Hlavní navigace

Apple

Apple Expo nebude

Pařížskou výstavu Apple Expo, která byla plánovaná na 26.---30. září, organizátoři odvolali s ohledem na teroristické útoky minulého týdne. CEO společnosti Apple Steve Jobs krok odůvodňuje: „Je nám líto, že zklameme naše uživatele a vývojáře, ale jejich bezpečnost je pro nás zájmem nejvyšším“. Server MujMac stále ještě čtenáře na výstavu láká. (zdroj)

Martin Kopta

17. 9. 2001 15:40

Proč přejít z Windows na Linux či naopak?

Konkrétní finanční a koncepční příčiny a současně důsledky přechodů z jednoho operačního systému na jiný jako by byly šedou zónou, ze které nic nevydolujete. Teprve poslední dobou se objevují stále konkrétnější podklady, z nichž může vyjít každý, kdo třeba ani neví, že a jak by mu případná změna mohla prospět.

Ladislav Zajíček

4. 9. 2001 6:20

WebTip změnil šéfredaktora.

Na postu šéfredaktora magazínu pro amatérské webmastery WebTip, satelitu serveru Grafika On-line, po půl roce Martin Lér vystřídal Tomáše Barčíka. Martin Lér dosud publikoval na serverech vydavatelství Grafika Publishing články především ze světa počítačů Apple Macintosh a mobilních komunikací.

Martin Kopta

21. 8. 2001 14:00

MS likviduje Javu a plug-iny z Windows XP

Vypadá to, jako by vůbec Microsoft nebyl uprostřed antitrustového vyšetřování vstupujícího do závěrečných kol a dokonce si brousil sekeru sám na sebe. Kvůli vývoji vlastního prostředí hodil do koše podporu Javy a to samé se chystá udělat s podporou plug-inů (tj. přestane fungovat QuickTime apod.). Už snad zbývá jen TCP/IP.

Ladislav Zajíček

20. 8. 2001 6:30

Největšími nepřáteli Microsoftu jsou tužka a papír

Snížením cen Telecom útočí na konkurenci ˙ ROOT.CZ - mikroplatby měsíc poté ˙ Satanisté nesmí používat slogan "Think different" ˙ Nextra přichází s novými telefonními službami ˙ Výdaje na reklamu na Internetu letos stoupnou ˙ Konec iluzí - miliardy lidí nemají o Internet zájem ˙ Mobily třetí generace chtějí jen dvě třetiny lidí

Mirek Zeman

25. 6. 2001 5:50
| 1

SIPVZ: Představení pozůstalého

V tendru na realizaci III. projektu SIP ve vzdělávání (lidově: počítačů do škol) zůstal jen jediný zájemce - sdružení AutoCont OnLine a Český Telecom. To se včera představilo veřejnosti i s početnou suitou partnerů. Poodhalena byla mj. představa, že ještě do konce letošního roku by mohlo mít přístup k Internetu na 80 procent žáků.

Jiří Peterka

6. 6. 2001 5:55
| 3

BSA tajemství zbavená

Možná se ptáte, proč přinášíme článek o BSA nyní, kdy vlna mediální hysterie již opadla. Vše podstatné bylo řečeno, klíčové otázky vyřčeny. A právě v tom je rozdíl mezi námi a ostatními - oni položili otázky, my přinášíme odpovědi. Kdo realizuje zastrašovací kampaně a kdo je platí? Kde se vzala databáze 30.000 zneužitých adres? A další.

Mirek Zeman

9. 3. 2001 6:00

CGI a databáze peer-to-peer v klientech

Kdesi na vzdálenějším obzoru je MS.NET a jiné podobné .nety. Experimentuje se s vymetením GUI z klientů a jejich nahrazením dodávkou kompozitního GUI ze serverů. Kontrapunktem tohoto trendu jsou pokusy se začleněním CGI aj. žonglérů s daty do klientů. Vzniká slušný chaos trendů, ale něco by z něj povstat mohlo.

