Hlavní navigace

CS Link

Sdílet

Jak tuto službu naladit

Media Vision využívá pro šíření televizních a rozhlasových programů družice Astra 3A a Astra 3B na pozici 23,5 stupně východně. Na tu je třeba nastavit satelitní parabolu, což je dobré svěřit spíše odborníkovi nebo profesionální firmě. Narozdíl od UPC Direct nebo Digi TV funguje služba CS Link trošku jinak, nejde o velký balík základní programové nabídky a prémiové stanice (viz dále). Také u ní ale platí, že ji může získat pouze divák, který řádně platí koncesionářské poplatky České televizi.

Na následujících obrázcích je mapka pokrytí družic Astra 3A a Astra 3B, které používá CS Link pro šíření svých programů na území České republiky a Slovenska:

Družice, z nichž vysílají satelitní služby CS Link, Skylink a T-Mobile televize
Družice/pozice Satelit Mapa pokrytí
Astra 3B (23,5°E)
Astra 1G družice
Astra 3B mapka
Astra 3A (23,5°E)
Astra 3A
Astra 3A mapka

Zdroj: SES Astra, Lyngsat.com

Satelitní komplet

Soupravu pro příjem satelitní služby CS Link si musí zájemce obstarat sám. Jinými slovy, narozdíl od služeb UPC Direct nebo Digi TV operátor ani prodejci dekódovacích karet nedodávají zákazníkovi předem vybraný set-top-box a satelitní parabolu. Je proto dobré obrátit se na nejbližšího prodejce satelitní techniky a konzultovat s ním, jaký přijímač je pro sledování CS Linku nejvhodnější. Jisté omezení při výběru ale existuje. Vzhledem k tomu, že CS Link používá pro kódování programů systém CryptoWorks, měl by satelitní digitální přijímač obsahovat dekodér schopný rozluštit toto kódování. Takovými přijímači jsou například Humax CRCI-5500, Homecast S-3000 CR či TechniSat Digit MF4-S CC. Široký výběr satelitních set-top-boxů nabízejí specializované internetové prodejny, včetně eshopu DigiZone.cz.

U satelitní antény postačí průměr okolo 60 cm, protože programy vysílané v rámci CS Linku využívají družice Astra, které jsou ve vhodném postavení vůči střední Evropě a jsou velmi dobře zachytitelné. Kromě kódovaných programů v rámci CS Linku na této pozici vysílá i několik nekódovaných programů v češtině a obrovské množství zejména německých a rakouských televizních stanic.

Programová nabídka a ceník

V zásadě lze říci, že základní nabídku tvoří všechny programy České televize, Nova, Prima, TV Barrandov, oba programy veřejnoprávní Slovenské televize a volně šířené programy ČT24, Óčko, TV Noe, Z1 a Public TV. Prodejce divákům dodává dekódovací karty podle toho, jakou programovou nabídku si objednají. K základním programům je možné za měsíční poplatek dokupovat jednotlivé další televizní stanice v češtině nebo programové balíčky, a to jak prémiové kanály známé z nabídky ostatních satelitních operátorů, tak od kabelových společností.

Navíc je ale možné získat samostatně programy, které jiní operátoři nabízí v rámci větších programových balíčků. Nutno však dodat, že touto formou předplatného vyjdou tyto programy diváka mnohem dráž, než kdyby je získal v rámci nějakého většího programového balíku. Výhodou je ale možnost získat předplacenou kartu pro sledování placeného kanálu, aniž by divák musel podepisovat smlouvu. Platí se však poplatek za aktivaci karty (aktivaci a platbu je možné provést prostřednictvím mobilního telefonu). Kromě televizí nabízí CS Link také několik českých rádií. Jeho programovou nabídku je možné najít v následujících tabulkách:

Základní programy CS Linku

Programy v základní nabídce CS Linku
TV ČT 1 logo 2007 zmenšené
TV ČT 2 logo 2007 zmenšené
TV ČT 4 Sport logo 2007 zmenšené
TV ČT 24 logo 2007 zmenšené
TV Nova logo
TV Prima logo 2008
TV Óčko logo
TV Z 1 logo zmenšené
TV Noe logo
TV STV1 logo
TV STV2 logo
TV STV3 logo 100
TV Public TV logo 2008 perex
TV TA3 logo
TV2 Ring TV logo
TV Barrandov logo 2008 perex
TV Prima Cool 2009 logo
TV ČT 1 HD logo 2009
TV Nova HD logo 2008
TV Joj logo zmenšené
TV2 JOJ Plus logo 2008
TV Nova Cinema logo 2008
TV Doma Markíza 2 finalne

