Hlavní navigace

Chci se připojit z domova

Sdílet

-

V této části je popisováno, jaké základní možnosti má uživatel, který chce k Internetu připojit svůj domácí počítač či jediný počítač ve firmě. Pokud uvažujete o připojení více počítačů, ať již v domácnosti či v kanceláři, je pro vás určena sekce následující.

Pro přístup k Internetu je nutné samozřejmě kromě připojení k Internetu vlastnit také zařízení, které budeme pro přístup používat. Nejčastěji to bývá osobní počítač, mohou to být však také další zařízení podporující přístup k Internetu, jako mobilní telefony, PDA atd. Na osobní počítače nejsou – pokud jde o jeho výkon pro připojení k Internetu jako takovému – kladeny prakticky žádné nároky, ale pochopitelně čím je počítač výkonnější, tím lépe. Pro plnohodnotnou práci stačí jakýkoliv z nových počítačů a v drtivé většině i starší počítače, s výjimkou muzejních exponátů. Potřebné softwarové vybavení je pak možno většinou zdarma stáhnout z Internetu nebo je přímo součástí operačního systému, případně ho lze zdarma či za minimální poplatek získat na různých CD-ROMech.

Před výběrem způsobu připojení je nutno si uvědomit, jak intenzivně a k čemu budeme připojení k Internetu využívat, tedy co vlastně požadujeme. Pro uživatele, který se chce připojovat pouze na pár hodin denně, aby stáhl email a chvilku si zasurfoval, bohatě stačí připojení prostřednictvím klasické telefonní linky, eventuálně pomocí ISDN. Zajímavým řešením může být i mobilní připojení.

Pro intenzivnější použití a při vyšších požadavcích na přenosovou rychlost je vhodné připojení např. prostřednictvím ISDN, lépe však pomocí ADSL. Pokud je to v dané lokalitě možné, pak lze doporučit také připojení prostřednictvím kabelové televize. Opravdu nároční uživatelé vyžadující vysokou přenosovou rychlost pro stahování dat si mohou pořídit navíc také např. satelitní připojení.