Hlavní navigace

Co řekl hlas lidu? Kompletní výsledky a pár postřehů z ankety Mobilní aplikace roku

Českou Mobilní aplikací roku 2011 je Oskárek, univerzální rozesílač SMS zdarma. O vítězi rozhodlo 4 868 účastníků ankety, kterou uspořádalo sdružení TUESDAY Business Network (součást společnosti Internet Info, jež vydává i Lupu). Ještě zajímavější než tato zpráva, kterou jste už možná slyšeli, je pořadí a počet hlasů v devíti kategoriích. Co se dá z podrobných výsledků vyčíst a co jsme se dozvěděli ve středu večer při vyhlášení, na němž se sešla stovka vývojářů a fanoušků mobilních aplikací?

Petr Kočí

3. 6. 2011 6:30
| 7

V anketě Mobilní aplikace roku 2011 zvítězil Oskárek, porota vyzdvihla iKatastr

Nejpopulárnější českou aplikací pro mobilní telefony je Oskárek, jednoduchý software, který umožňuje majitelům chytrých i starších mobilů rozesílat SMS zprávy zdarma přes internetové brány operátorů. “Uživatelé už díky Oskárkovi ušetřili 75 milionů korun,” říká autor vítězné aplikace Luboš Mačenka, který Oskárka v Mladé Boleslavi vyvíjí již sedm let. V hlasování internetové veřejnosti získal 801 hlasů. Hlavní cenou v prvním ročníku ankety byla inzerce na serverech společnosti Internet Info…

Petr Kočí

1. 6. 2011 23:16

Dostálův BlackLex investuje do ŠkolníSešit.cz

Investiční společnost BlackLex Davida Dostála získává 15 procent firmy mySchoolNotebook s.r.o. za částku, která se pohybuje v řádech milionů korun a nebyla upřesněna. Školní sešit.cz Jakuba Rože je systém vedení školních sešitů online, který umožňuje každému studentovi  ukládat své poznámky na jedno místo odkudkoli dostupné po internetu. Tyto je pak možné dále sdílet s přáteli. V prvním týdnu po spuštění v březnu 2010 získal projekt na 1000 uživatelů, momentálně je založeno přes 18000 školních…

Patrick Zandl

31. 5. 2011 12:42

Jízdomat hledá spolujezdce a našel i investora

Startupem, který vám dnes představíme, je Jízdomat, server zprostředkovávající spolujízdu. Jeho tvůrci vsadili na to, že dokáží takovou aplikaci rychle vyvinout a měnit podle požadavků trhu.

Lubomír Hauerland

31. 5. 2011 6:30

Plešatí si na diskriminaci ve flirtovací službě LikeYou.cz stěžovali

České internetové seznamky jsou fádní, vody se nyní snaží zčeřit nový startup LikeYou. Začal v Brně a přes Prahu a Ostravu míří i do dalších měst, kde chtějí studenti navazovat známosti. A co vadilo plešatým? Že jsou rozlišovacím znamením vlasy!

Lubomír Hauerland

25. 5. 2011 6:30

API Mashup Contest ukázal, jak rychle spustit startup

Jak rychle spustit vlastní startup? Myšlenku prostřednictvím existujících API přetavit v existující produkt a vyzkoušet, jak na něj reaguje trh. To ukazovala soutěž, její vyhodnocení a výsledky přinášíme.

Pavel Čurda

25. 5. 2011 6:25
| 9

Tomáš Zvěřina: S mobilními aplikacemi si hrajeme. Na velký byznys to ještě není

“Nejsme už parta nadšených študáků, kteří zakládají startupy. Nechceme do toho vletět po hlavě,” říkají zakladatelé Multimedia atelieru o nabuzeném trhu mobilních aplikací. Ačkoli patří k nejaktivnějším českým studiím, aplikace pro ně představují míň než pět procent obratu. Brzy se to ale může změnit.

Petr Kočí

23. 5. 2011 6:30

eClub vyhlásil vítěze

Entrepreneurs Club (eClub), který zorganizovala katedra kybernetiky ČVUT v Praze, FEL, nadace ČVUT Media Lab a který je sponzorován Credo Ventures, již zná svého vítěze.  Po prezentacích studentských podnikatelských nápadů, které proběhly minulý týden před mezinárodní porotou, byl 18. 5. 2011 vyhlášen vítězný tým EasyWall, který se již chystá na cestu do CzechAccelerator Plug and Play Tech Centre v Silicon Valley. 

Redakce

19. 5. 2011 11:44

Semantic Visions Jana Barty odkoupila software a know-how Newstinu

Jak vyplývá z informací uložených v Insolvenčním rejstříku na Justice.cz, podala na sebe dne 16. května 2011 již podruhé insolvenční návrh česká internetová akciová společnost Newstin. Poprvé tak učinila společnost 3. května letošního roku, ale tento návrh byl soudem zamítnut. Čtenáři Lupy se mohli se společností Newstin seznámit v rozhovoru s jejím ředitelem Františkem Vrabelem. 

