Dočasné připojení k Internetu je zpravidla realizováno pomocí telefonních linek, ať již analogových, digitálních či prostřednictvím mobilní telefonní sítě.
Dial-up
Za dial-up (tedy vytáčenou linku) je připojení k Internetu přes analogovou, tedy klasickou telefonní linku. Pro připojení stačí pouze speciální zařízení, které zabezpečuje přenos dat pomocí telefonní linky, tzv. modem, a přístupové konto u některého z ISP. To lze získat i zdarma, takže uživatel platí pouze telekomunikační poplatky za dobu připojení. Tyto poplatky jsou řízeny speciálními internetovými tarify. Přenosová rychlost dosahuje až 56 kbit/s v závislosti na kvalitě telefonní linky.
ISDN
Připojení předpokládá vlastnictví speciální digitální telefonní linky ISDN, kterou lze získat buď novou instalací, nebo převedením z klasické analogové. Převedení na ISDN linku navíc není příliš nákladné. Pro připojení k Internetu se používá tzv. ISDN karta, která propojuje počítač se sítí ISDN. Poplatky jsou shodné jako u klasické telefonní linky, a to včetně nabídky připojení zdarma. Přenosová rychlost je 64 kbit/s (či 128 kbit/s, kde je však nutno počítat nejen s dvojnásobnou rychlostí, ale také dvojnásobnými telefonními poplatky).
Mobilní
Mobilní připojení je určeno pro uživatele, kteří potřebují mít přístup k Internetu z prakticky kteréhokoliv místa. Vše je vázáno pouze na signál příslušné mobilní sítě. Pro přístup je nutné vlastnit telefon podporující potřebné datové služby či speciální modem, aktivovat tyto služby u mobilního operátora a v případě připojení pomocí telefonu zakoupit propojovací kabel (případně komunikovat prostřednictvím infračerveného portu), jehož součástí je i potřebný software. Připojení k Internetu pak zpravidla zajišťují přímo mobilní operátoři. Existuje několik technologií pro přístup, které umožňují nejen tarifikaci za dobu připojení, podle objemu přenesených dat, ale také měsíčním paušálem. Přenosové rychlosti se pohybují od 9,6 kbit/s po 115 kbit/s a v budoucnu se budou pohybovat až v řádu Mbit/s.