Hlavní navigace

Nova přišla minulý týden o nejvíc diváků z televizí měřených peoplemetry

18. 2. 2009 14:59
Doba čtení: 2 minuty

TV Barrandov v lednu inkasovala za reklamu necelý milion korun

Doba čtení: 1 minuta

Jaroslav Jiruš: Správci domů nemyslí na úpravy antén včas

Za dnešním rozhovorem jsme museli až na střechu jednoho panelového domu na pražském sídlišti Červený vrch. Právě tam totiž zrovna pracuje Jaroslav Jiruš na úpravě kabelových rozvodů společné televizní antény pro více než stovku bytových jednotek. „Budu rád, když všechno stihnu do termínu vypnutí analogového vysílání ze žižkovského vysílače,“ říká v rozhovoru pro server DigiZone.cz. Rekonstrukce společné televizní antény pro jeden panelový dům podle něj trvá zhruba měsíc. Už teď se ale Jaroslavu Jirušovi ozývají správci dalších domů, které musí odmítat, protože by jejich zakázky nestihl vyřídit do 30. dubna, termínu vypínání analogové televize ze Žižkova.

Doba čtení: 12 minut

Novácký sitcom Comeback na Slovensku neuspěl, Markíza ho přesunula

Doba čtení: 1 minuta

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: O konkrétních modelech satelitních set-top-boxů i budoucnosti rozhlasu

Dnešní dotazy čtenářů našeho serveru jsou tak trochu zvláštní, protože lidé se již ptali na konkrétní modely některých set-top-boxů. Řeč byla např. o Comagu, Technisatu, Mascomu nebo Invertu. Zvláště výživná byla tentokrát e-mailová diskuse s panem Švecem, který už dokonce řeší, jak dostat nahrávku ze set-top-boxu do svého PC. A kdo ví, ale možná bude inspirací i pro přípravu dalšího článku o zpracování videa. Zodpovíme i dotaz jedné zvědavé čtenářky ohledně budoucnosti tranzistorových přijímačů a možná se necháme inspirovat jedním z našich čtenářů.

Doba čtení: 6 minut

Prima se propadla v týdenním podílu na divácích na sedmileté minimum

Doba čtení: 2 minuty

Příští sobotu odstartuje Nova Sport HD

Dva kabeloví operátoři by měli od soboty 21. února nabídnout vysílání sportovního kanálu Nova Sport ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). V den startu je potvrzený frýdecko-místecký operátor Mattes AD, dále se objeví atraktivní program v nabídce jednoho z největších operátorů u nás, Telefóniky O2. O toho největšího, společnost UPC Česká republika, nepůjde. Ve hře prý není ani jihomoravská firma Self servis. Vedení Novy ale zatím spuštění dalšího programu v HD nepotvrdilo. AKTUALIZOVÁNO

Doba čtení: 5 minut

Nova začala natáčet seriál Dokonalý svět z prostředí módního časopisu

Doba čtení: 1 minuta

Petr Dvořák: Česká MTV bude na Slovensku součástí skupiny Markíza

Doba čtení: 1 minuta

Markíza možná odsune start druhého kanálu až na rok 2010

9. 2. 2009 14:19
Doba čtení: 1 minuta

Co se v dubnu Pražanům vypínat nebude?

Praha má posledního dubna přijít o analogový televizní signál, ve skutečnosti se však vypne pouhý jeden vysílač – zato ten hlavní na Žižkově. Analogové vysílání bude i po 30. dubnu pokračovat z dalších šesti pražských vysílačů a dokrývačů. Ten nejdůležitější z nich, Cukrák, vypne analogový signál již letos v říjnu, ale ostatní mají vysílat „postaru“ až do listopadu 2011. Z tří pražských vysílačů můžete dodnes naladit dokonce i analogovou ČT 2, která pro Prahu a střední Čechy oficiálně přestala analogově vysílat loni na podzim.

Doba čtení: 4 minuty

Dilema CME s tematickými kanály: synergie versus značky

Majitel televize Nova, bermudská skupina CME, chce letos v několika zemích spustit nové tematické digitální kanály. Zároveň chce šetřit, takže se snaží najít mezi svými televizemi různé synergie. Jeden tematický kanál by mohl nakrásně vysílat pro několik zemí najednou, ukázkovým příkladem by pak mohla být Česká republika a Slovensko. Jenže CME naráží na problém silných značek.