Redakce

18. 5. 2011 10:26

Credo Venture investuje do Klick2Contact

Venture kapitálový fond Credo Ventures oznámil další investici, tentokráte do firmy Klick2Contact. To je evropský poskytovatel inovativních nástrojů navržených speciálně pro e-shopy k zintenzivnění interaktivity mezi zákazníkem a prodejcem. Tyto aplikace dokáží například zvýšit konverzní poměr nebo naopak snižovat míru opouštění stránky.

Patrick Zandl

17. 5. 2011 20:36
| 1

Vydavatel magazínu Studenta.cz kupuje podíl v Jízdomatu

Vydavatelství studentského magazínu Studenta se dohodlo na vstupu do projektu Jizdomat.cz, zaměřeného na zprostředkování spolujízdy. Studenta se tak snaží rozšířit portfolio svých služeb pro studenty vysokých škol, Jizdomat.cz si od spojení slibuje zajištění potřebné propagace mezi vysokoškoláky. Studenta tak v projektu Jizdomat.cz bude vlastnit 49 %. Cena za odkup podílu nebyla oznámena.

Patrick Zandl

12. 5. 2011 9:50
| 2

Ukaž Jak Bydlíš přineslo inspiraci od uživatelů, ne od PR firem

Zajímavým novým projektem je server Ukaž Jak Bydlíš. S jeho autorem Štěpánem Bartyzalem hovoříme nejenom o tom, jak se liší od jiných „bydlících“ portálů a jak jej nastartovala soutěž Nápad roku.

Lubomír Hauerland

3. 5. 2011 6:30

Zakladatel Seznamu se vrací na místo činu

Zprávička, dle které se Ivo Lukačovič, zakladatel a majoritní vlastník Seznam.cz, „vrací do práce“, je mediálně atraktivní a neříká přitom vůbec nic; dává nám ale dobrou příležitost se tématu boje o český internetový trůn po nějaké době věnovat.

Jiří Hlavenka

28. 4. 2011 6:30

VerifEyed dobyl s projektem na rozpoznání falešných fotek New York

Dvojice absolventů ČVUT Radim Nedbal a Babak Mahdian se prosadila na zvláštním trhu. Jejich produkt rozpoznává zfalšované, upravené fotky. Pro pojišťovny i pro novináře. A s ním zvítězili na prestižní soutěži Next Idea.

Pavel Čurda

26. 4. 2011 6:25

Michal Hudeček: IdeasWatch.com umožňuje sdílet nápady

Představení startupů je nový způsob, jakým na Lupě chceme upozorňovat na zajímavé nové projekty a startupy. Tentokráte se dostalo na globální projekt IdeasWatch Michala Hudečka sloužící ke sdílení myšlenek a nápadů.

Lubomír Hauerland

22. 4. 2011 6:25

Ondřej Švihálek: jak jsme si došli pro peníze na polskou burzu

Jednou z možností, kde získat peníze v řádu i jednotek milionů na rozjezd firmy, je překvapivě polská burza a její „nový trh“ New Connect. Jak to probíhá a jak na to?

Patrick Zandl

18. 4. 2011 6:25
| 8

Startup Futu pohlídá vaše finance. A co z toho bude mít?

V představení zajímavých startupů jsme se dostali na službu, která pohlídá vaše finance, dokonce je automaticky načte z vašeho bankovnictví.

Lubomír Hauerland

15. 4. 2011 6:30

5 dní do uzávěrky soutěže API Mashup Contest

Pár dní před termínem (15/4/2011) uzávěrky soutěže API Mashup Contest se sešla řada zajímavých projektů. Toto jsou zatím nejvyužívanější API v naší soutěži – Paypal, Facebook, Twitter, Prosperent, Google (Analytics, AdWords, Charts, Search, Maps), MajesticSEO, StumbleUpon. Tady je přehled aktuálně nejvyužívanějších API z programmable­web.com - Téma API je sexy.

Redakce

11. 4. 2011 14:33

Formees.com - Nově spuštěný nástroj pro tvorbu vlastních online formulářů

Společnost Rclick s.r.o spustila nový projekt Formees.com, jenž umožňuje vytvoření vlastního online formuláře ve vlastním designu. Nasbíraná data lze z rozhraní jednoduše exportovat do souboru jako tabulku.

Redakce

7. 4. 2011 17:46

Nový český startup LinksTip.com zobrazuje aktuální zajímavé články

Dne 5.4.2011 byl oficiálně spuštěn mezinárodní internetový projekt LinksTip.com. Českou verzi lze nalézt na www.linkstip.cz. Cílem webu je návštěvníkům přehledně zobrazit aktuální nejzajímavější články z mnoha nezávislých zdrojů na Internetu. Články lze třídit podle země původu a jsou řazeny podle oblíbenosti na sociální síti Facebook v určitém období.

