Hlavní navigace

Skype koupil start-up GroupMe

Skype včera oznámil akvizici start-upu GroupMe, jehož aplikace umožňuje skupinové zasílání SMS zpráv, konferenční hovory, sdílení polohy či fotografií prostřednictvím mobilního telefonu.

Martin Vyleťal

22. 8. 2011 10:37
Doba čtení: 1 minuta

Startupy všude kolem...

Co je a co není startup? A ne každý, kdo prodal internetovou firmu za odvoz, je investorem, přidává k nedávné polemice kolem startupů své zkušenosti investor Ondřej Bartoš.

Ondřej Bartoš

19. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 4 minuty

Foursquare zavádí check-in na koncertě, filmu či sportovním utkání

Krátce po seznamech míst ohlásil Foursquare další dlouho očekávanou novinku: možnost přihlásit se na časově ohraničené události jako jsou koncerty, sportovní zápasy či filmové projekce. Foursquaristé tak mohou sledovat nejen to, kde se jejich přátelé právě nacházejí, ale také co tam zrovna dělají.

Petr Kočí

19. 8. 2011 6:15
Doba čtení: 1 minuta

Hra The Sims Social přichází na Facebook

Hru The Sims, simulující lidskou společnost, možná znáte. Nyní přichází i na Facebook jako online hra pro více hráčů.

Patrick Zandl

18. 8. 2011 21:35
| 1
Doba čtení: 2 minuty

Foursquare spouští Seznamy míst

Foursquare zprovoznil Seznamy míst, dlouho očekávanou funkci na sdružování lokací do skupin.

Patrick Zandl

18. 8. 2011 15:34
Doba čtení: 1 minuta

Google+ bude po vývojářích her požadovat zatím jen pětiprocentní provizi

Google rozšířil svou novou sociální síť Google+ o herní platformu. Vývojáři her budou zatím platit z uskutečněných transakcí provizi ve výši 5 procent.

Martin Vyleťal

18. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 1 minuta

Infografika: Twitter v číslech

Téměř polovina tweetů pochází z mobilních zařízení. Denně aktualizuje svůj status na Twitteru každý druhý uživatel. Další zajímavé údaje najdete v přehledné infografice od Touch Agency.

Martin Vyleťal

17. 8. 2011 9:59
Doba čtení: do minuty

Storytree, paměti vaší rodiny online

Sociální sítě stále vznikají, jednou z nejnovějších je StoryTree.me. Tvůrci uvádějí, že hlavním cílem je „poskytnout uživatelům platformu pro sdílení příběhů s jejich rodinou a přáteli“.

Daniel Dočekal

17. 8. 2011 7:45
Doba čtení: do minuty

Nebojte se jít se svým startupem proti proudu

Velice rád sleduji zajímavé startupy a nejvíce mě na tom baví, jak bývají geniální věci jednoduché. Je mnohem lepší číst přitom blogy samotných autorů, konkrétních šikovných lidí, než hltat zavedené oborové magazíny. Ty se totiž často vezou na trendech a klišé a nejednoho šikovného startupistu tak svedou z dobré cesty.

Jakub Mach

17. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 4 minuty

Barrack Obama na Foursquare: Kdo bude mayorem v Bílém domě?

Geolokační hra Foursquare získala do řad svých uživatelů zatím největší celebritu: amerického prezidenta Barracka Obamu.

Petr Kočí

16. 8. 2011 7:56
| 1
Doba čtení: 1 minuta

Clevis: Když člověk programuje s radostí, je zřejmě šťastný

“Nechceme vydělávat. Chceme dělat firmu, která vytváří zajímavé věci a lidé v ní rádi pracují,” říkají dvaadvacetiletí majitelé Clevisu, úspěšného studia zaměřeného na vývoj webových aplikací. “Že to je naivní? To už nám říkalo hodně lidí,” smějí se. Za poslední rok se jejich svobodná firma rozrostla ze tří na dvanáct lidí a obrat se začíná počítat v milionech.

