Hlavní navigace

Český akcelerátor StartupYard hledá zajímavé projekty

Na českém internetu se objevuje další projekt hodlající podporovat české startupy. Tentokráte má formu akcelerátoru a jmenuje se StartupYard. Zájemci o to odstartovat svůj startup nejlépe na mezinárodní scénu se mohou hlásit do 22. července. Za projektem stojí lidé, kteří organizovali IPO48 (Lukáš Hudeček) a dále investoři a mentoři Michal Illich, Jan Barta a Martin Kasa. 

27. 6. 2011 10:31
Doba čtení: do minuty

Startup po dvou letech. Co se naučili NejŘemeslníci.cz?

Nevzdávat se a vydržet. Jde to mnohem pomaleji, než jsme si mysleli, ale po překonání krizového období se nám začíná dařit, říkají zakladatelé webu, který má ochránit zákazníky před fušery a kvalitním řemeslníkům zajistit dostatek zakázek. Po dvou letech tvrdé práce dosáhli NejŘemeslníci obratu sto tisíc korun měsíčně a získali andělského investora.

Doba čtení: 9 minut

IPO48 & GTM Academy Demo Day

Nadešel čas ohlédnout se za výsledky práce startupů z IPO48 a GoToMarket Academy. Dozvíte se, co zvládli, jaké byly a jsou jejich největší problémy a co plánují v nejbližších dnech. Vyzpovídáme Jakuba Nešetřila, který je v Cabridge akcelerátoru SpringBoard se startupem apiary.io, pobavíme se o tom, jaké byly největší problémy startupů, které jsme mentorovali v GTM akademii, a představíme vám první Českým Tech Akcelerátor StartupYard.

23. 6. 2011 16:09
Doba čtení: do minuty

Bublina 2.0 – ještě větší, ještě interaktivnější, ještě sociálnější

Miliardové hodnoty internetových firem, které vydělávají pramálo, pokud vůbec. Nepřipomíná vám to bublinu z přelomu tisíciletí? Je něco jinak, nebo nás čeká velký prásk?

Doba čtení: 12 minut

CentralWay z Autobazar.eu neodchází, potíže se mu ale kupí

Investiční společnost CentralWay nesouhlasí s tím, že by měla být na odchodu ze společnosti Autobazar.eu, jak o tom v průběhu minulého týdne informoval Michal Obeda. Aleš Ptáčník nám za CentralWay uvedl: Společnost Centralway Investment AG je i nadále a zcela beze změn společníkem ve firmě Autobazar.eu,s­.r.o., což lze snadno zjistit na výpisu z OR. Vzhledem k pozitivnímu rozvoji firmy v současnosti nemá CWI v úmyslu svůj podíl ve společnosti jakkoliv měnit, převádět ani prodávat. S ohledem na…

Doba čtení: 3 minuty

Autobazar.eu odstupuje od investiční smlouvy s CentralWay

Michal Obeda, zakladatel webu Autobazar.eu, nám zaslal vyjádření, podle něhož odstupuje od investorské smlouvy s investiční společností CentralWay: Zakladateľ internetového portálu Autobazar.eu a väčšinový spoločník spoločnosti  AUTOBAZAR.EU s.r.o. Michal Obeda dňa 7.3.2011 odstúpil od zmluvy o vzájomnej spolupráci so spoločnosťou Centralway Investment AG z dôvodu porušenia zmluvných povinností na strane spoločnosti Centralway Investment AG a zároveň pripravuje právne kroky smerom k spätnému…

13. 6. 2011 12:19
Doba čtení: 1 minuta

Zakladatelé NetTravel.cz investují do BookFan.eu

Trojice českých investorů vstoupila minulý měsíc do BookFan.eu s cílem financovat expanzi této sociální sítě pro čtenáře knih do okolních zemí. Jan Staněk a Richard Cvach založili Net Travel.cz v roce 2004 a o pět let později ji prodali společnosti INVIA.cz, v České republice největšímu online prodejci zájezdů. Třetím investorem je Jakub Křížek z poradenské společnosti Venture Investors Corporate Finance. V BookFanu dohromady získali 49,5 %  za nezveřejněnou částku.   Pro BookFan znamená jejich…

Doba čtení: 1 minuta

Jiří Koutný: Collabim má pomáhat webům se SEO

Rozhovor s vítězem API Mashup Contestu Jiřím Koutným o projektu Collabim, SEO v Česku i v zahraničí a o nelehkém podnikání.

Doba čtení: 5 minut

Nové Mageo chce být World of Warcraft křížený s Facebookem

Pamatujete si diskusní server Mageo? Jeho zakladatel připravuje stejně pojmenovaný on-line herní svět, který má pobláznit svět reálný. Jak má kříženec Facebooku a WoW vypadat?