Redakce

7. 4. 2011 16:28
| 7

Den D, aneb jak nezískat investora

K poměrně populárnímu televiznímu pořadu mám ambivalentní vztah: na jedné straně znám dobře účinkující investory a jejich investiční činnost je mně blízká (dělám to taky), na druhé straně v podstatě o žádné investování nejde a takto se to v praxi nedělá – to samozřejmě všichni účinkující vědí, ale zvolený televizní formát nic jiného neumožňuje. Sledující veřejnost tím ale může být dost zmatená.

Jiří Hlavenka

6. 4. 2011 6:25

Zajímavý hudební startup Noisey

Jak technologicky, tak obsahem je zajímavý nový startup Noisey zaměřený na hudbu. Má podtitul Global New Music a představuje „platformu pro vyhledávání zajímavé hudby“ – v daném případě formou minidokumentů o kapelách, reportů z koncertů i klipů. Vše v HTML5, bohužel bez zaměření na Česko. Ale za shlédnutí to stojí. 

Patrick Zandl

28. 3. 2011 12:33

Jedenáctý Den D – vaše týdenní dávka podnikatelské zábavy

Proč nezaujala interaktivní podlaha a propadlo i zdraví našich dětí prostřednictvím dětských helmiček? Dění z jedenáctého Dne D okomentuje jeden z porotců Michal Rostock.

Michael Rostock – Poplar

25. 3. 2011 6:20

Více než 100 podnikatelských nápadů nasdíleno přes IdeasWatch

Nový neziskový projekt IdeasWatch od české firmy Maintop Businesses slaví první úspěchy. Bylo přes něj nasdíleno více než 100 nápadů na nové produkty a služby, které lidem na trhu chybí. Nově je k dispozici také video objasňující smysl projektu. Pokud máte také nápad na výrobek nebo službu, který by vám ulehčil práci nebo zpříjemnil zábavu, můžete jej sdílet s ostatními a inspirovat tak mladé lidi s podnikavým duchem.

Redakce

23. 3. 2011 15:43
| 7

Desátý Den D - Výrobní družstvo Kutil & Company

Desátý Den D přináší pracovní portál, stelivo pro koně, revizní dvířka i péči o seniory. To všechno komentuje Michal Rostock z pozice opět neukojeného investora.

Michael Rostock – Poplar

18. 3. 2011 6:20

Český plánovač výletů Tixik.com překročil hranice

Cestovní portál TIXIK.com spustil zajímavou aplikaci pro plánování výletů a dovolené. Technologické řešení vychází z vlastní informační databáze a z provázanosti s daty společnosti Google. Předností této novinky je například možnost zahrnout do plánu i zajímavosti po cestě. „Je to první projekt, který umožní plánovat výlety i daleko za hranice České republiky,“ říká Lenka Šedrlová, jednatelka TIXIK s.r.o., a dodává: „Turisté dostávají do rukou nástroj, kterým si vytvoří plán na míru, zdarma si…

Patrick Zandl

14. 3. 2011 15:37
| 1

Jim Morrison: Češi vzali burzu Twitterových účtů útokem

Rozhovor s autorem burzy twitterových účtů twiDAQ Jimem Morrisonem o tom, k čemu taková služba může sloužit a také o tom, proč ji ovládli čeští uživatelé.

Martin Malý

14. 3. 2011 6:30

API Mashup Contest – příležitost prodat váš internetový nápad mentorům a investorům

Cílem soutěže je spojit autory dobrých internetových nápadů využívajících nějaké API se zkušenými mentory a investory. Máte zajímavý nápad a potřebujete si ověřit, jestli má váš projekt šanci uspět? Hledáte investora, který bude chtít zbohatnout s vámi? Potřebujete mentora, který vám poradí s marketingem? Chcete se zviditelnit a váš projekt rozvinout? Pak je soutěž pro vás.

Redakce

11. 3. 2011 14:49

Devátý Den D - Katalog chyb a druhé slzy, opět pro Okamuru

Další Den D přináší nejenom nové internetové projekty a dokonce sahá i po lokalizaci, ale také slzy. Opět pro Okamuru.

Michael Rostock – Poplar

11. 3. 2011 6:20

Chtějí nás naučit šetřit na finančních produktech. Podaří se?

Mánie, jaká se v USA rozpoutala kolem služby Mint.com, se v Česku zatím nekonala. Spravovat osobní finance nám nyní chce Chytrý Honza Mitonu i Moře financí. Uspějí?

Patrick Zandl

7. 3. 2011 6:25