Hlavní navigace

Antény pro digitální příjem televize

Sdílet

Mezi mnoha diváky panuje přesvědčení, že pro příjem zemské digitální televize je potřeba speciální anténa, a že tedy na anténu, kterou používají pro sledování analogové televize, digitální signál nenaladí. Není to pravda, nebo alespoň ne úplně. V řadě případů totiž musíte anténu pro příjem digitálního signálu upravit, protože jinak se vám obraz digitální televize rozpadne do kostiček, bude zamrzat nebo ho vůbec nenaladíte.

Anténa televizní

Jak byste měli při úpravě antén pro příjem zemské digitální televize postupovat, by vám měla poradit tato příloha. Věnujeme se v ní jednotlivým typům antén (jednoduchým a směrovým), anténních soustavpomůcek pro ladění signálu v případě, že se nacházíte příliš daleko, nebo naopak příliš blízko televizního vysílače. Obyvatelé činžovních a panelových domů jistě uvítají rady pro úpravu společných televizních antén (STA), která je komplikovanější než v případě individuálních venkovních antén.

V příloze se také dozvíte, jak postupovat v případě, že chcete přijímat digitální signál z více vysílačů v různých směrech najednou, jak se liší příjem signálu vysílaného s horizontální a vertikální polarizací, jaké jsou povinnosti správců a majitelů domů ohledně úprav STA k příjmu digitální televize a na koho se obracet v případě problémů.

Problémy s anténami na příjmové straně u diváka jsou nejčastějším důvodem stížností na špatný signál digitální televize, a ve většině případů si za tento špatný signál mohou diváci sami. Věříme, že vám touto přílohou pomůžeme vaše problémy vyřešit, nebo vám alespoň napovědět, jak by se daly řešit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).