Hlavní navigace

Kalendář akcí 2006

  • Archiv kalendáře důležitých akcí, které proběhly v našich zeměpisných šířkách. Najdete tu odborné semináře, konference, veletrhy, přednášky a další akce spojené s problematikou přechodu na pozemní digitální vysílání v České republice.

Sdílet

budoucnost 2008 2007 2006 2005

Leden


1. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
10. – 11. leden 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Tisková konference Českého rozhlasu k příležitosti zahájení vysílání ČRo 4 Rádio Wave
11. leden 2006, 11:00, Praha
atrium Českého rozhlasu (2. patro nové budovy), Římská 13, Praha 2
Český rozhlas 4 – Rádio Wave uspořádal tiskovou konferenci při příležitosti zahájení řádného vysílání této stanice. Akce se zúčastnil generální ředitel Václav Kasík, programový ředitel Jaromír Ostrý, ředitel úseku komunikace Josef Havel, šéfredaktor ČRo 4 Ladislav Lindner-Kylar a dramaturg stanice Markéta Pešková. Z týmu Rádia Wave se přišli mimo jiné moderátoři Kay Buriánek (Sunshine), Jakub Johánek (100°C), Rae (Clou), Abd52 (BoomBap.cz, Street) a Richard Krajčo (Kryštof). Konferenci hudebně doprovodil DJ Maceo.


Seminář sdružení Hermes o digitalizaci: úvod do problematiky, aktuální situace a zahraniční zkušenosti
12. leden 2006, Praha
budova Hospodářské komory hlavního města Prahy, Náměstí Franze Kafky 7, Praha 1
První z cyklu seminářů sdružení Hermes byl vedený jako úvod do problematiky digitálního vysílání. Účastníci se seznámili s pojmy a definicemi, důvody a kroky k digitalizaci, dále i se zkušenostmi operátorů sítí a provozovatelů vysílání. Na semináři vystoupil mj. Daniel Sauvet Goichon, prezident evropské skupiny pro digitální vysílání DigiTAG, s přehledem současného rozvoje DVB-T v Evropě.


Tisková konference Radikomunikací ke spuštění mikrovlnné sítě 5,4 GHz
18. leden 2006, 11:00, Praha
hotel Palace, 8. patro, konferenční hala, Panská 12, Praha 1
Radiokomunikace uspořádaly tiskovou konferenci u příležitosti spuštění největší mikrovlnné sítě 5,4 GHz v České republice. Akce se zúčestnil ředitel úseku telekomunikačních služeb Jaromír Charvát, ředitel marketingu Miroslav Semrád, manažer útvaru rozvoje služeb Ján Vlček a vedoucí útvaru produktového marketingu Pavel Girgle. V rámci tiskové konference proběhla i prezentace příjmového systému Canopy.


Seminář České telekomunikace v evropském měřítku
20. leden 2006, 10:00 – 14:00, Praha
Poslanecká sněmovna, místnost č. 205, Sněmovní 1, Praha 1
Cílem mimořádně svolaného semináře bylo diskutovat otázky o vztahu mezi regulátorem (ČTÚ) a Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) s ohledem na evropské direktivy. Účastníci se zabývali rozvojem trhu, stavem regulace v ČR jakožto členské země EU a otázkami, co můžou ČTÚ a ÚOHS učinit pro odstranění tržní neefektivnosti. Seminář pořádala Asociace pro spravedlivou konkurenci a nad akcí převzala záštitu ministryně informatiky Dana Bérová, která zde i vystoupila. Semináře se zúčastnili i zástupci z Evropské komise.


Tisková konference televize Óčko k hudebním cenám za rok 2005
23. leden 2006, 15:00, Praha
Filmový klub MAT (suterén), Karlovo nám. 19, Praha 2
Hudební stanice Óčko seznámila prostřednictvím novinářů veřejnost se změnami v pojetí slavnostního ceremoniálu. Na tiskové konferenci přestavila televize účinkující, akce se zúčastnili generální ředitel TV Óčko Jiří Balvín, ředitel programu Pavel Attel, moderátoři galavečera a zástupci společnosti Realgain Music.


2. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
24. – 25. leden 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Konference Milníky digitální televize v České republice
26. leden 2006, 10:00, Praha
Kongresový sál společnosti Olympus, Evropská 176, Praha 6
Konference a panelová diskuse k aktuálním otázkám zavádění digitálního vysílání v ČR, za účasti zástupců odpovědných státních institucí, televizních společností, provozovatelů sítí a dodavatelů technologií. Server DigiZone.cz přinesl z akce článek a dvě aktuality: 1 2.


Tisková konference Českého rozhlasu k vysílání ze ZOH v Turíně
26. leden 2006, 11:00, Praha
Zasedací místnost v budově ČRo, Vinohradská 12 (vstup z Vinohradské ulice), Praha
Na tiskové konferenci o vysílání ze Zimních olympijských her v italském Turíně vystoupili zástupci sportovní redakce, vedení Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu i zástupci vedení ČRo.


Tisková konference České televize o zahájení ZOH 2006 a vysílání ČT 4 Sport
30. leden 2006, 11:00, Praha
Zkušebna č. 5, areál České televize, Kavčí hory, Praha
Redakce sportu ČT uspořádala tiskovou konferenci u příležitosti startu nového programu ČT 4 Sport a začátku XX. Zimních olympijských her v Turíně. Akce se zúčastnil generální ředitel Jiří Janeček, vrchní ředitel František Lambert, ředitel techniky Rudolf Pop, šéfredaktor sportovní redakce Otakar Černý, šéfkomentátor Robert Zároba a dále komentátoři Petr Vichnar, Michal Dusík a Vladimír Drbohlav. Zvláštním hostem byl patron stanice ČT 4 Sport, oštěpař Jan Železný. DigiZone.cz přinesl z tiskové konference aktualitu.

Únor


Seminář Úvod do problematiky nasazování set-top-boxů pro DVB-T
2. únor 2006, 10:00, Praha
Národní dům – Kulturní dům železničárů, nám. Míru 9, Praha 2
Občanské sdružení Hermes připravilo pro zájemce cyklus orientovaný na výrobu a prodej set-top-boxů pro zemské digitální vysílání. Na programu prvního semináře bylo představení možností současných koncových zařízení, přehled jejich nabídka na našem trhu a zkušeností z prodeje, dále informace o příjmu DVB-T prostřednictvím společných antén a požadavky provozovatelů vysílání a operátorů digitálních sítí při zavádění set-top-boxů. Přednášeli odborníci v oboru. Cyklus je součástí projektu finacovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu.


3. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
7. – 8. únor 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Tisková konference ke startu řádného digitálního vysílání v Brně a Ostravě
9. únor 2006, 11:30, Brno, Ostrava
Jezuitská 7, Česká televize Brno – studio A
Dvořákova 18, Česká televize Ostrava – studio 1
Zahájení vysílání DVB-T a vize do budoucnosti, to byla hlavní témata společné tiskové konference Radiokomunikací a České televize. Na programu byla také fakta o digitálním vysílání v ČR, projekty digitalizace České televize a Českého rozhlasu i digitální vysílání TV Nova. Brno a Ostravu spojil telemost, aby si účastníci z obou míst mohli navzájem klást dotazy. Na akci přišla plejáda zástupců ČT, ČRo a Radikomunikací, nejvyšší představitelé zavítali do Brna. Tiskové konference se zúčastnili také dva zástupci TV Nova.


4. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, výroční zpráva
14. – 15. únor 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Visual Opening Day II
15. – 16. únor 2006, Praha
objekt Agora Flora, Slezská 113, Praha 3
Společnost Visual Connection uspořádala druhý ročník akce Visual Opening Day, na kterém představila své výrobky. Návštěvníci mohli vidět systémy na zpracování videa v televizní nebo HD kvalitě, dále techniku a komponenty pro použití v profi provozech určených k televiznímu vysílání, záznamu a zpracování videa a zvuku.


Seminář sdružení Hermes: digitalizace – financování
16. únor 2006, 10:00, Praha
budova Hospodářské komory hlavního města Prahy, Náměstí Franze Kafky 7, Praha 1
Druhý z cyklu seminářů sdružení Hermes se zabýval financováním digitálního vysílání (místo dříve avizovaného právního rámce). Zkušenosti z digitalizace v Evropě i USA přednesl mediální expert Milan Šmíd. Nad reklamou jako zdrojem finanováním komerčních programů v prvních českých multiplexech se zamyslel Michael Richter. Dalšími tématy byly koncesionářské poplatky, placená televize, dodatečné datové služby a financování nových digitálních projektů. Na akci vystoupila Kateřina Fričová (Top TV), Jiří Balvín (TV Óčko) a Julius Naberežný (Český Telecom).


