Hlavní navigace

Apple upadl poprvé po dvou letech do ztráty

Americký výrobce počítačů Apple Computer vykázal poprvé po téměř dvou letech čistou ztrátu. Oznámila to firma a dodala, že čistá ztráta ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku končícím v září činila 45 miliónů dolarů po zisku 66 miliónů ve stejném období loňského roku. (Více)

Michal Jiránek

17. 10. 2002 14:00
Doba čtení: do minuty

Lže Microsoft veřejnosti?

Minulý týden se na stránkách společnosti Microsoft objevil dopis, ve kterém se údajná dlouholetá uživatelka počítačů s nakousnutým jablkem ve znaku vyznává z radosti, kterou jí způsobil přechod s platformy Mac na PC s instalovaným systémem Windows XP. Dopis začínal větou: „Yes, it's true (Ano, toto je pravda),“ a následoval výčet výhod, které případný uživatel získá, pokud se rozhodne přejít od společnosti Apple k osobním počítačům s OS Windows. Pravdivostí těchto slov se zabývá server Technet.

Michal Jiránek

16. 10. 2002 11:50
Doba čtení: do minuty

Pod Lupou: Magazíny pro vývojáře

Programátoři a webdesigneři patří mezi profese, které mají informace potřebné ke své práci doslova na dosah ruky. Aniž by se museli zvednout od počítače, mohou díky Internetu snadno získat radu či návod k vyřešení nejednoho problému. Samozřejmě za předpokladu, že vědí, kam se obrátit.

Ladislav Bittner

10. 10. 2002 6:25
Doba čtení: 5 minut

Speciální ceny pro Indoše

Aktuální nabídka monitorů ACOL v nadstandardu pro školy je vyšší i o třetinu oproti dealerské ceně, u monitoru Hyundai IQ V770 jde o rozdíl cen 5993 a 4607 Kč, Apple iMac je pak oproti běžné koncové ceně u jiných prodejců o více něž 11000 Kč dražší… Píše o tom server Svět Namodro.

Michal Jiránek

3. 10. 2002 10:44
Doba čtení: do minuty

Apple: kampaň proti Windows za 50 milionů dolarů

Apple není se svým zhruba pětiprocentním podílem na trhu operačních systémů příliš spokojen. Proto spouští novou reklamní kampaň, jež má za úkol přetáhnout uživatele Windows k operačnímu systému MacOS. Do kampaně hodlá investovat 50 milionů amerických dolarů Šance této kampaně hodnotí Ondřej Lavička na serveru Technet.

Michal Jiránek

12. 6. 2002 9:00
Doba čtení: do minuty

Jaké jsou požadavky internet-bankingu?

Banky se v současné době předbíhají v tom, kdo nabízí rozsáhlejší služby v oblasti internetového bankovnictví. Komunikace se svou bankou přes Internet není již něco neobvyklého a tuto službu může využívat stále větší spektrum klientů. Jak se však o své klienty starají samotné ústavy a jaké technické vybavení člověk musí mít, když chce k jejich aplikaci přistupovat?

Ondřej Tolar

4. 6. 2002 6:20
Doba čtení: 6 minut

Sousedská výpomoc: přístup k Internetu?

Bezdrátová technologie umožňuje snadné připojení k Internetu. Nejsnadněji přes nedaleké sousedy, kteří mají třeba placený přístup a jsou ochotni se o něj podělit se svým nejbližším okolím. To je nově se uplatňující princip tzv. sousedských sítí (Neighborhood Area Networks, NAN).

Rita Pužmanová

4. 4. 2002 6:25
Doba čtení: 3 minuty

Reklamy na nový Apple iMac

Apple doprovází nový iMac na trh výborným reklamním spotem „Window“. V něm iMac šibalsky laškuje přes sklo výlohy s černým gentlemanem. Nápad snese srovnání snad jen se slavnou sérií Budweiser What's up. Think different! (Vajíčko)

Martin Kopta

19. 3. 2002 7:48
Doba čtení: do minuty

MujMac: Návrat do budoucnosti

Server MujMac nás na titulní straně v Top Story zve na Apple Creative Events 2002, která se koná 7. března 2002. (otisk obrazovky; PNG, 163 KB)

Martin Kopta

13. 3. 2002 12:22
Doba čtení: do minuty

Star Wars Episode II. Útok klonů

Na webu se objevily ukázky z druhého dílu Hvězdných válek, který bude v Americe uveden do kin v polovině května, a internetový svět šílí. (Star Wars)

Martin Kopta

12. 3. 2002 10:40
Doba čtení: do minuty

Proč tu ještě máme Netscape?

V souvislosti s žalobou (kolikátou už?) společnosti America Online proti firmě Microsoft pro zneužití monopolu k nastolení Internet Exploreru jako jediného internetového prohlížeče se opět rozhořely ohně nekonečných debat o vztahu bývalé a nynější jedničky. Můžeme vůbec po šesti letech sledovat nějaký posun?!

