Hlavní navigace

Očekávaná omezení kvůli vysílacím právům

Sdílet

Monoskop

Ne vždy se ale taková „blokace“ podaří. Například na překryv pozemních televizních vysílačů ze sousedních států je jakákoli snaha o „přerušení vysílání“ krátká. Ovšem poskytovatelé satelitní, kabelové a IP televize by měli na žádost zahraničních televizních stanic, v jejichž programu se objeví přenosy z olympiády, jejich vysílání po dobu ZOH 2010 zablokovat.

Při předloňských Letních olympijských hrách v Pekingu se dokonce musely blokovat i obrazové příspěvky ke sportovnímu zpravodajství volně vysílajících televizních stanic na satelitu. Zpravodajský kanál ČT 24 proto musel v distribuční trase na satelit vkládat do vysílání monoskop vždy ve chvíli, kdy ve sportovních zprávách referoval o olympiádě. Divák tak pouze slyšel zvuk a viděl statický obrázek.

Takové omezení se po dobu ZOH 2010 ve Vancouveru nechystá. ČT 24 bude moci po dobu olympijských her bez problémů volně na satelitu vysílat i obrazový doprovod sportovních zpráv z Vancouveru. Volně šířený satelitní signál ČT 24 ale nesmí být zachytitelný mimo Evropu.

Určité omezení se dotkne rovněž internetových přenosů ze ZOH 2010. Česká televize nabídne na webu www.zoh.cz výstup šesti distribučních tras z Vancouveru, takže divák bude moci na internetu sledovat, z jakého materiálu ČT skládá olympijské vysílání programů ČT 2 a ČT 4. Těchto šest internetových kanálů bez českého komentáře (ale s původními ruchy) bude pro uživatele internetu mimo území České republiky zablokováno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).