Ladislav Zajíček

30. 1. 2001 7:40
| 1

Umíte napsat URL?

Donedávna jsem byl přesvědčen, že mé názory na to, jak má vypadat URL, jsou možná až příliš poznamenané pedagogickým důrazem na názornost. Nikde jsem se proto se svým názorem neproducíroval. Až donedávna, přesněji do té doby, než jsem si přečetl jeden článek na ruské obdobě serveru Grafika online.

Martin Kopta

30. 11. 2000 7:52

Vybudovali Napster hudobné vydavateľstvá, alebo Metallica s Madonnou?

Médiá do nás denne tlačia množstvo informácií - a popri nich aj veľa účelových dezinformácií. Napsteru sme aj my venovali nemálo miesta - no je všetko tak, ako sa to píše v médiách? Kto a pre koho tento systém na šírenie empétroják vytvoril, a kto do neho teraz investuje ťažké milióny dolárov? Rozohnať hmlu okolo Napstera sa pokúsim týmto článkom.

Michal Rybárik

6. 11. 2000 7:08
| 6

Internetoví giganti nesouhlasí se soudním rozsudkem nad Napsterem

Dění kolem Napsteru zaměstnává internetová média již více než rok. K nedávnému verdiktu soudkyně Patelové, zakazující činnost sítě peer-to-peer Napster, vydalo odmítavé stanovisko několik velkých organizací, zastupujících i internetové giganty. Trilema zní - je trestně odpovědná technologie, provozovatel služby nebo její uživatel?

Ladislav Zajíček

28. 8. 2000 7:06
| 1

O boji na trhu serverových operačních systémů...

V nedávné době byla v rámci internetového deníku Svět Namodro uvedena do provozu služba SERVERcheck, která bude vytvářet pravidelné měsíční statistiky o nejpoužívanějším software pro provoz WWW serverů. Jaké jsou výsledky první - červencové - zprávy a jsou závěry skutečně tak zřejmé, jak se zdají na pohled být?

Mirek Zeman

17. 8. 2000 9:55

Netscape 6 - konečně na scéně!

Včerejší den byl pro příznivce prohlížeče Netscape jedním z nejočekávanějších za poslední 2 roky. Firma AOL totiž vybrala 5. duben pro uvedení první beta verze prohlížeče Netscape 6. Své první dojmy z něj popisuje autor nedávného seriálu o Mozille, Jindřich Šaršon.

Jindřich Šaršon

6. 4. 2000 9:09

Mozilla - na velikosti záleží I.

Projekt Mozilla byl zahájen před necelými dvěmi roky uvolněním zdrojových kódů tehdy ještě nejrozšířenějšího Internetového prohlížeče Netscape Communicator. O tom, v jakém stádiu vývoje je Mozilla v současné době, píše Jindřich Šaršon.

Jindřich Šaršon

9. 3. 2000 8:46
| 7

Ibook -- notebooková bomba tikající u Apple

Apple se v poslední době poměrně úspěšně snaží prosadit se zvláštními počítači, určenými zejména pro práci s Internetem, které navíc vypadají jak vystřižené z nějakého science fiction. Do této řady patří i Ibook, ovšem názory na něj jsou poněkud kontroverzní. Svůj pohled nabízí Michal Zálešák.

Michal Zálešák

1. 10. 1999 9:31
| 3

iMac za tři pizzy měsíčně....

Už jste slyšeli o tomto skvělém počítačo-módním doplňku kanceláří ve Spojených státech? Nemyslíte, že kdyby měl Bill v kanceláři iMac, nerozepínal by se mu poklopec při pohledu na Monicu, ale při výsunu CD mechaniky z jeho průhledného miláčka? V USA si ho můžete pořídit již za tři pizzy měsíčně.

Štěpán Binko

5. 11. 1998 8:12