Hlavní navigace

Red Box oficiálně - je to opravdu taková pecka?

Dva týdny spekulací o tom, co by se tak asi mohlo skrývat v červené krabici od Contactelu, vedly obavám se postupně k vyčerpání všech zúčastněných: po včerejším oficiálním uvedení si tak mohli oddechnout všichni. Můj pohled na to, co se nakonec v krabici ukrývá, je však trochu skeptický.

Doba čtení: 3 minuty

Malá reportáž z velkého dne

Představte si takovou bombu - Internet zdarma. To je akce, kterou se rozhodně nepodaří zažít za život mnohokrát. Tedy, pokud nepořádáte volby. Je tomu týden, co se takový okamžik odehrál v režii Video On Line. Dan Lukeš byl u toho a své zážitky shrnul do - jen podle názvu - malé reportáže.

Doba čtení: 6 minut

Sny se stávají skutečností, Internet je zadarmo!

Video On Line už jedno prvenství získalo při svém vstupu na náš trh, když nabídlo první skutečně levný přístup k Internetu pro každého. Nyní si může připsat druhé: jako první přináší Internet zadarmo, přestože tentokrát jen o prsa. Co tato nabídka znamená?

Doba čtení: 3 minuty

Instalace Linuxu zadarmo!

Svět Linuxu je opravdovým světem neomezených možností. Od nynějška už není zadarmo jen samotný operační systém a celé běžně potřebné programové vybavení, ale i práce. Pražská společnost Eurexa totiž nabízí zájemcům instalaci a konfiguraci Linuxu zcela zdarma.

Doba čtení: 2 minuty

Mr. Lin(x): Kdo šetří, má půlku

Od včerejšího dne přichází systém výměnné reklamy Mr.Lin(x) s dalšími novinkami. Zásadní změny se týkají spoření impresí a možnosti jejich následného uplatnění - nově se tu uplatňuje poměr 1:2. Vinou chyby programátora to navíc chvíli vypadalo, že v tomto poměru budou převedeny i v minulosti naspořené kredity.

23. 7. 1999 9:32
Doba čtení: 4 minuty

Víte co.je.to/lupa?

Tak například takovouhle adresu můžete získat na REDIRECT.XNET.CZ. Jak název napovídá jde o službu, která nabízí přesměrování na Vaši stránku.

Doba čtení: 1 minuta

Je libo doménu zdarma?

Mít vlastní doménu - toť sen každého tvůrce webovských stránek. Se stále se blížícím zavedením pravidelných poplatků se ovšem bude muset rozloučit s doménou spousta méně navštěvovaných projektů, které doménu ze svého provozu nezaplatí. S využitím malé "finty" můžete získat poměrně atraktivní adresu snadno a zdarma.

23. 6. 1999 10:20
Doba čtení: 3 minuty

Quo vadis, Mr.Lin(x)i?

Jednou z možností, které Mr.Lin(x) nabízí, je spoření impresí - můžete na svých stránkách točit bannery měsíc a pak si naspoření imprese vybrat třeba za hodinu. To však působí v systému jisté potíže a proto se jeho správci rozhodli situaci řešit. Bohužel způsobem, který není optimální.

17. 6. 1999 10:11
Doba čtení: 3 minuty

Kdy u nás poteče Internet ze zásuvky?

Jedno z témat, které eminentně zajímá každého uživatele Internetu je téma týkající se přenosu dat po elektrické síti, chcete-li dat lezoucích z obyčejné zásuvky na 220V. A jak to vypadá u nás doma? Na to jsme se ptali člověka z nejpovolanějších, ředitele divize telekomunikací Západočeské energetiky.

10. 5. 1999 8:18
Doba čtení: 2 minuty

E-mail Seznamu pokulhává

Raketový start v minulých měsících zažil freemail Seznamu - zčásti pro své nepochybné kvality, ale zejména díky nepřehlédnutelnému propagačnímu potenciálu, který Seznam má. V poslední době se však zdá, že se začíná zadýchávat: nárůst uživatelů vydatně převyšuje posilování kapacit.