Doba čtení: 8 minut

Co řekl hlas lidu? Kompletní výsledky a pár postřehů z ankety Mobilní aplikace roku

Českou Mobilní aplikací roku 2011 je Oskárek, univerzální rozesílač SMS zdarma. O vítězi rozhodlo 4 868 účastníků ankety, kterou uspořádalo sdružení TUESDAY Business Network (součást společnosti Internet Info, jež vydává i Lupu). Ještě zajímavější než tato zpráva, kterou jste už možná slyšeli, je pořadí a počet hlasů v devíti kategoriích. Co se dá z podrobných výsledků vyčíst a co jsme se dozvěděli ve středu večer při vyhlášení, na němž se sešla stovka vývojářů a fanoušků mobilních aplikací?

Doba čtení: 6 minut

V anketě Mobilní aplikace roku 2011 zvítězil Oskárek, porota vyzdvihla iKatastr

Nejpopulárnější českou aplikací pro mobilní telefony je Oskárek, jednoduchý software, který umožňuje majitelům chytrých i starších mobilů rozesílat SMS zprávy zdarma přes internetové brány operátorů. “Uživatelé už díky Oskárkovi ušetřili 75 milionů korun,” říká autor vítězné aplikace Luboš Mačenka, který Oskárka v Mladé Boleslavi vyvíjí již sedm let. V hlasování internetové veřejnosti získal 801 hlasů. Hlavní cenou v prvním ročníku ankety byla inzerce na serverech společnosti Internet Info…

1. 6. 2011 23:16
Doba čtení: 1 minuta

Dostálův BlackLex investuje do ŠkolníSešit.cz

Investiční společnost BlackLex Davida Dostála získává 15 procent firmy mySchoolNotebook s.r.o. za částku, která se pohybuje v řádech milionů korun a nebyla upřesněna. Školní sešit.cz Jakuba Rože je systém vedení školních sešitů online, který umožňuje každému studentovi  ukládat své poznámky na jedno místo odkudkoli dostupné po internetu. Tyto je pak možné dále sdílet s přáteli. V prvním týdnu po spuštění v březnu 2010 získal projekt na 1000 uživatelů, momentálně je založeno přes 18000 školních…

31. 5. 2011 12:42
Doba čtení: 1 minuta

Jízdomat hledá spolujezdce a našel i investora

Startupem, který vám dnes představíme, je Jízdomat, server zprostředkovávající spolujízdu. Jeho tvůrci vsadili na to, že dokáží takovou aplikaci rychle vyvinout a měnit podle požadavků trhu.

Doba čtení: 9 minut

Plešatí si na diskriminaci ve flirtovací službě LikeYou.cz stěžovali

České internetové seznamky jsou fádní, vody se nyní snaží zčeřit nový startup LikeYou. Začal v Brně a přes Prahu a Ostravu míří i do dalších měst, kde chtějí studenti navazovat známosti. A co vadilo plešatým? Že jsou rozlišovacím znamením vlasy!

Doba čtení: 4 minuty

API Mashup Contest ukázal, jak rychle spustit startup

Jak rychle spustit vlastní startup? Myšlenku prostřednictvím existujících API přetavit v existující produkt a vyzkoušet, jak na něj reaguje trh. To ukazovala soutěž, její vyhodnocení a výsledky přinášíme.

Doba čtení: 7 minut

Tomáš Zvěřina: S mobilními aplikacemi si hrajeme. Na velký byznys to ještě není

“Nejsme už parta nadšených študáků, kteří zakládají startupy. Nechceme do toho vletět po hlavě,” říkají zakladatelé Multimedia atelieru o nabuzeném trhu mobilních aplikací. Ačkoli patří k nejaktivnějším českým studiím, aplikace pro ně představují míň než pět procent obratu. Brzy se to ale může změnit.

Doba čtení: 7 minut

eClub vyhlásil vítěze

Entrepreneurs Club (eClub), který zorganizovala katedra kybernetiky ČVUT v Praze, FEL, nadace ČVUT Media Lab a který je sponzorován Credo Ventures, již zná svého vítěze.  Po prezentacích studentských podnikatelských nápadů, které proběhly minulý týden před mezinárodní porotou, byl 18. 5. 2011 vyhlášen vítězný tým EasyWall, který se již chystá na cestu do CzechAccelerator Plug and Play Tech Centre v Silicon Valley. 

19. 5. 2011 11:44
Doba čtení: do minuty

Semantic Visions Jana Barty odkoupila software a know-how Newstinu

Jak vyplývá z informací uložených v Insolvenčním rejstříku na Justice.cz, podala na sebe dne 16. května 2011 již podruhé insolvenční návrh česká internetová akciová společnost Newstin. Poprvé tak učinila společnost 3. května letošního roku, ale tento návrh byl soudem zamítnut. Čtenáři Lupy se mohli se společností Newstin seznámit v rozhovoru s jejím ředitelem Františkem Vrabelem. 

18. 5. 2011 10:26
Doba čtení: 2 minuty

Credo Venture investuje do Klick2Contact

Venture kapitálový fond Credo Ventures oznámil další investici, tentokráte do firmy Klick2Contact. To je evropský poskytovatel inovativních nástrojů navržených speciálně pro e-shopy k zintenzivnění interaktivity mezi zákazníkem a prodejcem. Tyto aplikace dokáží například zvýšit konverzní poměr nebo naopak snižovat míru opouštění stránky.