Martin Kopta

20. 2. 2002 6:30
Doba čtení: 3 minuty

Apple Creative Event Prague 2002

Apple Creative Event Prague 2002 se bude konat 7. března v Kongresovém centru Praha. Na této celodenní prezentaci, pořádané Apple Europe, budou představena řešení pro zpracování digitálního obrazu, zvuku a videa. Na Creative Eventu se můžete dozvědět, kam směřuje vývoj a co dokáží nejnovější aplikace ve spolupráci s novými počítači Apple. (MujMac)

Martin Kopta

15. 2. 2002 10:00
Doba čtení: do minuty

QuickTime 6 podporuje MPEG-4

Apple ohlásil a předvedl QuickTime 6. Mezi nejdůležitější novinky patří očekávaná podpora pro MPEG-4. Nový QuickTime 6 už je na světě – Apple ho však zatím neuvolní pro uživatele. Důvodem jsou licenční poplatky, které vyžaduje skupina MPEG-LA. (MujMac)

Martin Kopta

14. 2. 2002 6:13
Doba čtení: do minuty

Apple před soudem

Ani Apple se nevyhýbají žaloby – ta poslední je obzvláště zajímavá, neboť se jedná o žalobu zákazníků kvůli podpoře starších strojů s procesorem G3 v Mac OS X. (MujMac)

Martin Kopta

6. 2. 2002 6:29
Doba čtení: do minuty

Internet se rozběhl do škol

V první etapě realizace Projektu III SIPVZ se v roce 2002 dostane do 3.620 škol 24.740 PC, 2.120 serverů a 500 počítačů Apple. V rozpočtu na tento rok je příliš málo peněz: dar společnosti Microsoft se projevil snížením rozpočtu o jeho hodnotu… (Svět Namodro)

Martin Kopta

31. 1. 2002 14:25
Doba čtení: do minuty

Evropský šéf Amazonu rezignoval

Šéf evropské divize Amazonu Philipp Humm po dvou letech rezignoval na svou funkci, aby se mohl věnovat dalším profesním cílům. Na uvolněnou pozici přichází Thomas Lot, původně ředitel prodeje Apple v Evropě a výkonný ředitel prodejny vín ChateauOnline. (ZDNet)

Martin Kopta

30. 1. 2002 20:21
Doba čtení: do minuty

Apple už má také 1 GHz

„Nejvyšším modelem v nabídce firmy Apple se stal Power Mac jehož srdcem jsou hned dva procesory PowerPC G4 1GHz,“ píše LinuxWorld. Píše MujMac něco víc? (LinuxWorld)

Martin Kopta

29. 1. 2002 14:04
Doba čtení: do minuty

Apple pozdržel počítače s 1GHz procesorem

Procesory o taktovací frekvenci 1 GHz na platformě Apple PowerMac mají týden zpoždění. Počítače sice již existují, ale z důvodů velkých zásob starších modelů na skladech prodejců Apple pozdržel jejich uvedení na trh. Podle všeho očekávání se tedy prvních gigahertzových maců první uživatelé dočkají až příští týden. (MacUser)

Martin Kopta

24. 1. 2002 16:17
Doba čtení: do minuty

Jak Apple nakonec nebyl prodán Sunu

Dnes je to přesně šest let od okamžiku, kdy The Wall Street Journal a další velké americké deníky oznámily oslnivou zprávu: Sun bude kupovat Apple. Nakonec s koupě sešlo, Apple byl příliš drahý. Tento nepovedený obchod ovšem znamenal pro Apple nový začátek; do vedení firmy se vrátil její zakladatel Steve Jobs a nedlouho poté Apple přivedl na svět první generaci iMaců, iBooků a pracovních stanic G3 v přelomovém designu. (HistoryChannel)

Martin Kopta

23. 1. 2002 17:07
Doba čtení: do minuty

Apple v zisku

Apple v prvním čtvtletí letošního roku i přes pokles prodaných počítačů vykázal zisk. Podrobnosti o finančních výsledcích, včetně informací o nových iMacích najdete v dnešním článku Q1/2002 – Apple stále v zisku na serveru MujMAC. (MujMac)

Martin Kopta

17. 1. 2002 8:21
Doba čtení: do minuty

Den textových editorů

Na konci pondělí 16. ledna 1984 byla dokončena první stabilní verze populárního textového editoru MacWrite. Bylo právě na čase, protože jen o týden později Apple inzeroval nový software v tradičně nejdražším vysílacím čase během Super Bowlu (tehdy za 500.000 dolarů) a 24. ledna 1984 se počítač Macintosh poprvé objevil v obchodech. Týž den, jen o 13 let později Microsoft představil Office 97. (History Channel)