7. 5. 1999 8:46
Doba čtení: 1 minuta

Internet 99: Někdo platí spojovací poplatek hned, jiný za dvě minuty

Jeden z ústupků, které SPT TELECOM postupem doby učinil v podobě úprav tarifu Internet 99, posunul poplatek za spojení z okamžiku připojení až na druhou minutu. Trochu se však zapomíná, že pro některé ústředny to neplatí. Jejich přehled spolu s malým komentářem vám přinášíme.

18. 4. 1999 23:21
Doba čtení: 3 minuty

Spammeři útočí: 2 miliony adres z domén

Zajímavá nabídka americké firmy Portal Opportunities Inc. dorazila do mého mailboxu. Jedná se o obchodníky s adresami pro spamming a nabízejí zhruba 2.100.000 záznamů. Zajímavé je, o koho jde - jedná se totiž o vlastníky a správce domén. Mít své jméno uvedeno v InterNICu či RIPE evidentně není nejbezpečnější.

6. 4. 1999 8:55
Doba čtení: 2 minuty

Mr. Lin(x) přišel s dalšími novinkami

Po faktickém odpadnutí Wexlu dnes probíhá souboj mezi dvěmi sítěmi výměnné reklamy - Mr. Linxem a Billboardem. Provozovatelé obou z nich se nehodlají nechat zahanbit a přicházejí neustále s novými vylepšeními. Zásadní krok nyní učinil Mr. Lin(x), když ohlásil spuštění modulu pro placené kampaně.

24. 3. 1999 8:02
Doba čtení: 2 minuty

Kódy od Mr. Linxe jsou prý opravdu ďábelské

Neuplynul ani jeden den od uvedení nových kódů Mr. Linxe, o nichž jsme psali i my, a NetMag zveřejnil senzační odhalení: Mr.Linx si za určitých okolností dává na stránky své bannery bez započítání. Je to sólokapr nebo prázdná bublina? Jak se to vezme, ale spíš to druhé.

11. 2. 1999 22:09
Doba čtení: 2 minuty

Žluťoučký Mr. Linx úpí dábelské kódy

Uvedení nových možností včera oznámili provozovatelé systému výměnné reklamy Mr. Linx. Každý, kdo na svých stránkách použije nový kód, získá řadu zajímavých vymožeností. Kromě toho se mění i "tarifikace" - horní pozice pro banner budou platit za dvojnásobek dolních.

11. 2. 1999 9:03
Doba čtení: 3 minuty

Poskytovatelé připojení a informační otevřenost

Je to už nějaký pátek, co šťourám do poskytovatelů připojení, snažím se zjistit zajímavé informace a pak je předat čtenářům. Získal jsem lecjakou zkušenost a ta hlavní je: poskytovatelé jsou většinou tajnůstkáři. Přitom otevřenost vůči zákazníkům moc nebolí - jako příklad k pochvale jsem si vybral zejména VOL a PVT.

25. 1. 1999 23:18
Doba čtení: 5 minut

Mr.Lin(x) se zpožděním nových služeb

Systém výměnné bezplatné reklamy Mr.Lin(x) má zpoždění v uvedení nových služeb. Počátkem nového roku měl být k dispozici pro klienty nový HTML kód a měla být se slávou spuštěna služba Mr.Lin(x) Cash. Leč nestalo se tak. Proč?

5. 1. 1999 22:35
Doba čtení: 4 minuty

Mr. Lin(x) k ježíškovi

Blížící se svátky vánoční poznáte nejen podle toho, že nikdo nemá na nic čas a v obchodech jsou neuvěřitelné tlačenice plné nerudných lidí, ale také podle speciálních nabídek, se kterými přicházejí nejrůznější firmy a služby. Zahanbit se nedal ani Mr. Lin(x).

16. 12. 1998 9:38
Doba čtení: 2 minuty

Komu patří domény v .cz?

Občas se na Lupě (ale i jinde) objeví článek, jehož autor více či méně vybíravě kritizuje velkovlastníky domén. Takže koho se to vlastně týká? Sestavili jsme TOP TEN největších registrátorů.

13. 12. 1998 21:55
Doba čtení: 3 minuty

CHIPweek končí!

Poměrně ohromující zpráva přišla z vydavatelského domu Vogel Publishing - populární časopis CHIPweek vyjde ještě tento týden a pak sbohem a šáteček; prostě končí. Je to překvapivá zpráva, zeštíhlování tohoto trhu se čekalo, ale jinde.

