Hlavní navigace

Bývalý generální ředitel Óčka Jiří Balvín kandiduje do Rady Českého rozhlasu

Balvín vedl hudební televizi Óčko od roku 2003 do prvního kvartálu roku 2012, poté ho nahradil Štěpán Wolde, někdejší zakladatel a výkonný ředitel agentury Atmedia.

12. 10. 2012 6:30
Doba čtení: 1 minuta

V Praze je možné přijímat pozemně až několik desítek televizí. Chce to ale štěstí

Možnosti pozemního příjmu digitální televize v Praze jsou mnohem obsáhlejší, než by její obyvatelé mohli tušit. Netřeba spoléhat jen na pražské vysílače.

Doba čtení: 5 minut

Česko se dočká nové celoplošné televize, Praha navíc dalšího DVB-T multiplexu

TÝDENN REVIZE – Nová celoplošná televize Pětka odhalila přibližně 14 dní přes svým startem předběžné programové schéma. Sesterská TV Metropol se přesune do nového multiplexu.

Doba čtení: 4 minuty

Óčko přejde s novou grafikou kompletně na širokoúhlý formát

První pořady ve formátu 16:9 začala televize vysílat teprve loni v prosinci, v desátém roce svého života. S novou grafikou, kterou nasadí od října, chce tento krok dokončit.

Doba čtení: 1 minuta

Přes dvojí peoplemetry zpátky k jednotnému měření: od ATO k SPMS?

ANALÝZA – I televize Nova věří, že se český televizní trh časem vrátí k jednotnému měření sledovanosti. Není ale jisté, zda prostřednictvím ATO nebo nové organizace SPMS.

25. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Óčko dostává k desátým narozeninám nejen nový obal, ale také jasnou vizi

Významné změny v programovém schématu, nový grafický obal a jasná vize. To jsou prvky, které budou hudební televizi Óčko charakterizovat do jedenáctého roku života.

Doba čtení: 4 minuty

Miliardář Babiš chce mluvit do televizního byznysu. Domluví se s Pařízkem?

TÝDENNÍ REVIZE – Zprávou číslo jedna pro tento týden je bezpochyby skutečnost, že miliardář Andrej Babiš má zájem vstoupit do televize Pohoda podnikatele Radima Pařízka.

Doba čtení: 4 minuty

Óčko oslaví desáté narozeniny. Mění grafiku a v příštím roce chce oslovit 2 % diváků

UVNITŘ VIDEO V souvislosti se svými desátými narozeninami a změnami v programovém schématu si hudební televize Óčko naplánovala také kompletní proměnu svojí grafiky.

Doba čtení: 2 minuty

Idol náctiletých dívek Martin Harich bude moderovat na Óčku magazín Bravo TV

Mladý hudebník osobně označuje tuto možnost jako velkou výzvu. Těší se především na setkání s kolegy z hudební branže. Bravo TV běží jednou za 14 dní vždy v 16:30.

Doba čtení: 1 minuta

Letovice chtějí lepší signál multiplexů 2 a 3. Pořádají anketu, zda mají zaplatit dokrývač

Veřejnoprávní multiplex České televize už v Letovicích dokrývač má, provoz si hradí Kavčí hory samy. Komerční televize ale vlastní dokrývač financovat nechtějí.

Doba čtení: 1 minuta

Televizní tipy na pondělí: seriál Zdivočelá země IV, film Oblomov a Limuzína na Óčku

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Doba čtení: 2 minuty

České Radiokomunikace chystají další dvě velké výluky - na Klínovci a Krašově

Televizní diváci se budou muset obejít bez signálu digitální televize u multiplexů, které technicky spravují České Radiokomunikace, respektive sesterská společnost Czech Digital Group.

27. 8. 2012 16:00
Doba čtení: 1 minuta

Óčko včera dosáhlo rekordního podílu na publiku 1,21 %. Jeho šéf ale krotí optimismus

Tematická stanice mediálního domu Mafra je ukázkovým příkladem toho, proč se televizím vyplatí šíření signálu v rámci DVB-T. Na druhou stranu jde o nejdražší způsob jeho distribuce.

Doba čtení: 1 minuta

ATO bude 5. září znovu rozhodovat o přijetí TV Barrandov, Óčka a Atmedie

Všechny tři subjekty jsou už přidruženými členy asociace, nemají ale hlasovací právo. Jejich přijetí za řádné členy blokuje televize Nova, které hrozí vyloučení z ATO.

Doba čtení: 2 minuty

Televize zastupované agenturou Atmedia zvyšují podíl na publiku, atakují hranici 3%

UVNITŘ GRAF U mladšího publika od 15 do 54 let už Atmedia dosahuje i čtyřprocentního podílu na publiku. Značným dílem se na těchto výsledcích podílí Óčko.