Doba čtení: do minuty

Vydavatel magazínu Studenta.cz kupuje podíl v Jízdomatu

Vydavatelství studentského magazínu Studenta se dohodlo na vstupu do projektu Jizdomat.cz, zaměřeného na zprostředkování spolujízdy. Studenta se tak snaží rozšířit portfolio svých služeb pro studenty vysokých škol, Jizdomat.cz si od spojení slibuje zajištění potřebné propagace mezi vysokoškoláky. Studenta tak v projektu Jizdomat.cz bude vlastnit 49 %. Cena za odkup podílu nebyla oznámena.

Doba čtení: 1 minuta

Ukaž Jak Bydlíš přineslo inspiraci od uživatelů, ne od PR firem

Zajímavým novým projektem je server Ukaž Jak Bydlíš. S jeho autorem Štěpánem Bartyzalem hovoříme nejenom o tom, jak se liší od jiných „bydlících“ portálů a jak jej nastartovala soutěž Nápad roku.

Doba čtení: 7 minut

Zakladatel Seznamu se vrací na místo činu

Zprávička, dle které se Ivo Lukačovič, zakladatel a majoritní vlastník Seznam.cz, „vrací do práce“, je mediálně atraktivní a neříká přitom vůbec nic; dává nám ale dobrou příležitost se tématu boje o český internetový trůn po nějaké době věnovat.

Doba čtení: 7 minut

VerifEyed dobyl s projektem na rozpoznání falešných fotek New York

Dvojice absolventů ČVUT Radim Nedbal a Babak Mahdian se prosadila na zvláštním trhu. Jejich produkt rozpoznává zfalšované, upravené fotky. Pro pojišťovny i pro novináře. A s ním zvítězili na prestižní soutěži Next Idea.

Doba čtení: 7 minut

Michal Hudeček: IdeasWatch.com umožňuje sdílet nápady

Představení startupů je nový způsob, jakým na Lupě chceme upozorňovat na zajímavé nové projekty a startupy. Tentokráte se dostalo na globální projekt IdeasWatch Michala Hudečka sloužící ke sdílení myšlenek a nápadů.

Doba čtení: 6 minut

Ondřej Švihálek: jak jsme si došli pro peníze na polskou burzu

Jednou z možností, kde získat peníze v řádu i jednotek milionů na rozjezd firmy, je překvapivě polská burza a její „nový trh“ New Connect. Jak to probíhá a jak na to?

Doba čtení: 9 minut

Startup Futu pohlídá vaše finance. A co z toho bude mít?

V představení zajímavých startupů jsme se dostali na službu, která pohlídá vaše finance, dokonce je automaticky načte z vašeho bankovnictví.

Doba čtení: 4 minuty

5 dní do uzávěrky soutěže API Mashup Contest

Pár dní před termínem (15/4/2011) uzávěrky soutěže API Mashup Contest se sešla řada zajímavých projektů. Toto jsou zatím nejvyužívanější API v naší soutěži – Paypal, Facebook, Twitter, Prosperent, Google (Analytics, AdWords, Charts, Search, Maps), MajesticSEO, StumbleUpon. Tady je přehled aktuálně nejvyužívanějších API z programmable­web.com - Téma API je sexy.

11. 4. 2011 14:33
Doba čtení: 1 minuta

Formees.com - Nově spuštěný nástroj pro tvorbu vlastních online formulářů

Společnost Rclick s.r.o spustila nový projekt Formees.com, jenž umožňuje vytvoření vlastního online formuláře ve vlastním designu. Nasbíraná data lze z rozhraní jednoduše exportovat do souboru jako tabulku.

7. 4. 2011 17:46
Doba čtení: do minuty

Nový český startup LinksTip.com zobrazuje aktuální zajímavé články

Dne 5.4.2011 byl oficiálně spuštěn mezinárodní internetový projekt LinksTip.com. Českou verzi lze nalézt na www.linkstip.cz. Cílem webu je návštěvníkům přehledně zobrazit aktuální nejzajímavější články z mnoha nezávislých zdrojů na Internetu. Články lze třídit podle země původu a jsou řazeny podle oblíbenosti na sociální síti Facebook v určitém období.

7. 4. 2011 16:28
Doba čtení: 1 minuta

Den D, aneb jak nezískat investora

K poměrně populárnímu televiznímu pořadu mám ambivalentní vztah: na jedné straně znám dobře účinkující investory a jejich investiční činnost je mně blízká (dělám to taky), na druhé straně v podstatě o žádné investování nejde a takto se to v praxi nedělá – to samozřejmě všichni účinkující vědí, ale zvolený televizní formát nic jiného neumožňuje. Sledující veřejnost tím ale může být dost zmatená.

Doba čtení: 6 minut