Hlavní navigace

Glosa

Ego

Téma Eurotelu a odvolání jeho ředitele v posledních týdnech hýbe médii. Český Telecom kupí jednu záminku za druhou, proč by měl být Terrence Valeski odvolán. Nejdříve to bylo spuštění CDMA, pak spuštění CDMA bez licence, nyní deset milionů korun ztracených za analýzu možností privatizace Českého Telecomu. Tím skutečným důvodem však bude ego.

Mirek Zeman

28. 4. 2004 6:20

Patří free-maily za mříže?

Taky jste si mysleli, že se o vstupu do Evropské unie ví už hezkých pár let a všechny potřebné zákony byly dávno přijaty? Chyba: nejen mediálně vděčné DPH, ale i "správná" regulace spamu nám zatím chybí. Po zběžném prostudování návrhu zákona o některých službách informační společnosti si troufám tvrdit, že se někteří poskytovatelé obsahu budou divit.

Marek Antoš

26. 4. 2004 6:20

Vítěz bere vše

V pondělí vyšel na zpravodajském serveru Živě rozhovor s Alešem Slabým Půl roku jsem neposlal žádný spam! Pokud byste Aleše Slabého neznali, což je velmi nepravděpodobné, pak vězte, že se jedná o patrně největšího českého spammera. Všechno však nasvědčuje tomu, že je další z dlouhé řady těch, kteří budou žít "českou variantu amerického snu."

Mirek Zeman

23. 4. 2004 6:20

Google - na pravopis ten nejlepší

S přibývajícími léty, která mne dělí od maturity, na sobě pozoruji určitou degeneraci v oblasti českého pravopisu: někdejší jistota je ta tam. Místo tradičních Pravidel českého pravopisu jsem ovšem pro podobné chvíle našel modernějšího pomocníka: Google!

Marek Antoš

21. 4. 2004 6:20

Síla weblogů

Minulý týden jsem na weblogu Marigold.cz narazil na zajímavý blogspot s názvem Jak vytvořit navštěvovaný weblog. Zachoval jsem se tak, jak je v podobných situacích mým zvykem, a nabídl jeho pisateli Patricku Zandlovi, zda by jej nechtěl upravit pro Lupu. Dostal jsem následující odpověď: ":-) aby tam někdo napsal, že pořád píšete o weblozích?" Jsou snad weblogy nějaká další "internetová bublina"?

Mirek Zeman

19. 4. 2004 6:20

Zaprodané Softwarovky

V pondělí jsem na webové stránce Softwarových novin, kam chodím takřka výhradně za komentáři Petra Koubského (kterého si velmi vážím pro jeho inteligentní žurnalistiku), narazil na článek nazvaný Čtyři ocenění pro Softwarové noviny. Toto ocenění však image oblíbeného měsíčníku rozhodně nevylepšuje, spíše naopak.

Mirek Zeman

16. 4. 2004 6:20
| 5

Doména je jako díra v zemi, tu vám nemůže nikdo vzít...

Sdružení CZ.NIC nedávno změnilo Pravidla registrace domén a přidalo do nich rozhodčí doložku. Zatímco dosud bylo možné držitele domény žalovat výhradně před soudem, nyní budou tyto spory řešit i rozhodci. Výhoda je zřejmá: rozhodci jsou mnohem rychlejší. Změna, kterou CZ.NIC provedl, však zároveň vyvolává otazníky, týkající se právní jistoty držitelů domén.

Marek Antoš

14. 4. 2004 6:20

Mistři slepých uliček

"Přístup na Internet mimo špičku za měsíční paušál si během měsíce pořídilo přes 4 500 lidí." Tolik zpráva ČTK, komentující zájem zákazníků o nabídku připojení za paušál, se kterou před nedávnem v těsné návaznosti přišly společnosti Český Telecom a GTS.

Marek Antoš

9. 4. 2004 6:20

Sterilní Mobil.cz

Když jsem se před lety na tiskové konferenci ku příležitosti převzetí Fincentra verbálně otřel o akvizici Mobil.cz vydavatelstvím MAFRA v tom smyslu, že dochází k postupnému rozmělňování obsahu, všichni se na mne vrhli (naštěstí pouze verbálně…), takže jsem si připadal jako blbec. Dnes je jasné, že jsem měl pravdu.

Mirek Zeman

7. 4. 2004 6:20

Změní blogy svět?

Nedávno jsem se s kamarádem Jakubem vypravil na výlet do Divoké Šárky. Cesty tam ještě byly místy pěkně zledovatělé a pro polobotky nevhodné. Zatímco jsem objímal stromy a snažil se neskončit v potoce, probírali jsme vliv blogů na moderní společnost.

Marek Antoš

5. 4. 2004 12:22