Tisková konference televize Minimax
21. únor 2006, 10:30, Praha
Movie and TV Studio MAT, Karlovo nám. 19, Praha 2
Televize Minimax mění svoji grafickou podobu a pozvalo při této příležitosti novináře na tiskovou konferenci.


5. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
28. únor – 1. březen 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.

Březen


Konference CERD 2006 – Stredoeurópske rádiokomunikačné dni 2006
1. – 2. březen 2006, Bratislava, Slovensko
hotel Devín, Riečna 4, Bratislava
Dvoudenní setkání zástupců digitalizace zemského vysílání ze Slovenska, Česka a dalších evropskách zemí. Tématy jednotlivých sekcí jsou: EU a veřejná správa zemí Višegráské čtyřky k digitalizaci vysílání, Technické prostředky pro vysílání a příjem DVB-T, DVB-S, T-DAB a DRM; druhý den následuje: Licenční a reagulační politika, způsob využívání kmitočtového spektra a Problémy digitalizace vysílání z pohledů vysilatelů a multiplexerů. Z českých zástupců vystoupili v Bratislavě náměstek ministryně informatiky Pavel Kolář, Petr Pospíchal za Radu pro rozhlasové a televizní vysílání a David Stádník z Českého telekomunikačního úřadu. Přednášet budou ale kromě slovenských odborníků i hosté z Německa, Rakouska, Norska, Španělska a dalších zemí. DigiZone.cz přinesl z akce osm aktualit: 1 2 3 4 5 6 7 8.


DVB World 2006 – Výzva k výběru
1. – 3. březen 2006, Dublin, Irsko
Jurys Ballsbridge and Towers Hotel, Dublin, Irsko
Světová konference organizovaná Mezinárodní akademií vysílatelů (IAB) ve spolupráci s útvarem propagace a komunikace DVB (DVB PCM) byla ve znamení hledání odpovědí na otázky budoucích standardů. Motto Výzva k výběru shrnuje probíhající a nadcházejí změny v rozmanitém spetru služeb a možností DVB.


Tisková konference k výzkumu „Chování potenciálních zákazníků na digitálním trhu“
9. březen 2006, Praha, 11:00
objekt Newton house, Politických vězňů 10, Praha 1
Občanské sdružení Hermes a společnost Respond and Co uspořádaly marketingový výzkum v rámci projektu „Digitalizace – digitální vysílání jako nová technologie a nový trh“, a to v prvních dvou měsících letošního roku. Během výzkumného rozhovoru přišla na řadu témata: chování respondentů na TV trhu v současnosti, informovanost české populace o DVB-T, její postoje a chování vzhledem k digitálnímu vysílání, dále preference digitálních programů a služeb českou populací, postoj Čechů k reklamě a nezbytná sociodemografie.


6. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
21. – 22. březen 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.

Duben


7. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
4. – 5. duben 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Tisková konference společnosti Metro-Goldwyn-Mayer Networks
6. duben 2006, 11:00, Praha
hotel Palace, Panská 12, Praha 1
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) představil na tiskové konferenci svůj mediální projekt, který je určený pro země střední Evropy včetně České republiky. Na projektu se podílí také společnost Liberty Global, vlastník společnosti UPC Česká republika. Akce se zúčastnil mj. předseda představenstva a generální ředitel MGM Harry Sloan. Mezi dalšími účastníky byli za MGM Rick Sands (provozní ředitel), Charlie Cohen (výkonný viceprezident) a Bruce Tuchman (výkonný viceprezident MGM Networks) za Liberty Global pak Shane O’Neill (prezident, chellomedia), Mike Moriarty (výkonný ředitel pro investice), Simon Oakes (výkonný ředitel pro placenou TV) a Nimrod Kovacs (předseda představensta UPC Central Europe Group).


Tisková konference Další kroky v digitalizaci
10. duben 2006, 10:00, Praha
velká zasedácí místnost Českého telekomunikačního úřadu, Sokolovská 219, Praha 9
Rada pro rozhlasové vysílání (RRTV) a Český telekomunikační úřad (ČTÚ) se rozhodly sladit krok, svůj záměr pak blíže okomentovali na společné tiskové konferenci. Akce se zúčasnitl předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák a předseda RRTV Václav Žák.