Petr Kočí

16. 8. 2011 6:20
| 7
Doba čtení: 8 minut

Inspirace Facebookem odměnila LinkedIn vlnou kritiky

Po negativních ohlasech ze strany uživatelů přestal LinkedIn zveřejňovat jejich jména a fotografie v reklamách. Analyzovat vaše chování pro tyto účely ale nepřestane do té doby, dokud mu to nezakážete.

Martin Vyleťal

15. 8. 2011 6:20
| 2
Doba čtení: 5 minut

Dropbox má cenu více než 5 miliard dolarů

Služba na sdílení souborů Dropbox zřejmě už zná svou cenu. Ne tu, za kterou nabízí více jak 2GB místa pro sdílení souborů mezi počítači, ale tu, za kterou jsou do ní investoři ochotni investovat.

Patrick Zandl

14. 8. 2011 19:56
Doba čtení: 1 minuta

Josef Chmel: Testmir naučí maminku na mateřské i ředitele vesmíru

Testmir Josefa Chmela je nový nástroj elektronického vzdělávání. Můžete otestovat sebe, své zaměstnance nebo studenty, testy vytvářet i procházet jejich vyhodnocení. Koho chcete vzdělávat vy?

Lubomír Hauerland

11. 8. 2011 6:20
Doba čtení: 8 minut

Bude nebo nebude Asociace slevových serverů?

O"Asociaci slevových serverů" hovoří zástupci slevových serverů delší dobu, prakticky od konce loňského roku. Zprávy o tom, zda již byla založena a v jakém obsazení, se různí.

Patrick Zandl

9. 8. 2011 11:25
| 6
Doba čtení: do minuty

Pražský akcelerátor StartupYard podpoří osm slibných projektů

Organizátoři programu pro začínající technologické podnikatele StartupYard zveřejnili jména a charakteristiky projektů, které dostanou do začátku investici až 150 tisíc korun, kanceláře a rady zkušenějších. Z osmatřiceti přihlášených týmů vybrali sedm finalistů, o osmém rozhodne hlasování veřejnosti.

Petr Kočí

9. 8. 2011 6:20
| 5
Doba čtení: 1 minuta

Čtyři miliardové nápady, o nichž jste možná ještě neslyšeli

Zprostředkování zdravotnických služeb, efektivnější obchod s online reklamou, návykové hry pro mobily a luxusní slevový server – to jsou koncepty internetových firem, které slaví za oceánem úspěch a jejichž hodnota se blíží miliardě dolarů.

Petr Kočí

8. 8. 2011 7:35
| 2
Doba čtení: 4 minuty

Startup jako zaklínadlo

Poslední dobou se nám tu rozmáhá takové jedno slovíčko. Startup. Použít se dá libovolně, ať už chcete vyklidit garáž, spustit internetovou stránku s fotkami z dovolené nebo rozjet opravdu velký a zajímavý podnik. Význam slovíčka je široký, nejasný a možná brzy pro mnohé vzbuzující negativní emoce.

Jan Handl

6. 8. 2011 6:30
Doba čtení: 3 minuty

Konkurence se zahušťuje, také deník E15 je už v iPadu a v Kindlu

Bezplatné ekonomické noviny E15 následují Lidovky a Hospodářky. K papíru, webu a iPhonu přidaly další dva způsoby, jak jimi listovat. Jak se vám líbí další pokus českého tištěného média proniknout na dotykové obrazovky? A budete épatnáctku na iPadu pravidelně číst?

Petr Kočí

5. 8. 2011 16:02
Doba čtení: 2 minuty

Vendavo kupuje české JetMinds

Vendavo, významný světový poskytovatel řešení v oblasti managementu a optimalizace cen pro sektor B2B, ohlásil, že koupil českou firmu JetMinds.