16. 8. 2012 15:00
Doba čtení: 1 minuta

Češi mají rádi „kvalitu“, Digi TV má nejvíce platících klientů na satelitu

TÝDENNÍ REVIZE – Ačkoliv se CS Link a Skylink dlouhou dobu považovali za největší satelitní operátory, díky CME přišlo vystřízlivění. Nejvíce platících klientů v Česku má totiž Digi TV.

Doba čtení: 5 minut

Óčko v červenci zdvojnásobilo podíl na publiku a přispělo k růstu stanic Atmedia

První měsíc po vstupu do celoplošného multiplexu 3 oslovilo Óčko v průměru 0,72 procenta dospělého publika denně. V červnu to by přitom bylo jen 0,38 procenta.

Doba čtení: 1 minuta

Óčko nabídne půlhodinový sestřih Partičky z Konopiště. Na webu i v HD kvalitě

Zatímco Prima family přes léto reprízuje starší díly Partičky, Óčko nabídne v premiéře to nejlepší z Partičky na vzduchu, kterou na Konopišti sledovalo šest tisíc diváků

Doba čtení: 1 minuta

Týden ve znamení HD vysílání - zemského i satelitního

TÝDENNÍ REVIZE – Uplynulý týden bez jakýchkoliv pochybností ovládlo vysílání ve vysokém rozlišení obrazu, a to mimo jiné i z důvodu blížících se olympijských her v Londýně.

Doba čtení: 5 minut

Óčko měsíc po vstupu do multiplexu 3: u mladých od 15 do 24 let zvýšilo podíl na 2,5%

UVNITŘ GRAF Za první čtyři týdny vysílání v celoplošném multiplexu 3 oslovilo Óčko dva miliony diváků. Loni to bylo ve stejné době jen 811 tisíc.

Doba čtení: 1 minuta

Óčko má celostátní kampaň v deníku MF DNES. Vyzývá diváky, aby si ho „chytili“

V týdenním podílu na publiku u diváků starších 15 let se Óčko blíží po vstupu do multiplexu 3 jednomu procentu. Minulý týden v sobotu už dokonce dosáhlo 1,06 %.

Doba čtení: 1 minuta

Standard DVB-T by mohl v Česku skončit do šesti let, míní České Radiokomunikace

Dominantní provozovatel televizních vysílačů v Česku aktuálně testuje standard DVB-T2 v Praze a Plzni. Do roku 2018 by mohl nahradit stávající vysílání DVB-T.

Doba čtení: 7 minut

Óčko nabídne sobotní speciál s Partičkou. Chystá živý přenos z Konopiště

Velký zájem u diváků může zaznamenat sobotní přímý přenos hudební televize Óčko. Stanice odvysílá vystoupení aktérů improvizační show Partička na zámku Konopiště.

Doba čtení: 1 minuta

V Praze a Plzni začalo zkušební vysílání DVB-T2. Óčko v něm zatím chybí

Vysílání DVB-T2 mohou sledovat všichni diváci, kteří jsou majiteli set-top-boxů nebo televizorů s podporem tohoto standardu. Na klasickém přijímači ho vůbec nenaladíte.

Doba čtení: 2 minuty

Óčko upravilo svou aplikaci pro mobilní zařízení. Nově můžete odesílat fotky a videa

Díky aplikaci Óčka se můžete nově také vyfotit nebo natočit a svůj příspěvek pak odeslat přímo do televize. Vývojářem této aplikace je společnost Mediawork Group.

Doba čtení: 1 minuta

Zítra startuje test DVB-T2 v Praze a Plzni. Kde a jak ho naladíte?

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ Experimentální multiplex bude obsahovat ČT 1 HD, ČT 4 HD, Primu family HD, Barrandov HD a Óčko ve standardním rozlišení obrazu

Doba čtení: 5 minut

Óčko v multiplexu 3 nadále posiluje, ve čtvrtek dosáhlo celodenního podílu 0,74 %

Vyšší sledovanost Óčka přispívá k rostoucímu podílu stanic zastupovaných agenturou Atmedia. Hudební kanál mezi nimi s přehledem vede.

Doba čtení: 1 minuta

Test DVB-T2 přeci jenom bude. Od 17. července v Praze a Plzni

Český telekomunikační úřad udělil Českým Radiokomunikacím povolení testovat DVB-T2 na kanálu 50 z pražského vysílače Žižkov a plzeňského Krkavce

Doba čtení: 2 minuty

Prokletý multiplex 4. Řadě diváků nedá stále spát

Je multiplex 4 opravdu tak nespolehlivá síť, jak si myslí členové diskusních fór věnujících se digitální televizi, nebo je chyba i na jejich straně? Problémy s příjmem u řady z nich stále přetrvávají.

Doba čtení: 4 minuty

Digitální televize ze sušického Svatoboru má výluku. Nepůjde až do 15 hodin

Pokud jste dnes ráno zjistili, že vám nefunguje televize a nacházíte se v oblasti okolo vysílače Sušice – Svatobor, vše je v pořádku. České Radiokomunikace tu provádějí údržbovou přestávku.

4. 7. 2012 6:30
Doba čtení: 1 minuta