Seminář sdružení Hermes: Programování digitálního vysílání
13. duben 2006, 10:00, Praha
budova Hospodářské komory hlavního města Prahy, Náměstí Franze Kafky 7, Praha 1
Tématem dalšího z cyklu seminářů sdružení Hermes bylo programování digitálních televizních stanic. Přednášky se věnovaly koncepci vysílání DVB-T a strategii RRTV při obsazování stávajících a budoucích multiplexů, zazněl obecný úvod do strategie programování a informace o rozširování televizní nabídky. Poptávku diváků v Česku nastínily závěry marketigového výzkumu občanského sdružení Hermes. Akce se zaměřila také na rozvoj tématických a „niche“ televizí a na zahraniční zkušenosti s rozšiřováním televizní nabídky programů.


8. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
18. – 19. duben 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Rozpravy o českých médiích: Pomohou digitalizaci nová pravidla?
19. duben 2006, 14:00 – 16:00, Praha
Kulturním centrum Nostického paláce, Praha
Akce Českých médií, Českého rozhlasu 6 a Institutu mediální komunikace Vysoké školy Jana Ámose Komenského byla součástí pravidelného cyklu debat. Na téma digitalizace diskutovali místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Pospíchal, poslanec Petr Pleva (ODS), generální ředitelka TOP TV Kateřina Fričová, generální ředitel TV Prima Martin Dvořák a generální ředitel TV Óčko Jiří Balvín. DigiZone.cz přinesl z akce dvě aktuality: 1 2.


Výstava Interkamera 2006 a Digema 2006
19. – 21. duben 2006, 9:00 – 18:00, Praha
Výstaviště Praha – Holešovice
Již 24. ročník výstavy věnované fotografii a videu. Podle pořadatelů měla současná Interkamera korespondovat s postupným vývojem technologií. Výstava přinesla prostor pro workshopy a semináře se známými osobnostmi a byla obohacena několika výstavami fotografický profesionálů.
Digema měl být novým veletrhem zaměřeným na novinky ze světa spotřební elektroniky. Akce s Interkamerou splynula do jednolitého celku, představila ale i tak věci denní potřeby doprovázející koncové uživatele na každém kroku. Veletrh přinesl zajímavosti z oborů spotřební elektroniky, společenského bydlení s domácí technikou, digitální zábavy a komunikace. DigiZone.cz přinesl z akce novinku: Interkamera 2006 nabízí k vidění i několik set-top-boxů.


7. výroční konference České asociace kompetitivních komunikací
24. – 25. duben 2006, Praha
hotel Diplomat, Evropská 15, Praha 6
Hlavními tématy konference České asociace kompetitivních komunikací byl přechod na digitální zemské vysílání, nástup internetového protokolu do telekomunikací a mobilní sítě třetí generace. Řešil se také regulační rámec těchto technologií i jednotná politika Evropské unie ICT.


Tisková konference u příležitosti vysílání HDTV prostřednictvím sítě 802.cz
25. duben 2006, 10:00, Praha
hotel Barceló, Na Strži 32, Praha 4
Společnost Mattes AD uspořádala tiskovou konferenci, na které představila HDTV vysílání v síti 802.cz. Na programu konference a na prezentaci možností vysílání, programové nabídky a technickém vybavení se podílel i český Panasonic.


9. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
25. – 26. duben 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Žijte s námi fotbalem – tisková konference T-Mobile
27. duben 2006, 10:00, Praha
restaurace Brasileiro, Slovanský dům, Praha 1
Na tiskové konferenci představil mobilní operátor T-Mobile novinářům svoje aktivity spojené s nadcházejícím mistrovstvím světa ve fotbale v Německu.

Květen


Konference: Televizní stanice – zdroj zániku evropských kultur?
3. – 4. květen 2006, Třeboň
kongresový sál třeboňského zámku, Třeboň
Tématy dvoudenní konference o televizním vysílání byly: „Televizní stanice – zdroj zániku evropských kultur?“ a „Programová skladba TV stanic – informace, zábava, výchova, komerční vysílání“ v prvním dni, druhý den pak: „Vliv reklamy v TV vysílání na evropské kultury“ a „Vliv digitalizace TV vysílání na program veřejnoprávních a soukromých televizí“.


