Hlavní navigace

O2, T-Mobile a Vodafone přiznali jednání o sdílení sítí [AKTUALIZOVÁNO]

Vodafone vyjednává s O2 a T-Mobilem a hledá cesty, které by mu umožnily připojit se k jejich projektu jedné sítě.

Doba čtení: 2 minuty

Evropa bude vyvíjet 5G sítě společně s Jižní Koreou, čekejte je v roce 2020

Eurokomisařka Neelie Kroesová a jihokorejský ministr pro vědu a IT Mun-Kee Choi podepsali dohodu o společném vývoji nových technologií a především sítí 5G.

Doba čtení: 1 minuta

Petr Slováček (O2): Vectoring už umíme, xDSL můžeme příští rok zrychlit o 80 %

Do konce roku bude mobilním broadbandem pokryto 90 % populace. A pevná síť O2 by už příští rok mohla díky vectoringu výrazně zrychlit. Žádá si to to i nástup streamovaného videa.

Doba čtení: 9 minut

Připojení bez kabelu od Vodafone: předzvěst budoucích služeb na LTE?

Nové „Připojení bez kabelu“ navazuje na předchozí „Mobilní připojení Turbo“. Funguje ale jen na UMTS a LTE, má vyšší objemový limit a zastropované maximální rychlosti.

Doba čtení: 10 minut

O2 a T-Mobile budou sdílet LTE sítě, má to zrychlit jejich rozšíření

Skoro čtvrt roku trvalo mobilním operátorům vyjednávání smlouvy o sdílení infrastruktury pro LTE. Nakonec se z trojice velkých operátorů spojili jen dva a Vodafone zůstal na ocet.

Doba čtení: 1 minuta

Už víme, jak proběhla první aukce LTE: PPF válcovala stávající operátory

Vloni v březnu byl zrušen první pokus o aukci kmitočtů pro mobilní sítě. Nově zveřejněné logy vypovídají o tom, jak tento neúspěšný pokus probíhal a jak se choval ten který účastník aukce.

Doba čtení: 8 minut

Jak Havran, Lyra a Orion soutěžili, Labuť pauzírovala a Lev se jen díval

ČTÚ zveřejnil log z druhé aukce o kmitočty pro mobilní sítě z listopadu loňského roku. Vypovídá o tom, pod jakými přezdívkami zájemci soutěžili, i o tom, jak konkrétně v aukci přihazovali.

Doba čtení: 13 minut

Proč O2 zatím nenabízí LTE síť a NFC platby na jedné SIM kartě

Zákazníci O2 si sice pro přístup mobilního telefonu do LTE sítě mohou vyměnit na prodejně SIM kartu, ale musí oželet NFC platby. Jde prý ale o dočasný stav.

4. 3. 2014 13:02
Doba čtení: 1 minuta

LTE síť O2 se otevřela mobilním telefonům

Po kompatibilních tabletech a modemech se mohou zákazníci O2 do budované LTE sítě připojit i s mobilním telefonem se zachovanými hlasovými a textovými službami. Je nutný speciální datový tarif?

Doba čtení: 1 minuta

V Rusku vzniká speciální helma s integrovanou navigací pro motorkáře

Konstruktéři hledali inspiraci u pilotů stíhaček. Hlasem ovládaná helma s podporou LTE, kterou pohání operační systém Android, by se měla dostat do prodeje koncem roku.

Doba čtení: 2 minuty

České telekomunikace v roce 2013: Start LTE, prodej Telefónicy i aukce-neaukce

Rok 2013 byl rokem aukcí, nástupu virtuálů, zlevňování neomezených tarifů, změn ve vedení ČTÚ i v legislativě. Byl rokem sdílení sítí, komerčního spouštění LTE i velkých akvizic a prodejů.

Doba čtení: 19 minut

Vítězové aukce kmitočtů pro síť LTE si rozdělili pásma

ČTÚ schválil dohodu tří „vítězných“ stávajících operátorů o rozdělení kmitočtových bloků v jednotlivých kmitočtových pásmech. Už jim zbývá jen po výzvě zaplatit a získat rozhodnutí o přídělu.

Doba čtení: 1 minuta

Aukce kmitočtů: jak operátoři bojovali o jednotlivé bloky?

Detailní výsledky aukce ukazují, že „boj“ mezi trojicí stávajících operátorů byl minimální, a to i v nejlukrativnějším pásmu 800 MHz. Jeden z bloků se prodal za vyvolávací cenu.

Doba čtení: 8 minut

Aukce mobilních kmitočtů skončila, na nového hráče zapomeňte!

Zájemci o roli nového hráče se v aukci moc nepředvedli. Tři porce kmitočtů v nejlukrativnějším pásmu 800 MHz si mezi sebou rozdělila trojice stávajících operátorů, za ceny blízké těm vyvolávacím.

Doba čtení: 10 minut

Aukce na nové kmitočty skončila, ale čtvrtý operátor v Česku nebude

Český telekomunikační úřad vyhlásil výsledky aukce na nové mobilní kmitočty. Naděje na to, že by se ke stávající velké trojce přiřadil nový hráč, definitivně padla.

