Hlavní navigace

Volné HD kanály na satelitu

Sdílet

Luxe TV HD – 28,5°E, 26°E, 23,5°E, 9°E

TV2 Luxe.TV HD logo

Program zaměřený na luxusní zboží vysílá v několika jazykových mutacích, zejména anglicky, německy, francouzsky, španělsky a italsky prakticky na všech důležitých evropských satelitních pozicích. Ve standardním rozlišení tento program přebírá i řada menších českých kabelových společností.

BBC HD – 28,2°E

TV2 BBC HD logo

Britský veřejnoprávní kanál, který v době velkých sportovních událostí nabízí i HD přenosy. Tímto způsobem mohli i diváci v České republice sledovat např. vybrané zápasy Mistrovství světa ve fotbale 2006, Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 nebo Letní olympijské hry 2008 v Pekingu. Pro příjem je ale nutná parabola velkých rozměrů (minimálně dva metry) a počáteční investice v řádu několika desítek tisíc korun.

ITV HD – 28,5°E

TV2 ITV HD

Britský plnoformátový komerční program, dá se zachytit takřka na stejné pozici jako BBC HD. Oba programy nekódují. Nabízí vlastní zpravodajství, filmy, seriály, dokumenty, zábavné a soutěžní pořady a také sport. ITV však vysílá v HDTV pouze vybrané pořady. Jejich přehled je možné najít zde. Pro jeho příjem na území České republiky není třeba satelitní paraboly větších rozměrů, ale parametry pro sledování je nutné zadat do přijímače manuálně.

RAI HD promo – 23,5°E

TV2 RAI Uno logo

Promo kanál na podporu vysílání ve vysokém rozlišení obrazu složený z materiálu připraveného italskou veřejnoprávní televizí RAI. Provozuje ho satelitní operátor Astra. Obsahuje ukázky HD obsahu (historické památky, příroda), aby si divák udělal představu, jak je kvalita tohoto obrazu vyšší oproti tomu klasickému.

Das Erste HD a ZDF HD – 19,2°E

TV2 ARD 1 logo

Das Erste HD a ZDF HD jsou kanály německé veřejnoprávní televize ve vysokém rozlišení. Příznivou zprávou pro diváky z celé Evropy je fakt, že oba kanály vysílají v režimu FTA, tedy bez kódování a bude je možné sledovat bez omezení ze satelitní pozice 19,2 st. východně. Příjem HD programů se dá vhodně kombinovat s příjmem českých programů ve vysokém rozlišení na pozici 23,5, kde působí platforma CS Link a Skylink.

EinsFestival HD – 19,2°E; 1°W

TV2 EinsFestival

Německý veřejnoprávní kanál zaměřený na kulturu, který provozuje televize ARD. Při různých příležitostech vysílal ve vysokém rozlišení obrazu, naposledy se tak stalo během mezinárodního veletrhu IFA 2009 v Berlíně. Dále volné vysílání probíhá o různých svátcích, např. vánocích nebo velikonocích.

Arte HD – 19,2°E

TV2 Arte HD logo

Francouzsko-německý kulturní kanál. Program měl být původně dostupný pouze ve francouzské verzi, jeho vedení se však rozhodlo, že přidá i německou jazykovou stopu. Materiály, které jsou dostupné ve vysokém rozlišení, jsou vysílány v HD, zbytek je překonvertováván na vyšší kvalitu.

Anixe HD – 19,2°E

TV2 Anixe HD perex

Vysílá od 1. dubna 2006 filmy, hudbu a zábavu. Diváci se mohou těšit na atraktivní filmové novinky i starší kinohity. Provoz televize je financován z reklamy a za projektem stojí firma Anixe TV. Kanál plánuje zvýšit počet nativního obsahu ve Full HD kvalitě. To je sice dobrou zprávou, ovšem s velkou pravděpodobností to bude na úkor vysílacích hodin.

Servus TV – 19,2°E

TV2 Servus TV logo

Provozovatelem kanálu je rakouská pobočka koncernu Reb Bull, která je výrobcem stejnojmenných energetických nápojů. Diváci se mohou těšit na hudební pořady a formáty věnované extrémním sportům. Na výběr je hned ze tří audiostop. Dvě jsou označeny jako Deutsch a třetí Deutsch (Dolby Digital). Kromě satelitu mohou čeští diváci naladit program také v příhraničí v jednom z rakouských DVB-T multiplexů.

Astra HD promo – 19,2°E

Astra logo malé

Promo kanál na podporu vysílání ve vysokém rozlišení obrazu, který provozuje sám satelitní operátor Astra. Obsahuje ukázky HD obsahu, jakým způsobem lze přijímat HDTV a informuje o programech ve vysokém rozlišení na satelitech Astra.

m2 HD – 9°E

TV2 m2

Druhý program maďarské veřejnoprávní televize MTV začal vysílat ve vysokém rozlišení v srpnu 2008, u příležitosti Letních olympijských her v Pekingu. Po ukončení olympiády je toto vysílání omezené, ale nekódované. V HD kvalitě by měla m2 v roce 2009 produkovat polovinu pořadů.

Fashion TV HD – 9°E

TV2 Fashion HD logo

Francouzský módní kanál Fashion TV, který je známý také tuzemským divákům, zahájil vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV) koncem roku 2008. FTV HD přichystalo divákům nejen lepší kvalitu obrazu a zvuku, ale také nové pořady “high lifestyle” a “high fashion”. Samotný kanál se prezentuje jako největší módní médium na světě a vysílá od roku 1997.