Hlavní navigace

JOJ Family dnes startuje, přiblížila nám své záměry

Nová televize JOJ Family zahájí vysílání dnes v 16 hodin pořadem Soudní síň. Atraktivní může být pro české diváky hlavně novou řadou pořadu Česko Slovensko má talent.

Doba čtení: 3 minuty

Petr Horák: Zastavíme nelegální šíření našich stanic

Jak probíhají jednání se slovenskými operátory, kdy se diváci dočkají vysílání v Ultra HD a jaké novinky chystá skupina Nova, prozradil Petr Horák, ředitel sekce nových projektů.

Doba čtení: 8 minut

O2 Sport: Naším cílem je oslovit domácnosti, které zatím služby placené televize nevyužívaly

O2 TV patří k nejrychleji rostoucím segmentům, čemuž odpovídá nejen marketingová podpora, ale také zájem zákazníků. Podle firmy se počet diváků sledujících O2 TV v mobilní aplikaci nebo na internetu meziročně zvýšil na téměř tři sta tisíc.

Doba čtení: 11 minut

Procházka: do přechodových sítí se komerční stanice v HD nevejdou

Během přechodu na DVB-T2 se většina diváků žádných zásadních novinek nedočká. I Marcel Procházka v rozhovoru uznává, že pro HD vysílání komerčních stanic v přechodových multiplexech nebude místo.

Doba čtení: 15 minut

Michal Šuran: přechod na DVB-T2 děláme citlivě, v Ultra HD zkusíme už LOH 2016

Pozemní placená platforma Plustelka přechází na nový standard. Zeptali jsme se proto, jak přechod probíhá a co dalšího společnost Towercom pro své zákazníky chystá.

18. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 12 minut

Milan Fridrich: Česká televize se soustředí na výrazné počiny pro televizní prime time

Programový ředitel České televize Milan Fridrich zhodnotil pro DigiZone první pololetí letošního roku, vysvětlil systém nákupu licenčních pořadů, přiblížil koprodukční plány s ostatními evropskými veřejnoprávními stanicemi a představil zásady nové programové strategie jednotlivých kanálů.

Doba čtení: 21 minut

Martin Ornass-Kubacki: Satelitní operátoři jsou na nástup Ultra HD vysílání připraveni nejlépe

S viceprezidentem společnosti SES Astra a zároveň regionálním šéfem pro oblast střední Evropy Martinem Ornass-Kubackim jsme se sešli v zákulisí konference Digimedia 2016.

28. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 9 minut

Irena Zatloukalová: Seznam.cz TV sází na doporučovaný obsah

Z článků na toto téma a také z vašich dotazů a připomínek v diskusích vyplynulo ještě pár otázek, na které bylo třeba se zeptat. Snad pomohou v tom nejdůležitějším: „proč je to uděláno právě takto.“

Doba čtení: 5 minut

Dianiška a Pořízek: Prima cílí na stále mladší publikum

Skupina Prima nedávno opustila prodej reklamy na obecnou skupinu diváků starších patnácti let a omezila ji hranicí 69 let. Jak se jí tento krok osvědčil?

19. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 13 minut

Roman Mrázek: Na americké filmy kouká stále méně diváků, prioritou je vlastní tvorba

Programový ředitel stanic skupiny Prima netají spokojenost s výsledky jarního schématu. Zároveň ale zmiňuje vyčerpanost některých formátů a dlouhé čekání na skutečnou programovou bombu.

3. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 9 minut

René Zavoral: Na digitalizaci jsme připraveni, chybí nám ale potřební partneři

Prvních sto dní ve funkci, ambiciózní plány a aktuální změny v Českém rozhlasu podle režie nového generálního ředitele René Zavorala.

Doba čtení: 13 minut

Pál Milkovics: Těžké časy skončily, připravujeme nové projekty

Pál Milkovics, ředitel společnosti CE Media, která provozuje televizní stanice Mňam a Mňau, se poslední čtyři měsíce kontaktu s médii spíše vyhýbal.

19. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 6 minut

Radek Přikryl: Budoucností VoD je obsah všude, včetně aut. Tam míří Banaxi

Hovořit budeme zejména o VoD, tedy Video on Demand, videu na vyžádání. A také o nástupu rozlišení Ultra HD, současném stavu a budoucích cílech videotéky v podstatě s planetárními ambicemi.

7. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 11 minut

Videotéka Nova Plus po dvou letech provozu. Zeptali jsme se na změny

Před dvěma lety spustila skupina Nova, jako doplněk placeného Voyo, svůj bezplatný on-line video archiv (VoD). K dispozici je ale stále jen na počítači.

Doba čtení: 3 minuty

Michaela Vasilová: Atmedia nestagnuje, zájem inzerentů naopak roste

Mediazastupitelství Atmedia obchodně zastupuje 25 tématických televizních stanic, na kterých prodává reklamu jak formou GRPs, tak pomocí pásmových ceníků. A výkonná ředitelka Michaela Vasilová přiznává, že loňský rok nebyl snadný.

