Hlavní navigace

Proglas a Óčko chtějí vysílat pro mobily do let 2017 a 2018

Doba čtení: 1 minuta

T-Mobile hrozí kvůli DVB-H žalobou k Ústavnímu soudu

Doba čtení: 1 minuta

Óčko nemá pro pražský test DVB-H partnery. Zatím je ani neshánělo.

Doba čtení: 1 minuta

Úskalí digitální novely od ministerstva vnitra

Je to dohoda, u které počítám se souhlasem deseti milionů diváků, prohlásil na páteční tiskové konferenci k „digitální“ novele zákona o rozhlasovém a televizním vysílání ministr vnitra a informatiky Ivan Langer. Odpovídal tak na otázku, jak se k návrhu staví komerční televize Nova a Prima. Vynechme populistické výroky pro televizní kamery a pojďme se podívat, s čím by mohly být u předkládané novely problémy. Sporných momentů je víc než dost.

Doba čtení: 8 minut

Z kabelových televizí vede Óčko, kanál Spektrum ztrácí diváky

Doba čtení: 1 minuta

Kabeloví operátoři nemusí zařadit nové české digitální programy

Doba čtení: 1 minuta

Dočasné licence budou za slib, že televize nevyvolají arbitráž (AUDIO)

Doba čtení: 2 minuty

Óčko a Rádio Proglas získaly licenci pro testování DVB-H v Praze

18. 5. 2007 9:34
Doba čtení: 1 minuta

Ministerstvo už ví, jak donutí televize vypínat analog

„Digitální“ novela vysílacího zákona od ministerstva vnitra počítá s dvojí motivací pro komerční televize: pozitivní, kdy v závislosti na rychlosti vypínání analogu mohou získat až dvě kompenzační licence navíc, a negativní, kterou je zdražování poplatků za využívání kmitočtů pro analogové vysílání. Definitivní verzi diginovely má ministerstvo předložit do konce tohoto týdne, už dnes je ale jasné, že členové Asociace digitálních televizí můžou počítat alespoň s dočasnými licencemi.

Doba čtení: 5 minut

Ministerstvo kultury stáhlo svůj návrh digitální novely

Doba čtení: 1 minuta

Novela má přiklepnout licence členům Asociace digitálních televizí

Doba čtení: 1 minuta

"Ronalde Laudere, podpořte českou digitalizaci!"

Během pondělí 14. a úterý 15. května proběhne v Praze zasedání světového boardu americké mediální skupiny CME, vlastníka televize Nova, kterého se zúčastní i většinový majitel této společnosti Ronald S. Lauder. Asociace digitálních televizí (ADT) využila této příležitosti k vydání otevřeného dopisu, v němž Ronalda S. Laudera vyzývá k otevřené podpoře procesu digitalizace televizního vysílání v České republice. TEXT DOPISU PŘINÁŠÍME V PŮVODNÍM ZNĚNÍ

Doba čtení: 3 minuty

Nové digitální televize opět ve hře. Teoreticky

První z mnoha kasačních stížností proti rozhodnutí Městského soudu v Praze, kterým byl zrušen výsledek licenčního řízení na nové digitální televize, koncem dubna uspěla u Nejvyššího správního soudu v Brně. Na veřejnost se tato informace dostala teprve tento týden a dosud není úplně jasné, proč dal Nejvyšší správní soud za pravdu hudební televizi Óčko a připravované televizi Febio a vrátil pražskému městskému soudu k dalšímu projednání žalobu Galaxie sport. Pojďme se podívat, co to tedy může znamenat.

Doba čtení: 6 minut

Digitální televize uspěly u Nejvyššího správního soudu

Doba čtení: 1 minuta

Také žaloba společnosti Minority proti uděleným licencím uspěla

Doba čtení: 1 minuta

Za chyby státu nemohou platit digitální televize, míní Petr Štěpánek

19. 4. 2007 14:08
Doba čtení: 1 minuta

Petr Pleva: Digitální televize nemají nárok na odškodné

19. 4. 2007 12:51
Doba čtení: 1 minuta

Průvodce digitálním vysíláním (2.): Novinky a dostupnost digitální televize

Užitečným přínosem digitálního vysílání jsou doprovodná data. Televizní vysílání nabízí doplňkové služby řadu let, současné možnosti ale končí u teletextu. Digitalizace umožňuje mnohem pestřejší doprovod. Jaký? Kde si ho lidé v Česku užijí? A co k tomu potřebují?

