Hlavní navigace

Zimní olympijské hry 2010

Sdílet

Zimní olympijské hry ve Vancouveru jsou v pořadí již 21. zimní olympiádou v novodobé historii olympijských klání. Letos vůbec poprvé budou televizní stanice přenášet tyto hry kompletně ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Jak se dostat k tomuto vysílání, ale i ke klasickým přenosům ze ZOH 2010 ve standardním rozlišení obrazu, vám poradí tato příloha DigiZone.cz.

ZOH 2010 Vancouver

Letošní Zimní olympijské hry proběhnou od 12. do 28. února 2010 v kanadském Vancouveru. Je to teprve podruhé v historii, co ZOH bude hostit Kanada – poprvé se tak stalo v roce 1988, kdy se dějištěm her stalo Calgary. Většina lyžařských sportů však nebude probíhat přímo ve Vancouveru, nýbrž ve sto kilometrů vzdáleném horském středisku Whistler. Dalším dějištěm ZOH 2010 bude město Richmond poblíž Vancouveru, kde je umístěn rychlobruslař­ský ovál.

Přílohu DigiZone.cz o letošních zimních olympijských hrách jsme rozdělili do několika tematických kapitol. Na začátku se můžete dozvědět základní informace o organizaci olympiády a o tom, které české televizní stanice mají přímo na místě svoje štáby. Samostatnou kapitolu věnujeme programu olympiády, respektive programu těch televizních stanic, které nabídnou přenosy a záznamy ze ZOH 2010 pro české diváky.

Následují kapitoly věnované konkrétním způsobům, jakými může divák přijímat televizní stanice, které nabízejí přenosy ze zimních olympijských her. Vedle pozemního digitálního vysílání jde také o satelit, kabelovou televizi, digitální televizi přes pevnou linku a také o internetové přenosy.

Samostatnou kapitolu věnujeme olympijskému vysílání ve vysokém rozlišení obrazu. Dozvíte se v ní, které televizní stanice toto vysílání nabízejí, za jakých podmínek ho lze přijímat a jakými televizními přijímači se musíte vybavit, abyste ho vůbec byli schopni sledovat.

Věříme, že vám naše příloha poslouží jako dobrý průvodce touto mimořádnou sportovní událostí a že budete společně s námi držet palce českým reprezentantům ve Vancouveru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).