Hlavní navigace

Komunikace

TOP09 neodolala pokušení a na Facebooku manipulovala s pozvánkou na událost

Jak můžete z lidí, kteří nic netuší, udělat vlastní příznivce? Založíte obecnou událost a pak ji přejmenujete na akci TOP 09. Šikovné.

Doba čtení: 1 minuta

Zákazy na Facebooku nic neřeší, nebojte se ani kritických příspěvků na stránce

Volby na sociálních sítích ukazují stále tentýž jev. Firmy (zde politické strany) se bojí komunikovat s fanoušky. A zbytečně je omezují. Jak je to na Facebooku?

Doba čtení: 5 minut

Politická kampaň na Twitteru: Blokovat či neblokovat trolly, toť otázka?

Potřebujete se zbavit otravných trollů v sociálních médiích? Blokací to dobře řešit nepůjde. Ale co tedy s nimi?

Doba čtení: 3 minuty

Lidé, kteří o tom mluví? Facebook postupně opouští zjednodušenou metriku

People talking about this (PTAT) byla letech poměrně dobrá metrika, byť je nutné vědět, co vlastně znamená. Nebo spíše znamenala, postupně totiž mizí a nahrazuje ji více metrik.

Doba čtení: 5 minut

Řada zákazníků T-Mobilu se od večera nemohla připojit k síti [doplněno]

Pro údajnou chybu v softwaru sítě nepoznávala mobilní síť některé SIM. Telefon je prý potřeba odpojit od sítě a znovu připojit (například restartem telefonu). Některým zákazníkům to však patrně dosud nepomáhá.

Doba čtení: 2 minuty

ODS aktivity na Twitteru bere vážně, má i krátký návod pro začátečníky

Podle informací těch co obdrželi „Twitter pro začátečníky“ byl základní krátký návod rozeslán až dvaceti tisícům členů či příznivců ODS.

Doba čtení: 1 minuta

WeAreCzech na Twitteru v tichosti skončil kvůli nezájmu lidí

Slyšeli jste o konceptu „Rotation curation“ a účtu @WeAreCzech? Zajímavá aktivita, která vydržela déle, než se původně předpokládalo.

Doba čtení: 2 minuty

Policie ČR se na Twitteru nic neptejte, ani na to, proč zveřejnila podivný tweet

Pokud na Twitteru Policie ČR narazíte na tweet naznačující používání nelegálních kopií autorských děl, na nic se neptejte. Zmizí sám a odpovědi se nedočkáte.

Doba čtení: 2 minuty

Taco Bell má na sociálních sítích problém s nevhodnou fotkou

Zaměstnanec nevhodně olizující jídlo v Taco Bell je hitem na sociálních sítích. U Taco Bell už ale prý nepracuje, dostal padáka.

Doba čtení: 1 minuta

Marek Picha: Réttorika aneb Život je příliš krátký na to, abyste twítovali zbytečně

Vystoupení Marka Pichy patřilo k vrcholům letošní konference #CZTwitter. Přednáška, v níž s nadhledem a vtipem rozebírá mechanismy twitterové komunikace, určitě stojí za přečtení.

Doba čtení: 17 minut

Snaha o vysoký EdgeRank na Facebooku neomlouvá porušování autorských práv

Boj o zájem fanoušků má různé podoby. Jednou z nich může být i sbírání obrázků „z Internetu“. Podobné taktiky používá řada firem. Svým způsobem je k tomu „přinutil“ Facebook

Doba čtení: 3 minuty

Nevhodný komentář na Twitteru stál místo kreativního ředitele Microsoftu

Poněkud urážlivý komentář na Twitteru týkající se „always on“ technologie u nového Xboxu vyústil v rezignaci jednoho z ředitelů ve společnosti Microsoft Studios

Doba čtení: 2 minuty

Převrat v tarifech Telefóniky: neomezené volání do vlastní sítě od 249 Kč měsíčně [DOPLNĚNO]

Otevření trhu virtuálním operátorům nese ovoce a česká „specifičnost“ zřejmě — aspoň trochu — ustupuje. Konkurence jistě brzy přikročí k obdobným změnám.

Doba čtení: 2 minuty

Seznam.cz přestal blokovat Mailchimp

Podle nenápadné aktualizace na blogu přestal během včerejšího dne Seznam.cz blokovat Mailchimp

Doba čtení: 1 minuta

O 120 % více stížností od uživatelů došlo na ČTÚ ve třetím čtvrtletí

Český telekomunikační úřad se ve své včera vydané měsíční monitorovací zprávě věnoval stížnostem od uživatelů jakožto tématu měsíce. Uvádí, že počet stížností ve třetím čtvrtletí výrazně vzrostl, a to především na společnost M77 Group S. A., poskytovatele služeb satelitní televize Skylink a CS Link, a dále na společnost UPC, a to v souvislosti s cenou za pronájem koncových zařízení (modemů a set‑top boxů).

