Hlavní navigace

Pravidla užívání

Co můžete a nemůžete nahrát na Facebook? Pořád ruská ruleta

Vše určují pravidla komunity. Všudypřítomné bonzování přáteli i sledujícími je pevným základem cenzurních aktivit na Facebooku.

Doba čtení: 6 minut

Facebook má nová pravidla pro používání cookies, je to kvůli reklamě

Možná jste si to oznámení spletli s tím, kterým nás zaplavuje aplikace nesmyslného sušenkového zákona EU. Je to ale trochu jinak.

Doba čtení: 2 minuty

Facebook ještě více omezí firmy, vadí neplacená reklama na jiné značky

Dalo se to čekat. Poté, co Facebook v poslední době povolil firmám více volnosti a umožnil dříve zakázané věci, přichází utahování kohoutků.

12. 4. 2016 9:18
Doba čtení: 3 minuty

Přivlastňuje si Microsoft váš obsah? Co plyne z dalších smluvních dokumentů

Nové podmínky soukromí, nové podmínky užívání, nová Windows 10. A je toho hodně, co byste měli o novém přístupu Microsoftu vědět.

Doba čtení: 3 minuty

Co je nového u Microsoftu v Pravidlech ochrany osobních údajů?

Microsoft spolu s Windows 10 uvedl i nová Pravidla ochrany osobních údajů. Obsahují některá diskutabilní ustanovení.

Doba čtení: 4 minuty

Instagram sebral uživateli účet a dal ho fotbalové hvězdě

Stará známá věc, kterou za ty roky Facebook i Instagram udělaly mnohokrát. Prostě když se jim něčeho zachce, tak si to vezmou.

Doba čtení: 2 minuty

Twitter přesunul neamerické zákazníky do Irska a aktualizuje pravidla

Zákazníci Twitteru mimo USA budou nově služby dostávat od irské pobočky společnosti. Takový malý únik před NSA.

Doba čtení: 2 minuty

Žádná nahota a jen pravá jména. Facebook změnil pravidla o mazání obsahu

Zaklínadlo jménem „Zásady komunity“ Facebook standardně používá, kdykoliv se mu zlíbí něco smazat. Nebo nesmazat.

Doba čtení: 6 minut

Facebooku je jedno, proč nepoužíváte skutečné jméno. Musíte se přizpůsobit

My jsme Facebook, vy budete asimilováni. Možnost volby samozřejmě existuje, nepoužívejte něco, co používat nemusíte. Ale, přeci jen…

Doba čtení: 2 minuty

Facebook znovu zavede povinnost používat skutečné jméno

Na Facebooku opět jenom se skutečným jménem a osobní profily skutečně jenom osobní. Za návrat prý paradoxně mohou firmy.

Doba čtení: 2 minuty

Twitter a parodické či falešné účty? Možné jsou, pokud dodrží pravidla

Čerstvý příběh pozastaveného @OVBfinance je nejenom příběhem nezvládnuté krizové komunikace, ale také dobrým příkladem, jak je to s parodiemi na Twitteru.

Doba čtení: 5 minut

Facebook mění pravidla – chcete vědět, co se skutečně změní?

Od ledna budou platit nová pravidla, informuje Facebook v e-mailu. Zjistit, co se mění, si ale už musíte sami.

Doba čtení: 7 minut

Google mění pravidla, může vaše informace více využít v reklamách

Od 11. listopadu by měla začít platit nová Pravidla služeb Google s jedinou větší změnou. Google vás může využít v reklamě a propagaci více než dříve

Doba čtení: 2 minuty

LinkedIn se otevřelo „studentům“ od třinácti výše a mírně mění pravidla

Takřka revoluční změna, které se skalní uživatelé Linkedin obávají, se stala skutečností: sociální síť se otevřela „studentům“ od třinácti let výše.