Martin Kopta

16. 1. 2002 6:00
Doba čtení: do minuty

Týden ve znamení MacWorld 2002

Pokud existuje nejaké období v roce, na které se uživatelé MacOS opravdu těší a na které se Apple důsledně připravuje, pak je to svý¨átek Apple MacWorld. Jestliže také patříte mezi postižené a nedostali jste se do San Francisca, snad vám přijde vhod aktuální zpravodajství MujMacu. (MujMac)

Martin Kopta

10. 1. 2002 17:00
Doba čtení: do minuty

Mekaři mají druhé Vánoce

V pondělí byl v americkém San Franciscu zahájen svátek uživatelů platformy Apple – MacWorld. Všechny počítačové servery nadšeně píší o novinkách a mezi nimi vyniká nový iMac: „Nový iMac je v podstatě polokoule, nad kterou na pohyblivém rameni visí 15 palcový LCD displej. Stevemu Jobsovi připomíná slunečnici, jiným zase stolní lampu.“ tak nový model oblíbeného počítače popisuje Roman Všetečka na TechNetu. (TechNet)

Martin Kopta

9. 1. 2002 6:00
Doba čtení: do minuty

Macintosh se stěhuje z Excite

Společnost Apple změnila domovskou stránku prohlížečů instalovaných s operačním systémem MacOS. Původní domovskou stránku připravoval portál Excite, který po úpadku svého vlastníka nedávno pod novým vedením prošel kompletní přestavbou. Novým poskytovatelem domovské stránky pro Macintoshe se stal portál Netscape/AOL. Mluvčí Apple to vysvětluje lepší nabídkou informací od CNN/Time a zábavy Warner, jakož i kvalitním zázemím Netscape a AOL. Vzhledem k počtu uživatelů Macintoshů v USA se jedná i pro…

Martin Kopta

19. 12. 2001 6:20
Doba čtení: do minuty

IPv6 na sklonku roku

V roce 2001 jsme se na poli IPv6 dočkali několika významných přírůstků. Stále však platí, že Spojené státy americké a západní Evropu nechává tento nový protokol celkem v klidu. Nicméně pod povrchem dochází - zdá se - k určitým tektonickým pohybům. Z hlediska implementací se totiž v letošním roce celkem urodilo.

Pavel Satrapa

13. 12. 2001 6:25
Doba čtení: 3 minuty

QuickTime slaví desetileté výročí

QuickTime – multimediální technologie, která vznikla v laboratořích firmy Apple slaví už desetileté výročí. Stala se předobrazem pro RealPlayer a Windows Media Player, dala tvůrcům multimedií jednoduchý nástroj pro tvorbu CD-ROMů, inspirovala normu MPEG 4, přesáhla hranice světa MacOS a dobyla si pracovní stanice Windows a nabízí se jako serverové řešení pro streamování audia/videa pro Linux… (McN)

Martin Kopta

5. 12. 2001 7:00
Doba čtení: do minuty

Ginger: Dozvíme se, co TO je?

Bude dnes představen světu epochální vynález, který navždy změní naší každodenní realitu? Půjde o osobní dopravní prostředek s pohonem na bázi tzv. Stirlingova stroje, s vysokou účinností a nulovou ekologickou zátěží? Nebo to bude něco úplně jiného? Nebude to nakonec jenom humbuk vyvolaný médii? Uvidíme.

Jiří Peterka

3. 12. 2001 6:25
Doba čtení: 6 minut

Skočte si pro digitální fotografii

Na českém internetu se v poslední době objevilo několik nových serverů věnovaných zejména digitální fotografii. Jedním z nejnovějších je i dnes hodnocený foto.cz. Jeho zpracování mělo na starosti webdesign studio I Like This!, které je vyhlášené webovými prezentacemi na vysoké grafické i obsahové úrovni.

Ondrej Kratochvíl

30. 11. 2001 6:15
Doba čtení: 5 minut

MujMAC nohama na zemi

Děkujeme Martinovi Koptovi za jeho typicky objektivní komentář situace a doplňujeme další (poněkud více relevantní) informace. Veletrh MacExpo 2001, konající se v průběhu minulého týdne v Londýně, skutečně byl největší evropskou Apple akcí letošního roku, který se s lokálními akcemi pořádanými v Čechách v žádném případě nedá srovnávat rozsahem ani významem. Proto se po čtyřech letech vrátil i samotný Apple a soustředila se sem pozornost jak většiny důležitých firem z oboru, tak návštěvníků – o…

Martin Lér

27. 11. 2001 16:10
Doba čtení: 1 minuta

readme.txt: Britský telekom není spolehlivý

Ztraceni v Albánii - Vyhláška k elektronickému podpisu je hotova - Pražské kryty CO jsou online - CESNET2 oficiálně spuštěn - Neschovávejte drogy do ponožek - British Telecom stáhnul reklamu na spolehlivost - CNN opět po deseti letech přenáší válku v přímém přenosu - Microsoft je definitivně vinen.

Redakce

15. 10. 2001 6:20
Doba čtení: 2 minuty