Hlavní navigace

Technický plán přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání

Sdílet

KE STAŽENÍ: Technický plán přechodu [PDF, 21 MB]

Technický plán přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání vypracoval Český telekomunikační úřad a schválila ho vláda. Poté se k němu dobrovolně přihlásili operátoři digitálních sítí a především provozovatelé analogových televizních stanic, kteří se tak dobrovolně a předčasně vzdali svých analogových frekvencí. Na nich se bude moci postupně začít vysílat digitálně.

V příloze Technického plánu přechodu je i seznam analogových vysílačů středního a malého výkonu s nejpozdějšími možnými termíny jejich vypnutí. I termíny zapínání digitálního vysílání v jednotlivých oblastech České republiky jsou v Technickém plánu přechodu pouze informativní, a operátoři digitálních sítí mohou toto vysílání zahájit dříve. Při pozdějším startu by ale riskovali sankci od ČTÚ.

Vládní harmonogram digitalizace není neměnný, ČTÚ dvakrát do roka (vždy k 15. březnu a 15. září) zpracovává vyhodnocení jeho naplňování pro vládu a domlouvá se s provozovateli digitálních sítí i televizních stanic na případných úpravách.

TPP mapa prázdná

Technický plán přechodu rozděluje Českou republiku na 11 územních oblastí, podle kterých se postupně zapíná zemské digitální a vypíní zemské analogové televizní vysílání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).