Hlavní navigace

Telefónica O2 do neděle nabízí mobilní televizi zdarma

Doba čtení: 1 minuta

Jiří Balvín: Česká digitalizace potřebuje centrálního manažera

Doba čtení: do minuty

Martin Mrnka: Chtěli nás odstavit

Brzy to bude rok, co Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila licence šesti novým digitálním televizím. Za normálních okolností by právě začínaly vysílat. Jenže nemají kde a jejich licence stále propírají soudy. Podle ředitele chystané zpravodajské televize Z 1 Martina Mrnky dokonce hrozilo, že se Česká televize a Nova dohodnou, jak dostat novou konkurenci ze hry. Připravované digitální sítě prý chtěly obsadit samy.

Doba čtení: 12 minut

Digitální televize v dalších regionech? Letos těžko.

První jednání poslanecké komise pro sdělovací prostředky po loňských parlamentních volbách, které proběhlo v úterý v Poslanecké sněmovně, přineslo odpověď na jednu velmi často kladenou otázku: kdy se pozemní digitální televize rozšíří do dalších regionů kromě Prahy, Brna, Ostravy a Domažlic? Je celkem jednoznačná: kromě severních Čech se diváci téhle novinky letos nedočkají nikde. Tedy pokud se nestane něco nepředvídaného a parlament začne skutečně jednat.

Doba čtení: 9 minut

Óčko je nejsledovanější televizí mimo zemskou analogovou nabídku

Doba čtení: 2 minuty

Nad počtem set-top-boxů bude bdít Digi Monitor

Kolik je dnes v České republice přijímačů zemské digitální televize? Odpověď na tuto otázku existuje zatím jenom v odhadech, které se jeden od druhého výrazně liší. Největší optimisté dnes hovoří o více než čtvrtmilionu set-top-boxů, ale například ředitel TV Nova Petr Dvořák ještě vloni na podzim připouštěl pouze 50 tisíc přijímačů v Česku. Konec dohadům by mělo proto učinit nové sdružení Digi Monitor. Informací kolem něj je ale zatím jen poskromnu.

Doba čtení: 6 minut

Nova odstartovala v satelitní službě CS Link

Diváci satelitní platformy CS Link se po měsících slibů dočkali. Společnost Gital, jeden z distributorů dekódovacích karet pro sledování této satelitní služby, v úterý večer zpřístupnil všem svým klientům signál televize Nova. CS Link tak přes karty Gital nabízí už všechny české celoplošné televizní stanice: kromě Novy i Primu a tři programy České televize: ČT 1, ČT 2 a ČT 4 Sport. Zpravodajský kanál ČT 24 vysílá na satelitu nekódovaně, k jeho příjmu tudíž není třeba žádná dekódovací karta.

Doba čtení: 5 minut

Óčko má 648 tisíc diváků týdně, nejvíc z tematických kanálů

Doba čtení: 1 minuta

Co dělají digitální televize, když nemůžou vysílat?

9. 2. 2007 10:24
Doba čtení: 1 minuta

Václav Žák: Multiplexy se budou moci rozšířit do regionů

Ministerstvo kultury připravuje „supermininovelu“ zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, která umožní obsadit digitální multiplexy kabelovými a satelitními programy, aniž by k tomu měly příslušnou licenci. Institut „krátkodobé registrace“ pro vysílání převzatých programů na pozemních vysílačích také otevře cestu DVB-H, digitální televizi pro mobilní telefony. „Je to jen dočasné řešení, aby provozovatelé multiplexů měli co vysílat, než se vyřeší spory o platnost digitálních licencí,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václav Žák.

Doba čtení: 11 minut

Václav Žák: "Dohoda" analogových televizí je nesmysl

Doba čtení: 2 minuty

ADT: Odmítáme kartel analogových televizí, včetně ČT

Doba čtení: 3 minuty

Chceme jistotu, že budeme mít kde vysílat, říkají digitální televize

Doba čtení: 2 minuty

Máte problémy s příjmem multiplexu B? Přelaďte set-top-box

Doba čtení: 1 minuta

Plán B: zapínat se bude, vypínat nikoli

Zajímá vás, čím Rada pro rozhlasové a televizní vysílání naplní digitální multiplexy, když soudy stále ještě nerozhodly o platnosti licencí šesti nových digitálních programů? Odpověď zná legislativní skupina Národní koordinační skupiny pro zavádění zemského digitálního vysílání. Stručně řečeno, prostor v multiplexech dostanou nynější kanály České televize, Novy, Primy a také programy převzaté z kabelu a satelitu. Digitální vysílání se rozšíří do dalších regionů, analogové kmitočty se ale vypínat nebudou.

Doba čtení: 8 minut

Existuje plán, jak dostat nové digitální programy ze hry

Doba čtení: 2 minuty

Komerční verze „televize v kapse“ už letos? Omyl.

