Hlavní navigace

Jiří Balvín: Óčko se na podzim vrátí do Brna

Doba čtení: 1 minuta

Střet okolo vypínání analogu se přiostřuje

Vypne Česká republika poslední velký analogový vysílač 10. října 2010, nebo už 9. září 2009? První termín prosazuje televize Nova podporovaná Českou televizí, druhý šestice nových digitálních programů sdružených do Asociace digitálních televizí (ADT). Na úterním jednání v sídle Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) padaly i další termíny. Nova nabízela i variantu 11. listopadu 2011 a konec roku 2012. Ty jsou ale pro nové digitální stanice naprosto nepřijatelné.

Doba čtení: 7 minut

ADT: Vypínání analogu by mělo začít v září 2007

Doba čtení: 1 minuta

Nova chce vstoupit do Asociace digitálních televizí

Doba čtení: 1 minuta

BigSat 6800TS Premium: jednoduchý set-top-box pro dvě platformy

[Oživeno] Pokud hledáte levný přijímač, který si poradí se zemským i satelitním digitálním vysíláním, zaměřte svoji pozornost na BigSat 6800TS Premium. Výrobek nabízí poměrně kvalitní výbavu i ovládání, schází mu jen teletext a jeho znalosti češtiny by mohly být o stupeň lepší. Zákazníky ale bude zajímat cena, která se u kombinovaného set-top-boxu dostala pod tři tisíce a brzy ji čeká vydatné snížení.

Doba čtení: 6 minut

Jiří Balvín předsedou Asociace digitálních televizí

29. 6. 2006 9:23
Doba čtení: 1 minuta

Žaloby nemusí ohrozit udělené digitální licence

Existuje precedens v případě několika rozhlasových stanic, kdy Rada pro rozhlasové a televizní vysílání znovu potvrdila svoje původní rozhodnutí, jenom ho lépe zdůvodnila. To se týkalo jak úspěšného žadatele, tak společností, které v licenčním řízení neuspěly a tendr napadly u soudu. K této verzi řešení současné situace se kloní také předseda Národní koordinační skupiny pro zavádění digitálního vysílání Zdeněk Duspiva.

28. 6. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

Pět z šesti digitálních televizí vedou bývalí "nováci"

Může to vypadat trochu legračně, na druhou stranu je to ale pochopitelné: pět ze šesti digitálních televizí, které 4. dubna získaly licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílaní, vede nebo povede bývalý zaměstnanec televize Nova. U dvou nejambicióznějších projektů jde dokonce o někdejší vrcholové manažery firem holdingu TV Nova. Pouze jediná digitální stanice – ostravská TV Pohoda – zatím žádného exnováka nepřilákala.

Doba čtení: 6 minut

Febio TV chce digitální licenci i na Slovensku

Doba čtení: 1 minuta

Asociace digitálních televizí je na světě, má šest členů

22. 6. 2006 11:14
Doba čtení: 1 minuta

Digitální televize dnes budou jednat o založení asociace

Doba čtení: 1 minuta

Na co bude dobrá asociace digitálních televizí?

Šestice nových digitálních televizí chce založit profesní organizaci, která by měla hájit jejich zájmy po dobu zavádění zemského digitálního vysílání a vypínání analogových kmitočtů. Hlavním propagátorem myšlenky Asociace provozovatelů digitálních televizí (APDTV) je Fero Fenič, majitel licence pro plnoformátový program Febio TV. Ostatní televize se mají k návrhu definitivně vyjádřit příští týden. Server DigiZone.cz se podíval, na co by byla taková asociace dobrá.

Doba čtení: 4 minuty

Objeví se televize Noe v pražském multiplexu B?

15. 6. 2006 10:11
Doba čtení: 1 minuta

Karneval může zařadit všech šest nových digitálních programů

15. 6. 2006 8:12
Doba čtení: 1 minuta

Šest nových digitálních televizí chce založit asociaci

15. 6. 2006 7:32
Doba čtení: 1 minuta

RRTV udělí ještě jednu licenci pro analogovou televizi

14. 6. 2006 22:59
Doba čtení: 1 minuta

Domažlice jako pokusný králík digitalizace?

Tři sta tisíc obyvatel Domažlicka se stane už letos na podzim „pokusným materiálem“ pro pilotní projekt spuštění zemského digitálního vysílání a vypnutí analogové televize. O podmínkách experimentu nyní intenzivně jedná Český telekomunikační úřad (ČTÚ) s provozovateli přechodných digitálních sítí, Českou televizí a komerčními stanicemi Nova a Prima. Domažlice jsou jednou ze dvou příhraničních oblastí s Německem, které budou muset přejít na digitální vysílání jako vůbec první v republice.

