Hlavní navigace

Prima

Pražský experiment CDG může pokračovat, jen vymění programy

8. 12. 2005 11:01
Doba čtení: 1 minuta

Czechlink a s ním Česká televize a Prima mění satelit: Astru za Eurobird

Doba čtení: 2 minuty

Karneval zahajuje komerční provoz DVB-C

Odedneška spouští druhý největší kabelový operátor v České republice, společnost Karneval Media, komerční provoz kabelové digitální televize (DVB-C). Zkušebně tuto službu Karneval provozoval už od přelomu loňského a letošního roku ve vybraných lokalitách severních Čech. Komerční provoz zatím nabídne ve dvou městech na severu Čech a v Praze. Podrobnosti včetně ceníků jednotlivých programových balíčků chce firma zveřejnit začátkem příštího týdne.

Doba čtení: 5 minut

Přinese digitální pozemní televize České republice pestřejší vysílání?

Na včerejším semináři Pozemní digitální televize, cesta k rozmanitosti se střetly pohledy představitelů mediálních rad Francie, Německa a České republiky. Ve Francii začalo řádné digitální vysílání letos v březnu a v prvním kole tu radní udělili 15 licencí. Německo má jenom minimum příjemců teresticky šířené televize, změnu na digitální vysílání je v rámci pozemní platformy schopné provést během jediného volebního období. Česká republika na licence pro programy do multiplexů B a C ještě čeká, radní od pondělí začnou jednotlivé žádosti třídit a vybírat vhodné uchazeče.

29. 11. 2005 0:00
Doba čtení: 6 minut

Petr Pospíchal: Licence bych rád udělil do konce roku

Radě pro rozhlasové a televizní vysílání nebrání nic v tom, aby do konce roku udělila programové licence pro jednotlivé pozice v multiplexech B a C. V současné době radní vyhodnocují jednotlivé projekty a chystají se zahájit proces rozhodování, který by neměl být závislý na tom, kdy parlament schválí a prezident podepíše „digitální“ novelu vysílacího zákona. V rozhovoru pro server DigiZone.cz to říká předseda „velké“ mediální rady Petr Pospíchal.

Doba čtení: 7 minut

Martin Dvořák: Prima spustí DVB-T zatím jen v Praze

Pro zahájení řádného digitálního vysílání televize Prima v jiných regionech zatím chybějí technické prostředky, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz generální ředitel Primy Martin Dvořák. Po té, co bude Primě doručeno rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání o „překlopení“ Primy do digitálu, může začít digitálně vysílat v síti společnosti Czech Digital Group (CDG). Jak si Prima v DVB-T poradí se sdílením kmitočtů s regionálními televizemi a jaká je její strategie pro zavádění nových tematických kanálů, si můžete přečíst v následujícím interview.

25. 11. 2005 0:00
Doba čtení: 8 minut

Česko-slovenské VyVolené na Primě sledovalo 1 980 000 diváků

22. 11. 2005 12:28
Doba čtení: do minuty

Zvedne stěhování VyVolených sledovanost Primy?

Začalo to nálezem letecké pumy a bezpečnostní evakuací a skončilo definitivním vyklizením vily VyVolených na pražské Harfě a stěhováním na Slovensko. Televize Prima a přípravný štáb reality show VyVolení se minulý týden rozhodně nenudili. Při pohledu na klesající křivku sledovanosti se až chce říct, že si televize snaží netradičním způsobem přihrát další diváky. Pomůže Primě stěhování VyVolených do Bratislavy k vyšší sledovanosti?

Doba čtení: 7 minut

Prezident Václav Klaus hostem Nedělní partie na Primě

Doba čtení: do minuty

O co vlastně Prima žádala vysílací Radu?

15. 11. 2005 11:18
Doba čtení: 1 minuta

Prima může celostátně vysílat v DVB-T, ale s regiony

Po České televizi a televizi Nova se může do řádného digitálního vysílání vrhnout také televize Prima. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila její žádost o zařazení do přechodné vysílací sítě B, kterou provozuje společnost Czech Digital Group (CDG). Na pražském kmitočtu této sítě už Prima vysílá experimentálně. Řádný provoz DVB-T by měla spustit do tří měsíců. V místech, kde to bude možné, se musí o kmitočty podělit s regionálními televizemi.

