a živou show, ale také pohled do českých domácností. Noc z pondělí na úterý byla dlouhá, tak jsem v deset hodin večer zapnul televizi a čekal, jak mě bude průvodkyně Sára bavit...

Doba čtení: 5 minut