Hlavní navigace

Tomáš Zvěřina: S mobilními aplikacemi si hrajeme. Na velký byznys to ještě není

“Nejsme už parta nadšených študáků, kteří zakládají startupy. Nechceme do toho vletět po hlavě,” říkají zakladatelé Multimedia atelieru o nabuzeném trhu mobilních aplikací. Ačkoli patří k nejaktivnějším českým studiím, aplikace pro ně představují míň než pět procent obratu. Brzy se to ale může změnit.

Petr Kočí

23. 5. 2011 6:30
Doba čtení: 7 minut

eClub vyhlásil vítěze

Entrepreneurs Club (eClub), který zorganizovala katedra kybernetiky ČVUT v Praze, FEL, nadace ČVUT Media Lab a který je sponzorován Credo Ventures, již zná svého vítěze.  Po prezentacích studentských podnikatelských nápadů, které proběhly minulý týden před mezinárodní porotou, byl 18. 5. 2011 vyhlášen vítězný tým EasyWall, který se již chystá na cestu do CzechAccelerator Plug and Play Tech Centre v Silicon Valley. 

Redakce

19. 5. 2011 11:44
Doba čtení: do minuty

Semantic Visions Jana Barty odkoupila software a know-how Newstinu

Jak vyplývá z informací uložených v Insolvenčním rejstříku na Justice.cz, podala na sebe dne 16. května 2011 již podruhé insolvenční návrh česká internetová akciová společnost Newstin. Poprvé tak učinila společnost 3. května letošního roku, ale tento návrh byl soudem zamítnut. Čtenáři Lupy se mohli se společností Newstin seznámit v rozhovoru s jejím ředitelem Františkem Vrabelem. 

Redakce

18. 5. 2011 10:26
Doba čtení: 2 minuty

Credo Venture investuje do Klick2Contact

Venture kapitálový fond Credo Ventures oznámil další investici, tentokráte do firmy Klick2Contact. To je evropský poskytovatel inovativních nástrojů navržených speciálně pro e-shopy k zintenzivnění interaktivity mezi zákazníkem a prodejcem. Tyto aplikace dokáží například zvýšit konverzní poměr nebo naopak snižovat míru opouštění stránky.

Patrick Zandl

17. 5. 2011 20:36
| 1
Doba čtení: do minuty

Vydavatel magazínu Studenta.cz kupuje podíl v Jízdomatu

Vydavatelství studentského magazínu Studenta se dohodlo na vstupu do projektu Jizdomat.cz, zaměřeného na zprostředkování spolujízdy. Studenta se tak snaží rozšířit portfolio svých služeb pro studenty vysokých škol, Jizdomat.cz si od spojení slibuje zajištění potřebné propagace mezi vysokoškoláky. Studenta tak v projektu Jizdomat.cz bude vlastnit 49 %. Cena za odkup podílu nebyla oznámena.

Patrick Zandl

12. 5. 2011 9:50
| 2
Doba čtení: 1 minuta

Ukaž Jak Bydlíš přineslo inspiraci od uživatelů, ne od PR firem

Zajímavým novým projektem je server Ukaž Jak Bydlíš. S jeho autorem Štěpánem Bartyzalem hovoříme nejenom o tom, jak se liší od jiných „bydlících“ portálů a jak jej nastartovala soutěž Nápad roku.

Lubomír Hauerland

3. 5. 2011 6:30
Doba čtení: 7 minut

Zakladatel Seznamu se vrací na místo činu

Zprávička, dle které se Ivo Lukačovič, zakladatel a majoritní vlastník Seznam.cz, „vrací do práce“, je mediálně atraktivní a neříká přitom vůbec nic; dává nám ale dobrou příležitost se tématu boje o český internetový trůn po nějaké době věnovat.

Jiří Hlavenka

28. 4. 2011 6:30
Doba čtení: 7 minut

VerifEyed dobyl s projektem na rozpoznání falešných fotek New York

Dvojice absolventů ČVUT Radim Nedbal a Babak Mahdian se prosadila na zvláštním trhu. Jejich produkt rozpoznává zfalšované, upravené fotky. Pro pojišťovny i pro novináře. A s ním zvítězili na prestižní soutěži Next Idea.

Pavel Čurda

26. 4. 2011 6:25
Doba čtení: 7 minut

Michal Hudeček: IdeasWatch.com umožňuje sdílet nápady

Představení startupů je nový způsob, jakým na Lupě chceme upozorňovat na zajímavé nové projekty a startupy. Tentokráte se dostalo na globální projekt IdeasWatch Michala Hudečka sloužící ke sdílení myšlenek a nápadů.

