Hlavní navigace

Pravidla

Twitter změnil svá pravidla proti trollům, výhrůžkám a násilí

Tlak na to, aby sociální sítě účinněji bojovaly s nadávkami, hrozbami a obtěžováním, nese své ovoce. Zatím bohužel hlavně v oblasti PR.

David Slížek

30. 12. 2015 9:22
Doba čtení: 1 minuta

Na co si dát pozor při používání BYOD zařízení ve firmách?

Firmy stále častěji umožňují zaměstnancům používat vlastní notebooky, smartphony nebo tablety ve firemních sítích. Jak se na problematiku BYOD (Bring Your Own Device) dívá právník?

Tomáš Roubík

27. 6. 2014 6:30
Doba čtení: 9 minut

Facebook opět mění pravidla soukromí, v reklamách využije více našich dat

Dvojice zásadních dokumentů, které ovlivňují, jak se Facebook staví k soukromí uživatelů, dozná změn. Co od sociální sítě můžete čekat?

Daniel Dočekal

2. 9. 2013 6:30
Doba čtení: 4 minuty

Google varuje před neoznačenou reklamou, webům hrozí odstranění z Google News

Hitem posledních měsíců je „native advertising“, tedy reklama „přirozeně“ začleněná do článků či zpráv. Google varuje před takto skrytou reklamou

Daniel Dočekal

5. 6. 2013 18:00
Doba čtení: 1 minuta

Instagram "ustoupil" a pozměnil Pravidla užívání, váš obsah nadále může "prodávat"

Instagram ustoupil tlaku veřejnosti i médií a pozměnil nová Pravidla užívání tak, že váš obsah může nadále „prodávat“, stejně jako to mohl dělat doposud. Ve skutečnosti se stále nic nemění – Instagram již v rámci stávajících pravidel může využívat fotografie (i další informace od svých uživatelů) ke komerčním účelům. Pozměněná verze Pravidel mu umožňuje stále totéž.

Daniel Dočekal

21. 12. 2012 9:04
Doba čtení: 4 minuty

Uživatelé Facebooku mohou odmítnout nová pravidla, pokud se to ale dozvědí

Facebook začal dnes rozesílat e-mailem informaci, že nedávné období připomínek k novým pravidlům skončilo a že začíná běžet hlasování. V tom mohou uživatelé Facebooku odmítnou nebo přijmout nová pravidla, ale pouze za předpokladu, že pro odmítnutí se najde třetina hlasů z celkové počtu – tedy něco přes 300 milionů hlasů.

Daniel Dočekal

5. 12. 2012 16:00
Doba čtení: 1 minuta

Poslední hlasování na Facebooku: Vzdají se uživatelé možnosti odmítat změny?

Facebook vyhlašuje zřejmě poslední hlasování uživatelů o změnách ve svých zásadách. „Demokratický“ systém, který opakovaně selhával, chce nahradit „lepším nasloucháním“ uživatelům. Protestovat proti tomu můžete i vy – pokud se vám ovšem dobře skryté referendum podaří najít.

Daniel Dočekal

22. 11. 2012 6:30
Doba čtení: 3 minuty