Doba čtení: 3 minuty

Facebook zásadně změnil pravidla soutěží, zrušil většinu omezení

Roky trvající a velmi nesmyslná omezení týkající se soutěží byla právě zásadně změněna. Soutěžit lze přímo na Facebooku a konečně je možné využít i přímých aktivit fanoušků.

Doba čtení: 4 minuty

Instagram maže fotky nahrané z aplikace pro Windows Phone

Fotografie vložené na Instagram z neoficiální aplikace pro Windows Phone se sice nahrají, během pár sekund ale mizí.

Doba čtení: 1 minuta

Záhlaví Stránky může obsahovat text, v reklamě ale omezení na 20 % zůstává

Nesmyslná nebo nevynutitelná pravidla, specialita Facebooku. Jedno zbytečné kupodivu končí, byť pro reklamu zůstává v platnosti.

Doba čtení: 1 minuta

Facebook mění pravidla pro stránky, konečně jde lépe použít fotka v záhlaví

Facebook představil změnu pravidel, která dává smysl a není jen dalším výčtem toho, co se nesmí. Největší změna se týká fotky v záhlaví. A soutěže jsou stále zakázány.

Doba čtení: 3 minuty

Válka Facebooku s Twitterem má další oběť, Vine loni koupené Twitterem

Twitter blokující Instagramu seznam followerů, pak Instagram blokující zobrazování fotografií na Twitteru, teď Facebook blokující seznam přátel pro Vine. Kdy to skončí?

28. 1. 2013 12:29
Doba čtení: 2 minuty

Pošlete Facebooku něčí oznámení o úmrtí, Facebook ho prohlásí za mrtvého

Víte co se stane s účtem na Facebooku někoho kdo umřel? Pokud se to Facebook nedozví, bude účet stále existovat a bude zaplavován komentáři, příspěvky z her, prostě žít zvláštním virtuálním životem. Pokud se to ale Facebook dozví, účet bude zmrazen a ponechán, tak aby přátelé mohli na účet chodit a truchlit (to není vtip, to jsou Pravidla Facebooku). 

Doba čtení: 1 minuta

Foursquare chystá změny Pravidel týkající se i soukromí

Změna Pravidel u Foursquare – www.foursquare.com – je přichystaná na 28. ledna 2013 – přinese několik zásadních změn týkajících se soukromí. První je zobrazování plných jmen – končí tak nesmyslné zobrazování jména uživatele v podobě „Daniel D.“ – tedy nezobrazování příjmení. Plná jména přitom Foursquare zobrazoval ve vyhledávání – v klasickém zobrazování ale bylo často značně obtížně zjistit o koho vlastně jde.

Doba čtení: 1 minuta

PrivacyChoice: Až 20 % webů prodává informace o uživatelích

Podle PrivacyChoice je běžné, že weby prodávají informace o svých uživatelích a děje se to až v 20 % případů. V 60 % případů weby informace o uživatelích nemažou. PrivacyChoice uživatelům doporučuje bedlivě sledovat to, jaká pravidla mají jimi používané weby ohledně soukromí a práce s osobními údaji či informacemi. Upozorňuje také, že ze zhruba 2 500 analyzovaných webů jich 63 % slibuje, že nebude sdílet data, 10 % říká, že je nebude sdílet pro marketingové účely a 8 % žádné osobní informace…

Doba čtení: 1 minuta

Microsoft opět mazal soukromé soubory na SkyDrive

Neowin.net se v čerstvě vydaném článku věnuje dalšímu příkladu, kdy uživatel SkyDrive dostal od Microsoftu „varování“ z porušení Pravidel užíváni. A aniž by vůbec mohl problém řešit, byl mu účet na SkyDrive smazán. Samozřejmě i se soubory. Připomeňme, že na cloudové úložiště od Microsoftu nesmí ani kreslené ňadro a „privátní“ SkyDrive rozhodně není – kdykoliv se můžete dočkat reakce automatické detekce „závadného“ obsahu. Pravidla určující „nevhodný“ obsah jsou nejenom poměrně široká, ale také…

Doba čtení: 1 minuta

Microsoft rozšířil Podmínky užívání služeb o sdílení dat napříč službami

Microsoft aktualizoval Podmínky užívání a doplnil je o totéž, co nedávno doplňoval Google. Tedy o možnost „sdílet“ data uživatele napříč všemi „cloudovými“ službami. Stejným způsobem fungují podmínky služeb u Google a jde v obou případech jde o logické změny, nutné k tomu, aby bylo možné volně integrovat různé služby od též společnosti. 