Lubomír Hauerland

22. 4. 2011 6:25
Doba čtení: 6 minut

Ondřej Švihálek: jak jsme si došli pro peníze na polskou burzu

Jednou z možností, kde získat peníze v řádu i jednotek milionů na rozjezd firmy, je překvapivě polská burza a její „nový trh“ New Connect. Jak to probíhá a jak na to?

Patrick Zandl

18. 4. 2011 6:25
| 8
Doba čtení: 9 minut

Startup Futu pohlídá vaše finance. A co z toho bude mít?

V představení zajímavých startupů jsme se dostali na službu, která pohlídá vaše finance, dokonce je automaticky načte z vašeho bankovnictví.

Lubomír Hauerland

15. 4. 2011 6:30
Doba čtení: 4 minuty

5 dní do uzávěrky soutěže API Mashup Contest

Pár dní před termínem (15/4/2011) uzávěrky soutěže API Mashup Contest se sešla řada zajímavých projektů. Toto jsou zatím nejvyužívanější API v naší soutěži – Paypal, Facebook, Twitter, Prosperent, Google (Analytics, AdWords, Charts, Search, Maps), MajesticSEO, StumbleUpon. Tady je přehled aktuálně nejvyužívanějších API z programmable­web.com - Téma API je sexy.

Redakce

11. 4. 2011 14:33
Doba čtení: 1 minuta

Formees.com - Nově spuštěný nástroj pro tvorbu vlastních online formulářů

Společnost Rclick s.r.o spustila nový projekt Formees.com, jenž umožňuje vytvoření vlastního online formuláře ve vlastním designu. Nasbíraná data lze z rozhraní jednoduše exportovat do souboru jako tabulku.

Redakce

7. 4. 2011 17:46
Doba čtení: do minuty

Nový český startup LinksTip.com zobrazuje aktuální zajímavé články

Dne 5.4.2011 byl oficiálně spuštěn mezinárodní internetový projekt LinksTip.com. Českou verzi lze nalézt na www.linkstip.cz. Cílem webu je návštěvníkům přehledně zobrazit aktuální nejzajímavější články z mnoha nezávislých zdrojů na Internetu. Články lze třídit podle země původu a jsou řazeny podle oblíbenosti na sociální síti Facebook v určitém období.

Redakce

7. 4. 2011 16:28
| 7
Doba čtení: 1 minuta

Den D, aneb jak nezískat investora

K poměrně populárnímu televiznímu pořadu mám ambivalentní vztah: na jedné straně znám dobře účinkující investory a jejich investiční činnost je mně blízká (dělám to taky), na druhé straně v podstatě o žádné investování nejde a takto se to v praxi nedělá – to samozřejmě všichni účinkující vědí, ale zvolený televizní formát nic jiného neumožňuje. Sledující veřejnost tím ale může být dost zmatená.

Jiří Hlavenka

6. 4. 2011 6:25
Doba čtení: 6 minut

Zajímavý hudební startup Noisey

Jak technologicky, tak obsahem je zajímavý nový startup Noisey zaměřený na hudbu. Má podtitul Global New Music a představuje „platformu pro vyhledávání zajímavé hudby“ – v daném případě formou minidokumentů o kapelách, reportů z koncertů i klipů. Vše v HTML5, bohužel bez zaměření na Česko. Ale za shlédnutí to stojí. 

Patrick Zandl

28. 3. 2011 12:33
Doba čtení: do minuty

Jedenáctý Den D – vaše týdenní dávka podnikatelské zábavy

Proč nezaujala interaktivní podlaha a propadlo i zdraví našich dětí prostřednictvím dětských helmiček? Dění z jedenáctého Dne D okomentuje jeden z porotců Michal Rostock.

Michael Rostock – Poplar

25. 3. 2011 6:20
Doba čtení: 4 minuty

Více než 100 podnikatelských nápadů nasdíleno přes IdeasWatch

Nový neziskový projekt IdeasWatch od české firmy Maintop Businesses slaví první úspěchy. Bylo přes něj nasdíleno více než 100 nápadů na nové produkty a služby, které lidem na trhu chybí. Nově je k dispozici také video objasňující smysl projektu. Pokud máte také nápad na výrobek nebo službu, který by vám ulehčil práci nebo zpříjemnil zábavu, můžete jej sdílet s ostatními a inspirovat tak mladé lidi s podnikavým duchem.

Redakce

23. 3. 2011 15:43
| 7
Doba čtení: do minuty

Desátý Den D - Výrobní družstvo Kutil & Company

Desátý Den D přináší pracovní portál, stelivo pro koně, revizní dvířka i péči o seniory. To všechno komentuje Michal Rostock z pozice opět neukojeného investora.