15. 11. 2005 0:00
Doba čtení: 6 minut

Prima může zahájit řádné digitální vysílání v multiplexu B

14. 11. 2005 16:46
Doba čtení: do minuty

Prima si registrovala Fičák. Prý aby jí ho nikdo nesebral.

Doba čtení: 1 minuta

Ladislav Skopal: Novela vysílacího zákona očistí Primu od regionů

8. 11. 2005 7:23
Doba čtení: 1 minuta

Zbaví se Prima v DVB-T regionálních televizí?

Jedním z největších problémů přechodu na pozemní digitální vysílání je otázka překlopení stávající licence televize Prima. Ta totiž není tak jednoduchá jako u Novy, stojí na sdílených analogových kmitočtech. Prima se o ně dělí s několika regionálními televizemi, které pouští v přesně stanovených časech do svého vysílání. Některá z těchto studií chtějí sdílené kmitočty zachovat i po přechodu na DVB-T.

Doba čtení: 10 minut

Leoš Pohl: Diváci v Praze by mohli přijít o Primu, Óčko a TOP TV

Doba čtení: 1 minuta

Švédská MTG zvýšila tržby ve střední a východní Evropě

31. 10. 2005 7:24
Doba čtení: 1 minuta

Humax F3-Fox T: slušně vybavený elegán

Set-top-box od firmy Humax nabízí kvalitní příjem digitálního signálu, celoobrazovkový teletext, vyhledávání pořadů pomocí EPG, několik her na zpestření a díky modulátoru si ho mohou naladit i majitelé starších televizí. Navíc dobře vypadá, je malý a stojí necelé čtyři tisíce korun.

Doba čtení: 9 minut

DVB-H na Invexu: dvojnásobná ukázka

Na Invexu byla představena hned dvě experimentální televizní vysílání ve standardu DVB-H (Českého Telecomu a dvojice ČRa/T-Mobile). Šlo však spíše o ukázku či tzv. předvedení konceptu než o zahájení testovacího provozu. O řádném komerčním provozu ani nemluvě.

Doba čtení: 4 minuty

Jaromír Talíř: Novelu zpožďuje i debata o licencování pozic nebo multiplexů

24. 10. 2005 12:54
Doba čtení: 1 minuta

Digitální televize je tu, startuje řádné vysílání

Komerční provoz digitální televize v České republice je ode dneška realitou. České radiokomunikace – JTR Management (ČRa) spustily řádný provoz digitální sítě A pro Prahu a střední Čechy, jímž nahradily dosavadní experiment na jednofrekvenční síti K25. Televizní diváci v metropoli a okruhu do padesáti kilometrů tak mohou prostřednictvím digitálních set-top-boxů, integrovaných digitálních televizorů nebo digitálních PC tunerů naladit tři programy České televize, televizi Nova a pět okruhů Českého rozhlasu.

Doba čtení: 8 minut

Regio Media navrhuje oddělení regionálních televizí od Primy

20. 10. 2005 16:56
Doba čtení: 1 minuta

Pavel Kubina: Prima sdílí s regiony kmitočty, ne program

20. 10. 2005 16:34
Doba čtení: do minuty

Nově a Primě hrozí za reality show pokuty až 70 milionů Kč

19. 10. 2005 20:32
Doba čtení: 1 minuta

Nový majitel Primy plánuje sportovní kanál v Norsku

14. 10. 2005 6:54
Doba čtení: do minuty

Digitální síť Českých radiokomunikací obsadí ČT a Nova

Česká televize a televize Nova se dohodly na společném postupu při zavádění řádného digitálního vysílání. Programy obou televizí se objeví v přechodné vysílací síti A provozované Českými radiokomunikacemi. Ty chtějí v polovině října ukončit pražský experiment DVB-T a přejít v této lokalitě na komerční provoz. V druhé fázi, do června 2006, firma pokryje digitálním signálem Brno a Ostravsko.

30. 9. 2005 0:00
Doba čtení: 5 minut