Hlavní navigace

Vydavatelé

Babišův Agrofert převzal vydavatelství MAFRA a dosadil své lidi do vedení

Skoro měsíc a půl poté, co koupi vydavatelství MAFRA posvětil antimonopolní úřad, Agrofert dokončil jeho převzetí. Jeho majitel Andrej Babiš do představenstva dosadil své lidi.

Doba čtení: 1 minuta

Další český web nabízí placený obsah, Digizone.cz sází na data pro experty

Zatím docela malou skupinu českých online médií, která zpoplatňují část svého obsahu, rozšířil mediální server Digizone.cz. Kromě textů nabízí data o sledovanosti televizí.

Doba čtení: 4 minuty

MAFRA se po letech zisků propadla do ztráty, výnosy klesly o 4,5 procenta

Výroční zpráva vydavatele deníků MF DNES a Lidové noviny a provozovatele serveru iDNES.cz ukazuje, jak firmě v posledních letech klesají výnosy. V roce 2013 ale očekává návrat k zisku.

Doba čtení: 2 minuty

Economii opustí 100 lidí, končí i šéfredaktor Hospodářských novin [DOPLNĚNO]

Představenstvo vydavatelství Economia přijalo plán transformace firmy, který bude znamenat velké zeštíhlení. Kromě několika lidí z vedení odejde asi stovka dalších zaměstnanců.

Doba čtení: 1 minuta

Ředitel vydavatelství Economia André Warnecke ve funkci končí

Vydavatelství Economia ještě nevstřebalo akvizici Centrum Holdings a už přichází o čelného manažera. Valná hromada řízením firmy dočasně pověřila Kamila Čermáka.

Doba čtení: 1 minuta

Pět mediálních vydavatelství se spojuje ke společnému prodeji reklamy aukcí

Centrum Holdings samo nestačilo na pořádné rozjetí RTB v plošné internetové reklamě, a tak se domluvilo s konkurenty na vzniku platformy společné.

Doba čtení: 3 minuty

Placený obsah je znovu na vzestupu, v Česku chce být průkopníkem Ringier

Ještě před několika lety by málokdo vsadil na to, že lidé budou na Internetu platit za čtení novin. Zprávy jsou přece všude a zadarmo. Jenže doba se mění a placený obsah se šíří.

Doba čtení: 11 minut

Babiš může převzít MAFRU, transakci schválil antimonopolní úřad

V oblasti vydávání periodického tisku se aktivity spojovaných firem v podstatě nepřekrývají, argumentoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Doba čtení: 1 minuta

Na změně vyhledávání obrázků není nic neférového, říká šéf Googlu pro copyright

Fred von Lohman brání lednovou změnu ve vyhledání obrázků. Podle Vladana Rámiše ze SPIRu by měl ale Google zohlednit i zájmy autorů obsahu.

Doba čtení: 10 minut

Prodávat digitálně se „New York Times“ daří stále lépe

Společnost vydávající The New York Times a Boston Globe získala již 738 tisíc digitálních předplatitelů a za první letošní pololetí od nich vybrala už přes 75 milionů dolarů.

2. 8. 2013 15:02
Doba čtení: 1 minuta

Vydavatelé žádají EU o zásah proti Googlu, ústupky je nepřesvědčily

Bitva o to, jestli by Evropská unie měla regulovat chování Googlu ke konkurenci, vstoupila do dalšího dějství. Producenti obsahu ostře odmítli kompromisy, které jim Google navrhl.

Doba čtení: 3 minuty

Tomáš Bleša (Pravednes.cz): Autorské právo? Počkejte, jak s ním zamává 3D tisk

Agregátory článků jsou některým vydavatelům trnem v oku. Vydělávají na naší práci, zlobí se. Podle šéfa služby Pravednes.cz Tomáše Bleši ale mohou fungovat s vydavateli v symbióze.

Doba čtení: 8 minut

Jiří Hlavenka: Čistě tabletový týdeník Dotyk může být úspěšný

Klíč k úspěchu či neúspěchu čistě tabletového časopisu se skrývá v novátorském obchodním, tedy inzertním modelu. Klíč není v obsahu, ten umí zkušený vydavatel vyrobit bez potíží.

Doba čtení: 6 minut

Marek Prokop: Proč si myslím, že Google nekrade obrázky

Vyhledávání obrázků je software, který žádné obrázky neobsahuje. Jen na žádost a zadání uživatele vybere URL obrázků a jejich obsah zobrazí, argumentuje Marek Prokop.

Doba čtení: 4 minuty

Čeští vydavatelé povolávají kvůli obrázkům proti Googlu právníky

Změna ve vyhledávání obrázků v Googlu vzbudila mezi českými vydavateli nebývale silnou reakci. Zřejmě se schyluje ke střetu, který by mohl na českém webu narýsovat nové hranice.

Doba čtení: 7 minut

Michal Klíma (Tablet Media): nebudeme vydávat nové Euro ani Ekonom

Bývalý šéf vydavatelství Economia se vrací na český mediální trh. S vydavatelstvím Tablet Media chce začít vydávat tituly určené jen pro tablety. Jakou má projekt šanci na úspěch?

Doba čtení: 13 minut

Google by měl platit všem vydavatelům, říká šéf evropského sdružení

Dalo se to čekat – poté, co se Google dohodl s francouzskými vydavateli, rozvíjí se debata o tom, že by měl za využívání obsahu médií zaplatit i v dalších zemích.

Doba čtení: 1 minuta

Google zaplatí médiím ve Francii 60 milionů eur, zřejmě na tom ale vydělá

Podle dohody má Google zároveň francouzským vydavatelům pomoci, aby na Internetu vydělávali více peněz. Jak? Nasadí k nim své reklamní systémy.

Doba čtení: 2 minuty

Publero: Lidé si zvykli číst digitálně, nejprodávanější jsou Haló noviny

„Digitální trafika“ Publero za loňský rok více než ztrojnásobila jak počet titulů, tak počet registrovaných zákazníků.

Doba čtení: 1 minuta