Hlavní navigace

České televize na olympiádě

Sdílet

Česká televize logo velké

Jak Česká televize, tak Eurosport nabídnou televizní přenosy s českým komentářem. ČT vyslala do Vancouveru, Richmondu a Whistleru jednadvacetičlenný štáb, který tvoří 14 redaktorů a komentátorů, čtyři technici, dva kameramani a jeden produkční. Protože si však štáb ČT do Kanady odvezl celkem čtyři kamery, další dva kameramany si najímá přímo na místě.

ČT má vlastní pracoviště v mezinárodní televizním centru ve Vancouveru, odkud bude odbavovat veškeré původní přenosy a záznamy, například rozhovory s českými sportovci a jejich trenéry, ale také s funkcionáři Českého olympijského výboru. Toto pracoviště je napojené optickou nebo satelitní trasou na všechna olympijská sportoviště, aby redaktoři ČT mohli vstupovat do vysílání.

Česká televize nabídne jednak přenosy, které pro ni zajišťuje evropská vysílací unie EBU, a jednak bude přicházet s vlastními vstupy. Z dějiště her na Kavčí hory v Praze půjde sedm paralelních vysílacích kanálů s různými obrazovými a zvukovými stopami, z nichž pak dramaturgové v pražském odbavovacím pracovišti složí živé vysílání programů ČT 2 a ČT 4. O tom, jak bude toto vysílání vypadat, se můžete dočíst v další kapitole této přílohy.

ROZHOVOR K TÉMATU: Olympiáda v HD? Živě z ČT 2, záznamy z ČT 4, říká šéf techniky České televize

TV Eurosport logo

Eurosport jako velká mezinárodní televizní stanice vyšle do Vancouveru padesátičlenný vysílací štáb (celkem se bude olympijskému vysílání na Eurosportu věnovat 500 lidí). Na rozdíl od ČT, která se plně soustředí především na české reprezentanty, si Eurosport upřednostňování určitých národních týmů nemůže dovolit a slibuje rozhovory s vítězi všech atraktivních disciplín. Stanice se zaměří zejména na přenosy lyžařských soutěží, na které se Eurosport dlouhodobě (i mimo olympiádu) zaměřuje.

Olympijské vysílání Eurosportu poběží také na internetové stránce www.eurosport.cz v rámci placené služby Eurosport Player.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).