Zdroj: CS Link

Zvlášť zpoplatněné programy

Zvlášť zpoplatněné a samostatně nabízené programy u CS Linku
TV HBO logo
TV HBO 2 logo
TV2 Cinemax logo 100
TV2 DoQ logo
TV CS Film logo 2008
TV CS Mini logo 2008
TV Nova sport
TV Daring!TV 100
TV2 Film+ logo 2008
TV2 Sport 5
TV2 Spektrum logo 2010
TV Eurosport logo
TV Leo logo
TV2 Minimax logo
TV2 AXN logo
TV2 AXN Scifi logo 100
TV2 AXN Crime logo
TV2 Fishing and Hunting Channel
TV2 FilmBox logo
TV Filmbox Extra
TV2 Disney Channel 2009 logo
TV2 National Geographic logo
TV2 Nat Geo Wild logo 100
TV2 Sport1 logo 2008
TV2 Sport 2 2008 logo
TV MTV logo
MTV Czech
TV2 Universal Channel 2010 logo 100
TV2 Retro Music Television 2009 logo
TV2 Eurosport 2 logo

Zdroj: CS Link

Rozhlasové stanice v nabídce CS Linku

Rozhlasové programy v nabídce CS Linku, Skylinku a T-Mobile televize
Rádio ČRo 1 - Radiožurnál logo 2009
Rádio ČRo 2 Praha logo
Rádio ČRo 3 Vltava logo
Rádio ČRo 4 - Radio Wave logo
Rádio ČRo 5 Region logo
Rádio ČRo 6 logo
Rádio ČRo 7 Praha logo
Rádio ČRo Leonardo logo
Rádio ČRo D-dur logo
Rádio ČRo Radio Česko logo
Subjekt BBC logo
Rádio Beat logo
Rádio Country Radio logo 100
Rádio2 SRo 1 - Slovensko logo
Rádio2 SRo 2 - Devín logo
Rádio2 SRo 3 - Regina logo
Rádio2 SRo 4 - Radio FM logo
Rádio2 SRo 5 - Patria logo
Rádio2 Slovakia International logo
Rádio2 Rádio Klasika logo 100
Rádio2 Rádio Litera logo 100
Rádio2 Rádio Junior logo 100
R2 Rádio Lumen logo
Rádio2 Fun Radio logo
Rádio2 Viva logo
Rádio2 Jemné melódie logo
Rádio2 Rádio 7 logo
Rádio2 Hey! SK logo

Zdroj: CS Link, Skylink, T-Mobile

Ceník a podmínky platformy

Karta CS Link (do přílohy Satelit)

V současné době prodává Media Vision karty s neplacenými TV programy bez omezení za cenu 1999,–Kč (což odpovídá dřívější holé kartě 999,– Kč a poplatku 1000,– Kč za aktivaci základní nabídky). Počínaje 15.9.2009 CS Link oficiálně představil zcela novou strukturu zvýhodněných programových kombinací – balíčků. I nadále nabízí jeden kompletní balík s novým názvem TOTAL. Nově si ovšem můžete zvolit pouze některou jeho část: MIX / DOKUMENT / SPORT nebo si sami sestavit svůj vlastní balíček šesti TV programů s názvem MÝCH 6. Samozřejmě si můžete i nadále objednat některé programy samostatně. Jejich nabídka byla také rozšířena. Předplatit si je můžete na měsíc, 3 měsíce, 6 měsíců, 1 rok, 2 roky a 3 roky. Jednou z možností je také libovolná délka předplatného. Úplný přehled platných a aktuálních ceníků najdete zde.

Doplňkové služby

Podle typu set-top-boxu může divák využívat elektronického programového průvodce (EPG), tedy informace o vysílaných pořadech a jejich přehled na sedm dní dopředu, rodičovský zámek, u dvoutunerových přijímačů je možnost nahrávání. Veškeré další služby záleží čistě na tom, jaký přijímač si divák pořídí a které služby ta která televizní stanice nabízí.

Kontakty pro zákazníky

Zákaznická linka CS Link: 848 200 200
e-mail CS Link: kontaktní formulář
Web: www.cslink.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).