27. 10. 1998 9:59
Doba čtení: 3 minuty

Audit DCCi: věřit či nevěřit?

Firma DCCi provádí již nějakou dobu audit návštěvnosti populárních serverů. Jakkoliv je tato činnost velmi chvályhodná, výsledky auditu je třeba brát s určitou rezervou.

30. 9. 1998 11:05
Doba čtení: 3 minuty

Reklamní prostor zcela zdarma! To tu ještě nebylo

Už jsem na Lupě jednou citoval výrok Henryho Forda o tom, že kdyby měl poslední dva dolary, jeden z nich by investoval do reklamy. Kdyby žil Ford v dnešní době, mohl by ho dokonce ušetřil - server www.automobil.cz totiž nabízí reklamu zdarma.

Doba čtení: 1 minuta

Mr. Linx znovu na scéně - znovu a úplně jinak

O službě Mr. Linx se už na Lupě několikrát psalo. Po zhruba půlročním intermezzu, kdy se zdálo, že se ze svého hlubokého spánku tato služba už nevzbudí, však přichází ohlušující budíček. Autoři věru nezaháleli a z prosté výměny reklamy udělali komplexní systém pro její správu (a prodej).

21. 9. 1998 9:44
Doba čtení: 4 minuty

Posviťte si na Internet

V pondělí 7. září se v rámci celé České republiky rozjela akce nazvaná "Posviťte si na Internet", která by (soudě už podle názvu) měla vnést do názoru lidí o Internetu trochu světla. Opravdu?

9. 9. 1998 11:16
Doba čtení: 2 minuty

Je SPT TELECOM anděl nebo ďábel, Kain či Ábel?

SPT TELECOM patří mezi společnosti, které ve většině lidí vzbuzují kontroverzní pocity. Zhruba před rokem a půl se TELECOM vrhl i do světa Internetu – a i tady vzbuzuje jeho působení rozličné ohlasy. Jak to tedy vlastně je? Přichází s TELECOMem do českého Internetu spasitel nebo ničitel?

26. 8. 1998 12:21
Doba čtení: 7 minut

O telefonním seznamu z donucení ještě jednou

Nemám rád, když se nějaké téma příliš "rozkňachňává" a proto se nerad vracím ke starým článkům na Lupě s dalšími, doplňujícími informacemi. Přesto to občas nejde jinak -- nedávno probraný případ telefonního seznamu na CD-ROM patří mezi ně. Jeho prodejci totiž veřejně nemluví pravdu.

19. 8. 1998 10:14
Doba čtení: 4 minuty

Jak se stát elektronickým pasáčkem

Vynikající článek o možnostech zbohatnutí na z Ameriky placených bannerech, umisťovaných zejména na navštěvovaných erotických serverech, napsal náš nový přispěvatel Ignác Ještěr. Opravdu vřele doporučuji - třeba se dozvíte, co stačí udělat, abyste si přilepšili k platu o nějaký ten milionek.

Doba čtení: 8 minut

Peering? NIX? Domény? Pchá, to všechno je hadr!

Musím se přiznat, že jedním z mých koníčků je politologie - víc než tou skutečnou se ale v poslední době musím přehrabovat všelijakými "politickými" tématy v českém Internetu. Měl jsem za to, že už mne nic nepřekvapí; a hle, najednou je tu taková aféra, jako proxy cache. Tímto článkem si dovolím říci poslední slovo a učinit tak tečku za celou debatou.

1. 6. 1998 21:45
Doba čtení: 6 minut

Nabízím peníze. Zn: Vydělejte čtyřicet tisíc za pár kliknutí

Jistota desetinásobku už tu jednou byla a drobní akcionáři dosud nepřestali plakat. Těžko říci, zda lze nabídku firmy Pegas Internet zařadit do téže škatulky, ale leccos varuje. Ovšem vyhlídka je to lákavá - stačí prý 288 návštěv vašich WWW stránek denně a rázem vyděláte 40 000 korun!

25. 5. 1998 23:08
Doba čtení: 4 minuty

SPT TELECOM vrací peníze!

Čelem se ke svým potížím, které měl minulý měsíc s připojením do světa, postavil SPT TELECOM. Všem svým zákazníkům vrací část zaplacených poplatků.

20. 5. 1998 23:11
Doba čtení: 1 minuta