Hlavní navigace

Apple

Umíte napsat URL?

Donedávna jsem byl přesvědčen, že mé názory na to, jak má vypadat URL, jsou možná až příliš poznamenané pedagogickým důrazem na názornost. Nikde jsem se proto se svým názorem neproducíroval. Až donedávna, přesněji do té doby, než jsem si přečetl jeden článek na ruské obdobě serveru Grafika online.

Martin Kopta

30. 11. 2000 7:52

Vybudovali Napster hudobné vydavateľstvá, alebo Metallica s Madonnou?

Médiá do nás denne tlačia množstvo informácií - a popri nich aj veľa účelových dezinformácií. Napsteru sme aj my venovali nemálo miesta - no je všetko tak, ako sa to píše v médiách? Kto a pre koho tento systém na šírenie empétroják vytvoril, a kto do neho teraz investuje ťažké milióny dolárov? Rozohnať hmlu okolo Napstera sa pokúsim týmto článkom.

Michal Rybárik

6. 11. 2000 7:08
| 6

Internetoví giganti nesouhlasí se soudním rozsudkem nad Napsterem

Dění kolem Napsteru zaměstnává internetová média již více než rok. K nedávnému verdiktu soudkyně Patelové, zakazující činnost sítě peer-to-peer Napster, vydalo odmítavé stanovisko několik velkých organizací, zastupujících i internetové giganty. Trilema zní - je trestně odpovědná technologie, provozovatel služby nebo její uživatel?

Ladislav Zajíček

28. 8. 2000 7:06
| 1

O boji na trhu serverových operačních systémů...

V nedávné době byla v rámci internetového deníku Svět Namodro uvedena do provozu služba SERVERcheck, která bude vytvářet pravidelné měsíční statistiky o nejpoužívanějším software pro provoz WWW serverů. Jaké jsou výsledky první - červencové - zprávy a jsou závěry skutečně tak zřejmé, jak se zdají na pohled být?

Mirek Zeman

17. 8. 2000 9:55

Netscape 6 - konečně na scéně!

Včerejší den byl pro příznivce prohlížeče Netscape jedním z nejočekávanějších za poslední 2 roky. Firma AOL totiž vybrala 5. duben pro uvedení první beta verze prohlížeče Netscape 6. Své první dojmy z něj popisuje autor nedávného seriálu o Mozille, Jindřich Šaršon.

Jindřich Šaršon

6. 4. 2000 9:09

Mozilla - na velikosti záleží I.

Projekt Mozilla byl zahájen před necelými dvěmi roky uvolněním zdrojových kódů tehdy ještě nejrozšířenějšího Internetového prohlížeče Netscape Communicator. O tom, v jakém stádiu vývoje je Mozilla v současné době, píše Jindřich Šaršon.

Jindřich Šaršon

9. 3. 2000 8:46
| 7

Ibook -- notebooková bomba tikající u Apple

Apple se v poslední době poměrně úspěšně snaží prosadit se zvláštními počítači, určenými zejména pro práci s Internetem, které navíc vypadají jak vystřižené z nějakého science fiction. Do této řady patří i Ibook, ovšem názory na něj jsou poněkud kontroverzní. Svůj pohled nabízí Michal Zálešák.

Michal Zálešák

1. 10. 1999 9:31
| 3

iMac za tři pizzy měsíčně....

Už jste slyšeli o tomto skvělém počítačo-módním doplňku kanceláří ve Spojených státech? Nemyslíte, že kdyby měl Bill v kanceláři iMac, nerozepínal by se mu poklopec při pohledu na Monicu, ale při výsunu CD mechaniky z jeho průhledného miláčka? V USA si ho můžete pořídit již za tři pizzy měsíčně.

Štěpán Binko

5. 11. 1998 8:12