3. 9. 2012 16:15
Doba čtení: 1 minuta

Hlasování o nových Pravidlech Facebooku skončilo fiaskem

Facebookem uspořádané „hlasování“ o budoucí podobě Pravidel skončilo klasickým fiaskem. Sešlo se 342 632 hlasů. Což s ohledem na více než 900 milionů uživatelů představuje účast zhruba 0.038%. Mimo tradičního nezájmu uživatelů, nedůvěry v smysl něčeho takového má hlavní vliv na neúčast v hlasování Facebook. Informace o probíhajícím hlasování byla zobrazována velmi nenápadně pouze v levém sloupci na jejich Facebooku. Pokud se na stránku s hlasováním podíváte, narazíte i na další poněkud laxní…

Doba čtení: 1 minuta

Pinterest.com mění pravidla užívání, odstraňuje "prodej" uživatelského obsahu

Pinterest – www.pinterest.com – zveřejnil nová Pravidla užívání, ve kterých reaguje hlavně na rostoucí kritiku možnosti prodeje uživatelského obsahu. Nové Terms of Service, Acceptable Use Policy a Privacy Policy je možné vidět již nyní, v platnost Pravidla užívání vstoupí 6. dubna 2012. Zásadní změnou je odstranění práva na prodej uživatelského obsahu, zákaz vkládání obsahu vyobrazujícího sebepoškozování, nové pomůcky usnadňující nahlášení porušování autorského a známkového práva a doplnění…

24. 3. 2012 8:11
Doba čtení: do minuty

Francouzský úřad na ochranu osobních údajů vyplísnil Google za nová pravidla soukromí

Francouzský úřad na ochranu osobních údajů poslal výkonnému řediteli společnosti Google Larry Pageovi dopis, ve kterém kritizuje nová pravidla soukromí. Ta vstupují v platnost zítra. Podle úřadu nové podmínky a skutečnost, že Google veřejně deklaroval propojování dat o uživatelích mezi jednotlivými službami nepřispívají k transparentnosti a vyvolávají spíše obavy. Nové podmínky už dříve kritizovali někteří američtí kongresmani.

29. 2. 2012 9:46
Doba čtení: do minuty

Americká kongresmanka po setkání se zástupci Google k novým pravidlům soukromí prohlásila, že zvažuje zrušení účtu na Gmailu

Jak už jsme vás informovali, Google se od března se bude řídit zjednodušenými Pravidly soukromí uživatelů a zároveň sjednotí několik desítek rozdílných Pravidel do podoby Pravidel univerzálních. Hlavní zásadní změnou je chápání všech rozdílných služeb Google jako „jednoho“ produktu – v rámci nových Pravidel to pro uživatele bude znamenat, že Google může pro uživatele zajistit volný „přenos“ uložených informací mezi jednotlivými službami.

Doba čtení: 1 minuta

Google sjednocuje a mění Pravidla soukromí uživatelů

Od 1. března se bude Google řídit zjednodušenými Pravidly soukromí uživatelů a zároveň dojde k sjednocení doposud existujících desítek (70) rozdílných Pravidel do podoby Pravidel univerzálních. Hlavní zásadní změnou je chápání všech rozdílných služeb Google jako „jednoho“ produktu – v rámci nových Pravidel to pro uživatele bude znamenat, že Google může pro uživatele zajistit volný „přenos“ uložených informací mezi jednotlivými službami. Zmíněné se pochopitelně týká hlavně situace, kdy uživatel…

Doba čtení: 1 minuta