Patrick Zandl

5. 8. 2011 9:55
Doba čtení: 1 minuta

Klout roste a počítá Foursquare a YouTube. Na cestě je Google+ a Facebook Pages

Klout, experimentální způsob měření „vlivu“ jednotlivce v sociálních sítích rozšířil schopnosti „měření“ o další sociální média.

Daniel Dočekal

4. 8. 2011 17:48
Doba čtení: do minuty

Zuckerbergova sestra opouští Facebook

Starší sestra zakladatele Facebooku Randi Zuckerbergová se po třech měsících vrátila z mateřské dovolené a rezignovala na funkci marketingové ředitelky nejrozšířenější sociální sítě.

Petr Kočí

4. 8. 2011 14:36
Doba čtení: 1 minuta

LivingSocial české zájemce o slevy zatím jen testuje

V poslední době se v reklamních sítích zobrazují nabídky původně americké slevové sítě LivingSocial, předzvěst brzké invaze na český trh to ovšem není.

Patrick Zandl

4. 8. 2011 14:07
Doba čtení: 1 minuta

DámSlevu.cz zprostředkuje slevu aneb slevový server ještě jinak

Už jste v oboru slevových serverů viděli všechno? Od slevových serverů přes slevové agregátory po agregátory slevových agregátorů? DámSlevu jde na věc ještě jinak. Dělá rozhraní mezi firmami, které slevu chtějí dát, a slevovými servery.

Patrick Zandl

4. 8. 2011 6:20
| 8
Doba čtení: 2 minuty

Facebook koupil startup Push Pop Press

Facebook odhalil další ze svých letošních akvizic. Za dosud nezveřejněnou částku získal startup Push Pop Press, který vydává e-knihy optimalizované pro Apple iPad.

Martin Vyleťal

3. 8. 2011 8:10
Doba čtení: 1 minuta

Petr Ocásek: O nápady nouze není. StartupYard vám je pomůže uskutečnit

Na českém internetu není do čeho investovat. Chceme to změnit, říká jeden z organizátorů právě se rozjíždějícího akcelerátoru StartupYard Petr Ocásek. Tento týden s kolegy vybírá ze 37 přihlášených pět až osm nápadů, jejichž autoři dostanou na tři měsíce kancelář, desítky tisíc korun a rady od zkušenějších podnikatelů. Bude to stačit ke vzniku konkurenceschopných firem?

Petr Kočí

3. 8. 2011 6:20
| 4
Doba čtení: 19 minut

Foursquare umožní automaticky vytvářet stránky pro značky, chystá zpoplatnění

Vybudovat co největší uživatelskou základnu, získat co nejvíce firem. Jasný a logický cíl, který musí mít jasné a logické pokračování. Zpoplatnit vše, co zpoplatnit jde.

Daniel Dočekal

2. 8. 2011 13:19
| 1
Doba čtení: 1 minuta

Google pokračuje v tažení na slevy, kupuje DealMap

Slevový business je atraktivní především za mořem a Google si jej nechce nechat utéct. Včera byla potvrzena akvizice DealMap, služby nabízející přehled o slevách v mapě.

Patrick Zandl

2. 8. 2011 9:57
Doba čtení: 1 minuta

Překládání Twitteru pokračuje, můžete podpořit češtinu

Twitter dokončil crowdsourcovanou lokalizaci do holandštiny a indonésštiny. Překlad do jednoho jazyka od první výzvy po spuštění zabral necelý měsíc. Další na řadě jsou filipínština a malajština. Češtinu můžete podpořit i vy.

Petr Kočí

2. 8. 2011 9:47
| 1
Doba čtení: 1 minuta

Amazon AWS Startup Challenge se otevírá českým startupům

Jedna z velkých světových soutěží věnovaných startupům se otevírá i českým uchazečům. Jejím pořadatelem je Amazon a v hitparádě se rozdávají ceny 100 000 dolarů v hotovosti a další stejná suma v cloudových službách Amazonu.

Patrick Zandl

2. 8. 2011 6:20
| 1
Doba čtení: 1 minuta