8. 3. 2016 0:00
Doba čtení: 9 minut

Leoš Pohl: DVB-T2 nenabízí divákům žádnou přidanou hodnotu

Přechod na DVB-T2 bude podle Leoše Pohla stát daňové poplatníky zbytečně moc peněz a ve finále může znamenat oslabení terestrické platformy.

Doba čtení: 13 minut

Digitalizace přinese soukromým rádiím vyšší náklady a omezení programové nabídky

Prezident mediální skupiny Lagardère Michel Fleischmann zkritizoval dosavadní plány rozhlasové digitalizace. V současné podobě se podle něj soukromým rádiím digitalizace nevyplatí.

23. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 12 minut

Jan Zika: Jak jsem se z televize Z1 přes ČT 24 dostal až do newyorské NBCUniversal

DigiZone.cz vyzpovídal bývalou tvář českých zpravodajských televizí Z1 a ČT 24, která prorazila za Atlantikem a pracuje pro největší televizní grafické studio na světě, přímo v newyorské centrále NBCUniversal.

16. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 11 minut

Lukáš Hnilička: Za reklamu v HbbTV by mohli zadavatelé letos utratit sto milionů korun

Podle Lukáše Hniličky, bývalého technického ředitele Óčka a dnes CEO firmy hybrid, bude pro další rozvoj hybridní televize klíčové, zda ji bude tuzemská legislativa definovat jako internetové, nebo televizní vysílání.

Doba čtení: 12 minut

Anna Lenerová: O2 TV připravuje vlastní měření sledovanosti

Manažerka obsahu O2 TV Anna Lenerová vysvětluje změny v programových tarifech, hodnotí první měsíce vysílání kanálu O2 Sport a přibližuje další novinky v nabídce největšího tuzemského IPTV operátora.

Doba čtení: 9 minut

Freedom TV: Po roce 2017 chceme mít v republice padesát DVB-T2 vysílačů

V Říčanech začal dnes vysílat druhý kanál regionálního DVB-T multiplexu 19, který nabízí placené kanály v HD i SD kvalitě. O jeho vzniku jsme mluvili s majitelem společnosti dvbexpert Jaroslavem Pechem.

13. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 6 minut

Jednáme o vstupu do placeného DVB-T, říká regionální manažer kanálů AMC

Stanice Film+ nebo Sport 2 by se mohly objevit v českém éteru i ve formě placeného DVB-T podobně jako na Slovensku. Tyto a další plány přiblížil v rozhovoru Evžen Chlanda.

Doba čtení: 6 minut

Radim Pařízek: Pokud má být zachována rovnováha, chceme v DVB-T2 dva multiplexy

Provozovatel televizního multiplexu 4 a Regionální sítě 7 komentuje v rozhovoru pro DigiZone.cz plány s přechodem na DVB-T2 i rozhlasové digitální vysílání.

15. 12. 2015 0:00
Doba čtení: 23 minut

Do peoplemetrů chceme už v příštím roce, říkají šéfové Czech Regio TV

„Plán na prodej celostátní reklamy rozhodně neopouštíme,“ ujišťují v rozhovoru pro DigiZone.cz noví manažeři agentury Czech Regio TV Zuzana Pecková a Michal Opekar.

8. 12. 2015 0:00
Doba čtení: 9 minut

Jitka Dvořáková (CZC.cz): On-line trh s IT úplně poprvé meziročně klesá

Ostřílená e-commerce manažerka se pomalu chystá na dovolenou. Letos má za sebou spojení obchodu s elektronikou s tuzemským investičním dravcem – ECH.

Doba čtení: 6 minut

Karel Zýka: Kandidaturu na generálního ředitele Českého rozhlasu nevylučuji

„Rozpočet na příští rok máme hotový, dokonce se podařilo uzavřít novou kolektivní smlouvu s odbory,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz prozatímní ředitel Českého rozhlasu.

1. 12. 2015 0:00
Doba čtení: 32 minut

Pavel Dvořák: Za předčasný konec DVB-T dostanou operátoři prodloužené kmitočty pro DVB-T2

Předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu přibližuje v rozhovoru pro DigiZone.cz vytváření plánu na přechod k DVB-T2.

Doba čtení: 16 minut

Martin Benko: Philips přichází s projekčním osvětlením TV a oddělenými reproduktory

TP Vision nás letos technickými finesami docela zásobuje. Vedle zcela změněného Ambilightu je tu i snaha o výrazně lepší zvuk oddělením reproduktorů.

6. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 7 minut

Jan Menger vysvětluje svoje tanečky ve volbě prozatímního šéfa Českého rozhlasu

Co řekl náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu těsně po zasedání Rady ČRo, na níž odstoupil a poté zase vstoupil do volby dočasného ředitele?

22. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 17 minut

Radní Českého rozhlasu: Prozatímním ředitelem nemusí být René Zavoral

Co řekl předseda Rady Českého rozhlasu Michal Stehlík, místopředseda Jiří Vejvoda a náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral po rezignaci Petera Duhana?

8. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 14 minut