Hlavní navigace

Square přijme denně přes mobily platby za čtyři miliony dolarů

Square, systém pro příjem platebních karet pomocí jednoduchého rozšíření pro mobilní telefony, o němž jsme podrobně psali minulý týden, roste jako z vody. Zařízení, které má ambici nahradit pokladny a terminály karetních společností v menších obchodech, se už prodalo půl milionu kusů. Systémem denně projdou platby za 4 miliony dolarů, v červnu se přiblížil hranici 100 milionů dolarů ve zprostředkovaných transakcích. V červnu pak firma jednoho ze zakladatelů Twiteru získala stomilionovou…

Doba čtení: 1 minuta

Vít Pechanec: Tourmapy jsou takový turistický mapový mash-up

Čtvrté místo v API Mashup Contestu získal Vít Pechanec a jeho Tourmapy, které propojují mapové podklady s datovými vrstvami do propletence, který umožní příjemně naplánovat a zlepšit dovolenou v regionu.

Doba čtení: 11 minut

Foursquare začíná zobrazovat nabídky Grouponu

Kde přijde známá geolokační služba Foursquare k penězům? Vypadá to, že se začíná rýsovat odpověď na to, jakou má vedení firmy strategii.

31. 7. 2011 9:20
Doba čtení: 1 minuta

Vypni s Petrem Bašem převážně nikoliv o smažení kuřat

Dneska se vypneme v rozhovoru s Petrem Bašem, spoluzakladatelem pražského coworkingového centra The Hub. Hub není jen místo k sezení a přístup k Internetu, má hlavně propojovat lidi, inspirovat…

Doba čtení: 5 minut

Co lidem chybělo na trhu v prvním pololetí 2011?

Server IdeasWatch od české firmy Maintop Businesses, na kterém lidé sdílí nápady na výrobky a služby, které jim na trhu chybí, zveřejnil souhrnnou analýzu dat za první pololetí 2011 pod názvem Startup Inspiration Report. Podívejte se, jaké obecné potřeby lidé často řeší a inspirujte se tak i pro vaše podnikání.

27. 7. 2011 14:25
Doba čtení: do minuty

Square: Budeme běžně přijímat karty mobilem?

Mobilní platby se začínají prosazovat už teď, testují se i u nás. K dokonalosti celý proces dovádí start-up Square, umožňuje v podstatě každému přijímat platby kartou prostřednictvím mobilního telefonu.

Doba čtení: 4 minuty

Vyhledávač ubytování Airbnb to rozjíždí ve velkém, získal investici 112 milionů dolarů

Dva roky starý americký vyhledávač ubytování v soukromých bytech a domech Aibnb má důvěru investorů v čele s fondem Andreessen Horowitz, který do firmy vloží 60 ze 122 milionů získaných v prvním kole financování. „Airbnb mi víc než kterýkoli jiný podnik připomíná eBay ve svých začátcích,“ píše jeden ze společníků fondu na blogu Bena Horowitze.

25. 7. 2011 7:48
Doba čtení: 1 minuta

Beepl získává investici v řádu stovek tisíc eur od Credo Ventures

Společnost Beepl zabývající se tvorbou expertní platformy a sémantickými technologiemi dnes oznámila investici v řádu stovek tisíc eur. Získala ji od investorů pod vedením pražské venture kapitálové společnosti Credo Ventures, zaměřené na investice do raných fází rozvoje technologických firem především ve Střední a Východní Evropě. Finanční prostředky z investice budou použity pro další vývoj produktu a spuštění webu Beepl.com v příštích měsících. Ondřej Bartoš, Partner společnosti Credo…

Doba čtení: 1 minuta

Mixit.cz: Jak je důležité ušpinit si ruce od zrní

Kdyby se úspěch internetových startupů měřil počtem zmínek v médiích, Mixit.cz by byl u nás v nejužší špičce. Za rok existence se o něm podle databáze Newton psalo a vysílalo víc než padesátkrát: Květy, Tina, Katka, Rytmus života, ONA Dnes, Česká televize, E15 i Moje psychologie… A teď tedy Lupa. Čím server, kde si můžete namíchat zdravou snídani na míru, novináře přitahuje? A jak se mu podnikání daří?

Doba čtení: 8 minut

Pražské Credo Ventures investuje do mezinárodního projektu WordWatch

Fond Credo Ventures investuje do startupu WordWatch. V prvním kole získala firma z deseti zaměstnanci v Kra­kově, Amsterdamu a v Kalifornii na rozvoj 1,4 milionů dolarů. WordWatch nabízí automatizovanou správu a optimalizaci PPC kampaní v systému Google AdWords. Za 24 dolarů měsíčně jeho algoritmus sleduje vývoj cen za vybraná klíčová slova a šetří majiteli čas a peníze tím, že na ně podle vlastního algoritmu inteligentně přisazuje.

Doba čtení: do minuty

Kamil Brejcha: Kilerr.cz je tržištěm mikroslužeb

Třetí místo v API Mashup Contestu získal Kamil Brejcha, který chce nechat lidem na Internetu přivydělat tržištěm mikropráce. Cožeto? A jak se liší mikropráce od normální práce?

