Hlavní navigace

ITU

Návrh standardu pro 5G sítě je na světě. Minimem má být rychlost 20 Gbit/s

Vítejte do světa gigabitových přenosových rychlostí v mobilních sítích. Tak budoucí 5G sítě představuje návrh jednoho z klíčových dokumentů, který upravuje jejich minimální technické standardy. Na svém webu jej zveřejnila Mezinárodní…

David Slížek

24. 2. 2017 13:23

Ještě letos bude na internetu 3,2 miliardy uživatelů, skoro půlka světa

Nejrychleji roste mobilní broadband a nejméně připojených je v rozvojových zemích, ukazují nejnovější odhady Mezinárodní telekomunikační unie.

David Slížek

27. 5. 2015 10:09
Doba čtení: 1 minuta

Evropská komise: Internet by neměl být „řízen“ jen z USA

Kdo má určovat pravidla, na kterých stojí základy celosvětové počítačové sítě? Diplomatické klání o vliv na fungování internetu pokračuje a své plány zveřejnila i Evropská komise.

David Slížek

12. 2. 2014 13:35
Doba čtení: 2 minuty

ITU: Polovina světa je pokryta 3G sítěmi, v Česku mobilní broadband stagnuje

Počet lidí, kteří mají přístup k vysokorychlostnímu připojení, stále roste. Ceny se ovšem v jednotlivých zemích výrazně liší, uvádí zpráva Mezinárodní telekomunikační unie (ITU).

David Slížek

7. 10. 2013 17:52
Doba čtení: 2 minuty

Jiří Hlavenka: Kdo uchvátil Internet? Ztrátě svobody se zřejmě nevyhneme

Internet toho zažil hodně, ale něco takového ne: pokus o to, aby se jeho kontrolorem stala Mezinárodní telekomunikační unie (ITU). Podívejme se na něj v širších souvislostech.

Jiří Hlavenka

15. 1. 2013 6:30
Doba čtení: 9 minut

Kdo v Dubaji podepsal dohodu ITU WCIT v přehledné mapě

Konference v Dubaji je už minulostí, Internet odolal dalším snahám o cenzuru, znárodňování a zpoplatňování. Případné podrobnosti z konference hledejte v článku Jak to dopadlo s uchvácením Internetu: Konference v Dubaji skončila neúspěšným úspěchem. Ale pokud by vás zajímalo jak vypadá „nové“ rozdělení světa, tak ho najdete na následující mapě – červené země jsou ty co nepodepsaly, černé ty co podepsaly.

Daniel Dočekal

17. 12. 2012 19:05
Doba čtení: do minuty

Poslední reportáž Ondřeje Filipa, konference WCIT-12 končí

Poslední zpráva z dubajské konference WCIT-12 právě vyšla na blogu sdružení CZ.NIC. Výkonný ředitel sdružení Ondřej Filip v jejím závěru píše: „Domů se vracím s pocitem, že delegace České republiky byla velice aktivní a snažila se hájit náš pohled na věc, který je pochopitelně hodně rozdílný od zemí, ve kterých telefonování i Internet poskytují pouze státní monopolní společnosti a mají výrazně jiný výklad slova ‚bezpečnost‘ a podobně. Bohužel přijatý dokument nakonec nebyl akceptovatelný, byť…

Redakce

14. 12. 2012 17:10
Doba čtení: 1 minuta

Konference WCIT-12 v Dubaji: zatím nejasno, ale už byl přijat první sporný standard

Zprávy, které přichází z konference WCIT-12 z Dubaje, jsou zatím rozporuplné. Jedny hovoří o naplňování černých scénářů, jiné to odmítají. Jednou již ale zahřmělo, když byl přijat standard pro techniky DPI (Deep Packet Inspection), snadno zneužitelný pro sledování aktivit uživatelů.

Jiří Peterka

10. 12. 2012 6:30
Doba čtení: 5 minut

Google a EU se obávají ITU a snah o "znárodnění " Internetu

Už v březnu jsme se na Lupě zmiňovali, že OSN (ITU) chce získat „mezinárodní kontrolu nad Internetem“ a mezitím vše došlo tak daleko, že by k něčemu takovému skutečno mohlo dojít už příští měsíc.   Na konferenci v Dubaji (3. až 14. prosince) se ITU (Internationl Telecommunicaitons Union) chystá rozhodnout o způsobech jak „regulovat Internet“. Vše je přitom stále založené na návrzích některých zemí, které mají zájem dostat Internet více pod kontrolu. V některých případech jde o represivní režimy…

Daniel Dočekal

25. 11. 2012 15:08
Doba čtení: 1 minuta