Hlavní navigace

Na satelitu

Sdílet

Vysílání ve standardním rozlišení obrazu

Česká televize svoje vysílání na satelitu kóduje, proto ke sledování programů ČT 2 a ČT 4, na kterých poběží přenosy a záznamy ze ZOH 2010 ve Vancouveru, budete potřebovat přístupové karty k jedné z následujících satelitních služeb (kliknutím na název služby se dozvíte podmínky, za jakých si ji můžete pořídit a které další televizní programy nabízejí):

Za využívání satelitních služeb Skylink a CS Link se nemusí platit měsíční poplatky, pokud se rozhodnete pořídit základní balíček programů. Oba operátoři si účtují pouze jednorázový poplatek za přístupovou kartu a její aktivaci. Satelitní služby Digi TV a UPC Direct takové bezplatné balíčky nenabízejí, jde o placené služby, u kterých musíte počítat s pravidelnými měsíčními poplatky.

Astra 1KR družice

Všechny čtyři tuzemské satelitní služby také nabízejí placený sportovní kanál Eurosport, na kterém rovněž poběží přenosy a záznamy z olympiády. Za příjem tohoto programu se však musí u všech těchto služeb platit měsíční poplatek. Eurosport je vždy součástí širšího balíčku programů, a například služba CS Link jej během olympiády nabízí ve speciálním balíčku Sport, který obsahuje pět sportovních stanic, doplněných od programy ČT 2, ČT 4 a ČT HD.

Pro příjem satelitního vysílání je potřeba satelitní komplet, který se skládá ze satelitní antény (paraboly), satelitního set-top-boxu s modulem pro vkládání přístupových karet ke konkrétní satelitní službě, a samotné přístupové karty. U některých satelitních služeb není možné zakoupit jakýkoli set-top-box, ale pouze ten, který nabízí přímo provozovatel služby (přijímač je takzvaně spárovaný s přístupovou kartou, takže by tato karta u jiného set-top-boxu, byť naprosto stejného typu, nefungovala). Toto omezení se týká především služeb UPC Direct a Digi TV.

satelitní parabola ilustrační 200

Vše o satelitní televizi v České republice

Uvažujete o tom, že si pořídíte satelitní televizi, ale nevíte, jak na to? Hlavní výhody i nevýhody satelitního příjmu digitální televize, přehled všech satelitních služeb v České republice, ale také televizních stanic v češtině a slovenštině, které vysílají na satelitu nezakódované, najdete ve stálé příloze serveru DigiZone.cz Satelitní televize v České republice. Nechybí ani informace o televizi ve vysokém rozlišení obrazu.

Vysílání ve vysokém rozlišení obrazu

HDTV logo

Pokud budete chtít přes satelit přijímat olympijské vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a jste pro toto vysílání technicky vybaveni (máte televizor „HD ready“ nebo „Full HD“, schopný přijímat vysílání v kompresní normě MPEG-4 a HD kvalitě, a set-top-box se satelitním tunerem, který umí přijímat vysílání v MPEG-4 a HD kvalitě), máte prakticky dvě možnosti. Speciální program ČT HD, který bude přebírat a kombinovat vysílání ČT 2 a ČT 4 ve vysokém rozlišení obrazu, nabízejí tyto služby:

Ani Skylink, ani CS Link si za příjem tohoto programu neúčtují žádné poplatky navíc, ČT HD je součástí základní programové nabídky zdarma. Divák pouze zaplatí základní poplatek za přístupovou kartu a její aktivaci. Skylink navíc nabízí v rámci svých placených programů stanici Eurosport HD, na které poběží stejné olympijské vysílání jako na klasickém Eurosportu, ale ve vysokém rozlišení obrazu.

HDTV ilustrační 200

Zkuste televizi ve vysokém rozlišení obrazu

Chtěli byste si na svém širokoúhlém LCD nebo plazmovém televizoru vychutnat opravdu kvalitní obraz? Sledovat přenosy ze Zimních olympijských her ve Vancouveru ve vysokém rozlišení obrazu? Veškeré informace o televizi ve vysokém rozlišení (HDTV), jejích poskytovatelích a technických podmínkách, které musíte splňovat, abyste toto vysílání mohli přijímat, najdete ve stálé příloze serveru DigiZone.cz HDTV v České republice.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).