Hlavní navigace

Barrack Obama na Foursquare: Kdo bude mayorem v Bílém domě?

Geolokační hra Foursquare získala do řad svých uživatelů zatím největší celebritu: amerického prezidenta Barracka Obamu.

Doba čtení: 1 minuta

Clevis: Když člověk programuje s radostí, je zřejmě šťastný

“Nechceme vydělávat. Chceme dělat firmu, která vytváří zajímavé věci a lidé v ní rádi pracují,” říkají dvaadvacetiletí majitelé Clevisu, úspěšného studia zaměřeného na vývoj webových aplikací. “Že to je naivní? To už nám říkalo hodně lidí,” smějí se. Za poslední rok se jejich svobodná firma rozrostla ze tří na dvanáct lidí a obrat se začíná počítat v milionech.

Doba čtení: 8 minut

Inspirace Facebookem odměnila LinkedIn vlnou kritiky

Po negativních ohlasech ze strany uživatelů přestal LinkedIn zveřejňovat jejich jména a fotografie v reklamách. Analyzovat vaše chování pro tyto účely ale nepřestane do té doby, dokud mu to nezakážete.

Doba čtení: 5 minut

Dropbox má cenu více než 5 miliard dolarů

Služba na sdílení souborů Dropbox zřejmě už zná svou cenu. Ne tu, za kterou nabízí více jak 2GB místa pro sdílení souborů mezi počítači, ale tu, za kterou jsou do ní investoři ochotni investovat.

14. 8. 2011 19:56
Doba čtení: 1 minuta

Josef Chmel: Testmir naučí maminku na mateřské i ředitele vesmíru

Testmir Josefa Chmela je nový nástroj elektronického vzdělávání. Můžete otestovat sebe, své zaměstnance nebo studenty, testy vytvářet i procházet jejich vyhodnocení. Koho chcete vzdělávat vy?

Doba čtení: 8 minut

Bude nebo nebude Asociace slevových serverů?

O"Asociaci slevových serverů" hovoří zástupci slevových serverů delší dobu, prakticky od konce loňského roku. Zprávy o tom, zda již byla založena a v jakém obsazení, se různí.

Doba čtení: do minuty

Pražský akcelerátor StartupYard podpoří osm slibných projektů

Organizátoři programu pro začínající technologické podnikatele StartupYard zveřejnili jména a charakteristiky projektů, které dostanou do začátku investici až 150 tisíc korun, kanceláře a rady zkušenějších. Z osmatřiceti přihlášených týmů vybrali sedm finalistů, o osmém rozhodne hlasování veřejnosti.

Doba čtení: 1 minuta

Čtyři miliardové nápady, o nichž jste možná ještě neslyšeli

Zprostředkování zdravotnických služeb, efektivnější obchod s online reklamou, návykové hry pro mobily a luxusní slevový server – to jsou koncepty internetových firem, které slaví za oceánem úspěch a jejichž hodnota se blíží miliardě dolarů.

Doba čtení: 4 minuty

Startup jako zaklínadlo

Poslední dobou se nám tu rozmáhá takové jedno slovíčko. Startup. Použít se dá libovolně, ať už chcete vyklidit garáž, spustit internetovou stránku s fotkami z dovolené nebo rozjet opravdu velký a zajímavý podnik. Význam slovíčka je široký, nejasný a možná brzy pro mnohé vzbuzující negativní emoce.

Doba čtení: 3 minuty

Konkurence se zahušťuje, také deník E15 je už v iPadu a v Kindlu

Bezplatné ekonomické noviny E15 následují Lidovky a Hospodářky. K papíru, webu a iPhonu přidaly další dva způsoby, jak jimi listovat. Jak se vám líbí další pokus českého tištěného média proniknout na dotykové obrazovky? A budete épatnáctku na iPadu pravidelně číst?

5. 8. 2011 16:02
Doba čtení: 2 minuty

Vendavo kupuje české JetMinds

Vendavo, významný světový poskytovatel řešení v oblasti managementu a optimalizace cen pro sektor B2B, ohlásil, že koupil českou firmu JetMinds.

5. 8. 2011 9:55
Doba čtení: 1 minuta

Klout roste a počítá Foursquare a YouTube. Na cestě je Google+ a Facebook Pages

Klout, experimentální způsob měření „vlivu“ jednotlivce v sociálních sítích rozšířil schopnosti „měření“ o další sociální média.

4. 8. 2011 17:48
Doba čtení: do minuty

Zuckerbergova sestra opouští Facebook

Starší sestra zakladatele Facebooku Randi Zuckerbergová se po třech měsících vrátila z mateřské dovolené a rezignovala na funkci marketingové ředitelky nejrozšířenější sociální sítě.

4. 8. 2011 14:36
Doba čtení: 1 minuta

LivingSocial české zájemce o slevy zatím jen testuje

V poslední době se v reklamních sítích zobrazují nabídky původně americké slevové sítě LivingSocial, předzvěst brzké invaze na český trh to ovšem není.

4. 8. 2011 14:07
Doba čtení: 1 minuta

DámSlevu.cz zprostředkuje slevu aneb slevový server ještě jinak

Už jste v oboru slevových serverů viděli všechno? Od slevových serverů přes slevové agregátory po agregátory slevových agregátorů? DámSlevu jde na věc ještě jinak. Dělá rozhraní mezi firmami, které slevu chtějí dát, a slevovými servery.

Doba čtení: 2 minuty

Facebook koupil startup Push Pop Press

Facebook odhalil další ze svých letošních akvizic. Za dosud nezveřejněnou částku získal startup Push Pop Press, který vydává e-knihy optimalizované pro Apple iPad.