Mobilní operátor T-Mobile stále věří, že se mu ještě v letošním roce podaří nabídnout komerční podobu služby „televize v kapse“, tedy zemské digitální televizní vysílání ve formátu DVB-H pro mobilní telefony. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) sice minulý týden vypsala licenční řízení na provozování DVB-H v Praze, povolení je ale termínované do konce letošního května a podle předsedy rady Václava Žáka není vůbec jisté, zda ho někdo získá. Tendr je čistě účelový.

Doba čtení: 5 minut

Zbývající žaloby proti digitálním licencím stále bez termínů

Doba čtení: 1 minuta

Prima se může zbavit regionů novou licencí

Televizi Prima se naskýtá možnost, jak se přechodem na digitální vysílání zbavit regionů. Odpadl by tak spor o vysílací časy regionálních oken, který se naplno rozhořel po Novém roce. Pět studií Regionální televizní agentury (RTA) vstupuje od 1. ledna do programu Primy tři hodiny denně, přičemž většinu tohoto času tvoří přebírané vysílání hudební stanice Óčko. Překlopením Primy do některé z digitálních sítí se sdílení frekvencí s regiony nezmění. Prima ale může požádat o úplně novou licenci.

Doba čtení: 4 minuty

Telefónica O2 se soudí kvůli televizi pro mobily v UMTS

Doba čtení: 1 minuta

Studia RTA dnes upraví vstupy na Primě, ubude vysílání Óčka

15. 1. 2007 8:35
Doba čtení: 1 minuta

Prima si stěžuje, že RTA vysílá místo regionů Óčko

Doba čtení: 2 minuty

Multiplex B zvýšil datový tok pro křesťanskou televizi Noe

12. 1. 2007 14:33
Doba čtení: 1 minuta

Historie a plány: RTA

Vzhledem k vývoji situace na bojovém poli Prima versus RTA (chcete-li, tak obráceně) by se mohlo zdát, že jsme na DigiZone.cz čekali s představením Regionální televizní agentury až do chvíle, kdy na sebe strhne největší mediální pozornost. V redakci ale žádnou věštící koulí nedisponujeme a RTA jednoduše přišla v našem seriálu o digitálních televizích na řadu dnes. Jaké jsou regionální vize digitalizace?

Doba čtení: 4 minuty

Prima se musí přizpůsobit vysílání RTA, rozhodla rada. Vadí jí Óčko.

Doba čtení: 3 minuty

Prima odmítla koupit studia RTA. Proto má teď problémy.

Každodenní tříhodinové vysílání Regionální televizní agentury (RTA) a hudební televize Óčko na frekvencích Primy v polovině republiky je výsledkem nedohody na prodeji studií sdružených v RTA televizi Prima. Obchod byl loni v létě na spadnutí, nakonec z něj ale sešlo kvůli vysoké ceně regionů. Majitel RTA Jaroslav Berka za ně požadoval 120 milionů korun, podle Primy je ale reálná cena pěti televizních studií mnohem nižší.

Doba čtení: 9 minut

RTA letos plánuje vyšší zisky z reklamy, až 237 milionů Kč

Doba čtení: 1 minuta

Diváci Primy se bouří, nechtějí vysílání RTA

Koprodukční vysílání hudební televize Óčko a studií Regionální televizní agentury (RTA) místo oblíbených seriálů Primy naladí od Nového roku každý podvečer diváci na Ostravsku, ve Zlínském, Jihomoravském, Královéhradeckém, Pardubickém a Jihočeském kraji. Jak je to možné? Nejde o pirátské vysílání, nýbrž legální vstupy regionálních televizních studií, které se s Primou dělí o vysílací frekvence. Vstupování regionů uprostřed pořadů Primy je výsledkem nedohody mezi televizí a částí místních studií na časech pro odpojované regionální vysílání.

Doba čtení: 9 minut

RTA: Prima vnímá své diváky jako rukojmí

Doba čtení: 2 minuty

Co digitalizaci přinesl a vzal rok 2006

Na závěr roku přichází čas bilancování nad uplynulými dvanácti měsíci. Jaké byly pro českou digitalizaci? Poslanci se po roce a čtvrt konečně dobrali novely vysílacího zákona, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání za podobnou dobu dokončila licenční řízení na nové programy v zemských multiplexech. Česká televize začala vysílat sportovní program a DVB-T se rozšířilo po Praze i do Brna, Ostravy a Domažlic. Přišlo IPTV od Telefóniky O2 i satelitní platforma Digi TV. Český telekomunikační úřad schválil Technický plán přechodu, ale rozhořely se také soudní spory a celý proces nadále blokují kasační stížnosti.

Doba čtení: 7 minut