Doba čtení: 3 minuty

Podívejte se: propagační materiály Novy k jarnímu schématu

Doba čtení: 1 minuta

Skokanem minulého týdne je ČT 1. Posilovala ale i Nova a Nova Cinema

Doba čtení: 2 minuty

Nové kanály přišly v té nejhorší době, tvrdí šéf Novy

Doba čtení: 1 minuta

Chytrá společná televizní anténa

Doba digitalizace pozemního televizního vysílání přichází, a to nejenom do velkoměst, ale i do malých měst i vesnic. Jak jsou na tuto skutečnost připraveni uživatelé STA? Jaké informace jsou schopné podat družstevníkům jejich bytová družstva? Vědí, co je čeká? Znají všechna možná řešení? Jaká jsou očekávání? Nejčastější otázky, které je možné ze stran uživatelů STA slyšet, jsou, kdy to bude a co nás to bude stát. Na většinu dotazů lze již dnes najít odpověď. O čem se však příliš nepíše, je možnost doplnění STA o technologii, která umožňuje distribuci plnohodnotného satelitního signálu.

Doba čtení: 3 minuty

FOTOGALERIE: Jak televize Nova slavila 15 let od svého startu

Doba čtení: do minuty

Jaké analogové vysílače se letos vypnou?

Hlavní show okolo vypnutí analogového vysílání se letos odehraje v Praze, to ale neznamená, že podobný krok by nečekal i další oblasti. K tzv. switch-offu dojde např. i v Plzni nebo Chebu. O signál analogového kanálu ČT 2 pak přijdou obyvatelé Trutnovska, kteří přijímají signál z vysílačů Černá hora a Ještěd. V listopadu pak dopadne vypnutí Dvojky i na obyvatele Brna, kteří mají naladěný Kojál. A jak bude probíhat informační kampaň?

Doba čtení: 6 minut

Nova oslavila patnáct let a představila jarní schéma

Doba čtení: 1 minuta

Ředitel Novy: To, co dnes probíhá, se nedá nazvat informační kampaní

Doba čtení: 2 minuty

České MTV by mohlo být spuštěno klidně až příští rok

Doba čtení: 2 minuty

Óčko získalo pro moderování Inboxu Dianu Kobzanovou

Doba čtení: 1 minuta

Nova se chystá investovat do dvou nových seriálů 180 milionů korun

Doba čtení: 1 minuta

Václav Moravec si dnes pozval do Impulsů ředitele Novy

3. 2. 2009 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Zdeněk Duspiva: Digikampaň už běží, začala loni na podzim

Řadě Pražanů přestane za tři měsíce hrát televize, a mediální část státní informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání v hlavním městě ještě nemá realizátora. Dostanou se ke všem divákům informace včas, nevyužije televize Nova situace k tomu, aby dubnový termín vypínání analogového signálu z vysílače Žižkov sabotovala? Na otázky serveru DigiZone.cz odpovídal národní koordinátor digitalizace Zdeněk Duspiva.

Doba čtení: 9 minut

TV Doma, ženský kanál Markízy, se inspiruje od rumunské TV Acasa

Doba čtení: 1 minuta

Za 87 dní vypne Praha analogovou televizi ze Žižkova. Co se stane?

Necelé tři měsíce zbývají do dne, kdy v Praze skončí zemské analogové vysílání televizí Nova, Prima a ČT 1 z vysílače Žižkov. Tento týden by měly všechny pražské domácnosti dostat do poštovních schránek speciální leták se základními informacemi o přechodu na digitální příjem televize a do pražských ulic vyjedou infohlídky ve speciálně pomalovaných automobilech. Co se ale reálně stane 30. dubna, kdy Praha jako první region v České republice ukončí analogové vysílání všech televizí?

Doba čtení: 8 minut

Pražské vypínání-nevypínání

30. dubna přestanou televize Nova, Prima a ČT 1 vysílat analogově z pražského vysílače Žižkov. Termín tento týden oficiálně potvrdila Národní koordinační skupina pro digitalizaci (NKS) a Česká televize ještě předtím prohlásila, že svůj první program v Praze vypne, ať se děje, co chce. A že se toho může dít dost!

Doba čtení: 3 minuty

Skylink zdarma vyměňuje staré satelitní karty za nové s Novou HD

Doba čtení: 1 minuta

ČTÚ: Pražané se nemusejí obávat dubnového vypínání analogu

Doba čtení: 1 minuta