Seminář sdružení Hermes: Právní rámec digitalizace zemského TV vysílání (II. část – regulace přenosu)
4. květen 2006, 10:00, Praha
budova Hospodářské komory hlavního města Prahy, Náměstí Franze Kafky 7, Praha 1
Na dalším z cyklu seminářů občanského sdružení Hermes představil jeho kmenový člen Zdeněk Picek další závěry z průzkumu o digitálním televizním vysílání. Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Pavel Dvořák seznámil zájemce se zákonem o elektronických komunikacích a se zkušenostmi z jeho uplatňování v DVB-T, přednesl také zásady tvorby Technického plánu přechodu na digitální vysílání. A náměstek ministryně informatiky Pavel Kolář se vyjádřil ke Koncepci přechodu na digitální vysílání.


10. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
16. – 17. květen 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Konference Digimedia 2006
18. květen 2006, 9:20, Praha
kongresový sál České televize, Kavčí hory, Praha 4
Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace uspořádala ve spolupráci s Českou televizí konferenci o digitálním televizním vysílání v České republice. Program akce byl rozdělený do třech bloků a můžete si ho prohlédnout zde [JPG, 170 kB].


Workshop sdružení Hermes: Situace na trhu digitálního vysílání v ČR
18. květen 2006, 10:00, Praha
budova Hospodářské komory hl. m. Prahy, náměstí Franze Kafky 7, Praha 1
Občanské sdružení Hermes připravilo další akci, tentokrát šlo o workshop na téma „Situace na trhu digitálního vysílání v ČR“. Další informace z marketingového průzkumu představil Zdeněk Picek z pořádajícího sdružení, na zkušenostmi z vývoje zemského digitálního vysílání v Evropě se zamyslela Communications Officer Natalie Mouyal (DigiTAG). Situaci na trhu televizního vysílání v Česku z pohledu marketingu zhodnotil Juraj Gerbery z časopisu Marketing a média a možnosti zisku peněz z interaktivní televize shrnul Julius Nadberežný, Product Manager Českého Telecomu.


Odborná konference Kulatý stůl o digitalizaci na téma Otazníky při zavádění digitální televize
23. květen 2006, 14:00, Praha
konferenční sál Žižkovského vysílače, Mahlerovy sady 1, Praha 3
Konference pořádaná serverem DigiZone.cz se konala ve spolupráci se společností Radiokomunikace a pod záštitou Ministerstva informatiky ČR. Akce se zúčastnili špičky české digitalizace v čele s ministryní informatiky Danou Bérovou, dále novináři a odborná veřejnost. Můžete si přečíst shrnující článek a pět aktualit: 1 2 3 4 5. K nahlédnutí je také malá fotogalerie a na stránkách serveru ČRo Digital si můžete poslechnout ve dvou částech audiozáznam celé akce: 1 2 [MP3, dohromady 27 MB].


11. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, tentokrát výjezdně ve Zlíně
29. – 31. květen 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.

Červen


Seminář „Nástup digitálního vysílání v ČR po novele zákona č. 231/2001 Sb.“
5. červen 2006, 10:00, Praha
AK Linklaters, Palác Myslbek, Na Příkopě 19, Praha 1
Na akci pořádanou Českou asociace kompetitivních komunikací vystoupili s přednáškou národní koordinátor digitalizace Zdeněk Duspiva, předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Pavel Dvořák, předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václav Žák a náměstkyně ministra kultury Petra Smolíková. Tématem semináře nebyla jen novala samotná, ale i současný stav Technického plánu přechodu, ohlédnutí za licenčním řízením a zamyšlení nad schváleným vládním návrhem koncepce české digitalizace. DigiZone.cz přinesl z akce tři aktuality: 1 2 3.


Tisková konference sportovní redakce České televize k fotbalovému MS 2006
5. červen 2006, 11:00, Praha
televizní salónky České televize, Kavčí hory, Praha 4
Pod heslem „Fandíme všichni“ pozvala Česká televize novináře na tiskovou konferenci k Mistrovství světa ve fotbale v Německu. Konference se zúčastnil šéfredaktor Redakce sportu Otakar Černý a komentátoři Jaromír Bosák, Petr Svěcený, Michal Dusík, Pavel Čapek a další. Na Kavčích horách se představili také spolukomentátoři zápasů.


12. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
13. – 14. červen 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Tisková konference ČTÚ k výsledkům Regionální radiokomunikační konference
19. červen 2006, 14:00, Praha
Sokolovská 219, Praha 9
Předseda rady Českého telekomunikačního úřadu Pavel Dvořák představil novinářům výsledky, které pro Českou republiku vyjednal na konferenci v Ženevě. Zájemci se dozvěděli, jak dopadla koordinace kmitočtů pro digitální vysílání.


Konference IPTV World Forum Eastern Europe
22. – 23. červen 2006, Budapešť, Maďarsko
hotel Marriott, Apaczai Csere Janos 4, Budapešť, Maďarsko (mapa)
Akce se zúčastnilo 15 telekomuni­kačních firem a poskytovatelů Internetu z celé Evropy (včetně Českého Telecomu), kteří diskutovali témata spojená s televizí šířenou internetovým protokolem (IPTV). Do Maďarska přijeli také zástupci poskytovatelů obsahu, mezi nimi např. lidé ze společností Disney, HBO nebo Universal Pictures. Součástí akce byla i ukázka technologií, které by měly pomoci rozvoji IPTV ve východní Evropě. Program konference si můžete přečíst zde [PDF, 406 kB].


13. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
27. – 28. červen 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Hermes školí provozovatele: seminář na téma IPTV a DVB-T
28. červen 2006, 10:00, Praha
Národním domě na Vinohradech, Náměstí Míru 2, Praha 2
Program semináře, který je součástí projektu „Digitalizace – digitální vysílání jako nová technologie a nový trh“ nabídl pět přednášek. Vztah IPTV a DVB-T přiblížil Leoš Pohl ze společnosti Czech Digital Group, nad úskalími uvádění IPTV na český trh se zamyslel Pavel Diblík z firmy T-Systems PragoNet. Projekt série specializovaných tématických IPTV kanálů představil Jiří Němeček, ředitel techniky a rozvoje Televize Óčko, a o prezentaci komplexního řešení služeb VoD a IPTV pro současné sítě postavené na protokolu IP se postaralo duo Jiří Purš a David Čermák, oba z firmy PRO-ZETA. Produktový manažer IPTV Českého Telecomu Václav Hubička naznačil, jak bude vypadat internetová televize jeho zaměstanavatele. DigiZone.cz přinesl z akce dvě aktuality: 1 2.

Červenec


13. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (pokračování)
18. červenec 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.

Srpen


14. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
1. – 2. srpen 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


14. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (pokračování)
15. srpen 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Radiokomunikace představují novou strategii a cíle
29. srpen 2006, 11:00, Praha
konferenční hala v 8. patře hotelu Palace Praha, Panská 12, Praha 1
Společnost Radiokomunikace svolala tiskovou konferenci, na které představila nový kurs firmy. Tématem akce bylo ukončení konsolidace operátora Tele 2, nová firemní identita a také nový produkt pro český trh. Konference se zúčastnil ředitel marketingu Miroslav Semrád, ředitel úseku telekomunikací Jaromír Charvát, manažerka brand marketingu Markéta Alexanderová a Tomáš Přikryl, vedoucí odboru produktového marketingu.


15. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
30. – 31. srpen 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.

Září


Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky IFA
1. – 6. září 2006, Berlín
Messe Berlin, Messedamm 22, Berlín, Německo
Největší světový veletrh spotřební elektroniky nabídl pod jednou střechou šest divizí, ve kterých představilo své produkty přes tisíc výrobců ze 40 zemí světa. Videotechnika, audiotechnika, telekomunikace, film, počítače a sítě, taková škála čekala návštěvníky berlínského Výstaviště. Společnost Siemens na akci mj. předvedla technologii mobilního televizního příjmu (DVB-H) a televizi vysílanou internetovým protokolem (IPTV).


16. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
12. – 13. září 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Tisková konference ke 4. narozeninám hudební televize Óčko
14. září 2006, 12:00, Praha
Music club Celnice, V celnici 4, Praha 1
Konference s názvem „Buďte z námi happy aneb Óčko slaví 4. narozeniny“ proběhla za účasti generálního ředitele Jiřího Balvína a ředitele programu Pavla Attela. Zástupci médií se dozvěděli, co za novinky Óčko připravuje a na co se mohou jeho diváci těšit.


