Hlavní navigace

Chci se připojit z domova

Sdílet

-

V této části je popisováno, jaké základní možnosti má uživatel, který chce k Internetu připojit svůj domácí počítač či jediný počítač ve firmě. Pokud uvažujete o připojení více počítačů, ať již v domácnosti či v kanceláři, je pro vás určena sekce následující.

Pro přístup k Internetu je nutné samozřejmě kromě připojení k Internetu vlastnit také zařízení, které budeme pro přístup používat. Nejčastěji to bývá osobní počítač, mohou to být však také další zařízení podporující přístup k Internetu, jako mobilní telefony, PDA atd. Na osobní počítače nejsou – pokud jde o jeho výkon pro připojení k Internetu jako takovému – kladeny prakticky žádné nároky, ale pochopitelně čím je počítač výkonnější, tím lépe. Pro plnohodnotnou práci stačí jakýkoliv z nových počítačů a v drtivé většině i starší počítače, s výjimkou muzejních exponátů. Potřebné softwarové vybavení je pak možno většinou zdarma stáhnout z Internetu nebo je přímo součástí operačního systému, případně ho lze zdarma či za minimální poplatek získat na různých CD-ROMech.

Před výběrem způsobu připojení je nutno si uvědomit, jak intenzivně a k čemu budeme připojení k Internetu využívat, tedy co vlastně požadujeme. Pro uživatele, který se chce připojovat pouze na pár hodin denně, aby stáhl email a chvilku si zasurfoval, bohatě stačí připojení prostřednictvím klasické telefonní linky, eventuálně pomocí ISDN. Zajímavým řešením může být i mobilní připojení.

Pro intenzivnější použití a při vyšších požadavcích na přenosovou rychlost je vhodné připojení např. prostřednictvím ISDN, lépe však pomocí ADSL. Pokud je to v dané lokalitě možné, pak lze doporučit také připojení prostřednictvím kabelové televize. Opravdu nároční uživatelé vyžadující vysokou přenosovou rychlost pro stahování dat si mohou pořídit navíc také např. satelitní připojení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).