Doba čtení: 11 minut

Jakub Rož: ŠkolníSešit.cz míří s investorem v zádech do světa

Rozhovor se sedmnáctiletým zakladatelem Školního sešitu. Projekt, který vznikl z osobní potřeby studenta, míří do světa vyzkoušet, zda bude potřebný i tam. A jak na to půjde?

Doba čtení: 6 minut

Lupa.cz podporuje mojeID a vyhlašuje soutěž o iPad a Kindle (Komerční sdělení)

Služba mojeID postupně nachází své nové příznivce, kterým usnadňuje život „na síti“. Nyní se můžete s touto technologií setkávat i na serveru Lupa.cz. A navíc, pokud se u nás registrujete přes mojeID, máte možnost vyhrát Apple iPad 2, čtečku Amazon Kindle 3 nebo další ceny.

7. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Zakladatelé Webnode vykupují podíly firmy od CentralWay

Slabší období pro investiční společnost CentralWay pokračuje. Již dříve jsme vás informovali o sporech mezi zakladatelem Webnode Vítem Vrbou a investiční společností CentralWay. Ty vyvrcholily dohodou o odkupu podílu CentralWay ve Webnode. Firmy to dnes potvrdily tiskovou zprávou, která o pozadí události neříká nic, pouze se dozvídáme, že po třech letech úspěšné spolupráce odkupuje zakladatel společnosti Westcom, Vít Vrba, zpět svůj podíl od investiční skupiny Centralway.

Doba čtení: do minuty

Startup Bikeincity.com - bike-sharing projekty na jednom místě

Druhé místo v API Mashup Contestu získal projekt BikeInCity Jana Fajfra. S čím se projekt mapující systémy na sdílení kol ve městech musel potýkat a jak funguje? I o tom je tento rozhovor.

Doba čtení: 9 minut

Český akcelerátor StartupYard hledá zajímavé projekty

Na českém internetu se objevuje další projekt hodlající podporovat české startupy. Tentokráte má formu akcelerátoru a jmenuje se StartupYard. Zájemci o to odstartovat svůj startup nejlépe na mezinárodní scénu se mohou hlásit do 22. července. Za projektem stojí lidé, kteří organizovali IPO48 (Lukáš Hudeček) a dále investoři a mentoři Michal Illich, Jan Barta a Martin Kasa. 

27. 6. 2011 10:31
Doba čtení: do minuty

Startup po dvou letech. Co se naučili NejŘemeslníci.cz?

Nevzdávat se a vydržet. Jde to mnohem pomaleji, než jsme si mysleli, ale po překonání krizového období se nám začíná dařit, říkají zakladatelé webu, který má ochránit zákazníky před fušery a kvalitním řemeslníkům zajistit dostatek zakázek. Po dvou letech tvrdé práce dosáhli NejŘemeslníci obratu sto tisíc korun měsíčně a získali andělského investora.

Doba čtení: 9 minut

IPO48 & GTM Academy Demo Day

Nadešel čas ohlédnout se za výsledky práce startupů z IPO48 a GoToMarket Academy. Dozvíte se, co zvládli, jaké byly a jsou jejich největší problémy a co plánují v nejbližších dnech. Vyzpovídáme Jakuba Nešetřila, který je v Cabridge akcelerátoru SpringBoard se startupem apiary.io, pobavíme se o tom, jaké byly největší problémy startupů, které jsme mentorovali v GTM akademii, a představíme vám první Českým Tech Akcelerátor StartupYard.

23. 6. 2011 16:09
Doba čtení: do minuty

Bublina 2.0 – ještě větší, ještě interaktivnější, ještě sociálnější

Miliardové hodnoty internetových firem, které vydělávají pramálo, pokud vůbec. Nepřipomíná vám to bublinu z přelomu tisíciletí? Je něco jinak, nebo nás čeká velký prásk?

Doba čtení: 12 minut

CentralWay z Autobazar.eu neodchází, potíže se mu ale kupí

Investiční společnost CentralWay nesouhlasí s tím, že by měla být na odchodu ze společnosti Autobazar.eu, jak o tom v průběhu minulého týdne informoval Michal Obeda. Aleš Ptáčník nám za CentralWay uvedl: Společnost Centralway Investment AG je i nadále a zcela beze změn společníkem ve firmě Autobazar.eu,s­.r.o., což lze snadno zjistit na výpisu z OR. Vzhledem k pozitivnímu rozvoji firmy v současnosti nemá CWI v úmyslu svůj podíl ve společnosti jakkoliv měnit, převádět ani prodávat. S ohledem na…

