Hlavní navigace

WiFi

Z poslední míle je míle první

Na oslavě "10 let Internetu v ČR" zaznělo kromě rekapitulace událostí v posledních 10 letech několik zajímavých informací směřovaných do budoucnosti. Kromě obecně známých věcí, ke kterým patří propojení ledničky s osobní váhou nebo meziplanetární Internet, byla zmíněna důležitost poslední míle pro další rozvoj Internetu.

Michal Krsek

25. 2. 2002 6:20

readme.txt: SNMP je děravý jako řešeto

Začíná souboj o budoucnost e-commerce ˙ Novinky Microsoftu opět s bezpečnostními chybami ˙ Comcast se potácí v technických problémech ˙ PayPal na veřejném upisování akcií vydělal 70,2 milionů dolarů ˙ Vědci hlásí, že prolomili bezpečnosti Wi-Fi ˙ BT si nárokuje patent na odkazy ˙ Carrier1 vyhlásil bankrot.

Redakce

18. 2. 2002 6:20

Ethernet ve WAN klepe na dveře

Paradigmatem současné moderní telekomunikační infrastruktury je konvergence. Konverguje nám provoz klasických telefonních linek a IP telefonie (i když to naši telekomunikační operátoři popírají), konvergují nám poskytovatelé obsahu a infrastruktury. Konvergují nám také přístupové technologie?

Michal Krsek

15. 1. 2002 6:20

Tři poslední licence FWA 3,5 GHz rozděleny

Výběrové řízení na provozování sítí FWA v pásmu 3,5 GHz v České republice zná své vítěze. Ke třem provozovatelům, kteří získali povolení již dříve, přibyly společnosti Czech On Line, Eurotel a SkyNet. ČTÚ jim vydá příslušné licence na základě návrhu řídícího výboru, který akceptuje. Další informace je možno nalézt zde. Výběrové řízení bylo vypsáno, protože se původně přilásilo více firem.

Karel Chvalovský

16. 7. 2001 6:25