Hlavní navigace

Na internetu

Sdílet

Vysílání České televize

Česká televize nabídne na internetové adrese www.zoh.cz zdarma šest paralelních přenosových kanálů, na kterých poběží živé olympijské vysílání, z něhož ČT skládá program kanálů ČT 2 a ČT 4. Toto vysílání bude bez českého komentáře, s původním zvukem z Vancouveru. Jednotlivé kanály budou označeny názvy a logy 1 ZOH až 6 ZOH. Navíc zde bude ještě sedmý kanál, označený jako HD ZOH, který nabídne vybrané přenosy z olympiády ve vysokém rozlišení obrazu.

Divák si může vybrat z přehledné navigace programem, jakou disciplínu a ve který den a hodinu bude ten který kanál přenášet. Aplikace umožní v programech všech sedmi internetových kanálů filtrovat disciplíny s účastí českých reprezentantů. Příjem tohoto vysílání bude omezen prostřednictvím přístupových IP adres pouze na území České republiky.

Rychlá navigace: http://zoh.ct24­.cz/zoh_zive.asp

ZOH 2010 - ČT web

Vysílání Eurosportu

Eurosport Player

Také sportovní kanál Eurosport nabídne na internetu přenosy a záznamy ze Zimních olympijských her ve Vancouveru. Oproti České televizi však půjde o placenou službu. Za měsíční využívání služby Eurosport Player zájemce zaplatí 3,90 euro, tedy přibližně 102 korun. Toto měsíční předplatné se ale automaticky obnovuje, pokud zákazník poskytovateli služby vyloženě neoznámí, že ji už nechce využívat.

Eurosport bude na internetu vysílat prostřednictvím tří kanálů (Eurosport, Eurosport 2 a Eurosport News) živě 24 hodin denně. Zájemci si mohou internetový příjem vyzkoušet prostřednictvím promo kódu, který lze získat na webu stanice.

Rychlá navigace: http://tv.euros­port.cz/euros­port-player/subscrip­tion.shtml

Vysílání Evropské vysílací unie (EBU)

Zdarma a bez omezení přístupu na konkrétní zemi podle IP adresy (ale pouze v členských zemích této asociace) jsou dostupné přenosy ze ZOH 2010 ve Vancouveru také na webu Evropské vysílací unie (EBU), která sdružuje evropské veřejnoprávní televize. Na adrese http://www.eu­rovisionsports­.tv/olympics/ lze naladit v podstatě všechny veřejné výstupy, které EBU dodává partnerským televizím v Evropě, včetně České televize. Navíc nabízí rozhovory se sportovci a záznamy všech disciplín.

Na internetové stránce EBU je k dispozici také jeden internetový stream v HD kvalitě. Web rovněž odkazuje na internerové vysílání z olympiády na všech televizích, které přebírají signál z Kanady od EBU. Ve výčtu se objevuje například sportovní kanál Trojka od Slovenské televize, ale chybí programy České televize.

Rychlá navigace: http://www.eu­rovisionsports­.tv/olympics/

ZOH 2010 - EBU web
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).