Hlavní navigace

Konkurence se zahušťuje, také deník E15 je už v iPadu a v Kindlu

Bezplatné ekonomické noviny E15 následují Lidovky a Hospodářky. K papíru, webu a iPhonu přidaly další dva způsoby, jak jimi listovat. Jak se vám líbí další pokus českého tištěného média proniknout na dotykové obrazovky? A budete épatnáctku na iPadu pravidelně číst?

Petr Kočí

5. 8. 2011 16:02
Doba čtení: 2 minuty

Vendavo kupuje české JetMinds

Vendavo, významný světový poskytovatel řešení v oblasti managementu a optimalizace cen pro sektor B2B, ohlásil, že koupil českou firmu JetMinds.

Patrick Zandl

5. 8. 2011 9:55
Doba čtení: 1 minuta

Klout roste a počítá Foursquare a YouTube. Na cestě je Google+ a Facebook Pages

Klout, experimentální způsob měření „vlivu“ jednotlivce v sociálních sítích rozšířil schopnosti „měření“ o další sociální média.

Daniel Dočekal

4. 8. 2011 17:48
Doba čtení: do minuty

Zuckerbergova sestra opouští Facebook

Starší sestra zakladatele Facebooku Randi Zuckerbergová se po třech měsících vrátila z mateřské dovolené a rezignovala na funkci marketingové ředitelky nejrozšířenější sociální sítě.

Petr Kočí

4. 8. 2011 14:36
Doba čtení: 1 minuta

LivingSocial české zájemce o slevy zatím jen testuje

V poslední době se v reklamních sítích zobrazují nabídky původně americké slevové sítě LivingSocial, předzvěst brzké invaze na český trh to ovšem není.

Patrick Zandl

4. 8. 2011 14:07
Doba čtení: 1 minuta

DámSlevu.cz zprostředkuje slevu aneb slevový server ještě jinak

Už jste v oboru slevových serverů viděli všechno? Od slevových serverů přes slevové agregátory po agregátory slevových agregátorů? DámSlevu jde na věc ještě jinak. Dělá rozhraní mezi firmami, které slevu chtějí dát, a slevovými servery.

Patrick Zandl

4. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 2 minuty

Facebook koupil startup Push Pop Press

Facebook odhalil další ze svých letošních akvizic. Za dosud nezveřejněnou částku získal startup Push Pop Press, který vydává e-knihy optimalizované pro Apple iPad.

Martin Vyleťal

3. 8. 2011 8:10
Doba čtení: 1 minuta

Petr Ocásek: O nápady nouze není. StartupYard vám je pomůže uskutečnit

Na českém internetu není do čeho investovat. Chceme to změnit, říká jeden z organizátorů právě se rozjíždějícího akcelerátoru StartupYard Petr Ocásek. Tento týden s kolegy vybírá ze 37 přihlášených pět až osm nápadů, jejichž autoři dostanou na tři měsíce kancelář, desítky tisíc korun a rady od zkušenějších podnikatelů. Bude to stačit ke vzniku konkurenceschopných firem?

Petr Kočí

3. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 19 minut

Foursquare umožní automaticky vytvářet stránky pro značky, chystá zpoplatnění

Vybudovat co největší uživatelskou základnu, získat co nejvíce firem. Jasný a logický cíl, který musí mít jasné a logické pokračování. Zpoplatnit vše, co zpoplatnit jde.

Daniel Dočekal

2. 8. 2011 13:19
Doba čtení: 1 minuta

Google pokračuje v tažení na slevy, kupuje DealMap

Slevový business je atraktivní především za mořem a Google si jej nechce nechat utéct. Včera byla potvrzena akvizice DealMap, služby nabízející přehled o slevách v mapě.

Patrick Zandl

2. 8. 2011 9:57
Doba čtení: 1 minuta

Překládání Twitteru pokračuje, můžete podpořit češtinu

Twitter dokončil crowdsourcovanou lokalizaci do holandštiny a indonésštiny. Překlad do jednoho jazyka od první výzvy po spuštění zabral necelý měsíc. Další na řadě jsou filipínština a malajština. Češtinu můžete podpořit i vy.

Petr Kočí

2. 8. 2011 9:47
Doba čtení: 1 minuta

Amazon AWS Startup Challenge se otevírá českým startupům

Jedna z velkých světových soutěží věnovaných startupům se otevírá i českým uchazečům. Jejím pořadatelem je Amazon a v hitparádě se rozdávají ceny 100 000 dolarů v hotovosti a další stejná suma v cloudových službách Amazonu.

