Hlavní navigace

V Praze je možné přijímat pozemně až několik desítek televizí. Chce to ale štěstí

Možnosti pozemního příjmu digitální televize v Praze jsou mnohem obsáhlejší, než by její obyvatelé mohli tušit. Netřeba spoléhat jen na pražské vysílače.

Doba čtení: 5 minut

Česko se dočká nové celoplošné televize, Praha navíc dalšího DVB-T multiplexu

TÝDENN REVIZE – Nová celoplošná televize Pětka odhalila přibližně 14 dní přes svým startem předběžné programové schéma. Sesterská TV Metropol se přesune do nového multiplexu.

Doba čtení: 4 minuty

Óčko přejde s novou grafikou kompletně na širokoúhlý formát

První pořady ve formátu 16:9 začala televize vysílat teprve loni v prosinci, v desátém roce svého života. S novou grafikou, kterou nasadí od října, chce tento krok dokončit.

Doba čtení: 1 minuta

Přes dvojí peoplemetry zpátky k jednotnému měření: od ATO k SPMS?

ANALÝZA – I televize Nova věří, že se český televizní trh časem vrátí k jednotnému měření sledovanosti. Není ale jisté, zda prostřednictvím ATO nebo nové organizace SPMS.

25. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Óčko dostává k desátým narozeninám nejen nový obal, ale také jasnou vizi

Významné změny v programovém schématu, nový grafický obal a jasná vize. To jsou prvky, které budou hudební televizi Óčko charakterizovat do jedenáctého roku života.

Doba čtení: 4 minuty

Miliardář Babiš chce mluvit do televizního byznysu. Domluví se s Pařízkem?

TÝDENNÍ REVIZE – Zprávou číslo jedna pro tento týden je bezpochyby skutečnost, že miliardář Andrej Babiš má zájem vstoupit do televize Pohoda podnikatele Radima Pařízka.

Doba čtení: 4 minuty

Óčko oslaví desáté narozeniny. Mění grafiku a v příštím roce chce oslovit 2 % diváků

UVNITŘ VIDEO V souvislosti se svými desátými narozeninami a změnami v programovém schématu si hudební televize Óčko naplánovala také kompletní proměnu svojí grafiky.

Doba čtení: 2 minuty

Idol náctiletých dívek Martin Harich bude moderovat na Óčku magazín Bravo TV

Mladý hudebník osobně označuje tuto možnost jako velkou výzvu. Těší se především na setkání s kolegy z hudební branže. Bravo TV běží jednou za 14 dní vždy v 16:30.

Doba čtení: 1 minuta

Letovice chtějí lepší signál multiplexů 2 a 3. Pořádají anketu, zda mají zaplatit dokrývač

Veřejnoprávní multiplex České televize už v Letovicích dokrývač má, provoz si hradí Kavčí hory samy. Komerční televize ale vlastní dokrývač financovat nechtějí.

Doba čtení: 1 minuta

Televizní tipy na pondělí: seriál Zdivočelá země IV, film Oblomov a Limuzína na Óčku

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Doba čtení: 2 minuty

České Radiokomunikace chystají další dvě velké výluky - na Klínovci a Krašově

Televizní diváci se budou muset obejít bez signálu digitální televize u multiplexů, které technicky spravují České Radiokomunikace, respektive sesterská společnost Czech Digital Group.

27. 8. 2012 16:00
Doba čtení: 1 minuta

Óčko včera dosáhlo rekordního podílu na publiku 1,21 %. Jeho šéf ale krotí optimismus

Tematická stanice mediálního domu Mafra je ukázkovým příkladem toho, proč se televizím vyplatí šíření signálu v rámci DVB-T. Na druhou stranu jde o nejdražší způsob jeho distribuce.

Doba čtení: 1 minuta

ATO bude 5. září znovu rozhodovat o přijetí TV Barrandov, Óčka a Atmedie

Všechny tři subjekty jsou už přidruženými členy asociace, nemají ale hlasovací právo. Jejich přijetí za řádné členy blokuje televize Nova, které hrozí vyloučení z ATO.

Doba čtení: 2 minuty

Televize zastupované agenturou Atmedia zvyšují podíl na publiku, atakují hranici 3%

UVNITŘ GRAF U mladšího publika od 15 do 54 let už Atmedia dosahuje i čtyřprocentního podílu na publiku. Značným dílem se na těchto výsledcích podílí Óčko.

16. 8. 2012 15:00
Doba čtení: 1 minuta

Češi mají rádi „kvalitu“, Digi TV má nejvíce platících klientů na satelitu

TÝDENNÍ REVIZE – Ačkoliv se CS Link a Skylink dlouhou dobu považovali za největší satelitní operátory, díky CME přišlo vystřízlivění. Nejvíce platících klientů v Česku má totiž Digi TV.