Doba čtení: 5 minut

Další spor o digitální licence: z koho má rada vybírat?

Nejprve to vypadalo, že spor o platnost digitálních licencí míří ke zdárnému konci, pravda bude ale asi někde úplně jinde. Jestliže totiž Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tvrdí, že vyřízením žalob neúspěšných žadatelů konečně získá okruh účastníků řízení, z nichž by mohla opakovaně vybrat šestici vítězů, několik společností je jiného názoru. Například rozhlasový dům Lagardere, do něhož patří Frekvence 1 a Evropa 2, trvá na tom, aby rada při opakované volbě vybírala ze všech přihlášených projektů a nikoli jen z těch, které uspěly u soudu.

Doba čtení: 7 minut

Balvín: Digitální televize jsou připraveny stáhnout kasační stížnosti

Doba čtení: 1 minuta

Václav Moravec o digitalizaci tradičně jen v "digitální" části Otázek

Doba čtení: 1 minuta

Konec obstrukcí s digitálními licencemi?

Ačkoli se může zdát, že poslední rozhodnutí Městského soudu o žalobách televize Prima a společností TV Lyra a Step Public Relations proti loňskému výsledku licenčního řízení na nové digitální programy může znamenat další ránu pro šestici „držitelů-nedržitelů“ digitálních licencí, opak je pravdou. Soud stejně jako v případě televize Nova a Galaxie sport zrušil výsledek licenčního řízení, zároveň tím ale otevřel cestu k opakovanému udělení licencí. Zbývá už jediné: vyřešit dvě žaloby posledního neúspěšného účastníka licenčního řízení, společnosti Minority.

Doba čtení: 5 minut

Prima chce digitálně vysílat všude tam, kde Nova

Televize Prima zřejmě přehodnotila svůj postoj k digitalizaci zemského televizního vysílání. Alespoň podle vyjádření svého nového výkonného ředitele Petra Chajdy, který v úterý během chatu na webových stránkách Primy uvedl, že stanice požaduje stejné podmínky pro start digitalizace, jaké má veřejnoprávní Česká televize nebo komerční Nova. Nejzásadnějším požadavkem je podle Chajdy shodné pokrytí signálem DVB-T pro všechny tři velké analogové televize.

Doba čtení: 6 minut

ČT chce vysílat olympiádu z Pekingu už plně digitálně

Doba čtení: 1 minuta

1. výročí digitálních licencí: evropská stížnost místo oslav

Před rokem zadul vítr do plachet ambiciózních plánů šesti žadatelů o digitální televize. Právě 4. dubna 2006 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila DVB-T licence stanicím TV Barrandov, Febio TV, Óčko, RTA, TV Pohoda a Z 1. Dnes, rok poté, ale ještě stále žádný nový program nevysílá. Digitální televize se od loňského září potácejí v bezvětří legislativní liknavosti a protiproudu stávajících komerčních analogových stanic. Asociace digitální televizí se proto rozhodla podat stížnost Evropské komisi a zvažuje arbitráž proti českému státu za 1,4 miliardy korun zmařených investic.

Doba čtení: 6 minut

Digitální televize: přišly jsme už o investice za 1,4 miliardy Kč

Doba čtení: 1 minuta

RTA bude vyrábět zpravodajství pro Slovenskou televizi

Doba čtení: 1 minuta

Na jaké televizní vysílání ještě platí zákony?

Desetimilionová pokuta. Taková hrozba je připravena na každého, kdo se pokusí neoprávněně provozovat televizní vysílání. Ale co je ještě televize, a kde už začíná internet? Pro první svět platí regulace podle mediálního zákona, zatímco druhý si užívá nevázané svobody. Hranici mezi nimi prověří správní řízení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) s frýdeckou-místeckou firmou Mattes AD, poskytovatelem televize přes internetový protokol (IPTV).

Doba čtení: 6 minut

Tři zájemci o pražské DVB-H: T-Mobile, Proglas a Óčko

Doba čtení: 1 minuta

Od příštího roku má Óčku konkurovat česká MTV

Doba čtení: 1 minuta