Patrick Zandl

2. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 1 minuta

Infografika: Mobilní platformy z hlediska vývojářů

Jak je to s jednotlivými mobilními platformami z pohledu vývojáře? Jaká je fragmentovanost platformy a jiná její specifika? Přehledná infografika od VisionMobile z konference Developer Economics 2011 vám umožní rychle se zorientovat v jednotlivých platformách a jejich výhodách.

Patrick Zandl

1. 8. 2011 15:52
Doba čtení: do minuty

Apple znovu zatřáslo trhem elektronických knih

Tentokrát mu k tomu stačilo uplatnění dříve ohlášených pravidel pro aplikace v AppStore. Apple v nich zakazuje externí mechanismy pro objednávání digitálních knížek a publikací.

Patrick Zandl

1. 8. 2011 13:04
Doba čtení: 1 minuta

Square přijme denně přes mobily platby za čtyři miliony dolarů

Square, systém pro příjem platebních karet pomocí jednoduchého rozšíření pro mobilní telefony, o němž jsme podrobně psali minulý týden, roste jako z vody. Zařízení, které má ambici nahradit pokladny a terminály karetních společností v menších obchodech, se už prodalo půl milionu kusů. Systémem denně projdou platby za 4 miliony dolarů, v červnu se přiblížil hranici 100 milionů dolarů ve zprostředkovaných transakcích. V červnu pak firma jednoho ze zakladatelů Twiteru získala stomilionovou…

Redakce

1. 8. 2011 8:59
Doba čtení: 1 minuta

Vít Pechanec: Tourmapy jsou takový turistický mapový mash-up

Čtvrté místo v API Mashup Contestu získal Vít Pechanec a jeho Tourmapy, které propojují mapové podklady s datovými vrstvami do propletence, který umožní příjemně naplánovat a zlepšit dovolenou v regionu.

Pavel Čurda

1. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 11 minut

Foursquare začíná zobrazovat nabídky Grouponu

Kde přijde známá geolokační služba Foursquare k penězům? Vypadá to, že se začíná rýsovat odpověď na to, jakou má vedení firmy strategii.

Patrick Zandl

31. 7. 2011 9:20
Doba čtení: 1 minuta

Vypni s Petrem Bašem převážně nikoliv o smažení kuřat

Dneska se vypneme v rozhovoru s Petrem Bašem, spoluzakladatelem pražského coworkingového centra The Hub. Hub není jen místo k sezení a přístup k Internetu, má hlavně propojovat lidi, inspirovat…

Adam Hazdra

29. 7. 2011 6:30
Doba čtení: 5 minut

Co lidem chybělo na trhu v prvním pololetí 2011?

Server IdeasWatch od české firmy Maintop Businesses, na kterém lidé sdílí nápady na výrobky a služby, které jim na trhu chybí, zveřejnil souhrnnou analýzu dat za první pololetí 2011 pod názvem Startup Inspiration Report. Podívejte se, jaké obecné potřeby lidé často řeší a inspirujte se tak i pro vaše podnikání.

Redakce

27. 7. 2011 14:25
Doba čtení: do minuty

Square: Budeme běžně přijímat karty mobilem?

Mobilní platby se začínají prosazovat už teď, testují se i u nás. K dokonalosti celý proces dovádí start-up Square, umožňuje v podstatě každému přijímat platby kartou prostřednictvím mobilního telefonu.

Jan Handl

27. 7. 2011 6:25
Doba čtení: 4 minuty

Vyhledávač ubytování Airbnb to rozjíždí ve velkém, získal investici 112 milionů dolarů

Dva roky starý americký vyhledávač ubytování v soukromých bytech a domech Aibnb má důvěru investorů v čele s fondem Andreessen Horowitz, který do firmy vloží 60 ze 122 milionů získaných v prvním kole financování. „Airbnb mi víc než kterýkoli jiný podnik připomíná eBay ve svých začátcích,“ píše jeden ze společníků fondu na blogu Bena Horowitze.

