Hlavní navigace

Fondomat, čili vybírejte na svůj projekt

Služby crowdfundingu, společného shromažďování prostředků, jsou v zahraničí už obvyklé a poměrně oblíbené. První vlaštovka se objevila i v Česku. Můžete začít vybírat peníze na svůj projekt.

Patrick Zandl

31. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 4 minuty

Michal Juhás: BookFan je sociální síť pro čtenáře

Máte ještě čas na čtení knih? Potřebujete pomoci zorientovat se při nákupu knih? Pak je tady pro vás BookFan, sociální síť, která fandí knihám. A my se zastavíme na slovíčko s jejím zakladatelem Michalem Juhásem.

Pavel Čurda

29. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 9 minut

Google odepsal velkou várku aplikací, Češi z Piictu mohou slavit

Mezi zrušenými je také aplikace Photovine pro sdílení fotografií. Ta je věrnou kopií mobilní aplikace Piictu. V jejím týmu pracují i dva Češi – Robin Raszka a Petr Reichl z Tapmates.

Petr Kočí

26. 8. 2011 14:53
Doba čtení: 2 minuty

Dnes máte poslední možnost přihlásit svůj projekt do soutěže WebExpo Startup Show 2011

Dnešním dnem končí nominační fáze soutěže Startup Show 2011. Soutěž je určena pro zajímavé a inovativní projekty z Česka a Slovenska. Nominovány mohou být startupy spuštěné po 1. lednu 2010, které mají fungující web alespoň v betaverzi. Z přihlášených projektů vybere odborná porota tři nejlepší satrtupy, které postoupí do finále. Tyto startupy budou mít možnost se prezentovat přímo před návštěvníky konference WebExpo Prague. Tato prezentace se bude skládat z pětiminutového představení projektu,…

Martin Vyleťal

26. 8. 2011 12:13
Doba čtení: 1 minuta

Infografika: Mobilní reklama v Číně

Jak vypadá trh s mobilní reklamou v Číně? Jaká zařízení lidé používají? Zajímavá infografika vám přiblíží pro nás vzdálený trh.

Patrick Zandl

25. 8. 2011 11:16
Doba čtení: 1 minuta

To nejlepší z 500 startupů: pět inspirativních nápadů

Minulý týden se v kalifornském Mountain View předvedlo jedenatřicet začínajících internetových podnikatelů z akcelerátoru 500 Startups. Pro ty, kdo nemají čas sledovat tříhodinovou show, vybíráme pět originálních projektů, které mají zároveň dobrou šanci obchodně uspět a mohly by se – nebo jejich klony – časem uchytit také u nás.

Petr Kočí

24. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 4 minuty

Jan Barta investuje 500 tisíc dolarů do barevných životopisů Resumesimo

Držitel více než 700 tisíc domén (a sponzor sekce Startupy na Lupě) Jan Barta včera oficiálně oznámil investici do online projektu s českým rodokmenem a globálními ambicemi. Půl milionu dolarů (8,5 milionu korun) vloží do webové aplikace pro tvorbu nepřehlédnutelných životopisů Resumesimo.com.

Petr Kočí

23. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 4 minuty

Westcom definitivně zpět v rukou Víta Vrby, CentralWay se orientuje na Švýcarsko

Další angažmá CentralWay na českém internetu definitivně končí. Vít Vrba zpět vykoupil 40 % podílu ve společnosti Westcom, který CentralWay držel od roku 2008, kdy jako investor do Westcomu vstoupil (původně jako Zeitgeist).

Patrick Zandl

22. 8. 2011 11:13
Doba čtení: 1 minuta

Skype koupil start-up GroupMe

Skype včera oznámil akvizici start-upu GroupMe, jehož aplikace umožňuje skupinové zasílání SMS zpráv, konferenční hovory, sdílení polohy či fotografií prostřednictvím mobilního telefonu.

Martin Vyleťal

22. 8. 2011 10:37
Doba čtení: 1 minuta

Startupy všude kolem...

