Hlavní navigace

Brno

Nova „plně podporuje“ TPP, ale nepodepíše ho

Zajímavý slovní veletoč předvedla v pondělí podvečer televize Nova. Dva dny po vypršení termínu, ke kterému se mohly současné televizní stanice přihlásit k plnění Technického plánu přechodu na zemské digitální vysílání (TPP), vydala tiskovou zprávu, v jejímž záhlaví sice vyjadřuje „plnou podporu procesu TPP a připravenost aktivně se ho účastnit“, ve stejné zprávě ale naprosto vyloučila, že se pod tento klíčový dokument digitalizace podepíše a vrátí státu analogové kmitočty.

Doba čtení: 6 minut

Poštovní spořitelna připravuje televizní bankovnictví

Doba čtení: 1 minuta

Nejvíc dlužníků žaluje ČT v Praze, Ústeckém a Moravskoslezském kraji

5. 3. 2007 5:19
Doba čtení: 1 minuta

Digitální televize v dalších regionech? Letos těžko.

První jednání poslanecké komise pro sdělovací prostředky po loňských parlamentních volbách, které proběhlo v úterý v Poslanecké sněmovně, přineslo odpověď na jednu velmi často kladenou otázku: kdy se pozemní digitální televize rozšíří do dalších regionů kromě Prahy, Brna, Ostravy a Domažlic? Je celkem jednoznačná: kromě severních Čech se diváci téhle novinky letos nedočkají nikde. Tedy pokud se nestane něco nepředvídaného a parlament začne skutečně jednat.

Doba čtení: 9 minut

Petr Dvořák: Nova se chce dohodnout, ale není s kým

Televize Nova je ochotná vyměnit své analogové kmitočty za digitální, ale pouze za podmínky, že jí zákon garantuje určitý počet kompenzačních licencí pro nové programy. Takovou novelu zákona by musel parlament přijmout ještě do konce března, jinak se Nova nevyjádří k Technickému plánu přechodu na zemské digitální vysílání. „Potřebujeme nějakého hlavního vyjednavače, kterého stanoví vláda a s kterým bychom se dohodli na principech přechodu na DVB-T,“ říká v rozhovoru pro server DigiZone.cz generální ředitel Novy Petr Dvořák.

Doba čtení: 9 minut