Petr Kočí

25. 7. 2011 7:48
Doba čtení: 1 minuta

Beepl získává investici v řádu stovek tisíc eur od Credo Ventures

Společnost Beepl zabývající se tvorbou expertní platformy a sémantickými technologiemi dnes oznámila investici v řádu stovek tisíc eur. Získala ji od investorů pod vedením pražské venture kapitálové společnosti Credo Ventures, zaměřené na investice do raných fází rozvoje technologických firem především ve Střední a Východní Evropě. Finanční prostředky z investice budou použity pro další vývoj produktu a spuštění webu Beepl.com v příštích měsících. Ondřej Bartoš, Partner společnosti Credo…

Patrick Zandl

21. 7. 2011 10:29
Doba čtení: 1 minuta

Mixit.cz: Jak je důležité ušpinit si ruce od zrní

Kdyby se úspěch internetových startupů měřil počtem zmínek v médiích, Mixit.cz by byl u nás v nejužší špičce. Za rok existence se o něm podle databáze Newton psalo a vysílalo víc než padesátkrát: Květy, Tina, Katka, Rytmus života, ONA Dnes, Česká televize, E15 i Moje psychologie… A teď tedy Lupa. Čím server, kde si můžete namíchat zdravou snídani na míru, novináře přitahuje? A jak se mu podnikání daří?

Petr Kočí

19. 7. 2011 6:30
Doba čtení: 8 minut

Pražské Credo Ventures investuje do mezinárodního projektu WordWatch

Fond Credo Ventures investuje do startupu WordWatch. V prvním kole získala firma z deseti zaměstnanci v Kra­kově, Amsterdamu a v Kalifornii na rozvoj 1,4 milionů dolarů. WordWatch nabízí automatizovanou správu a optimalizaci PPC kampaní v systému Google AdWords. Za 24 dolarů měsíčně jeho algoritmus sleduje vývoj cen za vybraná klíčová slova a šetří majiteli čas a peníze tím, že na ně podle vlastního algoritmu inteligentně přisazuje.

Petr Kočí

15. 7. 2011 10:51
Doba čtení: do minuty

Kamil Brejcha: Kilerr.cz je tržištěm mikroslužeb

Třetí místo v API Mashup Contestu získal Kamil Brejcha, který chce nechat lidem na Internetu přivydělat tržištěm mikropráce. Cožeto? A jak se liší mikropráce od normální práce?

Pavel Čurda

12. 7. 2011 6:30
Doba čtení: 11 minut

Jakub Rož: ŠkolníSešit.cz míří s investorem v zádech do světa

Rozhovor se sedmnáctiletým zakladatelem Školního sešitu. Projekt, který vznikl z osobní potřeby studenta, míří do světa vyzkoušet, zda bude potřebný i tam. A jak na to půjde?

Lubomír Hauerland

7. 7. 2011 6:30
Doba čtení: 6 minut

Lupa.cz podporuje mojeID a vyhlašuje soutěž o iPad a Kindle (Komerční sdělení)

Služba mojeID postupně nachází své nové příznivce, kterým usnadňuje život „na síti“. Nyní se můžete s touto technologií setkávat i na serveru Lupa.cz. A navíc, pokud se u nás registrujete přes mojeID, máte možnost vyhrát Apple iPad 2, čtečku Amazon Kindle 3 nebo další ceny.

7. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Zakladatelé Webnode vykupují podíly firmy od CentralWay

Slabší období pro investiční společnost CentralWay pokračuje. Již dříve jsme vás informovali o sporech mezi zakladatelem Webnode Vítem Vrbou a investiční společností CentralWay. Ty vyvrcholily dohodou o odkupu podílu CentralWay ve Webnode. Firmy to dnes potvrdily tiskovou zprávou, která o pozadí události neříká nic, pouze se dozvídáme, že po třech letech úspěšné spolupráce odkupuje zakladatel společnosti Westcom, Vít Vrba, zpět svůj podíl od investiční skupiny Centralway.

Patrick Zandl

1. 7. 2011 10:08
Doba čtení: do minuty

Startup Bikeincity.com - bike-sharing projekty na jednom místě

Druhé místo v API Mashup Contestu získal projekt BikeInCity Jana Fajfra. S čím se projekt mapující systémy na sdílení kol ve městech musel potýkat a jak funguje? I o tom je tento rozhovor.

Pavel Čurda

1. 7. 2011 6:30
Doba čtení: 9 minut

Český akcelerátor StartupYard hledá zajímavé projekty

Na českém internetu se objevuje další projekt hodlající podporovat české startupy. Tentokráte má formu akcelerátoru a jmenuje se StartupYard. Zájemci o to odstartovat svůj startup nejlépe na mezinárodní scénu se mohou hlásit do 22. července. Za projektem stojí lidé, kteří organizovali IPO48 (Lukáš Hudeček) a dále investoři a mentoři Michal Illich, Jan Barta a Martin Kasa. 

Patrick Zandl

27. 6. 2011 10:31
Doba čtení: do minuty