Doba čtení: 5 minut

Óčko v červenci zdvojnásobilo podíl na publiku a přispělo k růstu stanic Atmedia

První měsíc po vstupu do celoplošného multiplexu 3 oslovilo Óčko v průměru 0,72 procenta dospělého publika denně. V červnu to by přitom bylo jen 0,38 procenta.

Doba čtení: 1 minuta

Óčko nabídne půlhodinový sestřih Partičky z Konopiště. Na webu i v HD kvalitě

Zatímco Prima family přes léto reprízuje starší díly Partičky, Óčko nabídne v premiéře to nejlepší z Partičky na vzduchu, kterou na Konopišti sledovalo šest tisíc diváků

Doba čtení: 1 minuta

Týden ve znamení HD vysílání - zemského i satelitního

TÝDENNÍ REVIZE – Uplynulý týden bez jakýchkoliv pochybností ovládlo vysílání ve vysokém rozlišení obrazu, a to mimo jiné i z důvodu blížících se olympijských her v Londýně.

Doba čtení: 5 minut

Óčko měsíc po vstupu do multiplexu 3: u mladých od 15 do 24 let zvýšilo podíl na 2,5%

UVNITŘ GRAF Za první čtyři týdny vysílání v celoplošném multiplexu 3 oslovilo Óčko dva miliony diváků. Loni to bylo ve stejné době jen 811 tisíc.

Doba čtení: 1 minuta

Óčko má celostátní kampaň v deníku MF DNES. Vyzývá diváky, aby si ho „chytili“

V týdenním podílu na publiku u diváků starších 15 let se Óčko blíží po vstupu do multiplexu 3 jednomu procentu. Minulý týden v sobotu už dokonce dosáhlo 1,06 %.

Doba čtení: 1 minuta

Standard DVB-T by mohl v Česku skončit do šesti let, míní České Radiokomunikace

Dominantní provozovatel televizních vysílačů v Česku aktuálně testuje standard DVB-T2 v Praze a Plzni. Do roku 2018 by mohl nahradit stávající vysílání DVB-T.

Doba čtení: 7 minut

Óčko nabídne sobotní speciál s Partičkou. Chystá živý přenos z Konopiště

Velký zájem u diváků může zaznamenat sobotní přímý přenos hudební televize Óčko. Stanice odvysílá vystoupení aktérů improvizační show Partička na zámku Konopiště.

Doba čtení: 1 minuta

V Praze a Plzni začalo zkušební vysílání DVB-T2. Óčko v něm zatím chybí

Vysílání DVB-T2 mohou sledovat všichni diváci, kteří jsou majiteli set-top-boxů nebo televizorů s podporem tohoto standardu. Na klasickém přijímači ho vůbec nenaladíte.

Doba čtení: 2 minuty

Óčko upravilo svou aplikaci pro mobilní zařízení. Nově můžete odesílat fotky a videa

Díky aplikaci Óčka se můžete nově také vyfotit nebo natočit a svůj příspěvek pak odeslat přímo do televize. Vývojářem této aplikace je společnost Mediawork Group.

Doba čtení: 1 minuta

Zítra startuje test DVB-T2 v Praze a Plzni. Kde a jak ho naladíte?

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ Experimentální multiplex bude obsahovat ČT 1 HD, ČT 4 HD, Primu family HD, Barrandov HD a Óčko ve standardním rozlišení obrazu

Doba čtení: 5 minut

Óčko v multiplexu 3 nadále posiluje, ve čtvrtek dosáhlo celodenního podílu 0,74 %

Vyšší sledovanost Óčka přispívá k rostoucímu podílu stanic zastupovaných agenturou Atmedia. Hudební kanál mezi nimi s přehledem vede.

Doba čtení: 1 minuta

Test DVB-T2 přeci jenom bude. Od 17. července v Praze a Plzni

Český telekomunikační úřad udělil Českým Radiokomunikacím povolení testovat DVB-T2 na kanálu 50 z pražského vysílače Žižkov a plzeňského Krkavce

Doba čtení: 2 minuty

Prokletý multiplex 4. Řadě diváků nedá stále spát

Je multiplex 4 opravdu tak nespolehlivá síť, jak si myslí členové diskusních fór věnujících se digitální televizi, nebo je chyba i na jejich straně? Problémy s příjmem u řady z nich stále přetrvávají.

Doba čtení: 4 minuty

Digitální televize ze sušického Svatoboru má výluku. Nepůjde až do 15 hodin

Pokud jste dnes ráno zjistili, že vám nefunguje televize a nacházíte se v oblasti okolo vysílače Sušice – Svatobor, vše je v pořádku. České Radiokomunikace tu provádějí údržbovou přestávku.

4. 7. 2012 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Přichází fanda, pátý program Novy. Na satelitu se objevila testovací pozice

TÝDENNÍ REVIZE – Multiplex 4 se rozšířil do dalších regionů, odstartovala TV Pohoda a Slovak Sport.TV, Óčko přešlo do multiplexu 3 a ke startu se chystá fanda, pátý program Novy.

Doba čtení: 7 minut