Michael Rostock – Poplar

18. 3. 2011 6:20
Doba čtení: 3 minuty

Český plánovač výletů Tixik.com překročil hranice

Cestovní portál TIXIK.com spustil zajímavou aplikaci pro plánování výletů a dovolené. Technologické řešení vychází z vlastní informační databáze a z provázanosti s daty společnosti Google. Předností této novinky je například možnost zahrnout do plánu i zajímavosti po cestě. „Je to první projekt, který umožní plánovat výlety i daleko za hranice České republiky,“ říká Lenka Šedrlová, jednatelka TIXIK s.r.o., a dodává: „Turisté dostávají do rukou nástroj, kterým si vytvoří plán na míru, zdarma si…

Patrick Zandl

14. 3. 2011 15:37
| 1
Doba čtení: 1 minuta

Jim Morrison: Češi vzali burzu Twitterových účtů útokem

Rozhovor s autorem burzy twitterových účtů twiDAQ Jimem Morrisonem o tom, k čemu taková služba může sloužit a také o tom, proč ji ovládli čeští uživatelé.

Martin Malý

14. 3. 2011 6:30
Doba čtení: 8 minut

API Mashup Contest – příležitost prodat váš internetový nápad mentorům a investorům

Cílem soutěže je spojit autory dobrých internetových nápadů využívajících nějaké API se zkušenými mentory a investory. Máte zajímavý nápad a potřebujete si ověřit, jestli má váš projekt šanci uspět? Hledáte investora, který bude chtít zbohatnout s vámi? Potřebujete mentora, který vám poradí s marketingem? Chcete se zviditelnit a váš projekt rozvinout? Pak je soutěž pro vás.

Redakce

11. 3. 2011 14:49
Doba čtení: 2 minuty

Devátý Den D - Katalog chyb a druhé slzy, opět pro Okamuru

Další Den D přináší nejenom nové internetové projekty a dokonce sahá i po lokalizaci, ale také slzy. Opět pro Okamuru.

Michael Rostock – Poplar

11. 3. 2011 6:20
Doba čtení: 4 minuty

Chtějí nás naučit šetřit na finančních produktech. Podaří se?

Mánie, jaká se v USA rozpoutala kolem služby Mint.com, se v Česku zatím nekonala. Spravovat osobní finance nám nyní chce Chytrý Honza Mitonu i Moře financí. Uspějí?

Patrick Zandl

7. 3. 2011 6:25
Doba čtení: 7 minut

Osmý Den D - Amatéři, živnostníci, obchodníci a podnikatelé

Web pro hledání řemeslníků nebo louskáčky na husákovy děti? Letecký simulátor nebo platební systém? Další čtveřice projektů bojovala ve Dni D o přízeň diváků, peníze investorů a nyní i o dobré slovo Michala Rostocka. Čeho a proč se jim dostane?

Michael Rostock – Poplar

4. 3. 2011 6:20
Doba čtení: 3 minuty

Sedmý Den D - Zpocená čela v centrále Google?

Je to pravděpodobně poprvé, co si pánové Brin a Page naladili v Palo Alto Českou televizi a ve Dni D se inspirovali pro svůj vyhledávač. Co na to říká Michal Rostock a jak hodnotí další soutěžící?

Michael Rostock – Poplar

25. 2. 2011 6:20
Doba čtení: 3 minuty

Webovinky: české online služby bojují o vaši přízeň

V poslední době se objevila řada nových českých webů nabízejících zajímavé funkce. Vybrali jsme to nejzajímavější: spolujízdu autem, přepis nahrávek, platební nástroje, videa i elektronické knihy.

Lubomír Hauerland

23. 2. 2011 6:25
| 7
Doba čtení: 3 minuty

Vítězný startup RallyAnalytics z IPO48: ostré zatáčky projíždějte s mobilem

Dnes představujeme vítěze startupparády IPO48, projekt RallyAnalytics. O jeho vzniku, parametrech i zkušenostech s IPO48 hovoří zakladatel Radek Domin.

Patrick Zandl

22. 2. 2011 6:20
| 1
Doba čtení: 5 minut

Fakturoid: Nesnažíme se dělat účetnictví na webu, ale zajistit klientům efektivní faktury

Lukáš Konarovský a Jan Korbel vytvořili web aplikaci Fakturoid pro jednoduché vystavování a hlídání faktur. Jaké jsou jejich zkušenosti s podnikáním a placením za službu?

Martin Vyleťal

21. 2. 2011 6:25
Doba čtení: 8 minut

Z IPO48: V Real Gangu může i ajťák přepadnout policejní stanici

Na přepadnutí policejní stanice potřebujete jen chytrý mobil s GPS. Tedy pokud budete hrát hru Real Gang, která vznikla v rámci startup show IPO48. Jaký je obchodní model a strategie, se dočtete v rozhovoru s jejími tvůrci.

Patrick Zandl

18. 2. 2011 6:25
| 1
Doba čtení: 4 minuty