Doba čtení: 4 minuty

Digitální televize pro všechny? Zapomeňte

Řeč je samozřejmě o zemském digitálním vysílání. Prvotní optimismus provozovatelů nových digitálních programů vystřídaly pragmatické úvahy: vyplatí se pokrýt signálem DVB-T celou Českou republiku? Nestačí se zaměřit na velká města, která jsou beztak z obchodního hlediska nejzajímavější, a méně lukrativní lokality dokrýt jiným způsobem? Konkrétně satelitem?

Doba čtení: 4 minuty

TechniSat AirStar TeleStick T1: málo pohodlí za hodně peněz

Značka TechniSat má ve světě set-top-boxů dobrý zvuk a zákazníci v České republice si její digitální přijímače oblíbili především pro jednoduché ovládání a podporu češtiny. Klíčenka TeleStick T1 bude ale ze stejných důvodů nejspíš černou ovcí rodiny. Přístroj vypadá na pohled pěkně a má i zajímavou výbavu, ale softwaru pro PC chybí jak uživatelská příjemnost, tak znalosti českého jazyka. Vysoká je i cena výrobku, která přesahuje tři tisíce korun.

Doba čtení: 6 minut

Multiplex C získal pro Prahu pátý vysílač v Michli

Doba čtení: 1 minuta

Několik postřehů z konference Digimedia 2006

Asociace českých reklamních agentur včera uspořádala v sídle České televize na Kavčích horách odbornou konferenci Digimedia 2006 o dalším postupu při zavádění zemské digitální televize v České republice. Ačkoli zde nezaznělo příliš mnoho nových informací, několik postřehů stojí za zaznamenání. Třeba opakované ujištění ministerstva informatiky, že stát poskytne vybraným skupinám obyvatel dotaci na nákup set-top-boxu.

Doba čtení: 6 minut

Proč radě trvalo sepsání licencí celý měsíc?

17. 5. 2006 7:07
Doba čtení: 1 minuta

Zveřejněné licenční podmínky odhalily plány digitálních televizí

Na internetových stránkách Rady pro rozhlasové a televizní vysílání se včera objevily licenční podmínky šesti nových digitálních televizních stanic. Hudební televize Óčko, zpravodajský kanál Z 1, regionální síť RTA, plnoformátové stanice Febio TV, TV Barrandov a dětská televize Pohoda tak poodkryly svoje programové plány. Součástí licenčních podmínek jsou totiž i zamýšlená programová schémata, která jednotlivé stanice dosud tajily.

Doba čtení: 6 minut

Rada zveřejnila licenční podmínky šesti nových digitálních televizí

16. 5. 2006 10:15
Doba čtení: do minuty

Digitální televize už dostaly od rady písemné rozhodnutí o licenci

Doba čtení: 1 minuta

Nové digitální televize stále čekají na vydání licence

Ani měsíc po udělení licencí šesti novým digitálním televizím nemají jejich majitelé v ruce písemné rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, na jehož základě by mohli zahájit jednání s provozovateli multiplexů B a C o podmínkách, za jakých budou moci v těchto sítích šířit svůj signál.Český Telecom proto musel vypnout krátkodobé experimentální vysílání přechodné sítě C v Praze a Brně, protože jeho dceřinné společnosti Omnicom Praha vypršela krátkodobá dvouměsíční licence.

Doba čtení: 7 minut

Multiplex C se v Brně odmlčel, Óčko stále čeká na licenci

Doba čtení: 1 minuta

Radim Pařízek: TV Pohoda počítá i s evropskými granty

Digitální televize Pohoda bude přátelská rodinná stanice zaměřená na děti a mládež, tvrdí autor projektu Radim Pařízek, který nedávno uspěl v licenčním řízení na programovou pozici v multiplexu B. Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) slíbil, že zajistí každodenní regionální odpojované vysílání z Prahy, Brna a Ostravy, že se jeho televize kromě zábavy zaměří i na vzdělávání a že děti a mládež se budou přímo podílet na jejím vysílání. Podívali jsme se trošku pod pokličku tohoto projektu.

Doba čtení: 11 minut

Pětina Čechů počká s nákupem set-top-boxu až na vypnutí analogu

Doba čtení: 1 minuta

Jiří Balvín: Óčko přejde 6. května na řádné vysílání

Hudební televize Óčko je ze šestice nových digitálních stanic jediná, která by mohla okamžitě zahájit vysílání. Ve dvou pražských a jednom brněnském pozemním multiplexu zkušebně vysílá už dnes. Od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) má Óčko licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání v multiplexu C. Zeptali jsme se generálního ředitele Jiřího Balvína, kdy předpokládá zahájení řádného vysílání a jak se tento přechod projeví na programu Óčka.

Doba čtení: 14 minut