Doba čtení: 2 minuty

Kellner má Telefóniku. Plánuje drastické škrty nebo nový silně růstový byznys?

Telekomunikace bývaly velmi „sexy“ byznysem, poslední roky však dostávají těžce zabrat. Doby pohádkových příjmů a zisků jsou pryč. Možnosti, jak na obchodu vydělat ale existují.

Doba čtení: 7 minut

Turbo Internet: Vodafone nasadí LTE v pásmu 900 MHz

To, co operátoři s vlastní sítí dosud prezentovali jako nemožné, Vodafone najednou udělá: nasadí LTE v pásmu 900 MHz. Hodlá jím pokrýt ta území, která dosud nemají 3G pokrytí.

Doba čtení: 8 minut

Tasciane, pátý uchazeč o kmitočty LTE, je nyní „Sazka Telecommunications“

Společnost povede Robert Chvátal, jenž dříve vedl rakouský a předtím slovenský T‑Mobile. Přejmenování neovlivní účast na dražbě kmitočtů.

Doba čtení: 1 minuta

LTE: kde jej nabízí Telefónica a Vodafone? Na kolik vyjdou potřebné tarify?

T-Mobile začal připojení přes LTE nabízet na komerční úrovni, ale Telefónica tak učinila již před více než rokem. Vodafone pak letos v červenci. Ve kterých oblastech je LTE k dispozici?

Doba čtení: 2 minuty

Aukce kmitočtů plná překvapení: tři ostřílení a dva úplní nováčci

Vedle tří etablovaných operátorů s dlouhou historií se do aukce přihlásily i dva zcela nové subjekty s nulovou historií. Jeden odvozuje svůj původ od PPF, ke druhému se hlásí skupina KKCG.

Doba čtení: 10 minut

Aukce kmitočtů: Přihlásilo se 5 firem, PPF se nezúčastní a Telefónica podala žalobu [AKTUALIZOVÁNO]

V poslední den, kdy zájemci mohli podávat přihlášky do aukce na nové mobilní kmitočty, přicházejí zprávy, které její průběh a výsledek mohou výrazně ovlivnit.

Doba čtení: 4 minuty

T-Mobile spouští komerční provoz svého LTE, jaké jsou podmínky?

LTE od T-Mobile bude dostupné v Mladé Boleslavi a na čtvrtině území Prahy. Prozatím bude fungovat v pásmu 1800 MHz a bude dostupné všem uživatelů značky (nikoli sítě) T-Mobile, v rámci stávajících tarifů a datových balíčků.

Doba čtení: 10 minut

Co se změnilo v aukci kmitočtů: vyvolávací ceny, rozvojová kritéria i závazky

Finální podmínky aukce mobilních kmitočtů doznaly změn: vypadlo minimální požadované portfolio, zkrátila se doba národního roamingu a jiné jsou i požadavky na rychlost budování nového pokrytí.

Doba čtení: 12 minut

ČTÚ vyhlásil finální podmínky aukce mobilních kmitočtů, proběhnout má do konce roku

Finální podoba podmínek aukce prý nedoznala zásadních změn oproti původně navrhované verzi. Vládě byly podmínky předloženy, ale nevyjádřila se k nim – nesešlo se dost ministrů.

Doba čtení: 2 minuty

T-Mobile spustil LTE v Praze 4 a Mladé Boleslavi, fungují data i hlasové služby

K LTE síti T-Mobilu se ovšem připojíte zatím jen na některých smartphonech a tabletech. Data stažená přes LTE se po dobu zkušebního provozu nebudou zákazníkům počítat do FUP.

Doba čtení: 1 minuta

ČTÚ i nadále trvá na vyhrazení části pásma 800 MHz pro nové hráče

ČTÚ u připravované aukce mobilních kmitočtů stále trvá na přednostním vyhrazení části nabízených frekvencí v pásmu 800 MHz pro nové hráče. Stávajícím operátorům se to nelíbí.

Doba čtení: 1 minuta

Dubaj láká startupy z celého světa, působí tam i Google, IBM či LinkedIn

Dubaj se chystá přejít na m-government – služby úřadů mají být dostupné přes mobilní aplikace. Zároveň se otevírá nadějným startupům. V Praze o tom mluvil šéf Dubai Internet City.

Doba čtení: 5 minut

Vodafone začíná s testovacím provozem LTE v Karlových Varech

Technologie je nainstalována na dvaceti základnových stanicích v centru a blízkém okolí lázeňského města. Do komerčního provozu plánuje firma LTE uvést v průběhu léta.

Doba čtení: 2 minuty

Aukce mobilních kmitočtů: začínají přesvědčovací manévry. Jak silný je ČTÚ?

Mobilní operátoři sepsali velmi rozsáhlé připomínky k aukci mobilních kmitočtů. Nejvíce jim leží v žaludku vyhrazení bloku v pásmu 800 MHz pro nového hráče.

Doba čtení: 9 minut

Mobilní operátoři ostře vystoupili proti zvýhodnění čtvrtého uchazeče o LTE

V příštích třiceti dnech se má rozhodnout o konečných podmínkách nové veřejné soutěže o kmitočty pro mobilní síť čtvrté generace.

Doba čtení: 3 minuty