Doba čtení: 3 minuty

Autobazar.eu odstupuje od investiční smlouvy s CentralWay

Michal Obeda, zakladatel webu Autobazar.eu, nám zaslal vyjádření, podle něhož odstupuje od investorské smlouvy s investiční společností CentralWay: Zakladateľ internetového portálu Autobazar.eu a väčšinový spoločník spoločnosti  AUTOBAZAR.EU s.r.o. Michal Obeda dňa 7.3.2011 odstúpil od zmluvy o vzájomnej spolupráci so spoločnosťou Centralway Investment AG z dôvodu porušenia zmluvných povinností na strane spoločnosti Centralway Investment AG a zároveň pripravuje právne kroky smerom k spätnému…

13. 6. 2011 12:19
Doba čtení: 1 minuta

Zakladatelé NetTravel.cz investují do BookFan.eu

Trojice českých investorů vstoupila minulý měsíc do BookFan.eu s cílem financovat expanzi této sociální sítě pro čtenáře knih do okolních zemí. Jan Staněk a Richard Cvach založili Net Travel.cz v roce 2004 a o pět let později ji prodali společnosti INVIA.cz, v České republice největšímu online prodejci zájezdů. Třetím investorem je Jakub Křížek z poradenské společnosti Venture Investors Corporate Finance. V BookFanu dohromady získali 49,5 %  za nezveřejněnou částku.   Pro BookFan znamená jejich…

Doba čtení: 1 minuta

Jiří Koutný: Collabim má pomáhat webům se SEO

Rozhovor s vítězem API Mashup Contestu Jiřím Koutným o projektu Collabim, SEO v Česku i v zahraničí a o nelehkém podnikání.

Doba čtení: 5 minut

Nové Mageo chce být World of Warcraft křížený s Facebookem

Pamatujete si diskusní server Mageo? Jeho zakladatel připravuje stejně pojmenovaný on-line herní svět, který má pobláznit svět reálný. Jak má kříženec Facebooku a WoW vypadat?

Doba čtení: 8 minut

Co řekl hlas lidu? Kompletní výsledky a pár postřehů z ankety Mobilní aplikace roku

Českou Mobilní aplikací roku 2011 je Oskárek, univerzální rozesílač SMS zdarma. O vítězi rozhodlo 4 868 účastníků ankety, kterou uspořádalo sdružení TUESDAY Business Network (součást společnosti Internet Info, jež vydává i Lupu). Ještě zajímavější než tato zpráva, kterou jste už možná slyšeli, je pořadí a počet hlasů v devíti kategoriích. Co se dá z podrobných výsledků vyčíst a co jsme se dozvěděli ve středu večer při vyhlášení, na němž se sešla stovka vývojářů a fanoušků mobilních aplikací?

Doba čtení: 6 minut

V anketě Mobilní aplikace roku 2011 zvítězil Oskárek, porota vyzdvihla iKatastr

Nejpopulárnější českou aplikací pro mobilní telefony je Oskárek, jednoduchý software, který umožňuje majitelům chytrých i starších mobilů rozesílat SMS zprávy zdarma přes internetové brány operátorů. “Uživatelé už díky Oskárkovi ušetřili 75 milionů korun,” říká autor vítězné aplikace Luboš Mačenka, který Oskárka v Mladé Boleslavi vyvíjí již sedm let. V hlasování internetové veřejnosti získal 801 hlasů. Hlavní cenou v prvním ročníku ankety byla inzerce na serverech společnosti Internet Info…

1. 6. 2011 23:16
Doba čtení: 1 minuta

Dostálův BlackLex investuje do ŠkolníSešit.cz

Investiční společnost BlackLex Davida Dostála získává 15 procent firmy mySchoolNotebook s.r.o. za částku, která se pohybuje v řádech milionů korun a nebyla upřesněna. Školní sešit.cz Jakuba Rože je systém vedení školních sešitů online, který umožňuje každému studentovi  ukládat své poznámky na jedno místo odkudkoli dostupné po internetu. Tyto je pak možné dále sdílet s přáteli. V prvním týdnu po spuštění v březnu 2010 získal projekt na 1000 uživatelů, momentálně je založeno přes 18000 školních…

31. 5. 2011 12:42
Doba čtení: 1 minuta

Jízdomat hledá spolujezdce a našel i investora

Startupem, který vám dnes představíme, je Jízdomat, server zprostředkovávající spolujízdu. Jeho tvůrci vsadili na to, že dokáží takovou aplikaci rychle vyvinout a měnit podle požadavků trhu.

Doba čtení: 9 minut

Plešatí si na diskriminaci ve flirtovací službě LikeYou.cz stěžovali

České internetové seznamky jsou fádní, vody se nyní snaží zčeřit nový startup LikeYou. Začal v Brně a přes Prahu a Ostravu míří i do dalších měst, kde chtějí studenti navazovat známosti. A co vadilo plešatým? Že jsou rozlišovacím znamením vlasy!

Doba čtení: 4 minuty

API Mashup Contest ukázal, jak rychle spustit startup

Jak rychle spustit vlastní startup? Myšlenku prostřednictvím existujících API přetavit v existující produkt a vyzkoušet, jak na něj reaguje trh. To ukazovala soutěž, její vyhodnocení a výsledky přinášíme.

Doba čtení: 7 minut