Podzimní setkání kabelových operátorů
26. září 2006, Nymburk
Sportovní centrum Nymburk s.r.o., Sportovní 1802, Nymburk
Česká asociace kompetitivních komunikací uspořádala setkání nad aktuálními tématy kabelové televize. Celodenní akce nabídla programové bloky: „Sítě kabelových televizí a jejich regulace po novele zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání“, „Programové zajištění služeb poskytovaných prostřednictvím sítí kabelové televize“ a „DVB-C versus IPTV aktuální situace na trhu“. Setkání se zúčastnili představitelé kabelových operátorů a další zajímaví hosté, kompletní program naleznete zde [DOC, 985 kB].


17. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
26. – 27. září 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.

Říjen


Mezinárodní veletrhy informačních technologií a spotřební elektroniky Invex a Digitex
9. – 13. říjen 2006, Brno
Brno – Výstaviště
Tradiční podzimní přehlídka počítačů, komunikací a věcí blízkých proběhla tradičně na brněnském Výstavišti. Návštěvníci obou současně konaných veletrhů mohli zavítat do stánků velkých firem jako Hewlett-Packard, Novell, Samsung, JVC, Daewoo, Hyundai nebo Česká pošta, chybět nebude ani Telefónica O2. Expozici HDTV s ukázkou digitálního vysílání ve formátu MPEG-4 předvedla společnost Sony. Mezi projekty byla např. Elektronická podpora rozvoje – Dny krajů, měst a obcí, Franchise Meetig Point, VoIP and Broadband Expo, Czech ICT Projects Review, a nově také Reseller Meeting Point. Pro širokou veřejnopst byla připravena Mobility Hall, Digitex Fotoarena (IDIF), Zvětšený svět DIGI, Job Fair a letos poprvé také GPS Arena a Technologie and Design. Z akce přinesl DigiZone.cz dva články: 1 2. Jan Potůček přiblížil čtenářům v on-line zpravodajství konferenci Milníky digitální televize: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12.


18. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
10. – 11. říjen 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Seminář České televize o principech měření sledovanosti a o průzkumu spojenosti
19. říjen 2006, Praha
hlavní budova České televize, Kavčí hory, Praha 4
Aktuální údaje o možnostech sledování programů ČT 24 a ČT 4 Sport, ale především prezentace průzkumů spokojenosti za období leden až září 2006 a principy měření sledovanosti.


Digitální svět tam a zase zpět? 9. konference Člověk a média
19. říjen 2006, 17:17, Vinoř
centrum Mariapoli, Vinoř
Hnutí Fokoláre a Konrad-Adenauer-Stiftung uspořádaly konferenci o digitalizaci. Novinář Burkhard Nowotny přednesl příspěvek na téma digitalizace v Německu. Předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václav Žák zdůraznil roli komerčního sektoru v digitálním světě a po přestávce národní koordinátor pro digitální vysílání v České republice Zdeněk Duspiva shrnul současnou digitální situaci v Česku.


19. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
24. – 25. říjen 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Kulatý stůl o digitalizaci II: Technologické aspekty digitalizace
31. říjen 2006, Praha
salónek hotelu Adria, Václavské nám. 26, Praha
DigiZone.cz oslavil roční existenci serveru v pořadí druhým kulatým stolem o digitalizaci. Podtitul „Technologické aspekty digitalizace“ obsáhl tři tématické bloky věnované různým způsobům příjmu digitálního vysílání. První sekce byla zaměřená na set-top-boxy, jejich bilanci na českém trhu, variabilitu, technickou stránku a softwarovou výbavu. Blok moderních televizorů přinesl zajímavé srovnání. Je lepší plazma, LCD, nebo vakuová klasika? Pozornost se soustředila také na aktuální možnosti přístrojů a na různý přístup renomovaných výrobců k integrovaným tunerům. IPTV a digitální kabel, takové bylo téma závěrečného bloku. Došlo na představení technologií, porovnání vlastností i na další novinky v šíření digitálního vysílání. Partnerem konference byla firma Sony.
Můžete se podívat na oficiální stránky akce, přečíst si článek Za kulatým stolem proběhla diskuze nad technologickými aspekty digitalizace i řadu aktualit: 1 2 3 4 5 6 7 8 9. Pro zájemce je připravená také bohatá fotogalerie.