Co je a co není startup? A ne každý, kdo prodal internetovou firmu za odvoz, je investorem, přidává k nedávné polemice kolem startupů své zkušenosti investor Ondřej Bartoš.

Ondřej Bartoš

19. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 4 minuty

Foursquare zavádí check-in na koncertě, filmu či sportovním utkání

Krátce po seznamech míst ohlásil Foursquare další dlouho očekávanou novinku: možnost přihlásit se na časově ohraničené události jako jsou koncerty, sportovní zápasy či filmové projekce. Foursquaristé tak mohou sledovat nejen to, kde se jejich přátelé právě nacházejí, ale také co tam zrovna dělají.

Petr Kočí

19. 8. 2011 6:15
Doba čtení: 1 minuta

Hra The Sims Social přichází na Facebook

Hru The Sims, simulující lidskou společnost, možná znáte. Nyní přichází i na Facebook jako online hra pro více hráčů.

Patrick Zandl

18. 8. 2011 21:35
Doba čtení: 2 minuty

Foursquare spouští Seznamy míst

Foursquare zprovoznil Seznamy míst, dlouho očekávanou funkci na sdružování lokací do skupin.

Patrick Zandl

18. 8. 2011 15:34
Doba čtení: 1 minuta

Google+ bude po vývojářích her požadovat zatím jen pětiprocentní provizi

Google rozšířil svou novou sociální síť Google+ o herní platformu. Vývojáři her budou zatím platit z uskutečněných transakcí provizi ve výši 5 procent.

Martin Vyleťal

18. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 1 minuta

Infografika: Twitter v číslech

Téměř polovina tweetů pochází z mobilních zařízení. Denně aktualizuje svůj status na Twitteru každý druhý uživatel. Další zajímavé údaje najdete v přehledné infografice od Touch Agency.

Martin Vyleťal

17. 8. 2011 9:59
Doba čtení: do minuty

Storytree, paměti vaší rodiny online

Sociální sítě stále vznikají, jednou z nejnovějších je StoryTree.me. Tvůrci uvádějí, že hlavním cílem je „poskytnout uživatelům platformu pro sdílení příběhů s jejich rodinou a přáteli“.

Daniel Dočekal

17. 8. 2011 7:45
Doba čtení: do minuty

Nebojte se jít se svým startupem proti proudu

Velice rád sleduji zajímavé startupy a nejvíce mě na tom baví, jak bývají geniální věci jednoduché. Je mnohem lepší číst přitom blogy samotných autorů, konkrétních šikovných lidí, než hltat zavedené oborové magazíny. Ty se totiž často vezou na trendech a klišé a nejednoho šikovného startupistu tak svedou z dobré cesty.

Jakub Mach

17. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 4 minuty

Barrack Obama na Foursquare: Kdo bude mayorem v Bílém domě?

Geolokační hra Foursquare získala do řad svých uživatelů zatím největší celebritu: amerického prezidenta Barracka Obamu.

Petr Kočí

16. 8. 2011 7:56
Doba čtení: 1 minuta

Clevis: Když člověk programuje s radostí, je zřejmě šťastný

“Nechceme vydělávat. Chceme dělat firmu, která vytváří zajímavé věci a lidé v ní rádi pracují,” říkají dvaadvacetiletí majitelé Clevisu, úspěšného studia zaměřeného na vývoj webových aplikací. “Že to je naivní? To už nám říkalo hodně lidí,” smějí se. Za poslední rok se jejich svobodná firma rozrostla ze tří na dvanáct lidí a obrat se začíná počítat v milionech.

Petr Kočí

16. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 8 minut

Inspirace Facebookem odměnila LinkedIn vlnou kritiky

Po negativních ohlasech ze strany uživatelů přestal LinkedIn zveřejňovat jejich jména a fotografie v reklamách. Analyzovat vaše chování pro tyto účely ale nepřestane do té doby, dokud mu to nezakážete.

