Hlavní navigace

Přenosy na zahraničních televizích

Sdílet

Asi nejčastějším způsobem, jak budou moci diváci v České republice sledovat Zimní olympijské hry na jiném než česky komentovaném televizním programu, budou německé veřejnoprávní televize ZDF a Das Erste. V česko-německém pohraničí, ale také hluboko ve vnitrozemí západních Čech je lze naladit přes zemské digitální vysílání. Tyto programy se také objevují v nabídkách kabelových operátorů a vysílají volně na satelitu.

Další možností, která se týká jen satelitní televize, je volné vysílání německé verze mezinárodního sportovního kanálu Eurosport. V pohraničí s Polskem (zejména na Ostravsku) bude možné na klasickou anténu zachytit analogové a digitální vysílání veřejnoprávní Polské televize (TVP), která rovněž nabídne olympijské přenosy a šíří ji i někteří poskytovatelé kabelové televize v České republice.

V jižních Čechách a na jižné Moravě bude dostupné pozemní analogové i digitální vysílání rakouské veřejnoprávní televize ORF 1, která rovněž vysílá volně na satelitu. Je však pravděpodobné, že po dobu olympiády bude vysílání programu ORF, na kterém poběží přenosy z Vancouveru, zakódované. ORF bývá také v nabídkách kabelových operátorů na jižní Moravě a v jižních Čechách – většinou v místech terestrického překryvu z Rakouska.

Na těchto televizích poběží olympiáda v sousedních zemích
TV2 ARD 1 logo
TV2 ZDF
TV2 ORF 1 logo
TV2 TVP 1 logo
TV2 TVP Sport logo
TV STV2 černé
TV STV3 černé

Olympijské vysílání nabídne rovněž veřejnoprávní Slovenská televize (STV). Podobně jako Česká televize ho rozloží mezi dva programy: plnoformátovou menšinovou Dvojku a sportovní Trojku. Nejspolehlivějším způsobem jejich příjmu bude překryv pozemních vysílačů v pohraničí na Moravě. V nabídce satelitních, kabelových a IPTV operátorů by měly být oba programy během olympijského vysílání zakódované, respektive vypnuty.

STÁHNĚTE SI: Kompletní program olympijského vysílání německých televizí ZDF a ARD (PDF, 3,9MB)

Přes satelit bude možné sledovat olympijské vysílání i na dalších zahraničních televizích, většina těchto programů by ale měla kvůli vysílacím právům, která se pro ZOH 2010 nakupují přísně teritoriálně pro území konkrétního státu, své vysílání zakódovat. Stejný postup by měly tyto televize zvolit i při omezení sledování olympijských přenosů na svých internetových stránkách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).