Listopad


Českokrumlovská mediální konference: Digitalizace televizního a rozhlasového vysílání
2. – 3. listopad 2006, Český Krumlov
Jezuitský sál hotelu Růže, Český Krumlov
Proces digitalizace televizního vysílání je stále ve svých počátcích. Český telekomunikační úřad sice zpracoval technický plán přechodu, ale proces udělování digitálních licencí ještě není ukončen a otázkou zůstává i financování nových digitálních projektů. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání navíc otevřela otázku digitalizace rozhlasového vysílání. Těmito i dalšími otázkami se v Českém Krumlově zabývala odborná mediální veřejnost – představitelé televizí současných i budoucích, společností, které digitální vysílání zabezpečují, zástupci regulačních orgánů, politici i teoretikové zabývající se problematikou spojenou s mediálním prostředím. Přečtěte si program a propozice konference.
DigiZone.cz přinesl z akce pět aktualit: 1 2 3 4 5.


20. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
7. – 8. listopad 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Mediální rozprava na téma „15 let poté“
16. listopad 2006, 16:00, Praha
Kulturní centrum Nostického paláce v Praze na Maltézském náměstí – v sídle Ministerstva kultury ČR, Praha
Česká média, Český rozhlas 6 a Institut mediální komunikace Vysoké školy Jana Amose Komenského pozvaly účastníky na další díl cyklu Rozpravy o českých médiích, tentokrát na téma „15 let poté – 15 let od přijetí zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání – 15 let duálního rozhlasového vysílání“.
Hosty moderátora Radko Kubička byli mj. Petr Žantovský, Michel Fleischmann či Zdena Hůlová. Hodinový sestřih odvysílal ČRo 6 v rozhlasovém pořadu Média v postmoderním svě­tě.


21. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
21. – 22. listopad 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


7. ročník odborné konference Teleinformatika 2006
27. – 29. listopad 2006, Praha
Betlémská kaple (Betlémské náměstí, Praha 1) a Kongresové centrum ( 5. května 65, Praha 4), Praha
Odborná konference a výstava o elektronických komunikacích, informatice a podnikání Teleinformatika se letos dočkala již sedmého ročníku. Podrobnosti o setkání profesionálů z oboru najdete na internetové adrese akce.


Mezinárodní fórum Verge: The Ogilvy One Global Digital Summit
28. listopad 2006, Praha
České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha 1
Do české metropole přijeli odborníci na marketing, branding, distribuci, interaktivní metody a digitální technologie. Ti se ve svých příspěvcích zaměřili na nejnovější technologický pokrok a možnosti, které přivádějí dnešní svět na pokraj (verge) revolučních změn v marketingové komunikaci.

Prosinec


Tisková konference ADT: „Budou vůbec v ČR digitální televize? Kdy?“
5. prosinec 2006, 11:00, Praha
kavárna paláce Adria, 2.patro, Jungmannova 36/31 (pasáž Jungmannova – Národní), Praha 1
Asociace digitálních televizí uspořádala tiskovou konferenci na téma „Budou vůbec v ČR digitální televize? Kdy?“ Pořadatelé tu přednesli stanovisko asociace k Technickému plánu přechodu z analogového na digitální vysílání i svůj postoj k české digitalizaci. DigiZone.cz přinesl z akce tři aktuality: 1 2 3.


22. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
5. – 6. prosinec 2006, Praha
Krátká 10, Praha 10
Zasedání českého regulátora elektronických médií, na kterém Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší technické, licenční, a sankční záležitosti. Prostor na akci mají také nařízená ústní jednání.


Seminář RRTV věnovaný perspektivám přechodu na digitální rozhlas
6. prosinec 2006, 15:00, Praha
velká zasedací místnost Ministerstva informatiky, Havelkova 2, Praha 3
Cílem semináře bylo seznámit regulátora s názory provozovatelů na termíny, technické prostředky a další okolnosti spojené s přechodem na digitální vysílání. Seminář uvedla stručná prezentace výsledků světové konference World DMB fóra konané v říjnu 2006 v Jižní Koreji. Příspěvek přednesl Tomáš Řapek z příbramské firmy Teleko.


Seminář občanského sdružení Hermés k Technický plán přechodu na digitální vysílání
13. prosinec 2006, 10:00, Praha
budova Autoklubu ČR, Opletalova 29, Praha 1
Školení provozovatelů vysílání pořádané sdružením Hermés bylo monotematické, veškerou pozornost získa Technický plán přechodu. Na akci vystoupil předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Pavel

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).