15. 11. 2012 10:30
Doba čtení: 1 minuta

Válčení se zákazníky na Facebooku nikam nevede, ukazuje "kauza" Modrý anděl

Tudy ne, je jasný závěr z krátké facebookové bitvy mezi Modrým andělem a nespokojeným zákazníkem. Facebook není jenom propagační kanál společnosti a stížnosti nelze řešit jejich mazáním. Zákazníkům pak rychle dojde trpělivost a vypukne zbytečný požár.

Doba čtení: 7 minut

Splést si firemní Twitter se soukromým není nejlepší nápad

Nejčerstvější případ klasické chyby správce firemních sociálních médií se odehrál na Twitteru na @StubHub účtu. „Thank fuck it's Friday! Can¨t wait to get out this subsucking hell hole“ samozřejmě autorovi nejspíš zajistilo i to, že z oné pekelné díry odešel natrvalo.  StubHub předmětný Tweet smazali a reagovali omluvou, „We've deleted an unathorized tweet made from this Twitter handle. We apologize to all of our followers for the inappropriate language used“.

Doba čtení: 1 minuta

Nokia se omlouvá už nejenom za video, už i za fotografie

Nokia v sobotu rozšířila omluvu za zavádějící marketingové materiály zveřejněné při spuštění nových modelů telefonů Lumia. Po videu, které se tvářilo jako natáčené mobilem, ale bylo natáčené na profesionální kameru, se omluva dotkla i fotografií. Některé z nich byly také „simulace“. Video „Nokia Pureview“ můžete vidět níže již v „opravené“ podobě. Ta již zmiňuje, že jde o „Simulaci“. A zhruba okolo třicáté sekundy stále můžete krátce zahlédnout kameramana s kamerou – je vidět jako odraz ve skle.

Doba čtení: 1 minuta

Jiný pohled na sebevraždu a vyhazov: Čím Air Bank zachází, tím také schází

Případ nevšedního vyhazovu tiskového mluvčího Air Bank vyvolal bouřlivé a vyhrocené ohlasy. Jde o modelový příklad toho, že sociální sítě nejsou soukromým prostorem? Profesní zklamání mluvčího? Nafouklou bublinu? Nebo ukázku toho, jak firmy na Facebooku shánějí fanoušky za každou cenu? Tady je komentář Daniela Dočekala.

Doba čtení: 7 minut

Český T-Mobile je konečně na Twitteru, snad také už konečně oficielně.

Jak roztomilé to může být na Twitteru, když @Vodafone_CZ napíše: „No konečně! Vítáme na Twitteru posledního operátora @TMobile_CZE :-)“.  Ještě loni se právě @Vodafone_CZ trochu s T-Mobile na Twitteru hádal. Tedy, @Vodafone_CZ se hádal s @TMobileCzech, což byl zaručeně falešný účet. Až tak falešný, že se hodně lidí domnívalo, že ho ve skutečnosti T-Mobile „provozuje“ (ale v žádném případě to nehodlá přiznat)

Doba čtení: 1 minuta

Filmové Karlovy Vary na Twitteru hned dvakrát? Kdo je @kviff? A proč ještě @kviffest?

Vy co alespoň trochu mírně sledujete pravidelný festival v Karlových Varech už dlouho víte, že na Twitteru najdete @kviff. Tweetoval o KVIFF. A také stále tweetuje. Navíc má 640 sledujících (a 259 tweetů také není nijak málo). Jenže, čerstvě se objevil @kviffest (ano, jedno „f“ tam poněkud zapomněli dát a pořád mi tam opticky chybí s ohledem na zkratku) označený jako „jediný oficiální twitterový profil Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary“.

Doba čtení: 1 minuta

David Rath na Faceboku: Jde o další štvavou kampaň proti ČSSD a mojí osobě

Pokud (jenom maličkou chvíli) budete považovat účet David Rath za skutečný účet Davida Ratha, tak je zajímavé přemýšlet nad tím, kdo vlastně tento účet tvoří. Zda skutečně David Rath, nebo zda to eventuelně není někdo, s velmi nízkým emočním a inteligenčním potenciálem. Nejpravděpodobnější vysvětlení následujícího příspěvku je ale to, že jde jenom o další falešný účet. A u toho také v rámci této zprávičky zůstaneme (samozřejmě je tu ještě další známé řešení, tedy že někdo Davidu Rathovi hacknul…

Doba čtení: 3 minuty

Vodafone páchal datovou sebevraždu, v přímém přenosu na sociálních médiích

„Tohle by se za Oskara nikdy nestalo,“ konstatují někteří (ti slušní) na sociálních sítích. Ti poněkud přimočařejší používají podstatně tvrdší slova. Na Twitteru je proměňují v hashtagy. Skoro by se dalo říct, že zdražení vajíček nevyvolalo tolik emocí jako nová politika mobilního FUP u Vodafone. Může to ještě Vodafone zachránit?

Doba čtení: 7 minut