Martin Vyleťal

15. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 5 minut

Dropbox má cenu více než 5 miliard dolarů

Služba na sdílení souborů Dropbox zřejmě už zná svou cenu. Ne tu, za kterou nabízí více jak 2GB místa pro sdílení souborů mezi počítači, ale tu, za kterou jsou do ní investoři ochotni investovat.

Patrick Zandl

14. 8. 2011 19:56
Doba čtení: 1 minuta

Josef Chmel: Testmir naučí maminku na mateřské i ředitele vesmíru

Testmir Josefa Chmela je nový nástroj elektronického vzdělávání. Můžete otestovat sebe, své zaměstnance nebo studenty, testy vytvářet i procházet jejich vyhodnocení. Koho chcete vzdělávat vy?

Lubomír Hauerland

11. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 8 minut

Bude nebo nebude Asociace slevových serverů?

O"Asociaci slevových serverů" hovoří zástupci slevových serverů delší dobu, prakticky od konce loňského roku. Zprávy o tom, zda již byla založena a v jakém obsazení, se různí.

Patrick Zandl

9. 8. 2011 11:25
Doba čtení: do minuty

Pražský akcelerátor StartupYard podpoří osm slibných projektů

Organizátoři programu pro začínající technologické podnikatele StartupYard zveřejnili jména a charakteristiky projektů, které dostanou do začátku investici až 150 tisíc korun, kanceláře a rady zkušenějších. Z osmatřiceti přihlášených týmů vybrali sedm finalistů, o osmém rozhodne hlasování veřejnosti.

Petr Kočí

9. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 1 minuta

Čtyři miliardové nápady, o nichž jste možná ještě neslyšeli

Zprostředkování zdravotnických služeb, efektivnější obchod s online reklamou, návykové hry pro mobily a luxusní slevový server – to jsou koncepty internetových firem, které slaví za oceánem úspěch a jejichž hodnota se blíží miliardě dolarů.

Petr Kočí

8. 8. 2011 7:35
Doba čtení: 4 minuty

Startup jako zaklínadlo

Poslední dobou se nám tu rozmáhá takové jedno slovíčko. Startup. Použít se dá libovolně, ať už chcete vyklidit garáž, spustit internetovou stránku s fotkami z dovolené nebo rozjet opravdu velký a zajímavý podnik. Význam slovíčka je široký, nejasný a možná brzy pro mnohé vzbuzující negativní emoce.

Jan Handl

6. 8. 2011 6:30
Doba čtení: 3 minuty

Konkurence se zahušťuje, také deník E15 je už v iPadu a v Kindlu

Bezplatné ekonomické noviny E15 následují Lidovky a Hospodářky. K papíru, webu a iPhonu přidaly další dva způsoby, jak jimi listovat. Jak se vám líbí další pokus českého tištěného média proniknout na dotykové obrazovky? A budete épatnáctku na iPadu pravidelně číst?

Petr Kočí

5. 8. 2011 16:02
Doba čtení: 2 minuty

Vendavo kupuje české JetMinds

Vendavo, významný světový poskytovatel řešení v oblasti managementu a optimalizace cen pro sektor B2B, ohlásil, že koupil českou firmu JetMinds.

Patrick Zandl

5. 8. 2011 9:55
Doba čtení: 1 minuta

Klout roste a počítá Foursquare a YouTube. Na cestě je Google+ a Facebook Pages

Klout, experimentální způsob měření „vlivu“ jednotlivce v sociálních sítích rozšířil schopnosti „měření“ o další sociální média.

Daniel Dočekal

4. 8. 2011 17:48
Doba čtení: do minuty

Zuckerbergova sestra opouští Facebook

Starší sestra zakladatele Facebooku Randi Zuckerbergová se po třech měsících vrátila z mateřské dovolené a rezignovala na funkci marketingové ředitelky nejrozšířenější sociální sítě.

Petr Kočí

4. 8. 2011 14:36
Doba čtení: 1 minuta