3. 8. 2011 8:10
Doba čtení: 1 minuta

Petr Ocásek: O nápady nouze není. StartupYard vám je pomůže uskutečnit

Na českém internetu není do čeho investovat. Chceme to změnit, říká jeden z organizátorů právě se rozjíždějícího akcelerátoru StartupYard Petr Ocásek. Tento týden s kolegy vybírá ze 37 přihlášených pět až osm nápadů, jejichž autoři dostanou na tři měsíce kancelář, desítky tisíc korun a rady od zkušenějších podnikatelů. Bude to stačit ke vzniku konkurenceschopných firem?

Doba čtení: 19 minut

Foursquare umožní automaticky vytvářet stránky pro značky, chystá zpoplatnění

Vybudovat co největší uživatelskou základnu, získat co nejvíce firem. Jasný a logický cíl, který musí mít jasné a logické pokračování. Zpoplatnit vše, co zpoplatnit jde.

Doba čtení: 1 minuta

Google pokračuje v tažení na slevy, kupuje DealMap

Slevový business je atraktivní především za mořem a Google si jej nechce nechat utéct. Včera byla potvrzena akvizice DealMap, služby nabízející přehled o slevách v mapě.

2. 8. 2011 9:57
Doba čtení: 1 minuta

Překládání Twitteru pokračuje, můžete podpořit češtinu

Twitter dokončil crowdsourcovanou lokalizaci do holandštiny a indonésštiny. Překlad do jednoho jazyka od první výzvy po spuštění zabral necelý měsíc. Další na řadě jsou filipínština a malajština. Češtinu můžete podpořit i vy.

Doba čtení: 1 minuta

Amazon AWS Startup Challenge se otevírá českým startupům

Jedna z velkých světových soutěží věnovaných startupům se otevírá i českým uchazečům. Jejím pořadatelem je Amazon a v hitparádě se rozdávají ceny 100 000 dolarů v hotovosti a další stejná suma v cloudových službách Amazonu.

Doba čtení: 1 minuta

Infografika: Mobilní platformy z hlediska vývojářů

Jak je to s jednotlivými mobilními platformami z pohledu vývojáře? Jaká je fragmentovanost platformy a jiná její specifika? Přehledná infografika od VisionMobile z konference Developer Economics 2011 vám umožní rychle se zorientovat v jednotlivých platformách a jejich výhodách.

1. 8. 2011 15:52
Doba čtení: do minuty

Apple znovu zatřáslo trhem elektronických knih

Tentokrát mu k tomu stačilo uplatnění dříve ohlášených pravidel pro aplikace v AppStore. Apple v nich zakazuje externí mechanismy pro objednávání digitálních knížek a publikací.

Doba čtení: 1 minuta

Square přijme denně přes mobily platby za čtyři miliony dolarů

Square, systém pro příjem platebních karet pomocí jednoduchého rozšíření pro mobilní telefony, o němž jsme podrobně psali minulý týden, roste jako z vody. Zařízení, které má ambici nahradit pokladny a terminály karetních společností v menších obchodech, se už prodalo půl milionu kusů. Systémem denně projdou platby za 4 miliony dolarů, v červnu se přiblížil hranici 100 milionů dolarů ve zprostředkovaných transakcích. V červnu pak firma jednoho ze zakladatelů Twiteru získala stomilionovou…

Doba čtení: 1 minuta

Vít Pechanec: Tourmapy jsou takový turistický mapový mash-up

Čtvrté místo v API Mashup Contestu získal Vít Pechanec a jeho Tourmapy, které propojují mapové podklady s datovými vrstvami do propletence, který umožní příjemně naplánovat a zlepšit dovolenou v regionu.

Doba čtení: 11 minut

Foursquare začíná zobrazovat nabídky Grouponu

Kde přijde známá geolokační služba Foursquare k penězům? Vypadá to, že se začíná rýsovat odpověď na to, jakou má vedení firmy strategii.

31. 7. 2011 9:20
Doba čtení: 1 minuta

Vypni s Petrem Bašem převážně nikoliv o smažení kuřat

Dneska se vypneme v rozhovoru s Petrem Bašem, spoluzakladatelem pražského coworkingového centra The Hub. Hub není jen místo k sezení a přístup k Internetu, má hlavně propojovat lidi, inspirovat…

Doba čtení: 5 minut

Co lidem chybělo na trhu v prvním pololetí 2011?

Server IdeasWatch od české firmy Maintop Businesses, na kterém lidé sdílí nápady na výrobky a služby, které jim na trhu chybí, zveřejnil souhrnnou analýzu dat za první pololetí 2011 pod názvem Startup Inspiration Report. Podívejte se, jaké obecné potřeby lidé často řeší a inspirujte se tak i pro vaše podnikání.

27. 7. 2011 14:25
Doba čtení: do minuty

Square: Budeme běžně přijímat karty mobilem?

Mobilní platby se začínají prosazovat už teď, testují se i u nás. K dokonalosti celý proces dovádí start-up Square, umožňuje v podstatě každému přijímat platby kartou prostřednictvím mobilního telefonu.

Doba čtení: 4 minuty

Vyhledávač ubytování Airbnb to rozjíždí ve velkém, získal investici 112 milionů dolarů

Dva roky starý americký vyhledávač ubytování v soukromých bytech a domech Aibnb má důvěru investorů v čele s fondem Andreessen Horowitz, který do firmy vloží 60 ze 122 milionů získaných v prvním kole financování. „Airbnb mi víc než kterýkoli jiný podnik připomíná eBay ve svých začátcích,“ píše jeden ze společníků fondu na blogu Bena Horowitze.

25. 7. 2011 7:48
Doba čtení: 1 minuta